Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 3/6/2022 at 10:44 ΠΜ, argp said:

Μήπως είχες βάλει το "one hand operation +" ?

Έχεις δίκιο, από αυτήν την εφαρμογή πρέπει να το είχα κάνει και έφαγα τον κόσμο. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω επαναφορά, πως θα ανακτήσω τους κωδικούς wifi; εχω αποθηκευμένα πολλα δίκτυα και δε θα ήθελα να τα χάσω 

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω επαναφορά, πως θα ανακτήσω τους κωδικούς wifi; εχω αποθηκευμένα πολλα δίκτυα και δε θα ήθελα να τα χάσω 
Ρυθμίσεις/ Λογαριασμοί και δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας/ Δεδομένα αντίγραφου ασφαλείας
Κάνεις αντίγραφο ασφαλείας στο Cloud τις ρυθμίσεις.
Εκεί βρίσκονται οι κωδικοί wifi.
Από την ίδια διαδρομή επαναφέρεις μετά το φορμάτ. 6397823b8ecd8a9637b65a66c24a1492.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις night mode φώτο σαν να αργεί να τις φτιάξει λίγο, δηλαδή βγάζεις περιμένεις και πρέπει να πας πίσω και να ξανα ανοίξεις την φώτο για να την δεις ολοκληρωμένη 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενημέρωση Ιουνίου. Μόνο ενημέρωση ασφαλείας είναι.53fe604c87b88254046081a5e83aa9c4.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μας δώσουν κι εμάς το Android 13 και το one UI 5?
Λογικά όχι γιατί φτάσαμε ταβάνι και από εδώ και πέρα μόνο security updates θα παίρνουμε και μάλιστα τρίμηνα σε λίγο καιρό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με τη samsung, ναυαρχίδα δυνατή ήταν και παραμένει το galaxy note 10 plus

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2022 at 10:10 ΜΜ, manan69t said:

Λέτε να μας δώσουν κι εμάς το Android 13 και το one UI 5?

Δεν το βλεπω... Τουλαχιστον συμφωνα με αυτα που γραφει το παρακατω αρθρο..

Samsung won’t update these Galaxy devices to Android 13 and One UI 5.0

Link to comment
Share on other sites

Εξοικονόμηση ενέργειας την χρησιμοποιείτε; αξιζει ;
Σε ρύθμιση του Bixby routines το έχω σε 2 σενάρια αυτόματα:
1. σε περίπτωση που πέσει η μπαταρία κάτω από το 10% αλλά και
2. εάν κοιμάμαι το βράδυ και μένει αδρανής η συσκευή για ώρες, εκτός φόρτισης φυσικά.

Απενεργοποιεί όλες τις λειτουργίες και μετατρέπει τη συσκευή από smartphone σε απλό τηλέφωνο.
Έτσι κρατά τη μπαταρία, ειλικρινά για πάρα πολύ χρόνο.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω... Τουλαχιστον συμφωνα με αυτα που γραφει το παρακατω αρθρο..

Samsung won’t update these Galaxy devices to Android 13 and One UI 5.0

Ναι τα γνώριζα αυτά για αυτό είπα μήπως η samsung κάνει την έκπληξη και μας δώσει ακόμα ένα δωράκι.
Το κινητό πιστεύω το σηκώνει άνετα από θέμα hardware και προδιαγραφών.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γνώριζα αυτά για αυτό είπα μήπως η samsung κάνει την έκπληξη και μας δώσει ακόμα ένα δωράκι.
Το κινητό πιστεύω το σηκώνει άνετα από θέμα hardware και προδιαγραφών.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αποκλείεται τίποτα, αν υποθέσουμε ότι έγινε μια αναβάθμιση στο S5 στα ξαφνικά πέρυσι. Μετά από χρόνια...
Η συσκευή είναι ανώτερη αρκετών από τις καινούργιες - άλλων κατασκευαστών - και σηκώνει αρκετές αναβαθμίσεις ακόμα, σίγουρα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται τίποτα, αν υποθέσουμε ότι έγινε μια αναβάθμιση στο S5 στα ξαφνικά πέρυσι. Μετά από χρόνια...
Η συσκευή είναι ανώτερη αρκετών από τις καινούργιες - άλλων κατασκευαστών - και σηκώνει αρκετές αναβαθμίσεις ακόμα, σίγουρα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς άσε που με τόσο άπλετη RAM 12gb και ρόμ 256 το ζηλεύουν ακόμα και σημερινές ναυαρχίδες όπου πρέπει να φτάσεις πολύ ψηλά για να πάρεις κάτι αντίστοιχο!!
Συν την κάρτα μνήμης που προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια σου πολλά!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κανει η οθονη στο επισημο σερβις της samsung?

