Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, Yiorgos said:

Καλημέρα, εχω ένα θεματάκι μερικες φορες το μισο επανω μερος της οθονης συμπεριφερεται σαν να το παταω συνεχεια, με λιγα λογια ειναι σαν να βρυκολακιαζει το κινητο σαν να παταω την οθονη με το δαχτυλο συνεχεια,μπαινει σε apps  και με το που το παταω να παει πισω ξαναμπαινει στο app, το ιδιο μου κανει και σε παιχνιδια οταν παιζω στο πλαι και δεν μπορω να τα κουμανταρω,ειναι θεμα hardware  να το παω δλδ στο γιατρο η ειναι κανενα app που την κανει την δουλεια (που δεν νομιζω) Δεν το εχω κανει hard reset  ουτε και ψηνομαι βεβαια αλλα εαν ειναι απαραιτητο θα γινει και αυτο.Ακουω συμβουλες

 

 

Έχεις δοκιμάσει clear cache? για αρχή?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχως...
 
Αν είναι μέσα στην εγγύηση πήγαινε το μήπως πως είναι καμιά πλακέτα!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, manan69t said:

Αν είναι μέσα στην εγγύηση πήγαινε το μήπως πως είναι καμιά πλακέτα!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

49 minutes ago, manan69t said:


 

Συμφωνώ. Το σέρβις ειναι μονόδρομος. Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να πω την αλήθεια αυτό είναι και το μόνο θέμα που έχω με αυτή τη συσκευάρα που έχουμε και την έχω καταβολευτεί.
Δηλαδή εμένα λήγει η εγγύηση μου τέλος Νοέμβρη η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα ρολόι όπως την έχω στημένη (θα ανεβάσω και ένα βίντεο σύντομα να δείξω πως το έχω το νοτέλι μου) δεν έχω κανένα παράπονο ούτε από την ταχύτητα ούτε από σχεδόν τίποτα εκτός από το λίγο αργό δακτυλικό αποτύπωμα αλλά έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ face recognition που είναι ταχύτατο τουλάχιστον όσο έχει καλό φωτισμό μπαταρία του είναι με ελάχιστη απώλεια με καλύπτει την έχω μέχρι το 85% να φορτίζει και με φορτιστή των 5 ή των 10 watt σχεδόν πάντα, δεν έχω βγάλει από το κουτί του τον 25άρι να φανταστείτε ακόμα!!
Το θέμα που έχω είναι ψυχολογικό μήπως πάθει καμμιά ζημιά εκτός εγγύησης όπως η πλακέτα κλπ και ουσιαστικά βγάλει σχεδόν άχρηστη τη συσκευή καθώς μετά μόνο ανταλλακτικά μπορείς να τη δώσεις!!
Το ίδιο θέμα έχω και με την οθόνη που είναι πανάκριβη σαν επισκευή αν σπάσει και σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο να το δώσω να πάρω ένα medium που έχει φθηνά ανταλλακτικά και εγγύηση δύο χρόνων εννοείται κούτα καινούργιο όπως τα A52s ή ακόμη και το A33 (καθώς το A53 λόγω επεξεργαστεί δε το σκέφτομαι καν) και να προχωρήσω στην αγορά του S23 ultra με το νέο έτος ή αν δεν έχει μεγάλες διαφορές κάποιου s22 ultra.
Αλλιώς να μείνω με αυτό το κινητό που είναι ακόμα ναυαρχίδα σε ποιότητα οθόνη κάμερα κλπ μπροστά στα άλλα που ανέφερα με το ρίσκο της μη εγγύησης κρατώντας το τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα και παραπάνω μέχρι να έρθει το s24 ultra καθώς με καλύπτει όπως είπα σε όλα.
Έχω την έκδοση 12/256
Κάθε γνώμη δεκτή!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manan69t said:

