Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
33 minutes ago, manan69t said:

Εμφανίστηκε εδώ και λίγες μέρες αυτό κάτω δεξιά το εικονίδιο εκεί που δείχνει το βέλος.
Πατώντας το κλειδώνει η οθόνη.
Απλά το μπερδεύω με το back button πολλές φορές και δεν το θέλω εκεί.
Ξέρει κανείς πώς βγαίνει?adee51fd18d40e4cdd2e4c5da5a17dd9.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=EvJV7huXCHg

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites


 
Είχα υποψίες και ο ένοχος είναι η εφαρμογή lockscreen της έχω δώσει δικαιώματα!!
Και με απενεργοποιημένη τη σχετική επιλογή δεν φεύγει αυτό από κάτω..
Στη δε εφαρμογή δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις.
Αυτό έγινε και εμφανίστηκε με το τελευταίο update της εφαρμογής πριν λίγες μέρες του Δεκέμβρη.e86e0a23af0a050ecceb472c40c45b23.jpg706a4957cc9629aeabebef3c988a124d.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sorry για το διπλό μήνυμα, το έφτιαξα μέσα από την επεξεργασία συντομεύσεων..47fc9df771845c1764a32be669c43ac0.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, moysitsa said:

Εδώ κ κάνα μήνα ,με το που ξεκινήσω να οδηγάω,μπαίνει σε DND mode...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει πώς το απενεργοποιω..

Δες αν σου δουλέψει αυτό…

1 Open settings

2 click on Google

3 click on personnel safety

4 turn off "silence notification while driving"

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένα ενσύρματα hands-free ακουστικά με usb-c που να τα αναγνωρίζει το κινητό; Κάτι Xiaomi που πήρα δεν τα αναγνωρίζει.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δες αν σου δουλέψει αυτό…

1 Open settings

2 click on Google

3 click on personnel safety

4 turn off "silence notification while driving"

 

Αυτο ήταν!

Επιτέλους!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, ikgamsu said:

Κάποια δοκιμασμένα ενσύρματα hands-free ακουστικά με usb-c που να τα αναγνωρίζει το κινητό; Κάτι Xiaomi που πήρα δεν τα αναγνωρίζει.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αφου τα samsung ειναι πιο φθηνα απο τα xiaomi... γιατι τα πηρες??? να παρεις τα samsung και παιζουν και παντου εγω τα εχω και στο λαπτοπ μου.

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2021 at 9:15 ΜΜ, athanaso77 said:

Δεν υπάρχει τζαμί που να κάθεται καλά σε curved οθόνες, αν εξαιρέσεις το dome το οποίο δεν εγκρίνω καθόλου με τα υγρά και τις κόλλες που έχει για να σταθεροποιηθεί σε μια curved οθόνη. Έτσι καταλήγουμε στο ότι για τη συγκεκριμένη περίπτωση και όλες τις ανάλογες, η ζελατίνα είναι η πιο λογική επιλογή.

Γιατί το λες αυτό? Δεν το έχω βάλει σε κινητό, αλλά το εχω βάλει σε ρολόι επίσης με κυρτότητα. Μία φορά που το έβγαλα, γιατί είχε ραγίσει, βγήκε πανευκολα και χωρίς να αφησει τιποτα.

ΥΓ. Κοιτάω εδώ γιατί η σύμβια πήρε ένα Note 10

Edited by kagio

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, kagio said:

Γιατί το λες αυτό? Δεν το έχω βάλει σε κινητό, αλλά το εχω βάλει σε ρολόι επίσης με κυρτότητα. Μία φορά που το έβγαλα, γιατί είχε ραγίσει, βγήκε πανευκολα και χωρίς να αφησει τιποτα.

ΥΓ. Κοιτάω εδώ γιατί η σύμβια πήρε ένα Note 10

Στις curved οθόνες, το τζαμί κολλάει μόνο περιμετρικά και δεν έχει την καλύτερη αίσθηση στην οθόνη, είναι το τζαμί σχεδόν στον αέρα. Εκτός και αν βάλεις τύπου dome αλλά δεν το συνιστώ μιας και δεν συμφωνώ με τις κόλλες που περιλαμβάνει κτλ. Αυτό βέβαια είναι τοποθέτηση βάσει προσωπικής εμπειρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, kagio said:

Γιατί το λες αυτό? Δεν το έχω βάλει σε κινητό, αλλά το εχω βάλει σε ρολόι επίσης με κυρτότητα. Μία φορά που το έβγαλα, γιατί είχε ραγίσει, βγήκε πανευκολα και χωρίς να αφησει τιποτα.

ΥΓ. Κοιτάω εδώ γιατί η σύμβια πήρε ένα Note 10

Εχω περασει σε παρα πολλες οθονες τζαμακι οτι τυπου υπαρχει (λογο δουλειας), πιστεψε με οι κυρτες ειναι οτι χειροτερο σε τζαμακι ακομη και curve να ειναι το τζαμακι φενεται ασχημα και ενοχλει στο χερι στο τελειωμα της οθονης (σαν να σκαλωνει το δαχτυλο).

