Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το μηνυμα μου το εβγαλε μονο χθες ξαφνικα και σε μενα.εχει update για το συγκεκριμενο στο galaxy store.εκανα update και εφυγε Κωστα.το αλλο που λες συμβαινει επισης και σε μενα και ειναι λογικα η ρυθμιση για αποτροπη τυχαιων αγγιγματων,πχ οταν το εχειςνστην τσεπη που δεν εχει φως.μαλλον ετσι λειτουργει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι σήμερα βρίσκομαι μπροστά σε 2 bugs...

1.Από το πουθενά πριν λίγο έκανα επανεκκίνηση και μου εβγαλε απο το πουθενά την παρακάτω ειδοποίηση

Screenshot-20190925-221627-One-UI-Home.jpg"]Screenshot-20190925-221627-One-UI-Home.jpg[/url]

Δεν έφευγε με τίποτα μόνο πατώντας αποσύνδεση... Εννοείται ότι η συσκευή δεν ηταν συνδεδεμένη με κάποιο υπολογιστή ούτε καν υπάρχει pc κάπου δίπλα... Εκανα ξανά επανεκκίνηση και μου υο έβγαλε πάλι... Απο συνδεσιμοτητα ειχα ενεργό μόνο το WiFi

2.Αρκετές φορές οταν βρίσκομαι σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό και ξεκλειδώσω την συσκευή, μετά το ξεκλείδωμα και ενω έχει μπει στην ας πούμε αρχική επιφάνεια εργασίας αν κανω κάποια οποιαδήποτε κίνηση μου βγάζει στην μέση της οθόνη ένα λουκέτο και βγάζει μήνυμα να το συρο για να ξεκλειδώσει η οθόνη μιας και την έχει μπλοκάρει για αποφυγή τυχαίων αγγιγματων και μου γράφει να διατηρώ το επανω μέρος της συσκευής καθαρό για να μην εχω αυτό το πρόβλημα (εννοείται ότι η συσκευή είναι πεντακάθαρη) .... Αν γυρίσω την συσκευή σε μια φωτεινή πηγή ξεκλειδώνει μόνη της... Αν κλειδώσω την συσκευή το πρόβλημα επαναλαμβανετε... Αν κανω επανεκκίνηση δεν το ξανακάνει οπότε αυτό απο μόνο του σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά

 

Μάλλον το τηλέφωνό σου ειναι δαιμονισμένο και χρειάζεσαι επειγόντως εξορκιστή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι διαπίστωσα και τα 2 προβλήματα αλλά με ανάποδη σειρά.

 

Σήμερα το πρωί, είχα το κινητό στην τσέπη, άρα χαμηλό φωτισμό, και άκουγα tunein radio. Κάποια στιγμή το βγάζω και βλέπω ανοιχτή την οθόνη και από τα πατήματα στο μπούτι, είχε μπει σε εφαρμογή.

 

 

Πριν λίγο έκανα και εγώ μια επανεκκίνηση και εμφάνισε αυτό που λες μαζί με το DeX. Έφυγαν και τα δύο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη εχω κάνει ολα τα updates... Εκανα και εκκαθάριση cache κτλ οπως και εκκαθάριση της εφαρμογής "βοηθός για το τηλέφωνο σας" και "υπηρεσία σύνδεσης με Windows" αλλα τιποτα συνεχίζει να το βγάζει είτε μετά από επανεκκίνηση ή απενεργοποιηση με ή χωρίς WiFi...

Ότι αφορά το άλλο που βγάζει το lock για τυχαία πατήματα σε χαμηλό φωτισμό μιλαμε για φωτεινότητα στο 25 με 30%...δεν έπρεπε να το βγάζει οπως δεν το έβγαζε σε καμία άλλη Samsung συσκευή και το ότι στρώνει με restart σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά...

Τι να πω.... Θα φορτίσω σήμερα κλειστό και βλέπουμε πως θα πάει αύριο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του 5g, δειτε κανα βίντεο στο utube να καταλάβετε γιατί ουτε σε 5 χρόνια δε θα δουλεύει πρακτικά στην Ελλάδα (παρα μονο σε ελάχιστα σημεία αν είσαι 100 μετρα απο κεραια) κατι σαν wifi hotspot σήμερα ενα πράγμα.

