Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα εγώ που ψωνίζω από bangood έχεις διάφορες λύσεις για αυτό που ψάχνεις. Είτε Φορτιστή με 2-3 θύρες είτε καλώδιο που ξεκινάει μονό και καταλήγει σε 3. Από αυτά που ξέρω όμως όταν φορτίζεις ταυτόχρονα 3 συσκευές η ενέργεια μοιράζεται και δεν έχεις γρήγορη φόρτιση ή τουλάχιστον όσο γρήγορη θα ήθελες. Προτιμότερο είναι να φορτίζεις το καθένα με το δικό του Φορτιστή. Επίσης για τα πιο παλιά που λες που μάλλον έχουν micro usb μπορείς να πάρεις ενα πολυμπριζο με usb και να τα φορτίζεις.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τον θέλω για ταξίδια όταν πηγαίνω με οικογένεια. Να μην κουβαλάει ο καθένας τον δικό του. Μάρκες που προτείνεις; επίσης κάτι ακόμη, ο φορτιστής του s8 φορτίζει το note όπως διαπίστωσα. Πιστεύω να μην δημιουργεί πρόβλημα; βγάζει πάντως γρήγορη φόρτιση..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τον θέλω για ταξίδια όταν πηγαίνω με οικογένεια. Να μην κουβαλάει ο καθένας τον δικό του. Μάρκες που προτείνεις; επίσης κάτι ακόμη, ο φορτιστής του s8 φορτίζει το note όπως διαπίστωσα. Πιστεύω να μην δημιουργεί πρόβλημα; βγάζει πάντως γρήγορη φόρτιση..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από bangood είχα πάρει 2 φορτιστές ο ένας με 3 usb και ήταν μια χαρά. Η μάρκα είναι blitzwoolf και είναι μάρκα του bangood. Για note δεν έχω δοκιμάσει κάποιον Φορτιστή από εκεί. Για micro usb ότι έβαλα μια χαρά φορτισε. Για τον φορτιστή του s8 δεν ξέρω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω από το wish τα galaxy buds ανακατασκευασμενα 30€. Ξέρετε τι παίζει με αυτά? Θα είναι καλά?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dome glass που έχω βάλει στο παρελθόν το δακτυλικο ήταν τόσο χάλια που δεν το χρησιμοποιούσα.

Τώρα αν βελτίωσαν το προϊόν ή αν βελτιώθηκε με τα update η συσκευή δεν ξέρω..

 

Πόσες μέρες το έχεις?

Μπορείς να μας πεις αν σε βάθος χρόνου δουλεύει το ίδιο καλά το δαχτυλικό.?

Ευχαριστώ

 

Το έχω μόλις από την Πέμπτη. Εξακολουθεί να είναι μια χαρά το αποτύπωμα

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω από το wish τα galaxy buds ανακατασκευασμενα 30€. Ξέρετε τι παίζει με αυτά? Θα είναι καλά?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόλις από την Πέμπτη. Εξακολουθεί να είναι μια χαρά το αποτύπωμα

 

Τι εννοείς μια χαρα; Και χωρίς γυαλί καλό δε το λες..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερετε καποιο καταστημα στην Αττικη να εχει skin μεμβρανη προστασιας για την ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Για Αττική δεν ξέρω, εγώ παρήγγειλα από xtremeskins.co.uk και περιμένω σε λίγες μέρες να παραλάβω. Θα γράψω εντυπώσεις και θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις παραλάβω. Αν θες περίμενε λίγες μέρες.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για Αττική δεν ξέρω, εγώ παρήγγειλα από xtremeskins.co.uk και περιμένω σε λίγες μέρες να παραλάβω. Θα γράψω εντυπώσεις και θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις παραλάβω. Αν θες περίμενε λίγες μέρες.

 

ελεγα μηπως καποιος εχει στην αθηνα.Παλαιοτερα ειχα παραγγειλει κι εγω απο Αγγλια.Ειπα μηπως αλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ασύρματα ακουστικά έχετε να να μου προτείνετε κάποια εκτός των galaxy buds η μόνο αυτά αξίζουν;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για την γνήσια ζελατίνα στο Note 10.

Νομίζω ότι στην αντιπροσωπεία την βάζουν και έχει 20€

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για προστασία οθόνης έχω βάλει της mocolo NANO OPTICS UV LIQUID Tempered Glass.

Τα αποτυπώματα θέλουν εγγραφή ξανά, μετά δουλεύουν κανονικά χωρίς προβλήματα αλλά με την όχι και τόσο άμεση απόκριση που

χαρακτηρίζει έτσι και αλλιώς τον Ultrasonic Sensor της Samsung που απο ότι φαίνετα θα τον αλλάξει αργότερα.

