Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, athanaso77 said:

Εγώ πήρα για άλλη συσκευή. Είναι όμως ποιοτικά. Μεταφορικά δε θυμάμαι ακριβώς αλλά οι τιμές είναι λογικές. Βάλτα στο καλάθι, προχώρησε τη διαδικασία μέχρι την πληρωμή να δεις πόσο σου βγαίνει να πληρώσεις και αν κρίνεις ότι αξίζει το προχωράς.

Αυτο που λεει 60% sale ξερεις αν ειναι οντως επικαιρο η ειναι το κολπακι που καθε φορα που μπαινεις στο βγαζει σαν deal Και με το που ληξει ανανεωνεται ο μετρητης. Επειδη λεει 13 ωρες, οποτε να ξερω αν οντως εχω μεχρι σημερα να αποφασισω εφοσον προκειται για ευκαιρια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, therock said:

Αυτο που λεει 60% sale ξερεις αν ειναι οντως επικαιρο η ειναι το κολπακι που καθε φορα που μπαινεις στο βγαζει σαν deal Και με το που ληξει ανανεωνεται ο μετρητης. Επειδη λεει 13 ωρες, οποτε να ξερω αν οντως εχω μεχρι σημερα να αποφασισω εφοσον προκειται για ευκαιρια

Συνέχεια το βάζουν το 60% sales. Ωστόσο πιο χαμηλά δύσκολο να τα βάλουν και η τιμή δεν είναι κακή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν παρω ενα το 60% μου καλυπτει τα 12 δολλαρια μεταφορικα, οποτε καταληγω να το παρω στα 20κατι δολλαρια που εχει, οποτε οκ λογικο. Κερδισμενος βγαινεις αν θες να παρεις πιο πολλα

Απλα ρωταγα γιατι θελω να το σκεφτω, μην ληξει πχ σημερα και απο αυριο τρως ολο το ποσο χωρις εκπτωση

Κατι τελευταιο, το full coverage που λεει τι ακριβως ειναι? Το εξτρα αυτοκολλητο για το camera bump η καλυπτει και κατι ακομα 

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2021 at 7:42 ΜΜ, manan69t said:

Μετά τα update χρησιμοποιώ και το galaxy app booster και το νιώθω πιο σβέλτο το κινητό παρόλο που το έχω φορτωμένο και ένα χρόνο χωρίς hard reset.
Το κάνει και κανείς άλλος αυτό?8815a8f2289a3b4512b08ad92d92693c.jpg598b66bb7032ab38c9ea6034937fda20.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν την βρισκω 😞

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Geo_F1 said:

Δεν την βρισκω 😞

μην στενοχωριεσαι! εμείς είμαστε εδώ!

θα πας στο galaxy store και θα κατεβασεις το good guardians και μέσα απο εκεί θα την βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τελικα μηπως αλλαξω τελειως το back cover που μου σπασε αντι να το καλυψω με στικερ. Αν αλλαξω και χρωμα και βαλω το μπλε (που ηθελα και εξαρχης) αντι για το μαυρο που εχω απο οταν τα αγορασα... ποια αλλα σημεια θα εχουν διαφορετικο χρωμα

Απο οτι καταλαβα απο βιντεο που ειδα, το πανω και κατω μερος, δηλαδη το κομματι που ειναι η σιμ και το ακουστικο και κατω που ειναι η usbc και το πενακι αυτα θα παραμεινουν μαυρα οποτε δεν θα εχω αυτο το μπλε "τιντ" που θα ολοκληρωνει το λοοκ ε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 11:56 ΠΜ, Ermenegildo said:

μην στενοχωριεσαι! εμείς είμαστε εδώ!

θα πας στο galaxy store και θα κατεβασεις το good guardians και μέσα απο εκεί θα την βρεις.

Ωραιος!!! Σε ευχαριστω!!!

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια ερωτηση παρακαλω.Πως θα μεταφερω τις εικονες μου(φωτο, vider,downloads) απο το κινητο σε στικακι??Συνδεω το στικακι με το κινητο με τον ανταπτορα αλλα δεν βρισκω την επιλογη να τα μεταφερω.Τι κανω λαθος??

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jtgiannis said:

Καλημερα.Μια ερωτηση παρακαλω.Πως θα μεταφερω τις εικονες μου(φωτο, vider,downloads) απο το κινητο σε στικακι??Συνδεω το στικακι με το κινητο με τον ανταπτορα αλλα δεν βρισκω την επιλογη να τα μεραφερω.Τι κανω λαθος??

