Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως!!! Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο! Και εσένα mips!
Και τα δύο που σου είπαν οι φίλοι παραπάνω δουλεύουν άψογα!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να πιεσουμε το Samsung pay να δουλεψει στη συσκευη μας?

Το μερασα σαν apk απο apkmirror αλλα μολις το ανοιξεις σου λεει κατι για connection error please try again later

Δοκιμασα και vpn μηπης φτιαξει αν δει συνδεση εκτος Ελλαδας αλλα και παλι τιποτα

Θελω να το περασω στο κινητο και κατεπεκταση και στο ρολοι (galaxy watch gen1 tizen) για να κανω ανεπαφες πληρωμες

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, therock said:

Υπαρχει περιπτωση να πιεσουμε το Samsung pay να δουλεψει στη συσκευη μας?

Το μερασα σαν apk απο apkmirror αλλα μολις το ανοιξεις σου λεει κατι για connection error please try again later

Δοκιμασα και vpn μηπης φτιαξει αν δει συνδεση εκτος Ελλαδας αλλα και παλι τιποτα

Θελω να το περασω στο κινητο και κατεπεκταση και στο ρολοι (galaxy watch gen1 tizen) για να κανω ανεπαφες πληρωμες

Κατά την πρώτη ενεργοποίηση μετά με βάση τη sim που έχει μέσα ορίζει την περιοχή, και από τη στιγμή που ξεκίνησε ως ελληνική συσκευή, δεν πρόκειται να παίξει το Samsung Pay. Εγώ προσωπικά, μετά από hard reset το ξεκινώ μόνο με την Αγγλική Sim που έχω, και μόνο έτσι μπορώ και έχω κανονικά το Samsung Pay.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Κατά την πρώτη ενεργοποίηση μετά με βάση τη sim που έχει μέσα ορίζει την περιοχή, και από τη στιγμή που ξεκίνησε ως ελληνική συσκευή, δεν πρόκειται να παίξει το Samsung Pay. Εγώ προσωπικά, μετά από hard reset το ξεκινώ μόνο με την Αγγλική Sim που έχω, και μόνο έτσι μπορώ και έχω κανονικά το Samsung Pay.

Γιατι ειναι το σκληροπυρηνικοι εκει στη Samsung. Δηλαδη αν το δωσουν και σε μας στην Ελλαδα τι θα παθουν

Ξερεις αν παιζει Αλλος τροπος να το χακαρεις

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι το σκληροπυρηνικοι εκει στη Samsung. Δηλαδη αν το δωσουν και σε μας στην Ελλαδα τι θα παθουν
Ξερεις αν παιζει Αλλος τροπος να το χακαρεις
Δεν θέλει να μπλέξει κανένας με τις ελληνικές τράπεζες. Ακόμη και κάποιες ελληνικές τράπεζες που έκαναν το "άλμα" της ζωής τους και μπήκαν στο google pay, όσοι γνωρίζουν πάλι με Curve λειτουργούν σωστά το Google pay. Δεν είναι σκληροπυρηνικοί, μια λογική έχουν.
Βάλε σε λειτουργία το google pay για να κάνεις τη δουλειά σου.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Ipokratis said:

Δεν θέλει να μπλέξει κανένας με τις ελληνικές τράπεζες. Ακόμη και κάποιες ελληνικές τράπεζες που έκαναν το "άλμα" της ζωής τους και μπήκαν στο google pay, όσοι γνωρίζουν πάλι με Curve λειτουργούν σωστά το Google pay. Δεν είναι σκληροπυρηνικοί, μια λογική έχουν.
Βάλε σε λειτουργία το google pay για να κάνεις τη δουλειά σου.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το θεμα ειναι πως το ρολοι τρεχει τιζεν και δε παιρνει google pay. Κριμα να πανε 200κατι ευρω πεταμενα και να παρω νεο ρολοι

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως το ρολοι τρεχει τιζεν και δε παιρνει google pay. Κριμα να πανε 200κατι ευρω πεταμενα και να παρω νεο ρολοι
Κι εγώ έχω ρολόι Samsung με Tizen. Τις πληρωμές τις κάνω με το κινητό όμως και με Google Pay μέσω Curve - όλες τις τράπεζες μου - ελληνικές και ευρωπαϊκές. Απλά κι εύκολα.