Τώρα να πω την αλήθεια αυτό είναι και το μόνο θέμα που έχω με αυτή τη συσκευάρα που έχουμε και την έχω καταβολευτεί.
Δηλαδή εμένα λήγει η εγγύηση μου τέλος Νοέμβρη η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα ρολόι όπως την έχω στημένη (θα ανεβάσω και ένα βίντεο σύντομα να δείξω πως το έχω το νοτέλι μου) δεν έχω κανένα παράπονο ούτε από την ταχύτητα ούτε από σχεδόν τίποτα εκτός από το λίγο αργό δακτυλικό αποτύπωμα αλλά έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ face recognition που είναι ταχύτατο τουλάχιστον όσο έχει καλό φωτισμό μπαταρία του είναι με ελάχιστη απώλεια με καλύπτει την έχω μέχρι το 85% να φορτίζει και με φορτιστή των 5 ή των 10 watt σχεδόν πάντα, δεν έχω βγάλει από το κουτί του τον 25άρι να φανταστείτε ακόμα!!
Το θέμα που έχω είναι ψυχολογικό μήπως πάθει καμμιά ζημιά εκτός εγγύησης όπως η πλακέτα κλπ και ουσιαστικά βγάλει σχεδόν άχρηστη τη συσκευή καθώς μετά μόνο ανταλλακτικά μπορείς να τη δώσεις!!
Το ίδιο θέμα έχω και με την οθόνη που είναι πανάκριβη σαν επισκευή αν σπάσει και σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο να το δώσω να πάρω ένα medium που έχει φθηνά ανταλλακτικά και εγγύηση δύο χρόνων εννοείται κούτα καινούργιο όπως τα A52s ή ακόμη και το A33 (καθώς το A53 λόγω επεξεργαστεί δε το σκέφτομαι καν) και να προχωρήσω στην αγορά του S23 ultra με το νέο έτος ή αν δεν έχει μεγάλες διαφορές κάποιου s22 ultra.
Αλλιώς να μείνω με αυτό το κινητό που είναι ακόμα ναυαρχίδα σε ποιότητα οθόνη κάμερα κλπ μπροστά στα άλλα που ανέφερα με το ρίσκο της μη εγγύησης κρατώντας το τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα και παραπάνω μέχρι να έρθει το s24 ultra καθώς με καλύπτει όπως είπα σε όλα.
Έχω την έκδοση 12/256
Κάθε γνώμη δεκτή!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εύστοχο το ερώτημα σου, αλλά τι να σου απαντήσει κάποιος; Είναι μεγάλο θέμα η εγγύηση, αλλά εφόσον δεν βγάλει πρόβλημα στο πρώτο εξάμηνο, τότε οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές.

Άραγε πόσο να πιάνει το κινητό μας στην αγορά αυτήν τη στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

Εύστοχο το ερώτημα σου, αλλά τι να σου απαντήσει κάποιος; Είναι μεγάλο θέμα η εγγύηση, αλλά εφόσον δεν βγάλει πρόβλημα στο πρώτο εξάμηνο, τότε οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές.
Άραγε πόσο να πιάνει το κινητό μας στην αγορά αυτήν τη στιγμή;
Γύρω στα 300 το έπαιρνε η Samsung πριν λίγο καιρό που είχα δει.
Λογικά έξω θα έχει παραπάνω γιατί αυτή τα παίρνουν μπιρ παρά.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 12:37 ΜΜ, manan69t said:

Γύρω στα 300 το έπαιρνε η Samsung πριν λίγο καιρό που είχα δει.
Λογικά έξω θα έχει παραπάνω γιατί αυτή τα παίρνουν μπιρ παρά.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποιος νοήμων άνθρωπος θα έδινε πάνω από 300 ευρώ για κινητό 2+ χρόνων;

Βλέπω κάτι πλασματικές τιμές σε διπλανό φόρουμ και τα κινητά είναι απούλητα καιρό τώρα. Πάνω από 250 ευρώ δεν πιστεύω ότι αξίζει, όσο καλή και να είναι η κατάσταση του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρα πολλά ακόμα να δώσει το συγκεκριμένο κινητό χρονικά. Ξεπερνά η χρηστική του αξία κατά πολύ, την σημερινή τιμή πώλησής του, οπότε δεν είναι για να το δώσει κάποιος, πόσο μάλλον αν το έχει σαν καινούργιο και με καλή κατάσταση μπαταρίας.

 

Μόνο αν χρειάζεται κάποιες μικρές αλλαγές στην εξέλιξη της τεχνολογίας θα προχωρήσει σε αγορά νέου κινητού, με ελάχιστες ως προς την καθημερινή χρήση συνήθως βελτιώσεις.

 

Δεν βλέπω λόγο για την ώρα να το αλλάξω με βάση τα καθημερινά οφέλη που θα μπορούσε να μου δώσει ένα άλλο κινητό.

