Jump to content

[Note 10 series] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά που έχεις στην παράθεση τα κλείνεις όλα???

 

ε.. οτι κλεινεις δε θα παιζει.. ειναι safe να τα κλείσεις όλα άλλα ξέρω γω? δε θες το samsung pass ? αυτο το αφησα ανοιχτό γτ το χρεισημοποιω εκλεισα μονο το Pay, άφησα τα emojie γτ παίζω άφησα το μαιλ γτ το χρησιμοποιώ.. αφησα τον browser k το facebook, δες ποιες εφαρμογες δεν χρεισημοποιεις κ κλείσε όλα τα υπόλοιπα(που είναι αρκετά!), πχ το radio am fm αχρηστο μας είναι bixby ουτε να το βλέπω κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια σας παρακαλώ.Θελω να μετρήσω την Υγεία της μπαταρίας στο NOTE 10+

Στο Note 9 χρησιμοποιούσα την εφαρμογή Phone info+.Σε αυτό το τηλέφωνο όμως δεν δείχνει νομίζω σωστά μου δείχνει πολύ χαμηλά.

Κατέβασα την accubatter pro αλλά δεν δείχνει Υγεία έχει παυλα(Πρέπει να γίνουν κάποιες φορτίσεις για να δειξει;)

Τι συμβαίνει ξέρει κάποιος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ.Θελω να μετρήσω την Υγεία της μπαταρίας στο NOTE 10+

 

Στο Note 9 χρησιμοποιούσα την εφαρμογή Phone info+.Σε αυτό το τηλέφωνο όμως δεν δείχνει νομίζω σωστά μου δείχνει πολύ χαμηλά.

 

Κατέβασα την accubatter pro αλλά δεν δείχνει Υγεία έχει παυλα(Πρέπει να γίνουν κάποιες φορτίσεις για να δειξει;)

 

Τι συμβαίνει ξέρει κάποιος;

 

Ευχαριστώ

Άστο να κάνει 5 6 φορτίσεις

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστο να κάνει 5 6 φορτίσεις

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Δουλεύουν κ οι δύο παραπάνω εφαρμογές;Εσύ χρησιμοποιεις κάποια φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν κ οι δύο παραπάνω εφαρμογές;Εσύ χρησιμοποιεις κάποια φίλε μου;
Accubattery ,το λέει κιόλας κάπου η εφαρμογή ότι θέλει κάποιες φορτίσεις πρώτα για να βγάλει στατιστικά390128c93c099f7c56c091684e7acc78.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες αυτες ειναι κατα βασει αναξιοπιστες - βαλτε ομως stats να δουμε ενδεικτικα τι μετραει. Εγω μολις αγορασα -ενα ακομα- note 10 plus και θελω λιγο χρονο να βγαλω τα πρωτα γραφηματα...
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ελπίζω με Snapdragon :)

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Διστασα Γιωργο κι ο μοναδικος λογος ηταν η εξαιρετικη smartek, που ειναι μακραν το καλυτερο service στην Ελλαδα (προσφατα μου αντικατεστησαν smartwatch με καινουριο, 1 μηνα πριν ληξει η εγγυηση). Ε, αυτη την προστιθεμενη αξια (και μαλιστα κοντα στο σπιτι μου), δεν την αλλαζω ευκολα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.Υπαρχει καποιο ενδειχτικο λαμπακι κοκινο πρασινο οταν ολοκληρωνεται η φορτιση ειδικα οταν το κινητο ειναι κλειστο για ειδοποιηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πολυ καλό το note 10 ειμαι που λέτε έτοιμος όλο χαρά να το πάρω το παίρνω απόφαση πάω να το αγοράσω και παθαίνω το πρώτο ΣΟΚ!

Έχουν αλλάξει οι άνθρωποι τα κουμπιά απο δεξιά ΣΕ αριστερά !!!