θα πας μεσα απο το my files λογικα απο κατω που σου δειχνει τους αποθηκευτικους χωρους θα δεις και το στικακι μετα θα πας στους φακελους που θες να μεταφερεις και ειτε θα κανεις αντιγραφη ή μεταφορα και θα πας στο στικακι και θα πεις αντιγραφη η μεταφορα εδω

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ermenegildo said:

θα πας μεσα απο το my files λογικα απο κατω που σου δειχνει τους αποθηκευτικους χωρους θα δεις και το στικακι μετα θα πας στους φακελους που θες να μεταφερεις και ειτε θα κανεις αντιγραφη ή μεταφορα και θα πας στο στικακι και θα πεις αντιγραφη η μεταφορα εδω

Φιλε μου  καλη χρονια νε εχεις! Οκ σε ευχαριστω πολυ το βρηκα !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jtgiannis said:

Φιλε μου  καλη χρονια νε εχεις! Οκ σε ευχαριστω πολυ το βρηκα !!

καλη χρονια και σε σενα με υγεια και οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

One Ui και Android 12 δε λεγανε θα ρθει αυτες τις μερες

Μου σκασε upgrade προχθες και χαρηκα. Το κανα και τελικα ηταν το december security patch

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρονια ....επειδη δεν ηρθε ακομα το 12 στην Ελλαδα ,εχει ερθει ομως σε αλλες και κατεβασα ,απο Ελβετια και θελω να το περασω ,δεν ξερω ομως αν αυτο το firmware εχει και την Ελληνικη γλωσσα ,εκει κολλαω ,ξερει κανεις να μου πει ?? 

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, aetos100 said:

Καλησπέρα και καλη χρονια ....επειδη δεν ηρθε ακομα το 12 στην Ελλαδα ,εχει ερθει ομως σε αλλες και κατεβασα ,απο Ελβετια και θελω να το περασω ,δεν ξερω ομως αν αυτο το firmware εχει και την Ελληνικη γλωσσα ,εκει κολλαω ,ξερει κανεις να μου πει ?? 

ολες οι ευρωπαικες ρομ εχουν την ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, boymanos said:

ολες οι ευρωπαικες ρομ εχουν την ελληνικη γλωσσα.

Ευχαριστω πολυ ... 

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, boymanos said:

ολες οι ευρωπαικες ρομ εχουν την ελληνικη γλωσσα.

Ολα πηγαν τελεια ,αλλο τηλεφωνο με την 12 ....αμεση και εμφανης η αλλαγη ,συστηνω σε οποιον θελει να κανει manual το update μεσω odin ...ευχαριστω και παλι .

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να σας δώσω μια βοήθεια και να σας καθυσυχασω ας πουμε για οσους φοβούνται να κάνουν το Update με την ελβετική ρομ, πλεον η ιδια ειναι σχεδόν σε ολη την ευρωπη ειναι η N975FXXU7GULD οποτε οποιος θέλει ας το κανει θα ειναι η ιδια κα με την ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ermenegildo said:

Λοιπον για να σας δώσω μια βοήθεια και να σας καθυσυχασω ας πουμε για οσους φοβούνται να κάνουν το Update με την ελβετική ρομ, πλεον η ιδια ειναι σχεδόν σε ολη την ευρωπη ειναι η N975FXXU7GULD οποτε οποιος θέλει ας το κανει θα ειναι η ιδια κα με την ελληνικη.

Ναι αλλά δεν έχει προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις (διαφημιστικες ,απατες και τα σχετικα)όπως έχουν μερικές άλλες.Εκει τι κάνουμε? Γιατί εμένα με έχει βολέψει πάρα πολύ. Κάθε βοήθεια δεκτή. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ολα πηγαν τελεια ,αλλο τηλεφωνο με την 12 ....αμεση και εμφανης η αλλαγη ,συστηνω σε οποιον θελει να κανει manual το update μεσω odin ...ευχαριστω και παλι .
Έχουν περάσει τόσα χρόνια που δεν θυμάμαι πως περνάμε την rom.... Αν μπορεί κανείς τα βήματα συνοπτικά θα ήταν τέλεια. Ευχαριστώ

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fraggreg said:

Έχουν περάσει τόσα χρόνια που δεν θυμάμαι πως περνάμε την rom.... Αν μπορεί κανείς τα βήματα συνοπτικά θα ήταν τέλεια. Ευχαριστώ

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Κατεβαζεις την rom απο το Samfirmware   ,  κανεις extract το zip αρχειο    και εχεις τα AP   ,  BL  ,  CP  ,  CSC_OXM  ,    HOME_CSC_OXM    αρχεια.