Δεν εχει καμια σχεση με τα προηγ update πχ απο 3g σε 4g κλπ. Στο 5g οι ταχύτητες εκτοξεύονται σε απίστευτα νούμερα μεν, για λιγα μετρα απο την κεραια δε, και να την βλέπεις κιολας, αλλιως πρακτικά πεφτει σε ταχύτητες 4g.

Σε σχετικο βιντεο ηταν 100 μετρα απο την κεραια, οι ταχύτητες στο θεο. Μόλις πηγε πίσω απο το κτήριο (ιδια απόσταση) πρακτικά επεσε σε 4g.

Για να έχεις ετσι πραγματικά ταχύτητες 5g θες σε καθε ταρατσα και κεραια. Σε 3-5 χρόνια θα βάλουν και θα πιανει στο 1/10000000. Για την ωρα ειναι απλα μάρκετινγκ και σου εκτοξεύει και την κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και εγραψα σε προηγουμενα ποστ οτι θα παρει χρονια για την ελλαδα το 5G.εχουμε τοσο καλη καλυψη με το 4g και μας ελειπε το 5.και αντε και ειχαμε και καλυψη με τις τιμες εδω να μου λειπει μια χαρα τη βγαζω με wifi.
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη εχω κάνει ολα τα updates... Εκανα και εκκαθάριση cache κτλ οπως και εκκαθάριση της εφαρμογής "βοηθός για το τηλέφωνο σας" και "υπηρεσία σύνδεσης με Windows" αλλα τιποτα συνεχίζει να το βγάζει είτε μετά από επανεκκίνηση ή απενεργοποιηση με ή χωρίς WiFi...

Ότι αφορά το άλλο που βγάζει το lock για τυχαία πατήματα σε χαμηλό φωτισμό μιλαμε για φωτεινότητα στο 25 με 30%...δεν έπρεπε να το βγάζει οπως δεν το έβγαζε σε καμία άλλη Samsung συσκευή και το ότι στρώνει με restart σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά...

Τι να πω.... Θα φορτίσω σήμερα κλειστό και βλέπουμε πως θα πάει αύριο

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον χαμηλό φωτισμό έχω και στο s10 plus. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. Σε ένα δωμάτιο πχ μόνο με tv ανοιχτή μου έχει βγάλει αρκετές φορές το μύνημα για αποτροπή τυχαίων αγγίγματων. Στα S7,s8,s9 που είχα στην κατοχή μου λειτουργούσε υποδείγματικα. Εδώ κάτι παίζει με τον Proximity κάτω από την οθόνη μάλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του 5g, δειτε κανα βίντεο στο utube να καταλάβετε γιατί ουτε σε 5 χρόνια δε θα δουλεύει πρακτικά στην Ελλάδα (παρα μονο σε ελάχιστα σημεία αν είσαι 100 μετρα απο κεραια) κατι σαν wifi hotspot σήμερα ενα πράγμα.

Δεν εχει καμια σχεση με τα προηγ update πχ απο 3g σε 4g κλπ. Στο 5g οι ταχύτητες εκτοξεύονται σε απίστευτα νούμερα μεν, για λιγα μετρα απο την κεραια δε, και να την βλέπεις κιολας, αλλιως πρακτικά πεφτει σε ταχύτητες 4g.

Σε σχετικο βιντεο ηταν 100 μετρα απο την κεραια, οι ταχύτητες στο θεο. Μόλις πηγε πίσω απο το κτήριο (ιδια απόσταση) πρακτικά επεσε σε 4g.

Για να έχεις ετσι πραγματικά ταχύτητες 5g θες σε καθε ταρατσα και κεραια. Σε 3-5 χρόνια θα βάλουν και θα πιανει στο 1/10000000. Για την ωρα ειναι απλα μάρκετινγκ και σου εκτοξεύει και την κατανάλωση.

 

Και τα σάμσουγκ που σε δυσκολα σημεία λήψης σήματος χοροπηδάνε 4g-Η και ρουφάνε μπαταρία, αν προστεθεί άλλη μια μπάντα 5g δεν θα προλαβαίνουμε να τα βγάζουμε απ την μπρίζα;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε απάντηση σχετικά με το πως μπορώ να βάλω διαλυτικά, που τους ρώτησα.

