Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ram plus τι κάνει δηλαδή; Αφού η συσκευή έχει 12 ραμ δεν χρειάζεται άλλη θεωρώ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας άλλος δυσλειτουργία όταν ενεργοποιείς την αυτόματη περιστροφή οθόνης στην 4.1; Δηλαδή γυρνάς το κινητό στο πλάι περιστρέφει την οθόνη και μετά σε ένα δευτερόλεπτο την ξαναγυρίζει κάθετα(χωρίς να κουνήσεις το κινητό). Αν δεν έχει κανείς το ίδιο θέμα, γνωρίζει ίσως κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα SIM η συσκευή μου!

Βγάζει μήνυμα ότι χωρίς κάρτα SIM δεν μπορεί να κάνει κλήσεις κλπ.

Το είχα σε αθόρυβο για 3 - 4 ώρες - ενώ λειτουργούσε κανονικά (είχα και μια αναπάντητη σε αυτή την κάρτα), το πήρα να βγάλω το αθόρυβο και είδα αυτό το μήνυμα.

Κατευθείαν έκανα επανεκκίνηση χωρίς αποτέλεσμα. Άλλαξα θύρες στις κάρτες - αρκετές φορές, καθάρισα την κάρτα, πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Δεν φταίει η συσκευή σίγουρα, διότι αναγνωρίζεται και στις 2 θύρες η άλλη κάρτα SIM που έχω, της Ολλανδικής εταιρίας.

Το δίκτυο της Cosmote καλύπτεται από την T-Mobile NL εδώ, όπου είναι η άλλη κάρτα που έχω στη θέση 1.

Μόνο η Cosmoκάρτα που έχω σταμάτησε να αναγνωρίζεται. Την έχω στην θέση 2 εδώ και 2-3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μίλησα μέσω chat στην υποστήριξη και μου είπαν ότι θα το μεταβιβάσει στο τμήμα καρτών, να επικοινωνήσουν μαζί μου και να μου στείλουν καινούρια κάρτα... Ίδωμεν...

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα έτσι.

Μπορεί στα καλά καθούμενα όμως να χαλάσει η SIM; Χωρίς καμία παρέμβαση; 🤔

Είχε κανένας άλλος παρόμοια εμπειρία;

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από τον κωτσοβολο και μου το έβγαλε σαν ανεπιθύμητη κληση (spam).Με έχουν πάρει και άλλες φορές από το κωτσοβολο αλλά πρώτη φορά μου το έβγαλε spam. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαίνει. Σε μένα είχε γίνει όταν με πήραν από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της cosmote. Και με άλλους έχει συμβεί αλλά αυτό είναι το πιο πρόσφατο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
40 minutes ago, sothoms said:

Καλησπέρα

Η μεβράνη που βάζει η smartec είναι σαν αυτήν που βάζει το mediamarkt, η zagg;

 

Αυτή που βάζει η smartec είναι η γνήσια δηλαδή Αυτή που έχει το κινητό όταν το παίρνεις καινουργιο 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι η μοναδική λύση γιατί μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο.

Δηλαδή τζάμι χωρίς τρύπα για το δαχτυλικό και χωρίς κόλλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι καινούργιος όπως καταλαβατε στο note 10+ και χρειάζομαι βοήθεια γιατί έχω κάνει ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν παίζει με τίποτα.Αναφέρομαι στο galaxy watch active 2.

Με το note 8 που είχα πριν, όλα δούλευαν ρολόι 😉

Τώρα με το note 10+ όλα λειτουργούν μια χαρά εκτός από τον έλεγχο της μουσικής που είναι πολύ βασικό όταν πηγαίνω για τρεξιμο.

Τι εννοώ. Όταν κάνω restart το κινητό και είναι δίπλα το ρολόι, παίζει μια χαρα. Ανοίγω το spotify στο κινητό ή το vradio ή το youtube (οποιαδήποτε εφαρμογή μουσκής) και μου εμφανίζει στο κάτω μέρος του ρολογιού την μπλε νότα μουσικής.