Edited by msakis
Δεν φαινόταν το ερώτημα που απαντάω.
Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης έχω βάλει της mocolo NANO OPTICS UV LIQUID Tempered Glass.

Τα αποτυπώματα θέλουν εγγραφή ξανά, μετά δουλεύουν κανονικά χωρίς προβλήματα αλλά με την όχι και τόσο άμεση απόκριση που

χαρακτηρίζει έτσι και αλλιώς τον Ultrasonic Sensor της Samsung που απο ότι φαίνετα θα τον αλλάξει αργότερα.

Έχεις κάποιο link? Είναι εύκολο στην τοποθέτηση ή τρέχουν κόλλες γύρω γύρω στη συσκευή?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα στο stouky Θεσσαλονίκη. Μου την πέρασαν, σύνολο 20€. Πολύ καλύτερο απο το πλαστικό (σίγουρα καλής ποιότητας της Samsung). Το πρώτο το τοποθέτησαν βράδυ με αποτέλεσμα να έχω θέματα με κόλλα και το τζαμάκι να είναι σηκωμένο απο την μία πλευρά έτσι ώστε έσπασε η άκρη που δεν πατούσε καλά σε λίγες ώρες. Το πήγα την άλλη μέρα και μου την αντικατέστησαν δωρεάν και είναι μέχρι στιγμής άψογη.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

τοποθέτησα dome στο 10+. έκατσε άριστα και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση και απόκριση. το αποτύπωμα επίσης άριστο, χωρίς έξτρα πίεση δουλεύει όσο καλά και με την μαμά ζελατίνα.

διαδικασία τοποθέτησης σχετικά εύκολη αν δείτε προσεκτικά το προτεινόμενο βίντεο και είστε σχολαστικοί.

εγώ θα επεσήμανα πολύ προσοχή η επιφάνεια που θα το κάνετε να είναι απόλυτα αλφαδιασμένη, αλλιώς η κόλλα δεν θα πάει ακριβώς στο κέντρο.

συνεργάζεται άψογα με spigen tough armor.

αν και μου έχει κάνει ήδη μια ανεπαίσθητη αραχνιά, χωρίς να ξέρω πως, την θεωρώ άριστη...

 

 

Μετά από 20 ημέρες χρήσης, το αποτύπωμα είναι πιο "αναίσθητο", δεν το αναγνωρίζει τόσο εύκολα, και θέλει έξτρα πίεση.

επίσης το γυαλί έχει πιάσει και άλλες αραχνιές, χωρίς να το ταλαιπωρώ.

ίσως είναι η καλύτερη λύση για curved οθόνες, αλλά δεν ξέρω αν θα την αγόραζα ξανά, ειδικά με αυτά τα χρήματα...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή γρατζουνιστηκε η προστασία οθόνης που είχε το note 10 όταν το αγόρασα, σκέφτομαι να αγοράσω μια άλλη. Καταρχήν υπάρχει κάπου να πωλείτε η ίδια; Εναλλακτικά είδα πρόσφατα γυαλί της panzer που λέει ότι είναι case friendly αλλα έχει τρύπα στην θέση του δακτυλικου. Έχω θήκη της spigen. Θα είναι συμβατά;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή γρατζουνιστηκε η προστασία οθόνης που είχε το note 10 όταν το αγόρασα, σκέφτομαι να αγοράσω μια άλλη. Καταρχήν υπάρχει κάπου να πωλείτε η ίδια; Εναλλακτικά είδα πρόσφατα γυαλί της panzer που λέει ότι είναι case friendly αλλα έχει τρύπα στην θέση του δακτυλικου. Έχω θήκη της spigen. Θα είναι συμβατά;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χθες έκανα αντικατάσταση την αυθεντική προστασία στη smartech με 9.90€

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αντικατάσταση την αυθεντική προστασία στη smartech με 9.90€

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Υπάρχει αντίστοιχο μαγαζί στην Γλυφάδα;

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Υπάρχει αντίστοιχο μαγαζί στην Γλυφάδα;

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία βοήθεια εδώ
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Πριν λίγο καιρό αγόρασα μια θήκη clear view. Κάπου είχα διαβάσει ότι αλλάζει ο προσανατολισμός των ενδείξεων. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνετε; γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα και στον οδηγό που έχει μέσα στην θήκη δεν αναφέρει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μια χαρα; Και χωρίς γυαλί καλό δε το λες..

Χθες που δοκίμασα το δακτυλικό χωρίς γυαλί ήταν αστραπιαίος. 5/5 έκανε ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Χθες που δοκίμασα το δακτυλικό χωρίς γυαλί ήταν αστραπιαίος. 5/5 έκανε ακαριαία.