 

Screenshot-20190926-123631-Samsung-Members.jpgupload images no register mobile

Link to comment
Share on other sites

Μας περασε το mate 30 pro σημερα στα τεστ dxomark Screenshot-20190926-135455-Chrome.jpg

 

Και σε λίγες μέρες πρώτο θα είναι το iPhone 11 Pro Max...!!!!

Τυχαίο???:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μας περασε το mate 30 pro σημερα στα τεστ dxomark

 

Δεν θα μου κανει εντυπωση ακομα και τα νεα Iphone αν περασουν το Note10+ λογω του βελτιωμενου τους video και night mode.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε απάντηση σχετικά με το πως μπορώ να βάλω διαλυτικά, που τους ρώτησα.

 

 

 

Screenshot-20190926-123631-Samsung-Members.jpgupload images no register mobile

Δλδ δεν βλέπεις αυτό? Πατώντας πάνω στο γράμμα?

 

bbb5b4a7d7181b5545cf01c87966b96f.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@anergos

 

Όχι, δεν βλέπω αυτό. Αναφέρομαι για το oem πληκτρολόγιο.

Το OEM εννοείται στο s10+

 

Και τι σου εμφανίζει όταν πατάς παρατεταμένα πχ το ι? Μόνο με τόνο?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το OEM εννοείται στο s10+

 

Και τι σου εμφανίζει όταν πατάς παρατεταμένα πχ το ι? Μόνο με τόνο?

 

Δες

 

Screenshot-20190926-170645-Chrome.jpghow to upload photo

Link to comment
Share on other sites

Στην εγγραφή βίντεο έχετε ενεργοποιημένο το hdr10+? Λίγο που το δοκίμασα φαίνεται να έχει εμφανή διαφορά, φαίνονται αρκετά πιο ζωντανά τα χρώματα. Τα αρχεία βγαίνουν σχεδόν διπλάσια σε μέγεθος πάντως.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες

 

 

 

Screenshot-20190926-170645-Chrome.jpghow to upload photo

Πατάς το Ι και βγαίνει το 7?

 

Ας πει και κάποιος φίλος με N10...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το Ι και βγαίνει το 7?

 

Ας πει και κάποιος φίλος με N10...

Μήπως επειδή είναι σε κεφαλαία; Λέω εγώ τώρα......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι σε κεφαλαία; Λέω εγώ τώρα......
Πατάς το Ι και βγαίνει το 7?

 

Ας πει και κάποιος φίλος με N10...

Είναι ένα θέμα που συζητήσαμε αρκετά στην κυκλοφορία της συσκευής. Απλά κατεβάστε το apk για το Samsung neural keyboard και θα έχετε τον τονισμό κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα θέμα που συζητήσαμε αρκετά στην κυκλοφορία της συσκευής. Απλά κατεβάστε το apk για το Samsung neural keyboard και θα έχετε τον τονισμό κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό έκανα από χθες. Θυμάμαι 1-2 παιδιά το είχαν αναφέρει εξ αρχής το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα από χθες. Θυμάμαι 1-2 παιδιά το είχαν αναφέρει εξ αρχής το θέμα.
Η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή. Βέβαια χαζομάρα της Samsung . Δεν έχει λογική αυτό που έκαναν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των bugs που ανακάλυψαν οι συμφορουμίτες λίγο πίσω, στο δικό μου μετά από επανεκκίνηση της συσκευής και όταν είναι συνδεδεμένη με wifi, εκτός του σχετικού μηνύματος που αναφέρεται από τα παιδιά, δε συνδέεται με τίποτα το κινητό στον server της Samsung να ψάξει για update και μένει κολλημένο στο searching for software update για ώρα μέχρι τελικά να ειδοποιήσει ότι δεν κατέστη δυνατή η επικοινωνία με τον server. Περιέργως όταν κάνω την ίδια διαδικασία με mobile data μου προχωρά κανονικά στην αναζήτηση για software update....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή. Βέβαια χαζομάρα της Samsung . Δεν έχει λογική αυτό που έκαναν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις ανακάλυψα ότι δεν δουλεύουν σωστά τα bitmoji με το neural. Πφφφ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...