Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ελληνικό σου ήρθε?
Σε γερμανικό ακόμα τίποτα. 
Ναι ελληνικό εδω

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

τελικα android 13 ΔΕΝ θα παρουμε εμεις αλλα η ηλιθιοτητα ειναι οτι θα παρει το NOTE 10 lite!!!

Τελικα μας δουλευει η Samsung!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι με ποια λογική θα την πάρει το lite και ποια λογική δεν θα την πάρουμε εμείς. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά, γιατί το lite είναι πιο καινούργιο, κυκλοφορησε μετά. Όπως θα πάρουν αναβάθμιση τηλέφωνα του 2022 που είναι πολύ υποδεέστερα απο το note 10 plus.

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς θα πουλήσει σε όλους εμάς τους κατόχους Note 10 plus το νέο galaxy S23. Ας ελπίσουμε να το δώσουν μετά το ντεμπούτο του. 

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη πολιτική της samsung  είναι να δίνει αναβαθμίσεις λειτουργικού OS για 4 χρόνια και αναβαθμίσεις ασφαλείας για 5 χρόνια.

Το δικό μας τηλέφωνο έκλεισε πλέον τα 4 χρόνια κυκλοφορίας 2019-2022 οποτε οριστικά τέλος τα os updates. Μεχρι τέλος του 2023 μόνο security updates 

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη πολιτική της samsung  είναι να δίνει αναβαθμίσεις λειτουργικού OS για 4 χρόνια και αναβαθμίσεις ασφαλείας για 5 χρόνια.
Το δικό μας τηλέφωνο έκλεισε πλέον τα 4 χρόνια κυκλοφορίας 2019-2022 οποτε οριστικά τέλος τα os updates. Μεχρι τέλος του 2023 μόνο security updates 
Η πολιτική των 4 ετών αναβαθμίσεων αφορά τις συσκευές από το 22 και μετά... Για αυτό και έπιασε τελευταία στιγμή και το s21fe που έχω... Το οποίο βγήκε τις πρώτες μέρες του 22...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ερωτηθεί, απλά δεν το έχω πρόχειρο: αν κάνω αλλαγή μπαταρίας στη smartec, θα μου ζητήσουν/κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ndros13 said:

Σίγουρα έχει ερωτηθεί, απλά δεν το έχω πρόχειρο: αν κάνω αλλαγή μπαταρίας στη smartec, θα μου ζητήσουν/κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο να σου λύσουν όλες τις απορίες 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ndros13 said:

Μα δεν έχω άλλη απορία, μόνο αυτή 🙂

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Για το κόστος ,το χρόνο επισκευής, αν υπάρχει διαθέσιμη η μπαταρία . Αυτά έλεγα. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά από 4 χρόνια σχεδόν αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω συσκευή. Το κινητό μας αποδείχτηκε ΚΊΝΗΤΑΡΑ και ακόμα είναι κινηταρα! Όπως θα καταλάβατε μιλάω για το s23 ultra με τον snapdragon, που επιτέλους δείχνει ότι κάτι γίνεται ρε παιδι μου!Μέχρι τώρα τίποτα δεν με συγκινουσε. Επειδή δεν έχω ψάξει ακόμα στο φόρουμ για πληροφορίες, μήπως ξέρει κάποιος αν έχει δημιουργηθεί το αντίστοιχο με το δικο μας για s23 ultra?? Εννοείται φυσικά πως δεν το πουλάω και θα το κρατήσω μέχρι να μην ανάβει!! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2023 at 1:35 ΜΜ, ndros13 said:

