Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Whidestone dome glass ότι καλύτερο!

 

Αλλά στο note θα έχεις πρόβλημα με το δακτυλικο..

 

 

 

Καλύτερα να μείνεις με την εργοστασιακή μεμβράνη.

 

Είναι αρκετά καλή!

Οκ. Ευχαριστώ πολύ. Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα τζαμακι που να δουλεύει σωστά θα το εκτιμούσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ. Ευχαριστώ πολύ. Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα τζαμακι που να δουλεύει σωστά θα το εκτιμούσα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς κανένα δεν δουλεύει πολύ καλα με το fingerprint sensor

Και το tmax και το mocolo (το οποιο στην αρχη ηταν μια χαρα αλλά με τον καιρο έγινε χάλια μαυρα), αργούν πολύ και 1 στις 3 δεν θα το βρει το δαχτυλο καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ευχαριστώ. Οπότε βλέπω να μένω με την μεμβράνη!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/20528572/RhinoShield-SolidSuit-for-Samsung-Galaxy-Note-10-Plus-Carbon-Fiber.html

 

Εχει κανεις αυτη να πει εντυπωσεις? Δεν εχω βρει ακομα θηκη να με κερδισει (3 spigen)

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με τρωει ο ποπουδακος μου για τζαμι γιατι με την μαμα ζελατινα η αισθηση του spen δεν μαρεσει.Θα ξεκινησω με κατι φθηνο* και αναλογα μπορει να δωσω λεφτα για μοκολο κτλ.Whitestone με τιποτα. 40-50ε για κανενα λογο. Ερωτηση. Το μοκολο καλυπτει και την καμερα?Με θηκες πως τα παει? πανω στο ηχειο μενει χωρος να το καλυψω με αυτοκολλητο να μην παει κολλα?Δεν βρηκα καποιο βιντεο αξιολογο να δω εφαρμογη γμτ.

* Eπισης μολις ανακαλυψα ενας ανταπτορας που εχω απο typec σε audio jack ενω ως τωρα σε ολα τα κιν δουλευε αψογα τωρα σε αυτο μπαλες. Σαν πολυ Apple να να την ειδε

 

* https://www.aliexpress.com/item/4000389779687.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.71ff4c4dgUo6UF

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

μετά την τοποθέτηση τζαμιου mocolo το οποίο είναι εξαιρετικό και έκατσε τέλεια σε συνεργασία με spigen tough armor παρατηρώ μία εμφανή μείωση στην ακουστικότητα της συνομιλίας. δεν ξεχύσησε η όλλα του τζαμιου μήπως τό έχει κάποιος άλλος. πιστεύεται ότ οφείλεαι ότι το ακουστικό λειτουργεί μέσω του ότι η οθόη πάλεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

μετά την τοποθέτηση τζαμιου mocolo το οποίο είναι εξαιρετικό και έκατσε τέλεια σε συνεργασία με spigen tough armor παρατηρώ μία εμφανή μείωση στην ακουστικότητα της συνομιλίας. δεν ξεχύσησε η όλλα του τζαμιου μήπως τό έχει κάποιος άλλος. πιστεύεται ότ οφείλεαι ότι το ακουστικό λειτουργεί μέσω του ότι η οθόη πάλεται?

 

Δεν παλλεται η οθονη. Εχει ακουστικο τερμα πανω, αναμεσα στο τζαμι και το μπεζελ. Η εβαλες το τζαμακι πολυ ψηλα ή χυθηκε κολλα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

μετά την τοποθέτηση τζαμιου mocolo το οποίο είναι εξαιρετικό και έκατσε τέλεια σε συνεργασία με spigen tough armor παρατηρώ μία εμφανή μείωση στην ακουστικότητα της συνομιλίας. δεν ξεχύσησε η όλλα του τζαμιου μήπως τό έχει κάποιος άλλος. πιστεύεται ότ οφείλεαι ότι το ακουστικό λειτουργεί μέσω του ότι η οθόη πάλεται?