Δηλαδή εγώ που είμαι αριστερόχειρας άλλα κρατάω το κινητό με το δεξί όπως και ο περισσότερος κόσμος , ΤΙ ΦΑΣΗ ? :shock:

Το δεύτερο σοκ το παθαίνω με τον αισθητήρα που τον έβαλαν μπροστά , δηλαδή εμ να το πιάνεις με το κουλό το χέρι εμ να τεντώνεις και το δάχτυλο μπροστά για να το ξεκλειδώσεις ότι πρέπει να σου φύγει από τα χέρια και να κλαίς .. Λέω δεν πειράζει θα πάω στο 9 μικρό το κακό βλέπω τον αισθητήρα κάτω από την κάμερα αναρωτιέμαι πως διάολο θα ξεκλειδώσεις χωρίς να ακουμπήσεις την οθόνη .. Λέω δε βαριέσαι θα πάω στο 8 το βλέπω και αυτό έβαλαν τον αισθητήρα δίπλα από τις φωτογραφικές .. Δηλαδή ρε παιδιά πραγματικά τώρα λύστε μου μια απορία οι σχεδιαστές του Note παίρνουν ναρκωτικά ; Ειναι δυνατών τέτοια συνεχόμενα φάουλ ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πολυ καλό το note 10 ειμαι που λέτε έτοιμος όλο χαρά να το πάρω το παίρνω απόφαση πάω να το αγοράσω και παθαίνω το πρώτο ΣΟΚ!

 

Έχουν αλλάξει οι άνθρωποι τα κουμπιά απο δεξιά ΣΕ αριστερά !!!

 

Δηλαδή εγώ που είμαι αριστερόχειρας άλλα κρατάω το κινητό με το δεξί όπως και ο περισσότερος κόσμος , ΤΙ ΦΑΣΗ ? :shock:

 

Το δεύτερο σοκ το παθαίνω με τον αισθητήρα που τον έβαλαν μπροστά , δηλαδή εμ να το πιάνεις με το κουλό το χέρι εμ να τεντώνεις και το δάχτυλο μπροστά για να το ξεκλειδώσεις ότι πρέπει να σου φύγει από τα χέρια και να κλαίς .. Λέω δεν πειράζει θα πάω στο 9 μικρό το κακό βλέπω τον αισθητήρα κάτω από την κάμερα αναρωτιέμαι πως διάολο θα ξεκλειδώσεις χωρίς να ακουμπήσεις την οθόνη .. Λέω δε βαριέσαι θα πάω στο 8 το βλέπω και αυτό έβαλαν τον αισθητήρα δίπλα από τις φωτογραφικές .. Δηλαδή ρε παιδιά πραγματικά τώρα λύστε μου μια απορία οι σχεδιαστές του Note παίρνουν ναρκωτικά ; Ειναι δυνατών τέτοια συνεχόμενα φάουλ ?

Μην πάρεις note ώστε να ησυχάσουμε και εμείς!!Είναι απλά τα πράγματα!!ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πολυ καλό το note 10 ειμαι που λέτε έτοιμος όλο χαρά να το πάρω το παίρνω απόφαση πάω να το αγοράσω και παθαίνω το πρώτο ΣΟΚ!

 

Έχουν αλλάξει οι άνθρωποι τα κουμπιά απο δεξιά ΣΕ αριστερά !!!

 

Δηλαδή εγώ που είμαι αριστερόχειρας άλλα κρατάω το κινητό με το δεξί όπως και ο περισσότερος κόσμος , ΤΙ ΦΑΣΗ ? :shock:

 

Το δεύτερο σοκ το παθαίνω με τον αισθητήρα που τον έβαλαν μπροστά , δηλαδή εμ να το πιάνεις με το κουλό το χέρι εμ να τεντώνεις και το δάχτυλο μπροστά για να το ξεκλειδώσεις ότι πρέπει να σου φύγει από τα χέρια και να κλαίς .. Λέω δεν πειράζει θα πάω στο 9 μικρό το κακό βλέπω τον αισθητήρα κάτω από την κάμερα αναρωτιέμαι πως διάολο θα ξεκλειδώσεις χωρίς να ακουμπήσεις την οθόνη .. Λέω δε βαριέσαι θα πάω στο 8 το βλέπω και αυτό έβαλαν τον αισθητήρα δίπλα από τις φωτογραφικές .. Δηλαδή ρε παιδιά πραγματικά τώρα λύστε μου μια απορία οι σχεδιαστές του Note παίρνουν ναρκωτικά ; Ειναι δυνατών τέτοια συνεχόμενα φάουλ ?

