Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σωστά!!
Και πάλι όμως αυτά τα 16.44 GB που δείχνει το άλλο τι να είναι γνωρίζεις??
af64e3e0c9b5c21b3fbe035e58dde2e1.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!!
Και πάλι όμως αυτά τα 16.44 GB που δείχνει το άλλο τι να είναι γνωρίζεις??
af64e3e0c9b5c21b3fbe035e58dde2e1.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν γνωρίζω...
Εμένα το αντίστοιχο ποσοστό στο "άλλο" είναι 5,03Gb στην εσωτερική μνήμη και 8,74Gb στην κάρτα SD.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω...
Εμένα το αντίστοιχο ποσοστό στο "άλλο" είναι 5,03Gb στην εσωτερική μνήμη και 8,74Gb στην κάρτα SD.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολλά και σε εσένα.
Πρέπει να μάθουμε τι είναι αυτά
Και πόσα GB χώρο κατειλημμένο έχεις την κάρτα μνήμης και στην εσωτερική μνήμη?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά και σε εσένα.
Πρέπει να μάθουμε τι είναι αυτά
Και πόσα GB χώρο κατειλημμένο έχεις την κάρτα μνήμης και στην εσωτερική μνήμη?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

62Gb εσωτερική μνήμη και 116Gb κάρτα SDf61b6890c6f81334abe1ea82f4dde90b.jpg2e4192612306905f9d0221276a89e2c5.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 8:06 ΠΜ, manan69t said:

Μετά από ενάμιση χρόνο έχω αυτή την εικόνα στο χώρο αποθήκευσης.
Το θέμα μου είναι ότι το άλλο που πιάνει τα 51GB χώρο τι είναι.
Ξέρει κανείς?
Έκανα και καθαρισμό wipe case τίποτα μόνο 0.6GB αφαιρέθηκαν.
5ef874dbe66ed5a7a2d544aa5acac4c7.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. 

Ίσως πρόκειται για το Smart Switch Backup. Ψάξε στο file manager τον φάκελο αυτο και δες τις πληροφορίες του στις 3 τελείες κατω δεξιά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Ίσως πρόκειται για το Smart Switch Backup. Ψάξε στο file manager τον φάκελο αυτο και δες τις πληροφορίες του στις 3 τελείες κατω δεξιά 
Δε νομίζω να είναι αυτό καθώς γενικά δεν χρησιμοποιώ backup τα κάνω καθαρή εγκατάσταση και ένα ένα τα περνάω όλα.
Το smart switch που έχω είναι στα 67mb μόνο πχ
Κάτι άλλο είναι αλλά τι?
Μετά από ενάμιση χρόνο θέλω να το κάνω hard reset αλλά έχω τόσες ρυθμίσεις στις εφαρμογές που το σκέφτομαι.
Δεν είναι όπως παλιά που τα έκανα κάθε εβδομάδα για το χόμπι μου φορμάτ, πλέον υπάρχουν τραπεζικές εφαρμογές μέσα με αποθηκευμένες κινήσεις που βαριέμαι και που το σκέφτομαι να ασχοληθώ αλλά μάλλον θα το κάνω όμως επαναφορά το Σαββατοκύριακο και θα το παρακολουθώ μετά.
Για να προλάβω να πω ότι δεν το κάνω γιατί δεν δουλεύει σωστά. Το κινητό δουλεύει ρολόι αλλά μετά από δύο μεγάλα major updates πριν λίγο καιρό σε android 12 για παράδειγμα με one ui 4.1 θέλω να το καθαρίσω και να το στήσω από την αρχή να δω τυχόν διαφορές.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Μπορεί η φώτο της αρχικης οθονης να φαίνεται σαν φόντο σε όλες τις καρτέλες που ανοίγω?και αν ναι πως?  

