Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η samsung λέει 10 ώρες standby στο spen.

Δεν παίζει λοιπόν να εχει πυκνωτές.

Εγώ ξέρω για 100mAh μπαταρια

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι στο menu του Spen υπάρχει μία ρύθμιση για reset του Spen.
Δεν το δοκιμάζετε (αν δεν το έχετε κάνει ήδη) μπάς και....

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει αισίως 3 χρόνια με το κινητό.Κάποια στιγμή(γύρω στο 6μηνο) μου έβγαλε και μένα το εν λόγω πρόβλημα. Νομίζω πως έχει να κάνει με κάποιο  θέμα στο software.Μετά από κάποιες μέρες σταμάτησε να το κάνει και έκτοτε ειναι μια χαρά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια τώρα και ζήτημα να έχω δουλέψει το πενάκι ελάχιστες φορές. Όσο δηλαδή θα χρειαζόταν για να δοκιμάσω κάποιες εφαρμογές (πάνε οι εποχές που πειραματιζόμουν με το πλαστικό του SE P800 με τις ώρες).

Δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα πάντως μέχρι σήμερα, έστω και αν έχω τεντώσει το λειτουργικό με βάλε βγάλε όσα μπορείς να φανταστείς, χωρίς φορμάτ από την στιγμή που το αγόρασα, έχοντας όλες τις αναβαθμίσεις καπάκι.

Ίσως να μην "κουμπώνει" καλά σε κάποιες περιπτώσεις και να μην γίνεται σωστή φόρτιση.

 

Εκτός και αν πρόκειται για αστοχία υλικού που φαίνεται στο πρώτο διάστημα. Αν πρόκειται για θέμα σύνδεσης, ένα reset πιθανόν να λύσει το πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα επαναφορά εργοστασιακων αλλά το s pen ακόμα είναι αποσυνδεδεμένο και δεν το δέχεται. Ίσως το πάω αύριο στο σέρβις αν βρω χρόνο 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα επαναφορά εργοστασιακων αλλά το s pen ακόμα είναι αποσυνδεδεμένο και δεν το δέχεται. Ίσως το πάω αύριο στο σέρβις αν βρω χρόνο 
Ναι το είχε αναφέρει και άλλος φίλος πριν ότι και με την επαναφορά συνέχιζε έτσι.
Όταν με το καλό το πας γράψε να μας πεις τι έγινε!
Και αν σου κάνουν καμία αναφορά για πλακέτα!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, manan69t said:

Ναι το είχε αναφέρει και άλλος φίλος πριν ότι και με την επαναφορά συνέχιζε έτσι.
Όταν με το καλό το πας γράψε να μας πεις τι έγινε!
Και αν σου κάνουν καμία αναφορά για πλακέτα!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εν τέλει το πήγα και το άφησα και από τι βλέπω λέει έλλειψη ανταλλακτικου, οπότε είναι θέμα hardware αλλά δεν ξέρω τι. Όταν το πάρω από βδομάδα θα ενημερώσω 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει το πήγα και το άφησα και από τι βλέπω λέει έλλειψη ανταλλακτικου, οπότε είναι θέμα hardware αλλά δεν ξέρω τι. Όταν το πάρω από βδομάδα θα ενημερώσω 
Τι ανταλλακτικού δε ρώτησες?
Εννοείς το πενάκι ή σου ανέφεραν για πλακέτα τίποτα?
Κάνε ένα τηλέφωνο αν δε βαριέσαι και ρώτα τους!
Γιατί εμένα μου είχαν πει με τη σειρά πενάκι πλακέτα!!
Το ένα έχει 35€ το άλλο άστα καλύτερα!!
Βεβαίως έχω εγγύηση κι εγώ αλλά έτσι να ενημερώσουμε και τα άλλα παιδιά εδώ που ίσως δεν έχουν πλέον.
Τους είχα πει δεν έχω κανένα θέμα πέραν αυτού που δε το αναγνωρίζει και μου είχαν πει έτσι πάει η σειρά!!
Απλά εγώ δεν είμαι κοντά στην Αθήνα αλλιώς θα τους το είχα πάει και εγώ να το δούν από περιέργεια.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει έφταιγε το καλώδιο π έδινε ρεύμα στο s pen και το οποίο αλλαχτηκε. Απλά δεν έπαιρνε ρεύμα οπότε και δεν φόρτιζε οπότε φαινόταν απενεργοποιημενο. Ούτε μητρική ούτε το s pen το ίδιο έφταιγαν εν κατακλείδι 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει έφταιγε το καλώδιο π έδινε ρεύμα στο s pen και το οποίο αλλαχτηκε. Απλά δεν έπαιρνε ρεύμα οπότε και δεν φόρτιζε οπότε φαινόταν απενεργοποιημενο. Ούτε μητρική ούτε το s pen το ίδιο έφταιγαν εν κατακλείδι 
Μάλιστα!
Μια χαρά τότε.
Να υποθέσω ότι καλύφθηκε από την εγγύηση το κόστος επισκευής?



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κανα update θα έρθει?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, manan69t said:

Μάλιστα!
Μια χαρά τότε.
Να υποθέσω ότι καλύφθηκε από την εγγύηση το κόστος επισκευής?



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείται ναι είναι άψογοι στο σέρβις 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ναι είναι άψογοι στο σέρβις 
Smartec?
Κανα update θα έρθει?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μάλλον πλέον μόνο τα τρίμηνα security updates από εδώ και πέρα!
Δεν έχω διαβάσει πουθενά για πιθανότητα να πάρουμε one UI 5 και Android 13 δυστυχώς!!
Αν και το κινητό πάει μπάλα και σαφώς καλύτερα από πχ το Α53 που θα το πάρει!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2022 at 6:35 ΜΜ, manan69t said:

Smartec?
 

