Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως η γερμανική έχει κωδικό DBT. Επειδη έχω κατεβάσει την 12 ελβετικη λογικά πρέπει να περιμένω να βγει η 12 γερμανική για να την περάσω. Η κάνω λάθος? Φαντάζομαι ότι η αλλαγή θα γίνει με odin.Ρωταω γιατί δεν έχω και πολλές γνώσεις. Επισης το csc code που έχω τώρα είναι AUT άμα περάσω γερμανική θα αλλαξει σε DBT?
Ναι. Αλλά δεν χρειάζεται να βιάζεσαι τόσο πολύ. Κι αυτό επειδή εντός του μήνα θα αναβαθμιστούν όλες οι CSC από τη Samsung με ΟΤΑ. Το να κερδίσεις λίγες ημέρες δεν πιστεύω ότι είναι κάτι το αξιόλογο. Εκτός κι αν θέλεις να αλλάξεις CSC.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Ipokratis said:

Ναι. Αλλά δεν χρειάζεται να βιάζεσαι τόσο πολύ. Κι αυτό επειδή εντός του μήνα θα αναβαθμιστούν όλες οι CSC από τη Samsung με ΟΤΑ. Το να κερδίσεις λίγες ημέρες δεν πιστεύω ότι είναι κάτι το αξιόλογο. Εκτός κι αν θέλεις να αλλάξεις CSC.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι θελω ναλλαξω CSC.Είμαι με AUT ελβετική και θέλω να γυρίσω σε DBT γερμανική. Γίνεται με odin ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο καλη  η Γερμανικη  DBT  ?   γιατι βλεπω πολλους την βαζουν  ,  αξιζει ? 

Ρωταω  γιατι  ειμαι κατοχος  note 20 ultra   και φιλος note 10 plus ,   και σκεφομαι να περιμενω  να βγει η  Greece με CSC  EUR  ,  τι λετε ειναι καλυτερη η  DBT   ?    

Link to comment
Share on other sites

Εγω και στο note 9 που ειχα μεχρι προσφατα ,εβαζα τη γερμανικη dbt .....ε ενταξει παιδια ,δεν εχουν και τρελες διαφορες ,ουτε χρειαζεται κατι ιδιαιτερο ,απλα οι Γερμανικες εχουν πιο πολλα και συχνα update ....παντως η Ελβετικη  ,δοξα τω Θεω ,μια χαρα εκατσε και με home csc ,διατηρησα τα παντα και δουλευει αψογα .

Παντως μου κανει εντυπωση ,εχουν δωσει ,εκτος της Ελβετιας ,Τουρκια ,Βουλγαρια ,Ρουμανια και οχι Γερμανια ?? που ηταν απο τις πρωτες ??? 

 

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aetos100 said:

Εγω και στο note 9 που ειχα μεχρι προσφατα ,εβαζα τη γερμανικη dbt .....ε ενταξει παιδια ,δεν εχουν και τρελες διαφορες ,ουτε χρειαζεται κατι ιδιαιτερο ,απλα οι Γερμανικες εχουν πιο πολλα και συχνα update ....παντως η Ελβετικη  ,δοξα τω Θεω ,μια χαρα εκατσε και με home csc ,διατηρησα τα παντα και δουλευει αψογα .

Παντως μου κανει εντυπωση ,εχουν δωσει ,εκτος της Ελβετιας ,Τουρκια ,Βουλγαρια ,Ρουμανια και οχι Γερμανια ?? που ηταν απο τις πρωτες ??? 

 

Όντως είναι πολύ περίεργο αυτό που έγινε φέτος από την Sammy με την σειρά που δίνει το update 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την γερμανική στην συλλογή στην επεξεργασία σας εχει την επιλογή αφαίρεσης αντικειμένων? Που εχει προστεθεί πριν κανα 2-3 αναβαθμίσεις?!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.12 ακουμε και 12 δεν βλεπουμε...Τι εχει γινει ρε παιδια, μας ξεχασαν??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.12 ακουμε και 12 δεν βλεπουμε...Τι εχει γινει ρε παιδια, μας ξεχασαν??
Μέχρι το τέλος του μήνα, έχουμε ακόμα δρόμο. Έχει περαστεί σε λίγες χώρες εξάλλου ακόμη.
Καλύτερα να καθυστερήσει και να μην έχει bugs, παρά να κυκλοφορήσει στα γρήγορα με χίλια δυο προβλήματα...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Χελλο ενα bug που βρήκα είναι το κολλημα που κανει πολλες φορες στην οθονη και δεν μπορεις να πατησεις τα κουμπια κατω πχ τηλεφωνο, μυνηματα κλπ ενω το συρταρι απο πανω το κατεβαζω και κάνω επανεκίνηση για να επανελθει. Η ρομ μου είναι η ελβετικη, το κάνει και σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την 12 άλλο τηλ.. Έφτιαξε και η φωτογραφίκη.. Πήρε και το S10+ την 12

 

Edited by avgouleo2
Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2022 at 11:01 ΠΜ, Ermenegildo said:

Χελλο ενα bug που βρήκα είναι το κολλημα που κανει πολλες φορες στην οθονη και δεν μπορεις να πατησεις τα κουμπια κατω πχ τηλεφωνο, μυνηματα κλπ ενω το συρταρι απο πανω το κατεβαζω και κάνω επανεκίνηση για να επανελθει. Η ρομ μου είναι η ελβετικη, το κάνει και σε κανεναν αλλο?