Σίγουρα έχει ερωτηθεί, απλά δεν το έχω πρόχειρο: αν κάνω αλλαγή μπαταρίας στη smartec, θα μου ζητήσουν/κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Θα στο προτείνουν. Εγώ πήγα για αλλαγή μπαταρίας και δεν το έκανα και το μετάνιωσα. Μετά από ένα χρόνο με καινούργια μπαταρία είναι πλέον χειρότερη από πριν. Φταίει βέβαια και σίγουρα και ο ταχυφορτιστής που το φορτίζω μονίμως με αυτόν. Οπότε με βλέπω και εμένα εκ νέου για αλλαγή μπαταρίας, επαναφορά εργοστασιακών και φοριστή 15W γιατί έχω φτάσει σε σημείο να θέλω δύο φορτίσεις την ημέρα ( 2,5 ώρες SOT, και έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις για κατανάλωση μπαταρίας). Οπότε σαν παθών σου λέω αν είναι να μην κάνεις επαναφορά μην πας για αλλαγή μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2023 at 10:20 ΠΜ, jtgiannis said:

Καλημέρα στην παρέα. Μετά από 4 χρόνια σχεδόν αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω συσκευή. Το κινητό μας αποδείχτηκε ΚΊΝΗΤΑΡΑ και ακόμα είναι κινηταρα! Όπως θα καταλάβατε μιλάω για το s23 ultra με τον snapdragon, που επιτέλους δείχνει ότι κάτι γίνεται ρε παιδι μου!Μέχρι τώρα τίποτα δεν με συγκινουσε. Επειδή δεν έχω ψάξει ακόμα στο φόρουμ για πληροφορίες, μήπως ξέρει κάποιος αν έχει δημιουργηθεί το αντίστοιχο με το δικο μας για s23 ultra?? Εννοείται φυσικά πως δεν το πουλάω και θα το κρατήσω μέχρι να μην ανάβει!! 

Έχω κάνει τη μετάβαση και είναι τελειο. Υπάρχει αντίστοιχο νήμα.... Εαν προλάβεις προπαραγγελια πριν την 17/2 εχεις πολλά οφέλη. Από samsung store - 100 €ή αν τους καταφέρεις - 10%, συν 100 ευρώ απο trade in παλιά συσκευή και παίρνεις το ultra 12/512 στην τιμη του 8/256...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει παντού... Και στο Amazon ακόμα... Δεν υπάρχει πουθενά... Ίσως στο eBay αλλά εκεί δεν είναι σίγουρο ότι θα πρόκειται για τη γνήσια! 
Λοιπόν, σου βρήκα εδώ στην Ολλανδία που είμαι όλα τα μοντέλα της γνήσιας θήκης σε απόθεμα.

Εδώ είναι το ένα μοντέλο της led:
https://www.bol.com/nl/nl/p/samsung-galaxy-note-10-led-clear-view-cover-zwart/9200000117504388/

Και εδώ το άλλο:
https://www.bol.com/nl/nl/p/samsung-galaxy-note10-led-view-cover-zwart/9200000117096505/

Είναι σε καλή τιμή. Ακόμα...
Η συγκεκριμένη εταιρεία πώλησης είναι πολύ σοβαρή, αντίστοιχη της Amazon. Που σημαίνει ότι υπάρχει τέλεια εξυπηρέτηση σε after sales service, για οτιδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Ipokratis said:

Λοιπόν, σου βρήκα εδώ στην Ολλανδία που είμαι όλα τα μοντέλα της γνήσιας θήκης σε απόθεμα.

Εδώ είναι το ένα μοντέλο της led:
https://www.bol.com/nl/nl/p/samsung-galaxy-note-10-led-clear-view-cover-zwart/9200000117504388/

Και εδώ το άλλο:
https://www.bol.com/nl/nl/p/samsung-galaxy-note10-led-view-cover-zwart/9200000117096505/

Είναι σε καλή τιμή. Ακόμα...
Η συγκεκριμένη εταιρεία πώλησης είναι πολύ σοβαρή, αντίστοιχη της Amazon. Που σημαίνει ότι υπάρχει τέλεια εξυπηρέτηση σε after sales service, για οτιδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας

Τωρα τελευταια οταν βλεπω πχ facebook, youtube με το κινητο και συνδεση wifi σταματαει ξαφνικα το βιντεο ή γενικα το οτιδηποτε αφορα με συνδεση wifi.