Με λίγα λόγια θες να πεις, ότι πήρες το ρολόι για να πληρώνεις μόνο;;; Δεν μπορείς από το κινητό, απλά, σίγουρα και με πολλές περισσότερες επιλογές;

Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου πάντως, που θεωρείς τα χρήματα που έδωσες ως πεταμένα. Εκτός κι αν το θες μόνο για να πουλάς μούρη κι όχι για να το αξιοποιήσεις όπως πρέπει. Όπου η πληρωμή μέσω του ρολογιού δεν είναι η αξιοποίηση του πάντως. Για άλλους λόγους το παίρνει κάποιος.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Ipokratis said:

 Όπου η πληρωμή μέσω του ρολογιού δεν είναι η αξιοποίηση του πάντως. Για άλλους λόγους το παίρνει κάποιος.

Και αυτός είναι αρκετά σημαντικός λόγος για κάποιον να προτιμήσει ή να μη προτιμήσει ένα ρολόι. Είναι εξαιρετική ευκολία να πληρώνει κάποιος από το ρολόι χωρίς να χρειάζεται να βγάλει το κινητό από τη τσέπη. Μπορεί για εσένα να μην αποτελεί σημαντικό κριτήριο αυτό αλλά δε σημαίνει ότι το ίδιο ισχύει και για κάποιον άλλο.

Ωστόσο αυτή η συζήτηση στο παρόν θέμα είναι off topic και καλό είναι να επανέλθουμε στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω άρθρο το OneUI 4 έφτασε στην Γερμανία και για το note 10

https://www.androidsage.com/2021/12/29/download-galaxy-s10-and-note-10-one-ui-4-and-android-12-firmware-update/


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, argp74 said:

Σύμφωνα με το παρακάτω άρθρο το OneUI 4 έφτασε στην Γερμανία και για το note 10

https://www.androidsage.com/2021/12/29/download-galaxy-s10-and-note-10-one-ui-4-and-android-12-firmware-update/


Sent from my iPad using Tapatalk

Για Ελβετία (AUT) https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-10-plus/firmware/#SM-N975F προς το παρόν.
Γερμανία (DBT) δεν έχει βγει.
Με Frija κατεβαίνει γρήγορα αν και 6691 ΜΒ.

EDIT. Επιβεβαιώνω πως γίνεται το update με Odin και επιλέγοντας HOME_CSC δεν χάνεις τα δεδομένα σου.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χρονια πολλα και καλη χρονια ευχομαι σε ολη την παρεα! Το εγκατεστησα το update.Λογικα μεσα στις επομενες 2 εβδομαδες θα μας ερθει και το 12.Οποτε νεα πνοη στην κινηταρα μας και οπως δειχνει ενα απο τα καλυτερα που εβγαλε η samsung.Θα παραμεινω σε αυτο μεχρι να δω τι παιζει με το S22 ultra(στην ουσια το νεο note).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα βγήκε ενημέρωση αλλά είναι μόνο για την ασφάλεια της συσκευής

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει (και ξέρει) μπορεί να βάλει το Android 12 με Odin, χωρίς να χάσει τα δεδομένα του με την Ελβετική (AUT) που είναι Multi-CSC και κάνει για τα περισσότερα Ευρωπαϊκά Note.
Εγώ το έκανα ήδη. Παρόλο που κράτησα τα δεδομένα μου και δεν έκανα καθαρή εγκατάσατση, το κινητό φαίνεται λίγο πιο γρήγορο. Κατά τα άλλα δεν έχει τρομερές διαφορές.
Υπάρχει η εφαρμογή Tips που λέει κάποια νέα πράγματα (και παλιά που παρουσιάζει σαν νέα) για να δείτε τι νέο υπάρχει.

Καλή χρονιά σε όλους και ελπίζω να μην χρειαστεί να υποθηκεύσουμε κανένα νεφρό για το S22 ultra :-)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω Ινδονησίας ρομ μπορώ να την περάσω με odin την ελβετική?? Καλή Χρονιά με υγεία 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, mips said:

Εγώ που έχω Ινδονησίας ρομ μπορώ να την περάσω με odin την ελβετική?? Καλή Χρονιά με υγεία 

 

Μπορείς ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα update χρησιμοποιώ και το galaxy app booster και το νιώθω πιο σβέλτο το κινητό παρόλο που το έχω φορτωμένο και ένα χρόνο χωρίς hard reset.
Το κάνει και κανείς άλλος αυτό?8815a8f2289a3b4512b08ad92d92693c.jpg598b66bb7032ab38c9ea6034937fda20.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα update χρησιμοποιώ και το galaxy app booster και το νιώθω πιο σβέλτο το κινητό παρόλο που το έχω φορτωμένο και ένα χρόνο χωρίς hard reset.
Το κάνει και κανείς άλλος αυτό?8815a8f2289a3b4512b08ad92d92693c.jpg598b66bb7032ab38c9ea6034937fda20.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