Στο note Μου οταν χαλασει η μεβρανη του θα το στειλω να του βαλουν καινουργια μεβρανη.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω, ρωτάω μονο για τυπου "Dome" που θεωρητιλα έχουν καλύτερη επαφη..

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω dome εδώ και 1μιση χρόνο και αν εξαιρεσω το ότι μου έχει κάνει κάποια ραγισματα από πτώσεις, τα οποία όμως δε φαινονται όταν είναι ανοιχτή η οθονη, και σίγουρα μου έχει σώσει την οθόνη, και η αίσθηση είναι πολύ καλή , και το δαχτυλικο δεν έχει προβλημα (οκ κάποιες φορές τρώει τα σκαλωματα του αλλά αυτό είναι γενικότερα γνωστό) και η τοποθέτηση νομίζω είναι απλή. 

Οκ τα λεφτά δεν είναι λίγα αλλά νομίζω ότι είναι μονόδρομος.

Για το θέμα κόλλας το έχω ξανακουσει αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να βλάψει, έχω δει πολλά βίντεο που το βγάζουν με τη χρήση ζεστού αέρα πρώτα για να μαλακώσει η κολλα, και η οθόνη φαίνεται μια χαρα. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι από εμπειρία θα ήθελα να το μοιραστεί γιατι και σε άλλο τηλεφωνο με κυρτή οθόνη να πάνω σίγουρα θα το ξαναεπελεγα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, adelijohn said:

Για το θέμα κόλλας το έχω ξανακουσει αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να βλάψει, έχω δει πολλά βίντεο που το βγάζουν με τη χρήση ζεστού αέρα πρώτα για να μαλακώσει η κολλα, και η οθόνη φαίνεται μια χαρα. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι από εμπειρία θα ήθελα να το μοιραστεί γιατι και σε άλλο τηλεφωνο με κυρτή οθόνη να πάνω σίγουρα θα το ξαναεπελεγα

Έχει πάει γνωστός μου συσκευή στο service λόγω δυσλειτουργίας. Μετά από έλεγχο του στέλνουν email με φωτογραφίες και του έδειξαν, και είδαμε δηλαδή, πως είχε εισχωρήσει η κόλλα στο εσωτερικό της συσκευής και είχε καταστρέψει τη πλακέτα. Άθλια εικόνα. Παρόλα αυτά, επειδή μιλάμε για το κορυφαίο service της Smartec, προς τιμήν τους το παρέβλεψαν και το πέρασαν στην εγγύηση ως προβληματική πλακέτα. Μετά από εκείνες τις εικόνες, δε θέλω να ξανακούω για Dome glass και τα πενηντάρικα που δίνει ο κόσμος, ούτε πέντε δεν αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν dome; ή κάποιο άλλο με τέτοια κόλλα, γιατί στο dome είναι πολύ δύσκολο να περάσει η κόλλα από το πλαίσιο , υπάρχει αυτοκόλλητο που καλύπτει το ακουστικό και περιμετρικά μαξιλαρακια που δεν αφήνουν τη κόλλα να περάσει από το πλαισιο και επίσης η κόλλα είναι τόση όση  χρειάζεται, αν ακολουθήσεις τις οδηγίες πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Πάντως όντως με άλλα τζαμάκια με κολλα τύπου dome που δεν έχουν εξαρτήματα για να το τοποθετήσεις σωστά και κανείς αλχημείες είναι πολύ εύκολο να περάσει μέσα η κόλλα θέλει πολύ προσοχή 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το γνωστό επώνυμο Domeglass ήταν. Εντάξει, ας παραθέτουμε εμείς τις εμπειρίες και τις απόψεις μας και ο κόσμος διαβάζει και κρίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι είχε  κάνει στραβά ο συγκεκριμένος, και εγώ θεωρώ ότι σε Dome είναι απίθανα δύσκολο να συμβεί αυτό. Πιο πιθανό είναι να έβαλε και τα δυο μπουκαλάκια ταυτόχρονα. Τέλος πάντων, θα δω τι θα κάνω.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από ότι είδα δόθηκε η beta για Android 12 για USA. Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να περαστεί και στις δικές μας συσκευές; Έχω την EU Ελληνική έκδοση.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από ότι είδα δόθηκε η beta για Android 12 για USA. Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να περαστεί και στις δικές μας συσκευές; Έχω την EU Ελληνική έκδοση.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Περίμενε μέχρι την αναβάθμιση του Ιανουαρίου όπου θα έρθει και στη συσκευή μας επίσημα το Android 12 με UI ONE 4 κι όχι beta για να παιδεύεσαι με δυσλειτουργία της κάθε beta.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν dome; ή κάποιο άλλο με τέτοια κόλλα, γιατί στο dome είναι πολύ δύσκολο να περάσει η κόλλα από το πλαίσιο , υπάρχει αυτοκόλλητο που καλύπτει το ακουστικό και περιμετρικά μαξιλαρακια που δεν αφήνουν τη κόλλα να περάσει από το πλαισιο και επίσης η κόλλα είναι τόση όση  χρειάζεται, αν ακολουθήσεις τις οδηγίες πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.
Πάντως όντως με άλλα τζαμάκια με κολλα τύπου dome που δεν έχουν εξαρτήματα για να το τοποθετήσεις σωστά και κανείς αλχημείες είναι πολύ εύκολο να περάσει μέσα η κόλλα θέλει πολύ προσοχή 
Εμενα αλλαγμένο 3ς φορες μονο dome καποια στιγμη χαλασε το πενακι κ το πηγα σερβισε. Εκει που το δανε μου παν οτι οκ το πενάκι μπαταρια καινουριο 30 ε αλλά εχει μπει κόλα εσωτερικά κ εχει αρχισει να καταστρεφετε η οθονη απο πισω. Ειχε παει κολα κ στη πλακέτα. Επειδή κ γω εξυπνοπουλος τους είπα οτι εχει αυτοκόλλητα που βαζεις κ δε παιζει να περάσει κολα η απαντηση ηταν οτι ειναι καυστικη κ λιωνει σιγα σιγα τη μονοση της οθονης περιμετρικά στο πλαστικό