Αν πατήσεις πάνω στην νότα σε πάει στο player, όπου και μπορείς να χειριστείς την μουσική πατωντας next pause volume κλπ

Απομακρύνομαι τώρα από το τηλέφωνο χάνω την ζεύξη bluetooth, πλησιάζω πάλι συνδέεται αυτόματα μια χαρά, λειτουργούν όλες οι ειδοποιήσεις εκτός από music player.

Πλέον δεν εμφανίζεται η μπλε νότα και δεν μπορώ να χειριστώ τον player.

Για να λειτουργήσει αυτή η δυνατότητα, πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο και μόνο.

Φυσικά αν βρεθεί παλι εκτός εμβέλειας και ξανασυνδεθεί, πάλι restart το τηλέφωνο.

Επειδή έπαιζε μια χαρά με το Note 8 που είχε android 9, σκέφτομαι μήπως έχει κάποια ιδιαιτερότητα το note 10+

Επίσης αν έχει κάποιο μέλος ρολοι tizen, και μπορούσε να το δοκιμάσει να μου πει αν συμβαίνει και στον ίδιο.

Απλά το Youtube να ανοίξει και θα του εμφανιστεί η νότα στο κάτω μέρος.

 

Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι καινούργιος όπως καταλαβατε στο note 10+ και χρειάζομαι βοήθεια γιατί έχω κάνει ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν παίζει με τίποτα.Αναφέρομαι στο galaxy watch active 2.
Με το note 8 που είχα πριν, όλα δούλευαν ρολόι 
Τώρα με το note 10+ όλα λειτουργούν μια χαρά εκτός από τον έλεγχο της μουσικής που είναι πολύ βασικό όταν πηγαίνω για τρεξιμο.
Τι εννοώ. Όταν κάνω restart το κινητό και είναι δίπλα το ρολόι, παίζει μια χαρα. Ανοίγω το spotify στο κινητό ή το vradio ή το youtube (οποιαδήποτε εφαρμογή μουσκής) και μου εμφανίζει στο κάτω μέρος του ρολογιού την μπλε νότα μουσικής.
Αν πατήσεις πάνω στην νότα σε πάει στο player, όπου και μπορείς να χειριστείς την μουσική πατωντας next pause volume κλπ
Απομακρύνομαι τώρα από το τηλέφωνο χάνω την ζεύξη bluetooth, πλησιάζω πάλι συνδέεται αυτόματα μια χαρά, λειτουργούν όλες οι ειδοποιήσεις εκτός από music player.
Πλέον δεν εμφανίζεται η μπλε νότα και δεν μπορώ να χειριστώ τον player.
Για να λειτουργήσει αυτή η δυνατότητα, πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο και μόνο.
Φυσικά αν βρεθεί παλι εκτός εμβέλειας και ξανασυνδεθεί, πάλι restart το τηλέφωνο.
Επειδή έπαιζε μια χαρά με το Note 8 που είχε android 9, σκέφτομαι μήπως έχει κάποια ιδιαιτερότητα το note 10+
Επίσης αν έχει κάποιο μέλος ρολοι tizen, και μπορούσε να το δοκιμάσει να μου πει αν συμβαίνει και στον ίδιο.
Απλά το Youtube να ανοίξει και θα του εμφανιστεί η νότα στο κάτω μέρος.
 
Σε μένα πάντως - που έχω κι εγώ αυτές τις συσκευές ακριβώς, λειτουργούν όλα μια χαρά. Και τα λειτουργώ καθημερινά εδώ και χρόνια, χωρίς κανένα πρόβλημα και σε συνδυασμό με τα ακουστικά buds+

Ψάξε λίγο στο wearable με το οποίο κάνεις κουμάντο το ρολόι, τις ρυθμίσεις σύνδεσης κλπ εκεί μέσα, μετά δοκίμασε στην εύρεση κοντινών συσκευών (κάπου στο μενού συνδέσεων του note νομίζω είναι) και φυσικά στη σύνδεση Bluetooth την ώρα που είναι συνδεδεμένο το ρολόι για να δεις τι επιλογές σου δίνει στο συνδεμένο ρολόι ως συσκευή.
Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που σου συμβαίνει...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Με σώζεις με αυτά που λες και όντως πιστεύω ότι κάτι μου έχει ξεφύγει αλλά δεν ξέρω τι.