το odin  το βρισκεις  στο Samfiware  ,  εχει κει στην σελιδα με τις rom να το κατεβασεις.

Κατεβαζεις και τους USB Drivers   https://developer.samsung.com/android-usb-driver    και τους εγκαθιστας.

στο Odin  βαζεις σε καθε θεση τα αρχεια  ( κανεις τικ το αντιστιχο κουτακι )   ,  ΑP ,  BL ,  CP   και   στο CSC    ενα απο τα αλλα δυο ,  αν βαλεις το ΗΟΜΕ_CSC θα μπει η ρομ  ΧΩΡΙΣ να χασεις τιποτα στο τηλεφωνο   ,  θα ειναι η συσκευη οπως και πριν   κανονικα.   Αν βαλεις   το σκετο CSC  θα γινει hard reset  στην συσκευη  ,  καθαρη εγκατασταση και θα γινει format  ( οποτε εδω παιρνεις αντιγραφο ) 

Στο  ODIN στις αλλες επιλογες ΔΕΝ πειραζεις τιποτα.

Βαζεις συσκευη σε donload mode  ( googlαρετο να δεις )    και συνδεεις κινητο στο USB στο PC,  θα το βρει το ODIN σαν COM....

Να εχεις μπαταριας φορτισμενη  ,  και προσοχη κατα την διαδικασια  μην βγαλεις κανα USB η κλεισεις κατα λαθος κανα pc ,  περιμενε μεχρι να γραψει το ODIN     Pass.    

Mετα περιμενεις λιγακι (  κυριως αν κανεις καθαρη εγκατασταση με το σκετο CSC  )

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Μπορεί να μου πει οποίος γνωριζει απο που θα τσεκάρω ποιες ευρωπαικες ρομ έχουν προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις για να δω ποια θα κατεβασω?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mips said:

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Μπορεί να μου πει οποίος γνωριζει απο που θα τσεκάρω ποιες ευρωπαικες ρομ έχουν προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις για να δω ποια θα κατεβασω?

Ολες οι ρομ ιδιες ειναι δεν μπορει να ξερει ποια κληση θεωρεις εσυ ανεπιθυμητη αυτο που μπορεις να κανεις και εχει καθε ρομ εναι το block στις κλησεις και μην τις βλεπεις οταν σε καλουν κλπ

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Ermenegildo said:

Ολες οι ρομ ιδιες ειναι δεν μπορει να ξερει ποια κληση θεωρεις εσυ ανεπιθυμητη αυτο που μπορεις να κανεις και εχει καθε ρομ εναι το block στις κλησεις και μην τις βλεπεις οταν σε καλουν κλπ

Στο s7 edge που είχα όταν σε καλούσαν από διαφημίσεις- απατεωνες έβγαζε εικονίδιο 🚫 πιθανή απάτη και δεν απαντούσα. Τώρα πρέπει να απαντήσω πρώτα και μετά να τους μπλοκάρω. Θέλω το μπλοκάρισμα να γίνεται αυτόματα. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge που είχα όταν σε καλούσαν από διαφημίσεις- απατεωνες έβγαζε εικονίδιο πιθανή απάτη και δεν απαντούσα. Τώρα πρέπει να απαντήσω πρώτα και μετά να τους μπλοκάρω. Θέλω το μπλοκάρισμα να γίνεται αυτόματα. 
Το έχει η ολλανδική έκδοση που έχω εγώ με τον κωδικό PHN. Νομίζω ότι το έχει και η γερμανική DBT (αν δεν κάνω λάθος στον κωδικό της).

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ipokratis said:

Το έχει η ολλανδική έκδοση που έχω εγώ με τον κωδικό PHN. Νομίζω ότι το έχει και η γερμανική DBT (αν δεν κάνω λάθος στον κωδικό της).

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως η γερμανική έχει κωδικό DBT. Επειδη έχω κατεβάσει την 12 ελβετικη λογικά πρέπει να περιμένω να βγει η 12 γερμανική για να την περάσω. Η κάνω λάθος? Φαντάζομαι ότι η αλλαγή θα γίνει με odin.Ρωταω γιατί δεν έχω και πολλές γνώσεις. Επισης το csc code που έχω τώρα είναι AUT άμα περάσω γερμανική θα αλλαξει σε DBT?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...