Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε και την κατεβαζω τωρα!!!!!!

(Στο Α72 της γυναικας μου)😆

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites



Ρε παιδιά μια βοήθεια. Πέρασα με odin πάνω από την ελβετική  την γερμανική χωρίς καθαρή εγκατάσταση. Δεν έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις ούτε wifi calling. Επισης παρατηρησα ότι στην εφαρμογή phone info το firmwares CSC code ειναι AUT και το active CSC code ειναι EUR. Δεν θα έπρεπε κανονικά να είναι DBT . Τι έχω κάνει λάθος? Κάθε βοήθεια δεκτή 
 


Το active CSC εξαρτάται από τη sim. Εφ οσον έχεις sim Έλληνα παρόχου, οποιασδήποτε χώρας ROM και να βάλεις θα παραμείνει EUR.
Όσο για το firmware CSC και στο δικό μου, πάντα ήταν AUT (δεν έχω βάλει ποτέ ROM με odin στη συγκεκριμένη συσκευή).

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ged said:


 

 


Το active CSC εξαρτάται από τη sim. Εφ οσον έχεις sim Έλληνα παρόχου, οποιασδήποτε χώρας ROM και να βάλεις θα παραμείνει EUR.
Όσο για το firmware CSC και στο δικό μου, πάντα ήταν AUT (δεν έχω βάλει ποτέ ROM με odin στη συγκεκριμένη συσκευή).

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάξει το csc. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις ( spam) γιαυτό πέρασα και την γερμανική. Αλλά παρόλα αυτά δεν έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις. Δεν ξέρω τι έκανα λάθος και αυτό ψάχνω να βρω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και σε σκανδιναβικο μόλις μου ήρθε η ενημερωση:csc country Nordic / SE

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mips said:

Δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάξει το csc. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις ( spam) γιαυτό πέρασα και την γερμανική. Αλλά παρόλα αυτά δεν έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις. Δεν ξέρω τι έκανα λάθος και αυτό ψάχνω να βρω.

Νομίζω δεν πρέπει να έχει η Γερμανική ανβ ενσωματωμένο το πρόγραμμα για της ανεπιθύμητες. Αμα το θέλεις μπορεις να το βάλεις έξτρα. https://www.hiya.com/products-smart-call

Edited by galactob
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, galactob said:

Νομιζο δεν πρέπει να έχει η Γερμανική ανβ ενσωματωμένο το πρόγραμμα για της ανεπιθυμητες. Αμα το θέλεις μπορεις να το βάλεις έξτρα. https://www.hiya.com/products-smart-call

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι οτι υπαρχει ενα θεματακι με την μπαταρια .... κατά τα άλλα ελάχιστα πιο γρήγορο, η κάμερα λίγο καλύτερη.  Το one ui δεν με ενθουσίασε, εγώ συνεχίζω με τον Microsoft launcher 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπουμε συγκεκριμένη παρουσίαση όλων των αλλαγών που φέρνει η UI4.0 στη συσκευή μας, με παρουσίαση στη συσκευή μας.
Για να μπορέσετε να εκμεταλλευτείτε τις νέες της δυνατότητες.



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποτε μπορεσει καποιος να δοκιμασει το ΑCR call recording να μου πει εαν δουλευει με την 12 πλιζ,

 

Ευχαριστω πολυ

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση, για κάτι που δεν μπορώ με τίποτα να βρω λύση. 

Κατεβάζοντας την μπάρα ειδοποιήσεων (κουρτίνα), βλέπω την προεπισκόπηση απο τα email που έχουν έρθει απο Google και Yahoo.

Κάνοντας scroll down στην κάθε προεπισκόπηση για να διαβάσω περισσότερες λεπτομέρειες, το Gmail εμφανίζει πολλές σειρές, οπότε το διαβάζω άνετα μεχρι ενός σημείου χωρίς να το ανοίξω, 

ενώ το Yahoo μου εμφανίζει μόνο 2 γραμμές. 

Οσο και να έψαξα δεν βρήκα κάποια ρύθμιση. Γνωρίζει κανείς? 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Επιτελους εσκασε η αναβαθμιση, κατεβαζω τωρα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εδώ σε ελληνική συσκευή την κατέβασα την πέρασα προς το παρόν όλα δουλεύουν άψογα ακόμα και το cube acr call recorder που κάποιος φίλος ανέφερε παραπάνω.
Δεν έχω δει κάποιο θέμα ακόμα βέβαια.
Είμαι με nova prime, θα το γυρίσω και στο μαμά launcher μπας και δω κάποιες διαφορές κάποια στιγμή.60a0101cac147f9c5c50ef2f6b51e39a.jpg7bf881e103ea587f04420b36394c5d9f.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σταματάει την φόρτιση της μπαταρίας στο 85% πως το βλέπετε σαν feature?

Edited by chris_amg
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris_amg said:

Αυτό που σταματάει την φόρτιση της μπαταρίας στο 85% πως το βλέπετε σαν feature?

Πώς τη σταματάει; Εγώ πριν λίγο το έβγαλα από το φορτιστή στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Φροντίδα μπαταρίας και συσκευής - Μπαταρία - Άλλες ρυθμίσεις μπαταρίας - Προστασία μπαταρίας.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pandrits said:

Πώς τη σταματάει; Εγώ πριν λίγο το έβγαλα από το φορτιστή στο 100%

Οπως είπε ο φίλος ναι , εγω το έβαλα να το δουλέψω έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το βρήκα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει να φεύγουμε με -15% το πρωί από το σπίτι. Εγώ με την χρήση που κάνω, οριακά με βγάζει την ημέρα χωρίς επιπλέον φόρτιση.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζω και γω, δίνει αρκετά νεα features είδα στο changelog

 

2 ώρες πριν, chris_amg said:

Αυτό που σταματάει την φόρτιση της μπαταρίας στο 85% πως το βλέπετε σαν feature?

Μια χαρά είναι αν δεν σε πειράζει να ξεκινάς με -15%, θεωρητικά για μεγιστη ζωή μπαταρίας θέλει να φορτίζεις ~20-80%. Βέβαια δεν μπορούν ολοι να ξαναφορτίσουν μεσα στη μέρα αν χρειαστεί οπότε καθαρά θέμα πως το χρησιμοποιεί ο καθένας!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, manan69t said:

Ήρθε και εδώ σε ελληνική συσκευή την κατέβασα την πέρασα προς το παρόν όλα δουλεύουν άψογα ακόμα και το cube acr call recorder που κάποιος φίλος ανέφερε παραπάνω.
Δεν έχω δει κάποιο θέμα ακόμα βέβαια.
Είμαι με nova prime, θα το γυρίσω και στο μαμά launcher μπας και δω κάποιες διαφορές κάποια στιγμή.60a0101cac147f9c5c50ef2f6b51e39a.jpg7bf881e103ea587f04420b36394c5d9f.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από που το κατεβάσετε γιατί δεν το βρίσκω?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mips said:

Από που το κατεβάσετε γιατί δεν το βρίσκω?

Ρυθμίσεις - ενημέρωση λογισμικού 

Edited by chris_amg
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα, εκανα εργ. ρυθμισεις. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν λειτουργει η γνωστη εφαρμογη ''ΥΓΕΙΑ'' της HUAWEI.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα γενικώς...αλλά το AOD Notify δεν λειτουργεί σωστά. Θέλει ψάξιμο γιατι κολλάει στην ειδοποίηση για κάποια δευτερόλεπτα

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...