Εκανα τη βλακεια και τωρα σκεφτομαι να το φτιαξω ή να το πεταξω απο τα νευρα μου...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, james9 said:

Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κανει η οθονη στο επισημο σερβις της samsung?

Εκανα τη βλακεια και τωρα σκεφτομαι να το φτιαξω ή να το πεταξω απο τα νευρα μου...

Δύο σελίδες πίσω υπάρχει η απάντηση (όχι από εμένα), καθώς είχε ζητηθεί και από έναν άλλο φίλο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, James Bond said:

Δύο σελίδες πίσω υπάρχει η απάντηση (όχι από εμένα), καθώς είχε ζητηθεί και από έναν άλλο φίλο.

Mε συγχωρειτε πανω στα νευρα μου δεν το ειδα. 305 μου ειπαν σε καταστημα της πολης μου, την αυθεντικη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, james9 said:

Mε συγχωρειτε πανω στα νευρα μου δεν το ειδα. 305 μου ειπαν σε καταστημα της πολης μου, την αυθεντικη

Απλά να ξέρεις σε επίσημο service γίνεται και αλλαγή μπαταρίας με καινούργια χωρίς χρέωση + η πλάτη κλείνει με κανονικά αυτοκόλλητα για το μοντέλο σου και οχι οτι κόλλα έχει το  εκαστοτε μαγαζί που αυτο στην δική μας περίπτωση σημαίνει 0  αδιαβροχοποιηση

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ να κανω μια ερωτηση , το τηλ εχει εγγυηση ειναι 2 μηνων.  Δεν υπαρχει εμφανες σημαδι χτυπηματος πουθενα απλα μια καθετη γραμμη περα ως περα στην οθονη. Υπαρχει περιπτωση να περασει στην εγγυηση ως προβλημα οθονης, γιατι σπασιμο δεν φαινεται πουθενα ουτε καν γρστσουνια

 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγη από note 10 σε note 20 ultra. Μου έχει σπάσει η οθόνη και δε μπορώ να το βλέπω έτσι, αλλά δε μου πάει η καρδιά μα δώσω 300 ευρώ ενώ είναι ληγμενη η εγγύηση.  Το 20 ultra το βρίσκω από φίλο 600 ευρώ, χωρίς εγγύηση μιας και είναι αγορασμένο από ντουμπαι

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγη από note 10 σε note 20 ultra. Μου έχει σπάσει η οθόνη και δε μπορώ να το βλέπω έτσι, αλλά δε μου πάει η καρδιά μα δώσω 300 ευρώ ενώ είναι ληγμενη η εγγύηση.  Το 20 ultra το βρίσκω από φίλο 600 ευρώ, χωρίς εγγύηση μιας και είναι αγορασμένο από ντουμπαι
Δεν παίζει ρόλο από πού είναι αγορασμένο. Το κάνεις registration (αν δεν το έκανε ο ιδιοκτήτης του) στο website της χώρας σου - με το τιμολόγιο αγοράς του φυσικά. Η εγγύηση τρέχει κανονικά, εάν έχει ακόμη διάρκεια.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2022 at 5:53 ΜΜ, Ipokratis said:

Δεν παίζει ρόλο από πού είναι αγορασμένο. Το κάνεις registration (αν δεν το έκανε ο ιδιοκτήτης του) στο website της χώρας σου - με το τιμολόγιο αγοράς του φυσικά. Η εγγύηση τρέχει κανονικά, εάν έχει ακόμη διάρκεια.