όχι αλλά αν δεν έχεις κάνει καθαρή Εγκατάσταση η hard reset μετά ,για να πατήσει καλά η rom ,μιας και είναι καινούργια έκδοση android ,ίσως κάνει κανένα bug ....εγώ πάντως με home cc την πέρασα από επάνω ,χωρίς πρόβλημα ... δυστυχώς δεν έχω το χρόνο😏 για καθαρή εγκατάσταση και ξανά στήσιμο ....ίσως αν βρω κάποια στιγμή το κάνω ,γιατί αυτό είναι το σωστό .

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, aetos100 said:

όχι αλλά αν δεν έχεις κάνει καθαρή Εγκατάσταση η hard reset μετά ,για να πατήσει καλά η rom ,μιας και είναι καινούργια έκδοση android ,ίσως κάνει κανένα bug ....εγώ πάντως με home cc την πέρασα από επάνω ,χωρίς πρόβλημα ... δυστυχώς δεν έχω το χρόνο😏 για καθαρή εγκατάσταση και ξανά στήσιμο ....ίσως αν βρω κάποια στιγμή το κάνω ,γιατί αυτό είναι το σωστό .

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή αλλα πάντα οταν περνάω νεα ρομ μετά κανω hard reset για να κατσει καλα... εχει μέρες να  μου το κανει και προσπαθω να καταλαβω ποτε το κανει.

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την σλοβακικη με odin αλλα χωρις hard reset. τρελλα κολημματα , οταν ερθει μυνημα η viber η ειδοποιηση η συσκευη κολλαει και δεν κανει τιποτε , ουτε κλεινει καν. μονη λυση για να ξεκολλησει ειναι να γυρισω την οθονη πλαγια για να σβησω την ειδοποιηση . την ξαναπερασα και κανει τα ιδια . μαλλον θελει ξαναστησιμο . μια εβδομαδα δουλεια δηλαδη ....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Bxtrm said:

μολις περασα την σλοβακικη με odin αλλα χωρις hard reset. τρελλα κολημματα , οταν ερθει μυνημα η viber η ειδοποιηση η συσκευη κολλαει και δεν κανει τιποτε , ουτε κλεινει καν. μονη λυση για να ξεκολλησει ειναι να γυρισω την οθονη πλαγια για να σβησω την ειδοποιηση . την ξαναπερασα και κανει τα ιδια . μαλλον θελει ξαναστησιμο . μια εβδομαδα δουλεια δηλαδη ....

για οποιον παθει το ιδιο , εφταιγε το aodnotify. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manhunter said:

Έσκασε μόλις μέσω ΟΤΑ. 2+giga. Για να δούμε.

Ωπ, επιτελους! Σε εμενα τιποτα ακομα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εδώ τίποτα σε ελληνικό!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που βλέπουμε αν είναι ελληνικό 😞

Πάντως, είναι πιο "όμορφο" οπτικά, και πιο dark mode από πριν.

Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση, επειδή το χρησιμοποιώ και για δουλειά και βαριέμαι να τα ξαναπερνάω όλα, αλλά δείχνει μια χαρά.

Προσπάθησα να κάνω και wipe cache, αλλά μάλλον κάνω κάτι λάθος

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, manhunter said:

Δεν θυμάμαι που βλέπουμε αν είναι ελληνικό 😞

Πάντως, είναι πιο "όμορφο" οπτικά, και πιο dark mode από πριν.

Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση, επειδή το χρησιμοποιώ και για δουλειά και βαριέμαι να τα ξαναπερνάω όλα, αλλά δείχνει μια χαρά.

Προσπάθησα να κάνω και wipe cache, αλλά μάλλον κάνω κάτι λάθος

Κλείσε την συσκευή. Πάτα το power μαζί με το volume up ταυτόχρονα και ταυτόχρονα συνδέεις σε υπολογιστή ή σε ακουστικά και σε βάζει στο μενού 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πέρυσι ανεβάζαμε φώτο βίντεο στο Google drive χωρίς να πιάνουν χώρο απ'το διαθέσιμο που έχουμε
Επειδή εκεί καταργήθηκε γίνετε το ίδιο στο one Drive που έχει συνεργασία η Samsung?
Τώρα δοκιμάζω να συγχρονίσω αλλά είναι πολύ πράμα και ρωτάω μήπως ξέρει κανένας.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Πέρασα με odin πάνω από την ελβετική  την γερμανική χωρίς καθαρή εγκατάσταση. Δεν έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις ούτε wifi calling. Επισης παρατηρησα ότι στην εφαρμογή phone info το firmwares CSC code ειναι AUT και το active CSC code ειναι EUR. Δεν θα έπρεπε κανονικά να είναι DBT . Τι έχω κάνει λάθος? Κάθε βοήθεια δεκτή 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...