Είναι απλό δεν κάνει για την φισιολογια σου. Δεν χρειάζεται να ζωριζεις το σώμα σου, έχει τόσα και τόσα κινιτα στην αγορά όλο και κάποιο θα σε καλύπτει

 

Στάλθηκε από το YAL-L41 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πολυ καλό το note 10 ειμαι που λέτε έτοιμος όλο χαρά να το πάρω το παίρνω απόφαση πάω να το αγοράσω και παθαίνω το πρώτο ΣΟΚ!

Έχουν αλλάξει οι άνθρωποι τα κουμπιά απο δεξιά ΣΕ αριστερά !!!

Δηλαδή εγώ που είμαι αριστερόχειρας άλλα κρατάω το κινητό με το δεξί όπως και ο περισσότερος κόσμος , ΤΙ ΦΑΣΗ ? :shock:

Το δεύτερο σοκ το παθαίνω με τον αισθητήρα που τον έβαλαν μπροστά , δηλαδή εμ να το πιάνεις με το κουλό το χέρι εμ να τεντώνεις και το δάχτυλο μπροστά για να το ξεκλειδώσεις ότι πρέπει να σου φύγει από τα χέρια και να κλαίς .. Λέω δεν πειράζει θα πάω στο 9 μικρό το κακό βλέπω τον αισθητήρα κάτω από την κάμερα αναρωτιέμαι πως διάολο θα ξεκλειδώσεις χωρίς να ακουμπήσεις την οθόνη .. Λέω δε βαριέσαι θα πάω στο 8 το βλέπω και αυτό έβαλαν τον αισθητήρα δίπλα από τις φωτογραφικές .. Δηλαδή ρε παιδιά πραγματικά τώρα λύστε μου μια απορία οι σχεδιαστές του Note παίρνουν ναρκωτικά ; Ειναι δυνατών τέτοια συνεχόμενα φάουλ ?

Το 7 το είδες; Το 5; Ή ακόμα και το 4 που δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Σε note 1 :lol:

 

 

πρότεινε μου κάποιο με το πένα με τις ιδιες δυνατοτητες και εχω φύγει να το πάρω σφαίρα!

 

Το τηλέφωνο το είδα από κοντά σήμερα το περιεργάστηκα αρκετή ώρα ..

Λύστε μου μια απορία πραγματικά ολοι εσείς με τα note κρατάτε τα τηλεφωνά με το αριστερό χέρι; Προφανώς το 95 % κρατάει το τηλέφωνο με το δεξί και πληκτρολογεί με το αριστερό που εκτός όλων των άλλων μου έβαλαν και το s pen κάτω δεξιά και από ότι βλέπω και το s11 τα ίδια χάλια .. Μάλλον δεν είναι γραφτό να ειμαι με αυτό το τηλέφωνο, Μάλιστα απορώ που δεν εχει φάει χοντρό κράξιμο η sammy ..

 

εγω το κραταω με το αριστερο και γραφω με το δεξι.