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο κόλπο που ήρθε με την τελευταία αναβάθμιση του Gallery app και αξίζει, κατά τη γνώμη μου:



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το security update του Απρίλη.
Τελικά το έκανα hard reset το Σαββατοκύριακο μετά σχεδόν ενάμιση χρόνο παρά κάτι.
Δεν έκανα επαναφορά από τίποτα, το θέλω καθαρό τελείως και να του περνάω μόνο ότι θέλω επιλεγμένα.
Το κινητό είναι σαφώς πιο σβέλτο, το νιώθεις σα να πήρε ένα boost!!
Θα επανέλθω..
f93f5cb8995645c733846ba83c9fc9e6.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έκανα επαναφορά πριν λίγες μέρες και όντως το κινητό ξανάνιωσε!!
Και τώρα έτσι που το έχω φρέσκο σαν καινούργιο η μπαταρία του κρατάει απίστευτα καλά!!
Από 85% που το φορτίζω μέχρι το 50% φτάνει χαλαρά τις τρεις ώρες με WiFi και στο αυτόματο ή φωτεινότητα, ενώ μπορεί να φτάσει και τις 3:30!!!
Απίστευτα νούμερα δεν μου έβγαζε πάνω από δύο με δυόμισι ώρες σε ανάλογες συνθήκες είναι σαν να πήρα καινούργια μπαταρία!!
Μετά από κει και κάτω πέφτει λίγο πιο γρήγορα βέβαια αλλά δεν το έχω τσεκάρει.
Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα γράψω.
Επίσης είναι πιο σβέλτο, γενικά το νιώθεις και δουλεύει πιο ανάλαφρα σε όλα!!
Άξιζε η ταλαιπωρία καθώς υπόψιν δεν έκανα επαναφορά τίποτα, έκανα τελείως καθαρή εγκατάσταση, ούτε καν τις ρυθμίσεις δεν πέρασα αρχικής οθόνης ή backup nova κλπ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! 

Έχω το note 10+ 5G (εξωτερικού) κ πριν 3 μέρες πήρε την ενημέρωση Μαΐου. Μου έβγαλε περίεργο bug για το οποίο βρήκα λύση κ την παρεθετω ώστε να μην βγει σε άλλον.. Όταν απενεργοποιώ το κινητό, σταματάει να λειτουργεί το adaptive brightness. Έχω κάνει clear data από το device health service δλδ να γίνει reset το adaptive brightness, καθώς και wipe cache partition. Ολα αυτά φυσικά για να αποφύγω το factory reset μιας κ μετά από τόσα χρόνια είναι διαδικασία. 

Εν κατακλείδι, όλα βοήθησαν προσωρινά γιατί όταν το απενεργοποιώ, ξανά τα ίδια.

Το πρόβλημα φτιάχνει, όταν βάλεις το κινητό να φορτίσει τόσο ώστε να ανέβει ακόμα κ 1%. Με το που βγάλω τον φορτιστή όλα καλά κ παραμένει μια χαρά μέχρι να ξανά κλείσω τη συσκευή. Την απενεργοποιώ σπάνια οπότε γι αυτό δεν είναι κάτι που ενοχλεί. 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιον 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κινητό μας κλείνει τα 3 χρόνια, έχει αλλάξει κανείς μπαταρία;
Εμένα το κινητό μου κλείνει ενάμιση χρόνο σε λίγες μέρες αγορά από Κωτσόβολο Δεκέμβριος του 2020 και μετά από τα update που έχει πάρει αλλά κυρίως μετά το hard reset που του έκανα η μπαταρία του είναι απίστευτα καλή!!!
Την φορτίζω μέχρι το 85%6d38a0758ebacccce0c4d7c35806a32a.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manan69t said:

Εμένα το κινητό μου κλείνει ενάμιση χρόνο σε λίγες μέρες αγορά από Κωτσόβολο Δεκέμβριος του 2020 και μετά από τα update που έχει πάρει αλλά κυρίως μετά το hard reset που του έκανα η μπαταρία του είναι απίστευτα καλή!!!
Την φορτίζω μέχρι το 85%6d38a0758ebacccce0c4d7c35806a32a.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγω το εχω απο τον Αύγουστο του 19 οπότε η μπαταρία δεν θα είναι η ιδια με το δικο σου χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο τον Αύγουστο του 19 οπότε η μπαταρία δεν θα είναι η ιδια με το δικο σου χαχα
Έχει πέσει αισθητά?
Πώς το βλέπεις?
Δοκίμασες να κάνεις hard reset?
Με τα χρόνια μαζεύει πολύ σαβούρα το κινητό που δεν φεύγει ούτε με wipe case