 

Γρήγορο είναι, μπορείς να το σκαλίσεις (το έχω τεντώσει με βάλε βγάλε και δεν έχει φάει ούτε ένα κόλλημα εδώ και 3 χρόνια περίπου).  Ram έχει, χώρο έχει, οθόνη +++ έχει, κάμερα που καλύπτει το μεγαλύτερο ποσοστό των απαιτήσεων ενός χρήστη, έστω και απαιτητικού μέχρι έναν βαθμό. Ήχος κλπ όλα βρίσκονται σε βαθμό κοντά στο άριστο.

 

Ένα κλασικό "θέμα" θα είναι πάντα η λογική των αναβαθμίσεων που αν στο μέλλον δεν επιτρέπει η εταιρία να τις "σηκώσει".

Προσωπικό θέμα του καθενός αυτό, όμως δεν είναι κάτι που βάζει φραγμό για την ώρα στο να το χρησιμοποιήσει κάποιος για αρκετό καιρό ακόμα.

Edited by florinaperis

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις κινητο με καρτα μνημης και πενακι ειναι μονοδρομος τα note. 
Κι όχι μόνο αυτό.
Κορυφαία οθόνη ακόμη και σήμερα σε σχέση με κάτι midrange, 256 εσωτερικό χώρο αποθήκευσης συν κάρτα micro SD, κορυφαίο ακουστικό στη συνομιλία αλλά και στον ήχο κι όχι τενεκές όπως μερικά, και γενικά ποιότητα ναυαρχίδας όπως και ήταν.
Συν το πενάκι εννοείται που είναι μια κατηγορία μόνο του.
Και μη ξεχνάμε την αρχική τιμή που δεν ήταν 299€ αλλά 1100 περίπου δε θυμάμαι τώρα.
Εγώ πάντως λέω να το ρισκάρω και να μείνω με αυτό μέχρι την έλευση του S24 ultra και να μην κατέβω τόσο χαμηλά σε κινητά κατηγορίας Α 33 που θα βάλω κι απ'τη τσέπη μου για να έχω μία υποδεέστερη εμπειρία χρήσης!!



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα διαγνωστικά μου βγάζει οτι θέλει αλλαγή η μπαταρία αλλα ακόμα καλα κρατάει και ούτε κλείνει αν το ποσοστό της μπαταρίας πέσει κάτω απο 15%... το βγάζει και σε άλλους απο εσας; υπόψιν την εχω 3 χρόνια την συσκευή 

Screenshot_20220908-170531_Samsung Members.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω και γω την κατάσταση της μπαταρίας?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geo_F1 said:

Πως μπορώ να δω και γω την κατάσταση της μπαταρίας?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φροντίδα συσκευής κατω λέει διαγνωστικά εκει πας

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, manan69t said:

Κι όχι μόνο αυτό.
Κορυφαία οθόνη ακόμη και σήμερα σε σχέση με κάτι midrange, 256 εσωτερικό χώρο αποθήκευσης συν κάρτα micro SD, κορυφαίο ακουστικό στη συνομιλία αλλά και στον ήχο κι όχι τενεκές όπως μερικά, και γενικά ποιότητα ναυαρχίδας όπως και ήταν.
Συν το πενάκι εννοείται που είναι μια κατηγορία μόνο του.
Και μη ξεχνάμε την αρχική τιμή που δεν ήταν 299€ αλλά 1100 περίπου δε θυμάμαι τώρα.
Εγώ πάντως λέω να το ρισκάρω και να μείνω με αυτό μέχρι την έλευση του S24 ultra και να μην κατέβω τόσο χαμηλά σε κινητά κατηγορίας Α 33 που θα βάλω κι απ'τη τσέπη μου για να έχω μία υποδεέστερη εμπειρία χρήσης!!