για πες για αυτήν την λειτουργία!
Link to comment
Share on other sites

για πες για αυτήν την λειτουργία!
Κατεβάζεις την εφαρμογή απ'το Galaxy store!
Εγώ το βλέπω λίγο πιο σβέλτο.
Τουλάχιστον τον πρώτο καιρό μετά από κάθε security update που την τρέχω.
Καλή χρονιά με υγεία!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 μισή χρόνια που το έχω δεν έχω κάνει hard reset και μια χαρά όλα , αλλά επειδή είναι cosmote και αργεί λίγο με τα update λέω μήπως βαλω τη 12αρα που βγήκε stable, είχα κάνει πολύ παλιά με Odin update (στο galaxy s1 !!!) και φυσικά ούτε που θυμάμαι πως. έχω δει κάποιο βιντεο πριν λίγο καιρό. Έχει κανείς κάνα link που να περιγράφει τη διαδικασια για πιο safe?

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ μέσω του odin την 12 φαίνονται μικροαλλαγές και έχω την αίσθηση πως θέλει το hard reset για να φανεί το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει παλιοτερα οτι μου χε πεσει το κινητο και ειχε κανει μια μικρη ρωγμη στο πισω glass (στην πλατη, οχι στην οθονη). Χθες μου ξαναπεσε και το απωτελειωσα μπραβο μου.

Για να μη μπλεκω τωρα με επισκευες και το αλλαζω εξολοκληρου σκεφτηκα να βαλω καποιο αυτοκολλητο σκιν προς το παρον ετσι να μη το βλεπω και με ξενερωνει

Επειδη Dbrand περναει τελωνεια και το καλοπληρωνεις, ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εναλλακτικη μαρκα και ειδανικα να βρισκεις και στην Ελλαδα. Βρηκα ενα μαγαζακι το smartfir αλλα για Samsung βγαζει μεχρι S10, αλλα οχι note 10 δηλαδη ελεος ποσο γκαντεμης πια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, therock said:

Για να μη μπλεκω τωρα με επισκευες και το αλλαζω εξολοκληρου σκεφτηκα να βαλω καποιο αυτοκολλητο σκιν προς το παρον ετσι να μη το βλεπω και με ξενερωνει

Επειδη Dbrand περναει τελωνεια και το καλοπληρωνεις, ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εναλλακτικη μαρκα και ειδανικα να βρισκεις και στην Ελλαδα. Βρηκα ενα μαγαζακι το smartfir αλλα για Samsung βγαζει μεχρι S10, αλλα οχι note 10 δηλαδη ελεος ποσο γκαντεμης πια

https://www.slickwraps.com/devices/phones/samsung/galaxy-note-10-plus.html

Πρόσφατα μου ήρθαν δυο πακέτα από το συγκεκριμένο μαγαζί από Αμερική, χωρίς να πληρώσω τελωνείο. Σου στέλνουν και tracking number για να το παρακολουθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, athanaso77 said:

https://www.slickwraps.com/devices/phones/samsung/galaxy-note-10-plus.html

Πρόσφατα μου ήρθαν δυο πακέτα από το συγκεκριμένο μαγαζί από Αμερική, χωρίς να πληρώσω τελωνείο. Σου στέλνουν και tracking number για να το παρακολουθείς.

Καλα φαινονται. Εσενα σου ταιριαξαν καλα

Απο μεταφορικα και αλλα εξοδα ποσο βγηκε περαν των ιδιων των στικερς

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, therock said:

Καλα φαινονται. Εσενα σου ταιριαξαν καλα

Απο μεταφορικα και αλλα εξοδα ποσο βγηκε περαν των ιδιων των στικερς

Εγώ πήρα για άλλη συσκευή. Είναι όμως ποιοτικά. Μεταφορικά δε θυμάμαι ακριβώς αλλά οι τιμές είναι λογικές. Βάλτα στο καλάθι, προχώρησε τη διαδικασία μέχρι την πληρωμή να δεις πόσο σου βγαίνει να πληρώσεις και αν κρίνεις ότι αξίζει το προχωράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...