Δεν φταιει το modem καθως ολα τα αλλα μηχανηματα λειτουργουν πχ netflix.

Στο κινητο μου βγαζει ενα θαυμαστικο διπλα στο σημα με το wifi.

Μερικες φορες μαλιστα μου βγαζει σαν σφαλμα οτι φταιει το smartwatch που συνδεθηκε μεσο κινητου στο wifi (samsung watch 5).

Εψαξα ΟΛΕΣ τις εφαρμογες του κινητου και δεν ειδα κατι υποτπο, υποψιν δεν κατεβαζω τιποτα απο τριτες πηγες και ετσι και αλλιως δεν ειμαι του τυπου "ολα download" για δοκιμη.

Στο κινητο εχω μονο βασικες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, lazlo said:

την βοηθεια σας

Τωρα τελευταια οταν βλεπω πχ facebook, youtube με το κινητο και συνδεση wifi σταματαει ξαφνικα το βιντεο ή γενικα το οτιδηποτε αφορα με συνδεση wifi.

Δεν φταιει το modem καθως ολα τα αλλα μηχανηματα λειτουργουν πχ netflix.

Στο κινητο μου βγαζει ενα θαυμαστικο διπλα στο σημα με το wifi.

Μερικες φορες μαλιστα μου βγαζει σαν σφαλμα οτι φταιει το smartwatch που συνδεθηκε μεσο κινητου στο wifi (samsung watch 5).

Εψαξα ΟΛΕΣ τις εφαρμογες του κινητου και δεν ειδα κατι υποτπο, υποψιν δεν κατεβαζω τιποτα απο τριτες πηγες και ετσι και αλλιως δεν ειμαι του τυπου "ολα download" για δοκιμη.

Στο κινητο εχω μονο βασικες εφαρμογες.

Μήπως έχεις στα settings των συνδέσεων (περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης) προσωπικό dns π.χ. το adguard για να κόβεις τις διαφημίσεις σε επίπεδο dns, γιατί και εμένα το κάνει κάποιες φορές και έχω καταλήξει στο ότι φταίει αυτό. Αν είναι έτσι απενεργοποίησέ το και δοκίμασε να δεις αν αλλάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, James Bond said:

Μήπως έχεις στα settings των συνδέσεων (περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης) προσωπικό dns π.χ. το adguard για να κόβεις τις διαφημίσεις σε επίπεδο dns, γιατί και εμένα το κάνει κάποιες φορές και έχω καταλήξει στο ότι φταίει αυτό. Αν είναι έτσι απενεργοποίησέ το και δοκίμασε να δεις αν αλλάζει κάτι.

Οχι στο προσωπικο DNS ειναι στο Αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο μερικές φορές (οχι πάντα) νιώθω μια μικρή δόνηση. Χωρίς  να έχω κάποια ειδοποίηση η mail η άλλη κλήση. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2023 at 11:48 ΠΜ, mips said:

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο μερικές φορές (οχι πάντα) νιώθω μια μικρή δόνηση. Χωρίς  να έχω κάποια ειδοποίηση η mail η άλλη κλήση. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ???

Επειδή κανείς δεν απάντησε, θα προσπαθήσω να βοηθήσω, ίσως όμως και ανεπιτυχώς. Πάρ'αυτα..

Προσπάθησε να εγκαταστήσεις το "Nice Catch" από το Galaxy Store.

Εκεί, εφόσον εγκαταστήσεις και διαμορφώσεις την εφαρμογή, περιμένεις να επαναληφθεί το συμβάν με τη δόνηση κατά τη διάρκεια των κλήσεων. Έπειτα, μπαίνεις στο μενού τής προαναφερθείσας εφαρμογής και ψάχνεις στο vibration history καθώς και στο call mode history, εναλλακτικά δε, και σε ολόκληρο το μενού των επιλογών τής εφαρμογής αυτής, ούτως ώστε να εντοπίσεις το πιθανό αίτιο του συμβάντος.