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω τρία χρόνια παρά ένα μήνα. Είναι ακόμα σαν καινούργιο σε όλα του, αλλά και εγώ το έχω προσέξει πάρα πολύ και στη μπαταρία του και στην γενικότερη μεταχείρισή του. Καθημερινά και λόγω δουλειάς ( ασφαλιστικός πράκτορας ) το χρησιμοποιώ  πάρα πολύ με σχεδόν συνέχεια όλα ανοικτά, εκτός του NFC, που δε μου χρειάζεται σχεδόν καθόλου και με βγάζει άνετα από τις 7.00 το πρωί έως τις 12.00 το βράδυ με περίσσεμα περίπου 30% μπαταρία. Το s22 ultra το κοίταζα, αλλά δεν μου έδινε τη διαφορά εκείνη που θα με έκανε να πω το αλλάζω τώρα. Η κάμερα οκ είναι καλύτερη και όχι μόνο, αλλά δεν είμαι φανατικός της φωτογραφίας. Εξάλλου στο αυτόματο και το δικό μας είναι ακόμα εξαιρετικό. Η μόνη συσκευή που με κάνει να το σκέφτομαι για αλλαγή είναι το Fold z4 και αυτό λόγου του ότι πράγματι θα μου δώσει την αίσθηση της διαφοροποίησης σαν συσκευή, αλλά και θα με εξυπηρετήσει καλύτερα στη δουλεία μου λόγω μεγαλύτερης εσωτερικής οθόνης και πολλαπλών ταυτόχρονων λειτουργειών. Κολλάω όμως ακόμα να το πάρω απόφαση πρώτον γιατί ακόμα λειτουργεί άψογα και γιατί στη γενικότερη χρήση , όχι μόνο της δουλειάς , με βολεύει αφάνταστα το note 10 plus κάτι που το Fold Z4 δε θα μου το προσφέρει , ειδικά με το πενάκι που είναι έξτρα στη θήκη και όχι ενσωματωμένο. Πάντως είναι το μόνο που με κάνει να σκέφτομαι την αλλαγή και αυτό κυρίως λόγω τεχνοτροπίας που θα με κάνει να << καταλάβω >> την αλλαγή συσκευής και οπτικά άμεσα με τη πρώτη ματιά που λένε, εκτός της λειτουργικότητας όπως είπα παραπάνω.  

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 5:07 ΜΜ, chris_amg said:

Εμένα στα διαγνωστικά μου βγάζει οτι θέλει αλλαγή η μπαταρία αλλα ακόμα καλα κρατάει και ούτε κλείνει αν το ποσοστό της μπαταρίας πέσει κάτω απο 15%... το βγάζει και σε άλλους απο εσας; υπόψιν την εχω 3 χρόνια την συσκευή 

Screenshot_20220908-170531_Samsung Members.jpg

Μην αφήνεις την μπαταρία να πάει μέχρι το 15%. Υπάρχει ήδη επιλογή για φόρτιση μέχρι το 85% στις ρυθμίσεις, ώστε να δουλεύει καλύτερα η μπαταρία. Χρόνια το λέμε και ευτυχώς το έχει βάλει από default η Samsung στο λειτουργικό ως επιλογή πλέον. Δεν χρειάζεται να τεντώνουμε την μπαταρία ούτε στην φόρτιση, ούτε στην αποφόρτιση. 

 

Έχω μερικά iPhone (4s π.χ., που ακόμα δουλεύουν σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα με την μαμά μπαταρία), απλά και μόνο επειδή τα φορτίζω με αυτή την τακτική. Σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο το αν έχεις κάνει jailbreak σε Apple συσκευή π.χ. και αν η μπαταρία πέφτει απότομα, εξαιτίας κάποιας εφαρμογής που κάνει την μπαταρία να γονατίζει.

 

Το ίδιο ισχύει και για Android (και περισσότερο όταν μιλάμε για ανοιχτό λειτουργικό). Όταν κάτι δεν πάει καλά με την λειτουργία του κινητού μας, ξεκινάμε με τον έλεγχο κάποιας εφαρμογής (συνήθως από τις τελευταίες που εγκαταστήσαμε) και έπειτα αποφασίζουμε αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος από τους παραπάνω, ή να κάνουμε γενική επαναφορά-φορμάτ και αν εξακολουθεί το πρόβλημα τότε είμαστε σίγουροι πως πρόκειται για πρόβλημα υλικού και όχι λογισμικού.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 9:55 ΠΜ, Yiorgos said:

Καλημέρα, εχω ένα θεματάκι μερικες φορες το μισο επανω μερος της οθονης συμπεριφερεται σαν να το παταω συνεχεια, με λιγα λογια ειναι σαν να βρυκολακιαζει το κινητο σαν να παταω την οθονη με το δαχτυλο συνεχεια,μπαινει σε apps  και με το που το παταω να παει πισω ξαναμπαινει στο app, το ιδιο μου κανει και σε παιχνιδια οταν παιζω στο πλαι και δεν μπορω να τα κουμανταρω,ειναι θεμα hardware  να το παω δλδ στο γιατρο η ειναι κανενα app που την κανει την δουλεια (που δεν νομιζω) Δεν το εχω κανει hard reset  ουτε και ψηνομαι βεβαια αλλα εαν ειναι απαραιτητο θα γινει και αυτο.Ακουω συμβουλες

 

 

Δοκίμασε να μπεις σε test mode (*#0*#) και ενεργοποίησε το touch για να δεις και μόνος σου αν δουλεύει σωστά σε όλη την οθόνη.

Επίσης θα μπορούσες να απενεργοποιήσεις την ευαισθησία αφής (αν την έχεις στο on φυσικά)

On 8/9/2022 at 4:47 ΜΜ, manan69t said:

Εγώ πάντως λέω να το ρισκάρω και να μείνω με αυτό μέχρι την έλευση του S24 ultra και να μην κατέβω τόσο χαμηλά σε κινητά κατηγορίας Α 33 που θα βάλω κι απ'τη τσέπη μου για να έχω μία υποδεέστερη εμπειρία χρήσης!!
 

Το ξέρεις κι εσύ ότι θα απογοητευτείς εάν πας στη σειρά Α. Midrange είναι, εσύ έχεις ναυαρχίδα στα χέρια σου!!!

Θα σε συμβούλευα να αλλάξεις την μπαταρία μέσα στην εγγύηση στη smartec με κόστος 24ε (ανταλλακτικό, τοποθέτηση, αδιαβροχοποίηση) και να το κρατήσεις τουλάχιστον 1 χρόνο ακόμα! Εαν δεν είσαι Αθηνα, νομίζω ότι έχει δωρεάν αποστολή με ACS

Edit: https://smartecservice.gr/smartec-courier-online-service/

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Φροντίδα συσκευής κατω λέει διαγνωστικά εκει πας
Ενεργοποιείται από κάπου;
Εμένα δεν το εμφανίζει...6cc384f42b921c572c7ed3c16c189956.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pandrits said:

Ενεργοποιείται από κάπου;
Εμένα δεν το εμφανίζει...6cc384f42b921c572c7ed3c16c189956.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατω απο την ενημέρωση λογισμικού το λέει εκτος αν εχεις παλια ενημέρωση της εφαρμογής, μετα τα διαγνωστικά υπάρχουν και στην εφαρμογή samsung members 

Screenshot_20220910-165311_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο την ενημέρωση λογισμικού το λέει εκτος αν εχεις παλια ενημέρωση της εφαρμογής, μετα τα διαγνωστικά υπάρχουν και στην εφαρμογή samsung members 
1433876396_Screenshot_20220910-165311_Devicecare.thumb.jpg.6fef30f3c92f81b64891d61ecc4e82db.jpg
Μυστήρια πράγματα...
Ενημερωμένη την βλέπει την εφαρμογή, παρόλα αυτά δεν μου εμφανίζει την επιλογή.
Στο A52S της γυναίκας μου, την εμφανίζει κανονικά.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

*Μόλις εγκατέστησα την εφαρμογή Samsung Members και το έτρεξα από εκεί, εμφανίστηκε η επιλογή και στην φροντίδα συσκευής!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 10:35 ΠΜ, manan69t said:

Τώρα να πω την αλήθεια αυτό είναι και το μόνο θέμα που έχω με αυτή τη συσκευάρα που έχουμε και την έχω καταβολευτεί.
Δηλαδή εμένα λήγει η εγγύηση μου τέλος Νοέμβρη η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα ρολόι όπως την έχω στημένη (θα ανεβάσω και ένα βίντεο σύντομα να δείξω πως το έχω το νοτέλι μου) δεν έχω κανένα παράπονο ούτε από την ταχύτητα ούτε από σχεδόν τίποτα εκτός από το λίγο αργό δακτυλικό αποτύπωμα αλλά έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ face recognition που είναι ταχύτατο τουλάχιστον όσο έχει καλό φωτισμό μπαταρία του είναι με ελάχιστη απώλεια με καλύπτει την έχω μέχρι το 85% να φορτίζει και με φορτιστή των 5 ή των 10 watt σχεδόν πάντα, δεν έχω βγάλει από το κουτί του τον 25άρι να φανταστείτε ακόμα!!
Το θέμα που έχω είναι ψυχολογικό μήπως πάθει καμμιά ζημιά εκτός εγγύησης όπως η πλακέτα κλπ και ουσιαστικά βγάλει σχεδόν άχρηστη τη συσκευή καθώς μετά μόνο ανταλλακτικά μπορείς να τη δώσεις!!
Το ίδιο θέμα έχω και με την οθόνη που είναι πανάκριβη σαν επισκευή αν σπάσει και σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο να το δώσω να πάρω ένα medium που έχει φθηνά ανταλλακτικά και εγγύηση δύο χρόνων εννοείται κούτα καινούργιο όπως τα A52s ή ακόμη και το A33 (καθώς το A53 λόγω επεξεργαστεί δε το σκέφτομαι καν) και να προχωρήσω στην αγορά του S23 ultra με το νέο έτος ή αν δεν έχει μεγάλες διαφορές κάποιου s22 ultra.
Αλλιώς να μείνω με αυτό το κινητό που είναι ακόμα ναυαρχίδα σε ποιότητα οθόνη κάμερα κλπ μπροστά στα άλλα που ανέφερα με το ρίσκο της μη εγγύησης κρατώντας το τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα και παραπάνω μέχρι να έρθει το s24 ultra καθώς με καλύπτει όπως είπα σε όλα.
Έχω την έκδοση 12/256
Κάθε γνώμη δεκτή!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Επειδή ένιωθα σαν εσένα πριν μερικούς μήνες έδωσα το νοτε για το a52s το οποίο και κράτησα για κάνα 2 μηνο. Τούμπανο δε λέω και το δεύτερο αλλά νοτε δεν είναι. Πέραν του 5g και των 120hz δεν κερδίζει έχει κάτι ουσιώδες να προσφέρει παραπάνω, αλλά σε καθημερινή χρήση έβλεπες διαφορά. Μικρή μεν, αλλά την έβλεπες. Μετά έτυχε να βρω ολοκαινούργιο το νοτε και δεν το σκέφτηκα στιγμή όπου το πήρα με φουλ εγγύηση προ λίγων μηνών και θα το κρατήσω όσο πάει. Όσο για το θέμα που φοβάσαι μη τυχόν και πάθει τίποτε, έχω να σου δώσω ένα παράδειγμα που ο κολλητός μου έχει το note 9 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του και ακόμα ούτε burn in δεν έχει εμφανίσει και δουλεύει απροβληματιστα. Νομίζω πως αν δεν μας τρώει το μικρόβιο της αλλαγής δεν αξίζει να το αλλάξουμε μιας και θα συνεχίσει να είναι τούμπανο 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου πείραξε η κόρη το κινητό και έβαλε την συντόμευση του swipe που κάνεις με τον αντίχειρα από τα δεξιά προς τα αριστερά και ανοίγει μια μπάρα με εφαρμογές(σόρρυ δεν ξέρω πως λέγεται). Μου την έβαλε από τα αριστερά προς δεξιά και δεν ξέρω πως να το επαναφέρω όπως ήταν πριν. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου πείραξε η κόρη το κινητό και έβαλε την συντόμευση του swipe που κάνεις με τον αντίχειρα από τα δεξιά προς τα αριστερά και ανοίγει μια μπάρα με εφαρμογές(σόρρυ δεν ξέρω πως λέγεται). Μου την έβαλε από τα αριστερά προς δεξιά και δεν ξέρω πως να το επαναφέρω όπως ήταν πριν. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οθόνη edge λέγεται.
Αν κρατήσεις πατημένο το δάχτυλο στη μπάρα που αχνοφαίνεται στην άκρη της οθόνης, θα σου βγάλει ένα κυκλάκι. Σέρνεις το δάχτυλο στην αντίθετη πλευρά (δεξιά) και θα σου μεταφέρει την edge οθόνη εκεί που θέλεις.
Με τον ίδιο τρόπο μπορείς να μετακινήσεις την θέση πάνω κάτω ώστε να βάζεις το δάχτυλο στο σημείο που σε βολεύει και να κάνεις swipe.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...