Η ευρεση κοντινων συσκευων είναι ενεργοποιημένη και στην σύνδεση Bluetooth είναι ενεργοποιημένο μόνο οι κλήσεις. Η συσκευή εισόδου είναι off και δεν με αφήνει να την ανοίξω. Την ανοίγω και κλείνει εμέσως. Από το wearable έχω βάλει χωρίς περιορισμό την μπαταρία 

Η πλακα είναι ότι σύνδεσα το ρολοι και σε εναν συνάδελφο με το ίδιο τηλέφωνο ακριβώς και του έκανε το ίδιο πραγμα.

Όταν συνέδεσε το δικό του ρολόι galaxy watch δεν του το έκανε.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πας και προσθέσεις στα widget του ρολογιού αυτό της μουσικής (που ουσιαστικά είναι και η εφαρμογή στην οποία σε πάει η νότα όταν την πατήσεις), δουλεύει ή έχει χάσει τελείως την επαφή;

Το να μην εμφανίσει τη νότα μου έχει συμβεί κι εμένα αλλά αν πάω στην εφαρμογή δουλεύει κανονικά. 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό.

Στο YouTube μου δουλεύουν τα πλήκτρα εφόσον βέβαια επιλέξω την εφαρμογή στα settings. Φυσικά δεν μου εμφανίζει το  background και τον τίτλο του video όπως έπρεπε. Υπολειτουργει δηλαδή γιατί όταν πατάω το play δεν μου εμφανίζει μετα το pause. Παραμένει το play ασχέτως αν εγώ όταν το πατήσω θα κάνει pause το κομμάτι.

Στο tune in radio και στο vradio δεν αλλάζει σταθμό. Απλά μου βγάζει μήνυμα σε κάθε επιλογη "ακούστε πρώτα το κομμάτι στο τηλεφωνο"

Σαν να έχω δώσει εντολή να κάνει κάτι άλλο και απλα με ενημερώνει ότι τώρα παίζει μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παραθεσω ένα βίντεο από το YouTube και μου βγάζει το εξής σφάλμα.. 

 

Screenshot_20220422-164012_Chrome.jpg

Edited by nick10
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους.

 

Ψάχνω μια εφαρμογή, η οποία μου δίνει τη δυνατότητα να προγραμματίζω πότε θα μπαίνει η συσκευή στο αθόρυβο και το αντίθετο. Αν γνωρίζετε κάτι θα με διευκολύνετε.

 

Χρόνια Πολλά 

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους.
 
Ψάχνω μια εφαρμογή, η οποία μου δίνει τη δυνατότητα να προγραμματίζω πότε θα μπαίνει η συσκευή στο αθόρυβο και το αντίθετο. Αν γνωρίζετε κάτι θα με διευκολύνετε.
 
Χρόνια Πολλά 
Bixby routines είναι είδη εγκατεστημένο στη συσκευή σου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους.
 
Ψάχνω μια εφαρμογή, η οποία μου δίνει τη δυνατότητα να προγραμματίζω πότε θα μπαίνει η συσκευή στο αθόρυβο και το αντίθετο. Αν γνωρίζετε κάτι θα με διευκολύνετε.
 
Χρόνια Πολλά 
Όπως ανέφερε και ο Vag74 το κατάλληλο για αυτή την περίπτωση είναι το Bixby routines. Δημιουργείς τα σενάρια που θες με πάρα πολλές επιλογές και γίνονται αυτά που θες αυτόματα.

Εγώ πχ έχω πάρα πολλά σενάρια τέτοια όπως ας πούμε ότι θέλω να μπαίνει σε λειτουργία προστασίας της μπαταρίας από την Δευτέρα ως την Παρασκευή, επειδή το έχω όλη την ώρα στην βάση του αυτοκινήτου που είναι με ασύρματη φόρτιση και θέλω να προστατεύσει την μπαταρία από την φθορά της πλήρους φόρτισης (αυτό είναι μια λειτουργία σαν να βγάζεις εντελώς την μπαταρία κ να λειτουργεί μόνο με ρεύμα).