στην αρχη ειχα παραξενευτει που τα κουμπια τα εβαλαν αριστερα αλλα τα συνηθισα και μαλιστα με μπερδευουν που ειναι στα δεξια της γυναικας μου στο σ8.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες.. εδώ και κάτι μέρες έχω drain battery με την έκδοση 10 και την τελευταία ενημέρωση Ιανουαρίου...παω στην κατανάλωση μπαταρίας και μου έχει ανεβασμένα ποσοστά στα Google services και αναζήτηση...Τι μπορώ να κάνω πριν την εργοστασιακή επαναφορά? Πως μπορώ να πάρω backup και να τα επαναφέρω τα δεδομένα μου Χωρίς ταλαιπωρία;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες.. εδώ και κάτι μέρες έχω drain battery με την έκδοση 10 και την τελευταία ενημέρωση Ιανουαρίου...παω στην κατανάλωση μπαταρίας και μου έχει ανεβασμένα ποσοστά στα Google services και αναζήτηση...Τι μπορώ να κάνω πριν την εργοστασιακή επαναφορά? Πως μπορώ να πάρω backup και να τα επαναφέρω τα δεδομένα μου Χωρίς ταλαιπωρία;

 

Σου έχει ανεβάσει γιατί δεν έκανες clean install και τα νέα σου google service γράφτηκαν πάνω στα παλιά google service του android 9. Πριν την επαναφορά πρέπει να φόρτισης το κινητό σου full. Βackup δεν μπορείς να κανεις και πολλά πράγματα γιατί δεν εχεις root. Αλλα μπορείς να παρεις στο gmail η και σε cloud κάποια πράγματα. Επίσης καλο είναι να μην επαναφέρεις τίποτα εκτος τον επαφών σου. Γιατί πάλι πρόβλημα θα εχεις και θα αναγκαστείς να ξανά κανεις clean install. Δεν είναι και τόσο δύσκολο να ξανά κανεις install τα apps.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως παιδιά η μπαταρία είναι κλασεις ανώτερη από το 8 που είχα.

Σαφής η διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως παιδιά η μπαταρία είναι κλασεις ανώτερη από το 8 που είχα.

Σαφής η διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοειται ότι θα δεις διαφορά με το note 8, ωστόσο όταν το συνηθίσεις θα ήθελες λίγο ακόμη παραπάνω να κραταει, θημήσου το αυτό.

Συγκρίνεις 2 μοντέλα πίσω οπότε σαφώς υπάρχει βελτίωση

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως παιδιά η μπαταρία είναι κλασεις ανώτερη από το 8 που είχα.

Σαφής η διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το note 8 το χαντάκωσε η Samsung με τόσο λίγη μπαταρία. 3300 mah είναι απαράδεκτο για Note. Επίσης χαντάκωσε και το note 10 το μικρό μοντέλο. Είναι δεδομένο πως θα δεις μεγάλη διαφορα με το note 10+ αλλα ακόμα και το note 10+ δεν είναι το καλύτερο σε αυτονομία κινητο. Η μονη εταιρία που έβαλε μεγαλη μπαταρία είναι η xiaomi με το note 10 pro. Νομίζω 5300mah και οπό όσο έχω δει βγάζει πολύ μεγάλα sot. Βεβαια η samsung θα μπει πολύ δυναμικά φέτος με το s20 ultra 5G γιατί θα έχει 5000mah. Κάτι που με κάνει να πιστεύω πως το note 11 που περιμένω ως το καλοκαίρι θα έχει σίγουρα πιο πολυ απο 5000mah μπαταρία. Ισος κανα 5300mah.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα sot που βγάζει το note 10 pro, 95h του δίνει το gsmarena και 12,5h browsing. Για 5300h μπαταρία δε λέει τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα sot που βγάζει το note 10 pro, 95h του δίνει το gsmarena και 12,5h browsing. Για 5300h μπαταρία δε λέει τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τι gsmarena σε λίγο θα μας πεις να πάμε και στο dxomark. Φτάσαμε στο 2020 και ακόμα κοιτάτε τι λέει το κάθε site. Αντί να κάνετε δικη σας χρήση. Η έστω να πάτε να δείτε real life χρήση από αλλα άτομα που έχουν το κινητό. Αυτά τα 5300mah ρίχνουν 1 ώρα+ στα 4300mah. Μια ώρα είναι το minimum. Δεν θέλω να σε σοκάρω αλλα μπορεί να φτάνει και 1 ώρα και 45 λεπτά η διαφορα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Τι gsmarena σε λίγο θα μας πεις να πάμε και στο dxomark. Φτάσαμε στο 2020 και ακόμα κοιτάτε τι λέει το κάθε site. Αντί να κάνετε δικη σας χρήση. Η έστω να πάτε να δείτε real life χρήση από αλλα άτομα που έχουν το κινητό. Αυτά τα 5300mah ρίχνουν 1 ώρα+ στα 4300mah.

