Jump to content

Συσκευή κάτω από 200€


jim_jt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ζητήσω την συμβουλή σας για καινούρια συσκευή. Ήμουν χρήστης για δυόμισι περίπου χρόνια του Redmi Note 4 και ενώ η μπαταρία του γενικά είχε χάσει τις δυνάμεις της (δύο φορές φόρτιση την μέρα) ξαφνικά άρχισε να τελειώνει σε λιγότερο από μισή ώρα. Γι' αυτό θέλω καινούρια συσκευή μέχρι 200€. Κοίταξα λίγο στο σκρουτζ και αυτές που μου άρεσαν πιο πολύ είναι το Redmi Note 7, το Honor 8x και το Huawei mate 20 lite. Για μένα έχει σημασία η μπαταρία πολύ γιατί δεν θέλω να συμβεί το ίδιο πράγμα κι έτσι το σκέφτομαι για το Note 7. Η κάμερα και η ταχύτητα είναι επίσης σημαντικά. Παιχνίδια δεν παίζω. Εσείς από αυτά ποια θα μου προτείνατε; Κυκλοφορεί τίποτα άλλο σε αυτήν την τιμή περίπου που να αξίζει; Επίσης θα το ήθελα από Ελλάδα, γιατί τώρα είναι σαν να μην έχω κινητό. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία σου φούσκωσε λογικά και έγινε jelly αν δεν θες άλλη συσκευή με κάνα 30 την αλλάζεις απλά.

Δεν παίζει ρόλο τι συσκευή θα πάρεις μετά από τόσο καιρό Χοντρικά όλες η μπαταρίες χαλάνε (ειδικά αν κάποιος παίζει παιχνίδια και κάνει χρήση της συσκευής σαν gps στο αυτοκίνητο συχνά ακόμη ποιο γρήγορα θα χαλάσει)

Όσο για συσκευές all around είναι mate 20 lite και vfm είναι redmi note 7(θα χρειαστεί να κάνεις κάποιες υποχορισεις με μερικά bugs)

Link to comment
Share on other sites

Δες και το σουπερ NOkia 7,1 που ειχε και προσφορα το pu...lic me 199€
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

σε αναζήτηση και εγώ για κινητό που θα αντικαταστήσει το Mi A2 Lite μου.

 

... θα ήθελα μέχρι 250

... 4000 μπαταρία

.... καλή φωτογραφική ΚΑΙ την νύχτα ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗ (ίσως και να παίρνει την gcam με απλή εγκατάσταση του apk όχι με αλχημείες!)

... nfc

.... dual SIM

.... 800αρα μπάντα σε 4g

.... εάν υποστηρίζει και vowifi, volte ακόμα καλύτερα. (εάν όχι δεν με πειράζει)

... με notch το πολύ σταγόνα! όχι μεγαλύτερο!

 

 

τι λέτε υπάρχει; και από Ελλάδα δεν με πειράζει, ξέρω ότι θα είναι ακριβότερο βέβαια.

 

ΚΑΙ ΕΆΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΉΓΟΡΟ ΑΠΌ ΤΟ MI A2 LITE που πλέον πατώ να πάρω ένα τηλέφωνο και έχει ήδη αρχίσει να καλεί και μετά εμφανίζεται η εφαρμογή του dialer!! αργεί!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

σε αναζήτηση και εγώ για κινητό που θα αντικαταστήσει το Mi A2 Lite μου.

 

... θα ήθελα μέχρι 250

... 4000 μπαταρία

.... καλή φωτογραφική ΚΑΙ την νύχτα ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗ (ίσως και να παίρνει την gcam με απλή εγκατάσταση του apk όχι με αλχημείες!)

... nfc

.... dual SIM

.... 800αρα μπάντα σε 4g

.... εάν υποστηρίζει και vowifi, volte ακόμα καλύτερα. (εάν όχι δεν με πειράζει)

... με notch το πολύ σταγόνα! όχι μεγαλύτερο!