 

Ετσι και εγω νομιζα οτι δεν ειχε χυθει οταν εβαλα το mocolo αλλα ειχε πεσει ενα σκασμο. Αυτό που έκανα είνααι το εξής: δίπλωσα στην μέση το πλαστικό φιλμ που είχε πανω το τζαμακι το μοκολο και με την γωνια που έκανε, εβγαζα κολλα μέσα από την σχισμή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εργοστασιακή μεμβράνη που θα βρούμε Αθηνα να την βάζουν κιόλας γιατι ειμαι λίγο κουλός:lol:για να την βαλω εγω ?εβαλα mocolo και δεν δουλεύει καλα με το fingerprint sensor
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εμενα ειχε λιγο κολλα την αφαιρεσα και ολα οκ. Thanks. Παντως το τζαμι της mocolo το εχω 2 εβδομαδες το περασα μονος μου ευκολα με λιγη προσοχη και ειναι τελειο. Καθετα κανονικα με θηκη spigen touch armor και την original Samsung Protective Standing Cover για οποιον ενδιαφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια επειδη εχω μπερδευτει και παραλαμβανω σε λιγες μερες, τι τζαμακι μπορουμε να βαλουμε? εαν βαλουμε το τ-μαχ εχει θεμα με θηκες πχ spigen. Διαβασα απο καποιο φιλο οτι με το mocolo δεν ειχε προβλημα. Επισης το τρικ με το curing ισχυει? ειναι αυτο που εχω καταλαβει... δηλαδη βαζεις πανω στο σημειο που ειναι ο fingerprint ενα κερμα πχ την ωρα που περνας την λαμπα? :wacko:

Και τελος τζαμακι στις πισω καμερες αξιζει? δεν εχει καποιο ιδιαιτερο κοστος η θα χαλασει τις φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα Smartec και έβαλα την εργοστασιακή μεμβράνη γιατί είχε φθαρεί η προηγούμενη και είναι σούπερ. Και σε ευκρίνεια και σε διαύγεια και σε απόκριση του δακτυλίου αποτυπώματος.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια επειδη εχω μπερδευτει και παραλαμβανω σε λιγες μερες, τι τζαμακι μπορουμε να βαλουμε? εαν βαλουμε το τ-μαχ εχει θεμα με θηκες πχ spigen. Διαβασα απο καποιο φιλο οτι με το mocolo δεν ειχε προβλημα. Επισης το τρικ με το curing ισχυει? ειναι αυτο που εχω καταλαβει... δηλαδη βαζεις πανω στο σημειο που ειναι ο fingerprint ενα κερμα πχ την ωρα που περνας την λαμπα? :wacko:

Και τελος τζαμακι στις πισω καμερες αξιζει? δεν εχει καποιο ιδιαιτερο κοστος η θα χαλασει τις φωτο?

Ξεκινάμε με τα απλά: Τζαμάκι στις πίσω κάμερες όχι, γιατί όταν έχεις υπό γωνία ήλιο, σου κάνει θολούρα και σου βγάζει και ειδοποίηση ότι η κάμερα είναι βρώμικη. Αν η θήκη εξέχει των καμερών, είσαι κομπλέ.

Τώρα, όσον αφορά την οθόνη. Η εργοστασιακή μεμβράνη είναι πολύ καλή, όπως αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω, αλλά είναι μεμβράνη. Οπότε αν θες τζαμάκι για εμένα, η πιο σοβαρή λύση είναι το Whitestone dome glass, αλλά είναι απλησίαστη η τιμή του και θέλει προσοχή στην εγκατάσταση. Εγώ το είχα, και κάποια στιγμή που μου έκανε ράγισμα, αποφάσισα να πάω σε πιο φθηνό, οπότε τώρα είμαι με το mocolo.

Τα καλά του mocolo? Η τιμή, και δεν έχει κανένα θέμα με τις θήκες. Τα κακά του? Αν το whitestone το θεωρείς δύσκολο στην εγκατάσταση, τότε το mocolo είναι άθλος. Δεν περιλαμβάνει πλαίσιο τοποθέτησης, οπότε το πιο πιθανό είναι να καταλήξεις με κόλλες στα πλήκτρα και σε όλες τις χαραμάδες της συσκευής. Εγώ το τοποθέτησα με το πλαίσιο από το whitestone. Ένα ακόμη μειονέκτημα (για εμένα), του mocolo είναι πως δεν έχει οπή για την μπροστινή κάμερα, ενώ το whitestone έχει. Κάποιοι το θεωρούν πλεονέκτημα γιατί προστατεύει όλη την οθόνη, αλλά εγώ το θεωρώ μειονέκτημα γιατί κανει αυτή τη θολούρα στον ήλιο, που σου αναφέρω και για το τζάμι για τις πίσω κάμερες.