Όπως και ένα άλλο σενάριο που έχω ότι να μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο πριν από τον ύπνο, όπου το αντιλαμβάνεται αυτόματα λόγω αδράνειας..
Όπως και άλλο για την οδήγηση, μόλις συνδεθεί στο Bluetooth του αυτοκινήτου, να μπαίνει αυτόματα σε διαφορετική ρύθμιση κλειδώματος οθόνης κλπ.

Ότι θες μπορείς να κάνεις και υπάρχουν και έτοιμα κάποια βασικά, ήδη.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Ipokratis said:

Όπως ανέφερε και ο Vag74 το κατάλληλο για αυτή την περίπτωση είναι το Bixby routines. Δημιουργείς τα σενάρια που θες με πάρα πολλές επιλογές και γίνονται αυτά που θες αυτόματα.

Εγώ πχ έχω πάρα πολλά σενάρια τέτοια όπως ας πούμε ότι θέλω να μπαίνει σε λειτουργία προστασίας της μπαταρίας από την Δευτέρα ως την Παρασκευή, επειδή το έχω όλη την ώρα στην βάση του αυτοκινήτου που είναι με ασύρματη φόρτιση και θέλω να προστατεύσει την μπαταρία από την φθορά της πλήρους φόρτισης (αυτό είναι μια λειτουργία σαν να βγάζεις εντελώς την μπαταρία κ να λειτουργεί μόνο με ρεύμα).

Όπως και ένα άλλο σενάριο που έχω ότι να μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο πριν από τον ύπνο, όπου το αντιλαμβάνεται αυτόματα λόγω αδράνειας..
Όπως και άλλο για την οδήγηση, μόλις συνδεθεί στο Bluetooth του αυτοκινήτου, να μπαίνει αυτόματα σε διαφορετική ρύθμιση κλειδώματος οθόνης κλπ.

Ότι θες μπορείς να κάνεις και υπάρχουν και έτοιμα κάποια βασικά, ήδη.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και την ανταπόκριση.

Θέλει λίγο ψάξιμο γιατί δε το έχω ξαναχρησημοποιήσει...

Καλή Ανάσταση 

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις κρυμμένος τρόπος να κάνουμε παρατεταμένο πάτημα στο πλήκτρο back ή το home και να κλειδώνει το τηλέφωνο ή τα έχω μπερδέψει και το έκανε μόνο το xiaomi αυτό;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μόλις μου έπεσε το κινητό και ράγισε η οθόνη. Ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει η αλλαγή και αν αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μόλις μου έπεσε το κινητό και ράγισε η οθόνη. Ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει η αλλαγή και αν αξίζει?
Πάνω από 300€ η γνήσια στη smartec
Φωτιά και λαύρα δυστυχώς αυτό είναι το κακό σε τέτοιες flagship συσκευές, όπως και η πλακέτα.
Αν τυχόν έχει θέμα είναι πανάκριβα απλά!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nikos16717 said:

Καλησπέρα , μόλις μου έπεσε το κινητό και ράγισε η οθόνη. Ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει η αλλαγή και αν αξίζει?

285 πλατεία Αμερικής (σπαρτης 6) και γίνεται αλλαγή και της μπαταρίας

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο έχω αυτή την εικόνα στο χώρο αποθήκευσης.
Το θέμα μου είναι ότι το άλλο που πιάνει τα 51GB χώρο τι είναι.
Ξέρει κανείς?
Έκανα και καθαρισμό wipe case τίποτα μόνο 0.6GB αφαιρέθηκαν.
5ef874dbe66ed5a7a2d544aa5acac4c7.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο έχω αυτή την εικόνα στο χώρο αποθήκευσης.
Το θέμα μου είναι ότι το άλλο που πιάνει τα 51GB χώρο τι είναι.
Ξέρει κανείς?
Έκανα και καθαρισμό wipe case τίποτα μόνο 0.6GB αφαιρέθηκαν.
5ef874dbe66ed5a7a2d544aa5acac4c7.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οι εφαρμογές.
Πάτα το θαυμαστικό που έχει δύο σειρές πιο πάνω στις εφαρμογές και δώσε δικαιώματα πρόσβασης που σου ζητάει.
Θα σου βγάλει την ένδειξη μετά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...