 

 

τι λέτε υπάρχει; και από Ελλάδα δεν με πειράζει, ξέρω ότι θα είναι ακριβότερο βέβαια.

 

ΚΑΙ ΕΆΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΉΓΟΡΟ ΑΠΌ ΤΟ MI A2 LITE που πλέον πατώ να πάρω ένα τηλέφωνο και έχει ήδη αρχίσει να καλεί και μετά εμφανίζεται η εφαρμογή του dialer!! αργεί!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτα που λες υπαρχουν απλα βαλε και ενα 200 παραπανω

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λες υπαρχουν απλα βαλε και ενα 200 παραπανω
εάν βγάλουμε τον σταθεροποιητη σώζεται η κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εάν βγάλουμε τον σταθεροποιητη σώζεται η κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οριακά το a70

Παντός ναι μέν έχεις φισιολογικες προτιμήσεις αλλα λεφτά που δίνεις ειναι πάρα πολύ λίγα ουσιαστικά εσύ θέλεις μια ναυαρχίδα με όλα της και χωρίς προβλήματα στο λογισμικό (πχ τύπου miui της xiaomi) αλλά και ατα 250

 

Μάλλον να κοιτάξεις κάνα μεταχειρισμένο p 20 pro μπας και το δίνει κάνεις τόσο

Link to comment
Share on other sites

Οριακά το a70

Παντός ναι μέν έχεις φισιολογικες προτιμήσεις αλλα λεφτά που δίνεις ειναι πάρα πολύ λίγα ουσιαστικά εσύ θέλεις μια ναυαρχίδα με όλα της και χωρίς προβλήματα στο λογισμικό (πχ τύπου miui της xiaomi) αλλά και ατα 250

 

Μάλλον να κοιτάξεις κάνα μεταχειρισμένο p 20 pro μπας και το δίνει κάνεις τόσο

καλά ναι θέλω πολλά το ξέρω αλλά τα χρήματα λίγα! εντάξει καλή η φώτο που θέλω αλλά και να είναι λίγο γρήγορο. πραγματικά είναι ενοχλητικό να καλείς και ΑΦΟΎ ακουστεί το πρώτο μπιπ να φαίνεται τότε ο dialer. από ποιον επεξεργαστή snapdragon και πανω να κοιτάω για σβελταδα; ακόμα μου λείπει το zopo speed plus 7 με έναν turbo επεξεργαστή που ότι πατούσες άνοιγε ακαριαία!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά ναι θέλω πολλά το ξέρω αλλά τα χρήματα λίγα! εντάξει καλή η φώτο που θέλω αλλά και να είναι λίγο γρήγορο. πραγματικά είναι ενοχλητικό να καλείς και ΑΦΟΎ ακουστεί το πρώτο μπιπ να φαίνεται τότε ο dialer. από ποιον επεξεργαστή snapdragon και πανω να κοιτάω για σβελταδα; ακόμα μου λείπει το zopo speed plus 7 με έναν turbo επεξεργαστή που ότι πατούσες άνοιγε ακαριαία!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο με το diealer που λες είναι καθαρά θέμα κάποιον xiaomi (ασυμβατότητα με hardware τους) (έχουν πολλούς προμηθευτές στο hardware αλλά ελλιπές r&d στο software για να μειωθεί το κόστος της συσκευής αρκετά σαν αποτέλεσμα όμως κάποια κινητά να παίζουν καλά κάποια να εχουν θέματα κάποια με update να στρώνουν κάποια να χαλάνε με update κλπ

 

ειναι πολύ γνωστό το θέμα με της περισσότερες xiaomi συσκευές και περισσότεροι το έχουν αποδεχτεί

 

τωρα στα λεφτα που θελεις ειναι το μόνο που βρήκα μετα πας σε xiaomi αλλα εκει ειναι λαχείο τι θα πάρεις και πως θα παιξει