Επειδή μπορεί να σε μπέρδεψα, με λίγα λόγια, ξεκίνα με την εργοστασιακή μεμβράνη και αν θες τζάμι και θεωρείς ότι δεν "το έχεις", βρες ένα κατάσστημα που να κάνει και τοποθέτηση. Το μόνο σίγουρο έιναι ότι θες τζάμι υγρής κόλλας, γιατί τα άλλα δεν κάθονται σωστά, και πρόσεξε το ηχείο, να το καλύψεις σωστά γιατί αν τραβήξει κόλλα, δεν θα ακούγεται σωστά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ψάχνω για folio θήκη και να κρατάει το σηκώνει λίγο το κινητό οριζόντια στο τραπεζι ωστε να διαβαζω/παρακολουθώ χωρίς να το κρατάω, ξέρετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

πηρα την Spigen® Liquid Air™Matte Black εγω θελω κατι slim να μην μεγαλώνει ο ογκος του τηλεφώνου!!!ελεγα να παρω την Pitaka MagCase Aramid Kevlar αλλα δεν την βλέπω να παρέχει προστασία καμια ιδεα η γνωμη απο κάποιον που εχει δοκιμάσει?
Link to comment
Share on other sites

πηρα την Spigen® Liquid Air™Matte Black εγω θελω κατι slim να μην μεγαλώνει ο ογκος του τηλεφώνου!!!ελεγα να παρω την Pitaka MagCase Aramid Kevlar αλλα δεν την βλέπω να παρέχει προστασία καμια ιδεα η γνωμη απο κάποιον που εχει δοκιμάσει?

 

Πήρα την pitaka είναι πολύ καλή καλύπτει το κινητό πάνω και κάτω δεν το μεγαλώνει καθόλου, απλά στα πλάγια που η οθόνη έχει καμπυλότητα εκεί δεν προστατεύει

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη η Pitaka για αυτο που ειναι, αλλα ομολογουμενως ειναι για προσεκτικους χρηστες. Την εχω καταβολευτει γιατι ειναι πολυ λεπτη και ελαφρια, ενω ταυτοχρονα προστατευει τις γωνιες και δεν γλιστραει.

Αλλα ναι, ειναι περισσοτερο για γρατζουνιες εκει που το αφηνεις και πολυ βασικη χρηση, αν σου πεσει στα πλαγια εχεις φυγει για οθονη.

Νομιζω ειναι πιο πολυ για τους κατοχους που κανονικα δεν θα εβαζαν καν θηκη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ενα Note 10 plus με spigen θήκη ,

Έχοντας δοκιμάσει πάρα πολλά termpered glass κατάληξα επειτα απο πολλά ξεκολλήματα κτλ, στα tempered με UV glue είχα καταλήξει σε μια ΟΕΜ που έλεγε πάνω nano optics curved glass, δεν ξεκολλάει το δακτυλικό λειτουργεί άψογα απλά ήθελα να δοκιμάσω και την Mocolo UV Liquid Dispersion Tempered Glass εχει κάποιος άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω απο ενα μηνα ειναι αψογο αν συμβιβαστεις με το αποτύπωμα που με επανασεταρισμα ειναι απλά υποφερτό. Προσεξε στην τοποθετηση εγω εκανα ταεξης.:1.αφαιρεσα πενακι

2. Εβαλα γυρω γυρω σελοτειπ καλου κακου 3. Ξεχασα να καλυψω το ακουστικονκαι πηγε κολλα την οποιια αφαιρεσα προσεκτικα με πλαστικη οδοντογλυφιδα.

Το τζαμακι εχει τελεια εφαρμογη και μετα απο ενα μηνα με 2 spigen κααι μια samsung θηκη δεν έχει ξεκολησει από πουθενά.

Ελπιζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...