Ναι έχω πάει πολλές φορές για διάφορα κινητά σαμσουνγκ της οικογένειας και πραγματικά είναι οι καλύτεροι 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω πάει πολλές φορές για διάφορα κινητά σαμσουνγκ της οικογένειας και πραγματικά είναι οι καλύτεροι 
Λόγος για να πάρεις Samsung απ'ότι λένε κι άλλοι που έχω διαβάσει τόσα χρόνια εδώ!
Δε την έχω χρειαστεί μέχρι τώρα παρόλο που έχω δεκάδες Samsung κινητά τόσα χρόνια!
Το θέμα είναι η απόσταση και το να μείνεις χωρίς κινητό τόσες μέρες για εμάς της επαρχίας ειδικά για ένα τόσο ήσσονος σημασίας θέμα!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, manan69t said:

Λόγος για να πάρεις Samsung απ'ότι λένε κι άλλοι που έχω διαβάσει τόσα χρόνια εδώ!
Δε την έχω χρειαστεί μέχρι τώρα παρόλο που έχω δεκάδες Samsung κινητά τόσα χρόνια!
Το θέμα είναι η απόσταση και το να μείνεις χωρίς κινητό τόσες μέρες για εμάς της επαρχίας ειδικά για ένα τόσο ήσσονος σημασίας θέμα!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προσωπικά όντως είναι πραγματικά ο λόγος που παίρνω σαμσουνγκ γτ εχω εμπειρία και από άλλα σέρβις. Το πρωί το πας, το μεσημέρι το παίρνεις και αν είναι εντός εγγύησης αλλάζουν περισσότερα από όσα πρέπει. Νομίζω από τι έχω ακούσει πάντως ακόμα και από μακρυά να στείλεις κινητό είναι πολύ γρήγοροι, σε σχέση πάντα με όλα τα υπόλοιπα σέρβις. 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία που με βασανίζει καιρό και λέω να την εκφράσω μήπως έχει κανένας καμία ιδέα. Κάτοχος galaxy buds 2. Στις κλήσεις τις περισσότερες φορές ανοίγοντας το καπάκι απο τα buds μερικές φορές αργεί να συνδέσει τα buds ακαριαία (αρκετές φορές χάνω την κλήση, δηλαδή ξεπερνάει την ώρα μέχρι να σηκώσω μια μέση κλήση). Σήμερα σύνδεσα ακουστικά γνωστής αντίπαλης μάρκας στο κινητό και έπαθα πλάκα με το πόσο γρήγορα συνδέθηκαν στο κινητό μου(!) μόλις άνοιξα το καπάκι για να απαντήσω την κλήση 😛. Συμβαίνει σε κάποιον κάτι παρόμοιο με την καθυστέρηση; Υπάρχει πιθανότητα να έχω κάποια ρύθμιση λάθος; Συγγνώμη αν κούρασα και αν είμαι λίγο offtopic.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ θα δείτε μια σύγκριση όπου αποδεικνύεται ότι το νέο S22 ultra είναι μόνο λίγο παραπάνω σε όλα. Κι όταν λέμε "λίγο" σημαίνει ότι η διαφορά χρημάτων που θα χρειαστεί να δώσει κάποιος για να αγοράσει το νέο μοντέλο, είναι πολύ μεγάλη για το "λίγο" παραπάνω που θα του δώσει ως τελικό αποτέλεσμα.
Του λόγου το αληθές εδώ:



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tigio13 said:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε ήχο και να βάλουμε κάποιο δικό μας στα sms? 

Μπαίνεις Μηνυματα πατάς τις 3 τέλειες πάνω δεξιά - ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - κατηγορίες ειδοποιήσεων - και μετά σου δίνει 3 επιλογές..πατάς στο γενικές ειδοποιήσεις κι εκεί σου βγάζει επιλογή Ήχος και τον αλλάζεις.

Μετά ξαναπάς ένα βήμα πίσω κι επιλέγεις και την άλλη λειτουργία Νέα μηνύματα και σε ξαναβάζει στο ίδιο μενού με πριν κι αλλάζεις κι εκεί τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αυτά που λες και όταν φτάνω στα νέα μηνύματα οι επιλογές που έχω είναι : η επιλογή ήχου που έχω κάνει για τα μηνύματα από τις ρυθμίσεις, αθόρυβο και όλοι οι προεγκατεστημενοι ήχοι του κινητού για ήχο μηνυμάτων. Δεν έχει κάπου επιλογή πρόσθεση νέου ήχου. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tigio13 said:

Τα έκανα όλα αυτά που λες και όταν φτάνω στα νέα μηνύματα οι επιλογές που έχω είναι : η επιλογή ήχου που έχω κάνει για τα μηνύματα από τις ρυθμίσεις, αθόρυβο και όλοι οι προεγκατεστημενοι ήχοι του κινητού για ήχο μηνυμάτων. Δεν έχει κάπου επιλογή πρόσθεση νέου ήχου. 

εφοσον στο πρωτο βημα αλλαξες τον ηχο και εβαλες αυτον που θελεις, στο δευτερο βημα θα βαλεις στον ηχο αυτον που εχεις διαλεξει, δεν θα προσθεσεις νεο, απλα ο ιδιος πρεπει να ειναι και στα δυο βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις καταλάβει τι θέλω να κάνω? Θέλω να βάλω έναν ήχο δικό μου που να χτυπάει όταν έρχονται sms. Με τον δικό σου τρόπο δε βρίσκω επιλογή να βάλω κάποιο δικό μου ήχο. Εκτός αν δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...