Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω πανω απο ενα μηνα ειναι αψογο αν συμβιβαστεις με το αποτύπωμα που με επανασεταρισμα ειναι απλά υποφερτό. Προσεξε στην τοποθετηση εγω εκανα ταεξης.:1.αφαιρεσα πενακι

2. Εβαλα γυρω γυρω σελοτειπ καλου κακου 3. Ξεχασα να καλυψω το ακουστικονκαι πηγε κολλα την οποιια αφαιρεσα προσεκτικα με πλαστικη οδοντογλυφιδα.

Το τζαμακι εχει τελεια εφαρμογη και μετα απο ενα μηνα με 2 spigen κααι μια samsung θηκη δεν έχει ξεκολησει από πουθενά.

Ελπιζω να βοήθησα

 

Ωραία θα ρισκάρω και εγω και θα το πάρω, το δακτυλικό πάντως με το προηγούμενο που είχα δούλευε άψογα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηρα την Spigen® Liquid Air™Matte Black εγω θελω κατι slim να μην μεγαλώνει ο ογκος του τηλεφώνου!!!ελεγα να παρω την Pitaka MagCase Aramid Kevlar αλλα δεν την βλέπω να παρέχει προστασία καμια ιδεα η γνωμη απο κάποιον που εχει δοκιμάσει?

 

Κι εγώ αυτή έχω πάρει, και παρόλο που είναι εξαιρετική μετά από λίγο με πληγώνει στο μικρό δάκτυλο που τοποθετώ κάτω από το κινητό σαν "κόντρα".... Τι να πω... πάντως μετά από λίγο με ενοχλεί αρκετά....

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ξέρει κανείς Θεσσαλονίκη άν βάζουν πουθενά εργοστασιακή μεμβράνη;;;

 

Δεν υπαρχει εργοστασιακη μεμβρανη δεν εμπορευεται η συγκεκριμένη.

Μην πετάτε τα λεφτα σας και μην ακούτε τι λενε τα μςγαζια για να πουλήσουν, το εχω ψαξει κςι το λενε ολα τς διεθνή φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το εχω πανω απο ενα μηνα ειναι αψογο αν συμβιβαστεις με το αποτύπωμα που με επανασεταρισμα ειναι απλά υποφερτό. Προσεξε στην τοποθετηση εγω εκανα ταεξης.:1.αφαιρεσα πενακι

2. Εβαλα γυρω γυρω σελοτειπ καλου κακου 3. Ξεχασα να καλυψω το ακουστικονκαι πηγε κολλα την οποιια αφαιρεσα προσεκτικα με πλαστικη οδοντογλυφιδα.

Το τζαμακι εχει τελεια εφαρμογη και μετα απο ενα μηνα με 2 spigen κααι μια samsung θηκη δεν έχει ξεκολησει από πουθενά.

Ελπιζω να βοήθησα

 

Καλησπέρα εχω βάλει την Mocolo uv temperred glass μπορω να πώ οτι εκατσε τέλεια πανω, απλά παρατήρησα ενο ήταν καθαρό το κινητό οταν το εβαζα εμειναν μερικές φουσκαλες η κενα ; δεν ξερω και εγω τι είναι μου εκανε εντύπωση γιατι αυτες δεν αφήνουν τετοια ..

κατα τα αλλα το δακτυλικό μιά χαρα είναι , τωρα ο καιρός θα δείξει αν θα ξεκολήσει στα πλάγια.

αλλα τα ασπράκια γιατι;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξεκινάμε με τα απλά: Τζαμάκι στις πίσω κάμερες όχι, γιατί όταν έχεις υπό γωνία ήλιο, σου κάνει θολούρα και σου βγάζει και ειδοποίηση ότι η κάμερα είναι βρώμικη. Αν η θήκη εξέχει των καμερών, είσαι κομπλέ.

Τώρα, όσον αφορά την οθόνη. Η εργοστασιακή μεμβράνη είναι πολύ καλή, όπως αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω, αλλά είναι μεμβράνη. Οπότε αν θες τζαμάκι για εμένα, η πιο σοβαρή λύση είναι το Whitestone dome glass, αλλά είναι απλησίαστη η τιμή του και θέλει προσοχή στην εγκατάσταση. Εγώ το είχα, και κάποια στιγμή που μου έκανε ράγισμα, αποφάσισα να πάω σε πιο φθηνό, οπότε τώρα είμαι με το mocolo.