Πάντως, σε όμοια περίπτωση που συνέβη σε άτομο τού περιβάλλοντός μου, μία εφαρμογή παιχνιδιού ήταν η αιτία τού φαινομένου αυτού.

Καλή επιτυχία και αν με το καλό επιλυθεί το επαναλαμβανόμενο προαναφερθέν πρόβλημα, θα χαιρόμουν να γνώριζα τί άλλο μπορεί να έπαιζε ρόλο στη συμπεριφορά αυτή τού κινητού.

Με εκτίμηση, Ιωάννης.

Edited by Ioa81
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ioa81 said:

Επειδή κανείς δεν απάντησε, θα προσπαθήσω να βοηθήσω, ίσως όμως και ανεπιτυχώς. Πάρ'αυτα..

Προσπάθησε να εγκαταστήσεις το "Nice Catch" από το Galaxy Store.

Εκεί, εφόσον εγκαταστήσεις και διαμορφώσεις την εφαρμογή, περιμένεις να επαναληφθεί το συμβάν με τη δόνηση κατά τη διάρκεια των κλήσεων. Έπειτα, μπαίνεις στο μενού τής προαναφερθείσας εφαρμογής και ψάχνεις στο vibration history καθώς και στο call mode history, εναλλακτικά δε, και σε ολόκληρο το μενού των επιλογών τής εφαρμογής αυτής, ούτως ώστε να εντοπίσεις το πιθανό αίτιο του συμβάντος.

Πάντως, σε όμοια περίπτωση που συνέβη σε άτομο τού περιβάλλοντός μου, μία εφαρμογή παιχνιδιού ήταν η αιτία τού φαινομένου αυτού.

Καλή επιτυχία και αν με το καλό επιλυθεί το επαναλαμβανόμενο προαναφερθέν πρόβλημα, θα χαιρόμουν να γνώριζα τί άλλο μπορεί να έπαιζε ρόλο στη συμπεριφορά αυτή τού κινητού.

Με εκτίμηση, Ιωάννης.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές οδηγίες. Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω και φυσικά θα σε ενημερώσω. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/3/2023 at 9:34 ΜΜ, Ioa81 said:

Επειδή κανείς δεν απάντησε, θα προσπαθήσω να βοηθήσω, ίσως όμως και ανεπιτυχώς. Πάρ'αυτα..

Προσπάθησε να εγκαταστήσεις το "Nice Catch" από το Galaxy Store.

Εκεί, εφόσον εγκαταστήσεις και διαμορφώσεις την εφαρμογή, περιμένεις να επαναληφθεί το συμβάν με τη δόνηση κατά τη διάρκεια των κλήσεων. Έπειτα, μπαίνεις στο μενού τής προαναφερθείσας εφαρμογής και ψάχνεις στο vibration history καθώς και στο call mode history, εναλλακτικά δε, και σε ολόκληρο το μενού των επιλογών τής εφαρμογής αυτής, ούτως ώστε να εντοπίσεις το πιθανό αίτιο του συμβάντος.

Πάντως, σε όμοια περίπτωση που συνέβη σε άτομο τού περιβάλλοντός μου, μία εφαρμογή παιχνιδιού ήταν η αιτία τού φαινομένου αυτού.

Καλή επιτυχία και αν με το καλό επιλυθεί το επαναλαμβανόμενο προαναφερθέν πρόβλημα, θα χαιρόμουν να γνώριζα τί άλλο μπορεί να έπαιζε ρόλο στη συμπεριφορά αυτή τού κινητού.

Με εκτίμηση, Ιωάννης.

Τελικά όντως το πρόβλημα ήταν από ένα παιχνίδι που είχε κατεβάσει ή μικρή. Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την βοήθεια. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...