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, manan69t said:

Έχει πέσει αισθητά?
Πώς το βλέπεις?
Δοκίμασες να κάνεις hard reset?
Με τα χρόνια μαζεύει πολύ σαβούρα το κινητό που δεν φεύγει ούτε με wipe case

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιστεύω έχει πέσει οσο ναι τώρα πόσο δεν ξέρω, hard reset ειχα κανει πριν κανα 4 μήνες αλλα έκανα επαναφορά δεδομένων και δεν πρέπει να έγινε σωστό hard reset 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έχει πέσει οσο ναι τώρα πόσο δεν ξέρω, hard reset ειχα κανει πριν κανα 4 μήνες αλλα έκανα επαναφορά δεδομένων και δεν πρέπει να έγινε σωστό hard reset 
Σίγουρα όχι!
Μία καθαρή επαναφορά χωρίς να περάσεις τίποτα είναι το καλύτερο, εγώ νόμιζα είχε θέμα η μπαταρία μου αλλά μετά την επαναφορά που του έκανα αρχές του μήνα το κινητό πετάει άσε που νιώθω σα να πήρα νέα μπαταρία!!


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Δεν έχει μόνο ενημέρωση ασφαλείας το update

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Ψιλό άσχετη ερώτηση με το νήμα αλλά μιας κ έχω note 10+ είπα να το γράψω εδώ κ οποίος θέλει βιηθαει. 

Μ έδωσαν ένα νέο s21. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για νέο στήσιμο? Βάζω sim ανοίγω συσκευή, παίρνει όλα τα updates που έχει κ του κάμω επαναφορά εργοστασίων? 

 

Σας. Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν ήθελα να κάνω το πιο σωστό στήσιμο αυτό θα έκανα. Και βασικά αυτό κάνω όταν παίρνω καινούργια συσκευή. Την ανοίγω, κάνω τα updates και μετά επαναφορά και εγκατάσταση τα πάντα από την αρχή, χωρίς backup. Το μόνο backup που κάνω είναι sms, viber, what's app, αρχείο τηλεφωνημάτων κτλ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, spyrosrotary said:

Εγώ αν ήθελα να κάνω το πιο σωστό στήσιμο αυτό θα έκανα. Και βασικά αυτό κάνω όταν παίρνω καινούργια συσκευή. Την ανοίγω, κάνω τα updates και μετά επαναφορά και εγκατάσταση τα πάντα από την αρχή, χωρίς backup. Το μόνο backup που κάνω είναι sms, viber, what's app, αρχείο τηλεφωνημάτων κτλ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χωρίς backup... Έγινε.. Μια μια εφαρμογή κ είναι κ εύκολο γιατί θα είναι δεύτερη συσκευή οπότε χαλαρά θα πάει.. 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ συμβουλή 👍

Link to comment
Share on other sites

Επιδιόρθωση ασφαλείας Μαΐου 406 Mb στον ορίζοντα...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ζήλεψα και εγώ από μερικούς και έκανα hard reset και μετά clean install. Είδα αποτελέσματα. Θέλω την βοήθεια σας. Βρήκα όλες τις ρυθμίσεις που είχα και πριν αλλά δεν βρίσκω πουθενά πως βγαίνει το animation όταν κάνω back κάνοντας swipe στην οθόνη ( ένα αναθεματισμένο βελάκι που εμφανίζεται στην άκρη της οθόνης στο σημείο που κάνεις το swipe για να κάνεις back). Θυμάται κανείς πως εξαφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 4:44 ΜΜ, tsigdin7 said:

Καλησπέρα σε όλους. Ζήλεψα και εγώ από μερικούς και έκανα hard reset και μετά clean install. Είδα αποτελέσματα. Θέλω την βοήθεια σας. Βρήκα όλες τις ρυθμίσεις που είχα και πριν αλλά δεν βρίσκω πουθενά πως βγαίνει το animation όταν κάνω back κάνοντας swipe στην οθόνη ( ένα αναθεματισμένο βελάκι που εμφανίζεται στην άκρη της οθόνης στο σημείο που κάνεις το swipe για να κάνεις back). Θυμάται κανείς πως εξαφανίζεται;

Μήπως είχες βάλει το "one hand operation +" ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...