Δε νομίζω ότι τηλέφωνο αγορασμένο στο Dubai καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση, οπότε δεν θα καλυφθεί και από την ελληνική αντιπροσωπεία. Μόνο τα ευρωπαϊκής προελεύσεως.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2022 at 4:40 ΜΜ, nikos16717 said:

Αξίζει η αλλαγη από note 10 σε note 20 ultra. Μου έχει σπάσει η οθόνη και δε μπορώ να το βλέπω έτσι, αλλά δε μου πάει η καρδιά μα δώσω 300 ευρώ ενώ είναι ληγμενη η εγγύηση.  Το 20 ultra το βρίσκω από φίλο 600 ευρώ, χωρίς εγγύηση μιας και είναι αγορασμένο από ντουμπαι

Αν λειτουργεί το note 10 ίσως μπορείς να πιάσεις και 200ε max αν το πουλήσεις ως ανταλλακτικά. Βάζεις και άλλα 400ε και παίρνεις το note 20, χωρίς όμως εγγύηση (λόγω Dubai) όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος harisma23!!!

Οπότε η μετάβαση σου έρχεται γύρω στα 100-150ε (ανάλογα πόσο θα πιάσει το σπασμένο note 10 + 300ε για αλλαγή οθόνης που θα αποφύγεις), νομίζω ότι αξίζει!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι τηλέφωνο αγορασμένο στο Dubai καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση, οπότε δεν θα καλυφθεί και από την ελληνική αντιπροσωπεία. Μόνο τα ευρωπαϊκής προελεύσεως.
Το δικό μου είναι από Σιγκαπούρη και το έχω δηλώσει στο Samsung account μου με registration & καλύπτεται παγκόσμια. Εφόσον έχεις τιμολόγιο αγοράς, φυσικά και καλύπτεται απ'όπου κι αν είναι.

Και το Samsung laptop μου που είναι αγορασμένο από Αμερική & χρειάστηκα να γίνει μια επισκευή μέσω εγγύησης, το κάλυψε κανονικά αλλά έπρεπε να το στείλω στη Γερμανία με δικά τους έξοδα.

Βρισκόμουν Ελλάδα για διακοπές πέρυσι και έτσι είχα μιλήσει τηλεφωνικά με την ελληνική αντιπροσωπεία, με έδωσαν τηλέφωνο εξουσιοδοτημένου καταστήματος ΣΤΗΝ ΚΡΉΤΗ (όπου ήταν & το μοναδικό για επισκευή laptop της Samsung) όπου με είπε ότι δεν μπορεί να το επισκευάσει λόγω ότι είναι αμερικανικό μοντέλο, πρέπει να πληρώσω courier, θα χρειαστεί 3 μήνες τουλάχιστον αν θα μπορέσει να το επισκευάσει, κλπ δικαιολογίες...

Όταν επέστρεψα Ολλανδία, μίλησα με την εδώ αντιπροσωπεία & μου είπαν ότι σταμάτησαν τις επισκευές laptop από το 2017 και πρέπει να μιλήσω με τη γερμανική αντιπροσωπεία, όπου μου έδωσε άμεσα μια διεύθυνση να το στείλω με DHL και δική τους χρέωση.
Ήταν ζημιά hardware. Το επισκεύασαν και το έστειλαν πίσω με δική τους χρέωση πάλι.

Υπάρχουν τεράστιες διαφορές από θέματα οργάνωσης...
Στην Ελλάδα πάντα ισχύουν άλλα πράγματα για όλα και προσπαθούν να σου αποδείξουν ότι είσαι ελέφαντας και φταίς εσύ πάντα για ότι συμβαίνει...

Βασικό είναι το registration σε κάθε συσκευή - κάθε φίρμας - μόλις την αγοράσουμε. Το κάνω σε κάθε είδους συσκευή που αγοράζω και ειλικρινά, ανταπέδωσε αυτή η απλή κίνηση. Έχω πολλά παραδείγματα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk












(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...