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν κάποια απ' τα παρακάτω earbud usb-c headphones είναι συμβατά με Samsung; Κάποια μάρκα να λειτουργεί σίγουρα με το τηλέφωνο δηλαδή γιατί π.χ. κάτι xiaomi που πήρα δεν λειτουργούν και της samsung είναι όλα in-ear που δεν τα μπορώ καθόλου.

https://www.skroutz.gr/c/584/hands-free/f/458395_565279/USB-C-Earbud.html

Σας ευχαριστώ!

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για διάφορους  λόγους είχα να μπω κάνα  6αμηνο και έχω χάσει την μπάλα στο site.

Ο λόγος που μπήκα είναι ότι ανακάλυψα ξαφνικά οτι εδώ και ενα μήνα η εφαρμογή true phone που χρησιμοποιώ για τις κλήσεις, δεν μου κάνει την εγγραφή κλήσεων στην συσκευή μας. Εννοώ οτι σώζει το αρχείο κανονικά όπως και πριν, άλλα δεν ακούγεται τίποτα. Έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο μήνα σε σχέση με την συσκευή , λογισμικό κλπ;  Χρησιμοποιεί το true phone και κάνεις άλλος?

Επίσης, ... στην νέα (για μένα) εμφάνιση των φόρουμ , πως πηγαινω  στο τελευταίο μη διαβασμένο post του threadq? Εχω πελαγώσει.... ευχαριστώ!!

 
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mixalhs said:

Ρε παιδιά για διάφορους  λόγους είχα να μπω κάνα  6αμηνο και έχω χάσει την μπάλα στο site.

Ο λόγος που μπήκα είναι ότι ανακάλυψα ξαφνικά οτι εδώ και ενα μήνα η εφαρμογή true phone που χρησιμοποιώ για τις κλήσεις, δεν μου κάνει την εγγραφή κλήσεων στην συσκευή μας. Εννοώ οτι σώζει το αρχείο κανονικά όπως και πριν, άλλα δεν ακούγεται τίποτα. Έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο μήνα σε σχέση με την συσκευή , λογισμικό κλπ;  Χρησιμοποιεί το true phone και κάνεις άλλος?

Επίσης, ... στην νέα (για μένα) εμφάνιση των φόρουμ , πως πηγαινω  στο τελευταίο μη διαβασμένο post του threadq? Εχω πελαγώσει.... ευχαριστώ!!

 

Μην μασάς κατέβασε το ACR όχι όμως από το playstore αλλά από το Galaxy store , δουλεύει μια χαρά

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mixalhs said:

Ρε παιδιά για διάφορους  λόγους είχα να μπω κάνα  6αμηνο και έχω χάσει την μπάλα στο site.

Ο λόγος που μπήκα είναι ότι ανακάλυψα ξαφνικά οτι εδώ και ενα μήνα η εφαρμογή true phone που χρησιμοποιώ για τις κλήσεις, δεν μου κάνει την εγγραφή κλήσεων στην συσκευή μας. Εννοώ οτι σώζει το αρχείο κανονικά όπως και πριν, άλλα δεν ακούγεται τίποτα. Έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο μήνα σε σχέση με την συσκευή , λογισμικό κλπ;  Χρησιμοποιεί το true phone και κάνεις άλλος?

Επίσης, ... στην νέα (για μένα) εμφάνιση των φόρουμ , πως πηγαινω  στο τελευταίο μη διαβασμένο post του threadq? Εχω πελαγώσει.... ευχαριστώ!!

 

Δοκίμασε και το cube Acr

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Yiorgos said:

Μην μασάς κατέβασε το ACR όχι όμως από το playstore αλλά από το Galaxy store , δουλεύει μια χαρά

Όντως!!! Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο! Και εσένα mips!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...