 

 

 

Μια χαρά είναι το gsmarena, πέφτει μέσα στο real life κλάμα που γίνεται στα threads των συσκευών όταν βγουν στην αγορά. Ίσα ίσα το παράπονο μου εμένα με μερικές συσκευές, είναι ότι δίνει παραπάνω από όσο θα έπρεπε όταν συγκρίνω από μόνος μου κάποιες συσκευές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το gsmarena, πέφτει μέσα στο real life κλάμα που γίνεται στα threads των συσκευών όταν βγουν στην αγορά. Ίσα ίσα το παράπονο μου εμένα με μερικές συσκευές, είναι ότι δίνει παραπάνω από όσο θα έπρεπε όταν συγκρίνω από μόνος μου κάποιες συσκευές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πέφτει μέσα όπου του δώσουν περισσότερα λεφτά. Δεν βλέπω κόσμο να κλαει για μπαταρίες. Οτι πλήρωσης παίρνεις. Ενα 4300mah κινητό δεν γίνετε να σου βγάλει sot όπως θα σου βγάλει ένα κινητό με 5300mah. Επίσης δεν έχω δει κάποιο 4300mah να είναι χειρότερο από κάποιο με 3300mah. Πρέπει να έχει απίστευτα κακογραμμένο λειτουργικό με απίστευτο drain και cpu τριετίας για να μπορέσει να το φτάσει ένα κινητό με 4300mah. Δεν έχω δει ποτε κινητό με 1000mah extra μπαταρία που αυτα 1000mah extra είναι κοντά στις 2 ώρες extra οθόνη να είναι χειρότερο από ένα με 4300mah. Ευτυχώς δεν μπαίνω ποτε σε τέτοια sites. Ντροπιάζουν την ύπαρξη τον κινητών και επίσης κάνουν το κόσμο που δεν ξέρει τίποτα από κινητά να έχει άποψη για κινητά που δεν έχει δει ποτε καπιο real life sot. Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος. Δεν ειναι τυχαιο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Πέφτει μέσα όπου του δώσουν περισσότερα λεφτά. Δεν βλέπω κόσμο να κλαει για μπαταρίες. Οτι πλήρωσης παίρνεις. Ενα 4300mah κινητό δεν γίνετε να σου βγάλει sot όπως θα σου βγάλει ένα κινητό με 5300mah. Επίσης δεν έχω δει κάποιο 4300mah να είναι χειρότερο από κάποιο με 3300mah. Πρέπει να έχει απίστευτα κακογραμμένο λειτουργικό με απίστευτο drain και cpu τριετίας για να μπορέσει να το φτάσει ένα κινητό με 4300mah. Δεν έχω δει ποτε κινητό με 1000mah extra μπαταρία που αυτα 1000mah extra είναι κοντά στις 2 ώρες extra οθόνη να είναι χειρότερο από ένα με 4300mah. Ευτυχώς δεν μπαίνω ποτε σε τέτοια sites. Ντροπιάζουν την ύπαρξη τον κινητών και επίσης κάνουν το κόσμο που δεν ξέρει τίποτα από κινητά να έχει άποψη για κινητά που δεν έχει δει ποτε καπιο real life sot. Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος. Δεν ειναι τυχαιο.

 

 

 

Περι κλάψας, να ναι καλά ο swind, το thread του για τη μπαταρία είναι από τα πιο γνωστά στο forum πλέον.

 

ΥΣ: Μια χαρά τα λέει το gsmarena, αρκεί να έχεις αλλάξει όπως είπες και 5 κινητά για να δεις πως πάει αναλογικά. Δεν κάνει ο καθένας την ίδια χρήση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...