Τα καλά του mocolo? Η τιμή, και δεν έχει κανένα θέμα με τις θήκες. Τα κακά του? Αν το whitestone το θεωρείς δύσκολο στην εγκατάσταση, τότε το mocolo είναι άθλος. Δεν περιλαμβάνει πλαίσιο τοποθέτησης, οπότε το πιο πιθανό είναι να καταλήξεις με κόλλες στα πλήκτρα και σε όλες τις χαραμάδες της συσκευής. Εγώ το τοποθέτησα με το πλαίσιο από το whitestone. Ένα ακόμη μειονέκτημα (για εμένα), του mocolo είναι πως δεν έχει οπή για την μπροστινή κάμερα, ενώ το whitestone έχει. Κάποιοι το θεωρούν πλεονέκτημα γιατί προστατεύει όλη την οθόνη, αλλά εγώ το θεωρώ μειονέκτημα γιατί κανει αυτή τη θολούρα στον ήλιο, που σου αναφέρω και για το τζάμι για τις πίσω κάμερες.

Επειδή μπορεί να σε μπέρδεψα, με λίγα λόγια, ξεκίνα με την εργοστασιακή μεμβράνη και αν θες τζάμι και θεωρείς ότι δεν "το έχεις", βρες ένα κατάσστημα που να κάνει και τοποθέτηση. Το μόνο σίγουρο έιναι ότι θες τζάμι υγρής κόλλας, γιατί τα άλλα δεν κάθονται σωστά, και πρόσεξε το ηχείο, να το καλύψεις σωστά γιατί αν τραβήξει κόλλα, δεν θα ακούγεται σωστά.

Φιλε μου γεια σου.Επειδη ειδα εκανες μια αναλυτικη περιγραφη για προστασια θα ηθελα να σου κανω 2-3 ερωτησεις σχετικες μην τυχον μπορεις να με βοηθησεις.

Λοιπον...βασικα εγω επιθυμω να εχω το κινητο χωρις θηκη,χωρις προστασια εμπρος και πισω.Μηπως ξερεις αν χωρις τιποτα πισω γραντζουνιεται η φωτογραφικη μηχανη η δεν εχει προβλημα.

Επισης κατι σε αυτοκολλητο για πισω μονο, οχι temperred glass αλλα την μεμβρανη σε πλαστικο υπαρχει κατι στην Ελλαδα κυριως?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.

Εχει καποιος χρησιμοποιησει μεμβρανη για την προστασια της πλατης του κινητου αντι για θηκη?

Υπαρχει καποιο καταστημα στην Ελλαδα που να εχει?

Ενα στην Αγγλια που ειναι δεν θυμαμαι το link μηπως τοχει καποιος προχειρο εκτος απο το dbrand?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχει καποιος χρησιμοποιησει μεμβρανη για την προστασια της πλατης του κινητου αντι για θηκη?

Υπαρχει καποιο καταστημα στην Ελλαδα που να εχει?

Ενα στην Αγγλια που ειναι δεν θυμαμαι το link μηπως τοχει καποιος προχειρο εκτος απο το dbrand?

 

Εχει στη mediamarkt με 11€ και στην περνανε αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει έχεις βάλει?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, εχω βαλει. Για προστασια απο γρατζουνιες αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τζαμάκι προστασίας (όχι μεμβράνη) που να μην έχει αυτό το στρογγυλό αποτύπωμα για το δακτυλικό αποτύπωμα στην οθόνη; Φαίνεται χάλια όταν είναι σβηστή η οθόνη. Δεν με ενδιαφέρει το δακτυλικό, έτσι κι αλλιώς με τζαμάκι δεν πιάνει καλά. Εχω ήδη δοκιμάσει και βγάλει το Mocollo, φαινόταν το στρογγυλό αποτύπωμα έντονα..
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν θες να πας ακριβά αλλά το dome είναι νομίζω ότι καλύτερο, και το δαχτυλικο πιάνει μια χαρά και έχει και αίσθηση σχεδόν σαν της οθονης. Αυτό που λες για τον αισθητήρα δε το έχει , είναι κανονικό το τζαμακι παντού