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια και στο motorola One Vision το οποίο έχει OIS που σε ενδιαφερει και τιμή στα 280€
Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια και στο motorola One Vision το οποίο έχει OIS που σε ενδιαφερει και τιμή στα 280€
ναι το είδα αλλά δεν ξέρω... Motorola δεν είχα ποτέ από εποχής star tac... τώρα δεν ξέρω πως είναι!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο Α70, α50 κλπ μπαίνει gcam εύκολα; εννοώ μόνο με απλή εγκατάσταση του apk

 

από πλευράς σβελταδας τι λέει η σειρά Α της Samsung?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 7 το πήρε ένας φίλος μου και να ξέρεις ότι ζεσταίνεται αρκετά.

Εντάξει, λογικό θα πεις, ειδικά τώρα το καλοκαίρι με τόση ζέστη που έχει. Απλώς είπα να το αναφέρω. Δεν ξέρω κιόλας αν λόγω ζέστης ζεσταίνονται πράγματι όλα ή κάποια λιγότερο και κάποια άλλα περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το Redmi Note 4 ζεσταίνεται πολύ. Αν είναι να φύγω από την Xiaomi λέτε είναι καλή επιλογή το Honor 8x;
πολύ καλή.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μερικές υποχωρήσεις και πήγαινε σε pocophone. Σκυλί από μπαταρία, ταχύτατο και με gcam απλο apk καλή κάμερα.
Πέρα από ταχύτητα και μπαταρία όλα τα άλλα είναι low end και το λογισμικό στην ίδια μοίρα με τα υπόλοιπα xiaomi κάτι notidication κλπ τα ξεχνάς. Αυτό δεν θα είναι υποχωρηση θα είναι κανονική παράδοση στον εχθρό
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από ταχύτητα και μπαταρία όλα τα άλλα είναι low end και το λογισμικό στην ίδια μοίρα με τα υπόλοιπα xiaomi κάτι notidication κλπ τα ξεχνάς. Αυτό δεν θα είναι υποχωρηση θα είναι κανονική παράδοση στον εχθρό

 

Μήπως υπερβάλεις λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπερβάλεις λίγο;
Μπα λόγο δουλειάς μπορώ και έχω κινιτα σχεδόν ότι κυκλοφορεί και εφόσον είναι Hobbie μου ακόμη καλύτερα.

Οσο αφορά για notifications κλπ έζησα δύο βδομάδες με το mi9, για να ξέρω τι μου έρχεται κλπ κοτσαρα ένα smartband και έβλεπα ποτέ μου έρχονται τα μηνηματα αλλιος απλά δεν (η δεν ερχόντουσαν η ερχόντουσαν άσχετες στηγμες η ερχόντουσαν κάτι παλιά)

Αλλά το δέχομαι γιατί πρέπει να πέσει το κόστος της συσκευής για να έχει κοινό, αυτό δεν παύει ομος να είναι ρεζιλίκι

Link to comment
Share on other sites

Μπα λόγο δουλειάς μπορώ και έχω κινιτα σχεδόν ότι κυκλοφορεί και εφόσον είναι Hobbie μου ακόμη καλύτερα.

Οσο αφορά για notifications κλπ έζησα δύο βδομάδες με το mi9, για να ξέρω τι μου έρχεται κλπ κοτσαρα ένα smartband και έβλεπα ποτέ μου έρχονται τα μηνηματα αλλιος απλά δεν (η δεν ερχόντουσαν η ερχόντουσαν άσχετες στηγμες η ερχόντουσαν κάτι παλιά)

Αλλά το δέχομαι γιατί πρέπει να πέσει το κόστος της συσκευής για να έχει κοινό, αυτό δεν παύει ομος να είναι ρεζιλίκι

Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί τέτοιο μένος με τη xiaomi? Ειλικρινά τώρα?? Τα παρουσιάζεις όλα σα να είναι turbo-x. Μια χαρά ειδοποίησεις έχω εγώ σε όλα. Κι έχω πάρει και γύρω στις 20 συσκευές για γνωστούς. Δεν έχει παραπονεθει κανένας. Όσο για το poco, μια χαρά απροβληματιστο είναι. Μπαταρία,κάμερα, ισχυ, ήχο, οθόνη, ειδοποίησεις, ανθεκτικότητα(μου έχει πέσει πάνω από 10 φορές χωρίς να πάθει ούτε γρατζουνιά), face unlock ταχύτατο. Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα εχεις. Και δεν ασχολείσαι μόνο εσύ με κινητά...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί τέτοιο μένος με τη xiaomi? Ειλικρινά τώρα?? Τα παρουσιάζεις όλα σα να είναι turbo-x. Μια χαρά ειδοποίησεις έχω εγώ σε όλα. Κι έχω πάρει και γύρω στις 20 συσκευές για γνωστούς. Δεν έχει παραπονεθει κανένας. Όσο για το poco, μια χαρά απροβληματιστο είναι. Μπαταρία,κάμερα, ισχυ, ήχο, οθόνη, ειδοποίησεις, ανθεκτικότητα(μου έχει πέσει πάνω από 10 φορές χωρίς να πάθει ούτε γρατζουνιά), face unlock ταχύτατο. Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα εχεις. Και δεν ασχολείσαι μόνο εσύ με κινητά...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Δεν είναι μένος είναι πραγματικότητα, για κάθε εταιρεία έχω να πω για κάποιες λιγότερο για κάποιες περρισωτερα. Με την xiaomi λέω ποιο πολύ καθος έρχονται τα fans και το παρουσιάζουν σαν άγιο δισκοπότηρο. Και ο άλλος νωμιζει ότι θα ποιασει παπά από τα @@

Και είχα και το mi 9 σαν συσκευή αντικατάστασης σχεδόν ενα μηνα έχει τα θέματα του και μάλιστα στα κομμάτια που την ορίζουν σαν συσκευή

Link to comment
Share on other sites

5 xiaomi έχουμε στην οικογένεια.

Redmi 5 plus, Redmi note 5 (2 συσκευές), Redmi Note 6 pro, Redmi note 7.

Κανείς δεν είχε ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ, το παραμικρό θέμα με ειδοποιήσεις.

Όλα δουλεύουν άψογα, όπως την πρώτη μέρα αγοράς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 7 το πήρε ένας φίλος μου και να ξέρεις ότι ζεσταίνεται αρκετά.

Εντάξει, λογικό θα πεις, ειδικά τώρα το καλοκαίρι με τόση ζέστη που έχει. Απλώς είπα να το αναφέρω. Δεν ξέρω κιόλας αν λόγω ζέστης ζεσταίνονται πράγματι όλα ή κάποια λιγότερο και κάποια άλλα περισσότερο..

Δλδ η μπαταρια σε τι θερμοκρασιες αναφερεσαι? και ελπιζω οχι λειτουργια και εκτεθειμενο στον ηλιο για ωρα?Βαλε ενα screenshot να δουμε θερμοκρασιες μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ η μπαταρια σε τι θερμοκρασιες αναφερεσαι? και ελπιζω οχι λειτουργια και εκτεθειμενο στον ηλιο για ωρα?Βαλε ενα screenshot να δουμε θερμοκρασιες μπαταριας.
Λογικά στη θερμοκρασία της cpu θα αναφέρεται ο φίλος και όχι της μπαταρίας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

επειδή καταλήγω μάλλον μεταξύ Samsung A70 και xiaomi note 7

 

1 αυτό το CA (carrier aggregation νομίζω ;) το έχει κανένα η μπα;

 

2 είπαμε και στα 3 μπαίνει με απλή εγκατάσταση το apk της gcam?

 

3 την μπάντα B20 τα Samsung την έχουν η πρεπει να ψάχνουμε όπως στα xiaomi εάν την έχουν ανάλογα το κινητό;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...