 

Και εγώ πάντως μετά από μερικές μέρες έβγαλα την μεμβράνη της μάνας του και είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Και στον αισθητήρα και στη γενικότερη αίσθηση που δίνει η οθόνη στο χέρι και στο πενάκι. Δεν πρόκειται να ξανά βάλω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα 2 τζάμια Tmax μέσα σε ένα μήνα. Και τα 2 έσπασαν με με ελαφρύ χτύπημα. Το ένα έσπασε μέσα στο τσαντάκι απο τη θήκη των γυαλιών μου και απο το τάμπλετ που το είχα πάνω στην κοιλιά μου και έβλεπα ταινία, σηκώνοντας το κινητό χτύπησε κάτω δεξιά στο τάμπλετ και έσπασε ελαφρώς. Έχω εκνευριστεί αφάνταστα γιατί πέταξα 40 ευρώ χωρίς λόγο. Σκέφτομαι να το αφήσω έτσι χύμα και να τελειώνει η υπόθεση. Απο την άλλη φοβάμαι μήπως πέσει και σπάσει η οθόνη ή κάνει γρατσουνιές. Δε μου έχει πέσει κινητό τα τελευταία 6 χρόνια αλλά είμαι σίγουρος ότι θα γίνει αν δεν βάλω τζάμι.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα 2 τζάμια Tmax μέσα σε ένα μήνα. Και τα 2 έσπασαν με με ελαφρύ χτύπημα. Το ένα έσπασε μέσα στο τσαντάκι απο τη θήκη των γυαλιών μου και απο το τάμπλετ που το είχα πάνω στην κοιλιά μου και έβλεπα ταινία, σηκώνοντας το κινητό χτύπησε κάτω δεξιά στο τάμπλετ και έσπασε ελαφρώς. Έχω εκνευριστεί αφάνταστα γιατί πέταξα 40 ευρώ χωρίς λόγο. Σκέφτομαι να το αφήσω έτσι χύμα και να τελειώνει η υπόθεση. Απο την άλλη φοβάμαι μήπως πέσει και σπάσει η οθόνη ή κάνει γρατσουνιές. Δε μου έχει πέσει κινητό τα τελευταία 6 χρόνια αλλά είμαι σίγουρος ότι θα γίνει αν δεν βάλω τζάμι.

 

Με tmax, πέρα από το fragility της υπόθεσης που περιγράφεις, το δακτύλικο άκουγε καλά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βαγγέλη. Καταρχήν δεν κάνει αραχνιές όπως το Dome. Είχα φορεμένο Tmax για 3 μήνες περίπου χωρίς κανένα θέμα. Το δαχτυλικό ήταν σχεδόν ακαριαίο σε εκείνο το τζαμί. Στα υπόλοιπα που έβαλα διαπίστωσα ότι στην αρχή ήθελε παραπάνω πάτημα αλλά μέσα σε μια εβδομάδα έστρωνε. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν κάνεις το μεγάλο cure πρέπει να καλύψεις τον αισθητήρα. Στο τζαμί που είχα 3 μήνες αυτό είχα κάνει. Ακόμη και με τα update που έκανε δούλευε άψογα!
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα 2 τζάμια Tmax μέσα σε ένα μήνα. Και τα 2 έσπασαν με με ελαφρύ χτύπημα. Το ένα έσπασε μέσα στο τσαντάκι απο τη θήκη των γυαλιών μου και απο το τάμπλετ που το είχα πάνω στην κοιλιά μου και έβλεπα ταινία, σηκώνοντας το κινητό χτύπησε κάτω δεξιά στο τάμπλετ και έσπασε ελαφρώς. Έχω εκνευριστεί αφάνταστα γιατί πέταξα 40 ευρώ χωρίς λόγο. Σκέφτομαι να το αφήσω έτσι χύμα και να τελειώνει η υπόθεση. Απο την άλλη φοβάμαι μήπως πέσει και σπάσει η οθόνη ή κάνει γρατσουνιές. Δε μου έχει πέσει κινητό τα τελευταία 6 χρόνια αλλά είμαι σίγουρος ότι θα γίνει αν δεν βάλω τζάμι.

 

2 φορές μου έχει σπάσει εμενα από το πουθενά. Ένα μέσα στο cup holder του αυτοκινητου (εχώ ειχα θήκη) και ένα ακόμα που απλά ακούμπησα καταλάθος ένα πηρουνάκι. Αντε το πηρούνι να το καταλάβω, αλλά με το άλλο το σπάσιμο, ακόμα αναρωτιέμαι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...