Τα λεφτά του τα αξίζει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν θες να πας ακριβά αλλά το dome είναι νομίζω ότι καλύτερο, και το δαχτυλικο πιάνει μια χαρά και έχει και αίσθηση σχεδόν σαν της οθονης. Αυτό που λες για τον αισθητήρα δε το έχει , είναι κανονικό το τζαμακι παντού

Τα λεφτά του τα αξίζει πάντως

Ευχαριστώ πολύ, δεν θέλω τόσο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν θες να πας ακριβά αλλά το dome είναι νομίζω ότι καλύτερο, και το δαχτυλικο πιάνει μια χαρά και έχει και αίσθηση σχεδόν σαν της οθονης. Αυτό που λες για τον αισθητήρα δε το έχει , είναι κανονικό το τζαμακι παντού

 

Τα λεφτά του τα αξίζει πάντως

Υπάρχει κατάστημα που το τοποθετεί το dome?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κατάστημα που το τοποθετεί το dome?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε ξέρω να σου πω την αλήθεια , εγώ μετά από 3-4 βιντεάκια που μελέτησα έκανα πολύ εύκολα την εγκατάσταση

Μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις μερικά μαγαζιά αν το βάζουν αλλά θα σου έλεγα να μη το φοβηθείς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπερα δύο ερωτήσεις γιατί έσπασε η οθόνη, όταν αλλάζω οθόνη αλλάζει και το πίσω τζάμι και η μπαταρία;;;

Από τζάμακι γιατί το mocolo είναι μαπα κάποιο για αποτύπωμα να πιάνει σε βάθος χρόνου υπάρχει; δηλαδή το mocolo της 2 πρώτες μέρες έπιανε μετά τίποτα, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπερα δύο ερωτήσεις γιατί έσπασε η οθόνη, όταν αλλάζω οθόνη αλλάζει και το πίσω τζάμι και η μπαταρία;;;

Από τζάμακι γιατί το mocolo είναι μαπα κάποιο για αποτύπωμα να πιάνει σε βάθος χρόνου υπάρχει; δηλαδή το mocolo της 2 πρώτες μέρες έπιανε μετά τίποτα, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν αλλάζεις οθόνη, αλλάζει το πλαίσιο και η μπαταρία, μένει μόνο η πλάτη και η πλακέτα.

Εγώ από το mocolo είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές, αν και δεν είναι σαν το Whitestone. Αν και με το under display fingerprint κανένα δεν πιάνει στο 100%.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζεις οθόνη, αλλάζει το πλαίσιο και η μπαταρία, μένει μόνο η πλάτη και η πλακέτα.

 

Εγώ από το mocolo είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές, αν και δεν είναι σαν το Whitestone. Αν και με το under display fingerprint κανένα δεν πιάνει στο 100%.

Οκ σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ξέρετε αν πουλάει η samsung ανταλλακτικό stand (το κάτω ) για τη θήκη protective standing cover?

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα το τζαμακι mocolo. Το εβαλαν τα παιδια στο μαγαζι που το πηρα . Σουπερ εκατσε . ωραια αισθηση.
Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα το τζαμακι mocolo. Το εβαλαν τα παιδια στο μαγαζι που το πηρα . Σουπερ εκατσε . ωραια αισθηση.

Το δακτυλικό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι προτείνετε; Πήρα για τα πρώτα βήματα μια Ringke Fusion διαφανή;

Υπάρχει κάτι καλύτερο/βέλτιστο;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι προτείνετε; Πήρα για τα πρώτα βήματα μια Ringke Fusion διαφανή;

Υπάρχει κάτι καλύτερο/βέλτιστο;:rolleyes:

 

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-novashield-samsung-galaxy-note-10-plus-bumper-case-clear-76259

 

αυτη παρελαβα χθες. πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

 

Δίνει πολύ όγκο ή είναι μαζεμένη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...