Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 5/11/2021 at 10:38 ΜΜ, lazlo said:

Ειναι αναβαθμιση ασφαλειας και θα ειναι συχνο απο εδω και περα.

Οταν ειναι αλλαγη σε εκδοση android ειναι πανω απο 1GB.

γιατι μεχρι τωρα δεν ηταν συχνο πχ καθε μηνα??? και μονο σε αλλαγη android ειναι πανω απο 1 gb? θυμαμαι πριν δυο μηνες που αλλαξαν διαφορα apps........

Link to comment
Share on other sites

Μου πεσε το πρωι απο μικρο υψος και μου εκανε ενα ραγισμα στο πισω μερος (πλατη) της συσκευης. Ειναι μικρο και δε φαινεται δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Αν μεγαλωσει θα βαλω κανα dbrand να το καλυψω, αλλα θα θελα να ξερω σε περιπτωση που μου τη βαρεσε ποσονπαει να το αλλαξω ολο. Επειδη δεν ειναι touch και δεν εχει καποια λειτουργια πισω φανταζομαι δε θα αγγιξει επιπεδα σαν αλλαγη της οθονης...

 

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, therock said:

Μου πεσε το πρωι απο μικρο υψος και μου εκανε ενα ραγισμα στο πισω μερος (πλατη) της συσκευης. Ειναι μικρο και δε φαινεται δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Αν μεγαλωσει θα βαλω κανα dbrand να το καλυψω, αλλα θα θελα να ξερω σε περιπτωση που μου τη βαρεσε ποσονπαει να το αλλαξω ολο. Επειδη δεν ειναι touch και δεν εχει καποια λειτουργια πισω φανταζομαι δε θα αγγιξει επιπεδα σαν αλλαγη της οθονης...

 

'Επαθα ακριβώς το ίδιο και πήγα smartek και είπε 60 €. Βέβαια να έχεις κάνει  back up τα αρχεία σου πριν. Επίσης θα πάρει και μία δύο μέρες γιατί θέλει τεστ αδιαβροχοποίησης πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Backup γιατι, αφου δε θα πειραχτει κατι ψηφιακα. Εσυ τελικα το εδωσες να στο κανουν

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 11:57 ΠΜ, Ermenegildo said:

γιατι μεχρι τωρα δεν ηταν συχνο πχ καθε μηνα??? και μονο σε αλλαγη android ειναι πανω απο 1 gb? θυμαμαι πριν δυο μηνες που αλλαξαν διαφορα apps........

Δεν ηταν καθε μηνα, εδω και 6 μηνες εαν θυμαμαι καλα κανουν την αναβαθμιση ασφαλειας.

Ναι η αναθμιση android ειναι περιπου 1.5gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Από την Παρασκευή μου το βγάζει συνέχεια. Έκανα clear cache, έκλεισα τον συγχρονισμό αλλά τίποτα.
Έχετε κάποια ιδέα; 70c7ee16f1372a096c93b8cbca7bfc34.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, therock said:

Backup γιατι, αφου δε θα πειραχτει κατι ψηφιακα. Εσυ τελικα το εδωσες να στο κανουν

Την ιδια απορια ειχα και εγω, και εν τελη ηταν ο λογος που δεν το εκανα. Γιατι τους ειπα να κανουν back up εκει και δεν μπορουσαν λογω προστασιας προσωπικων δεδομενων(!!). Και εφυγα, οποτε οταν ξαναπαρω αδεια παιζει να τους το παω. 

Link to comment
Share on other sites

Backup γιατι, αφου δε θα πειραχτει κατι ψηφιακα. Εσυ τελικα το εδωσες να στο κανουν
Άπαξ και ανοίξουν τη συσκευή για οποιοδήποτε λόγο, θα στην παραδώσουν υποχρεωτικά όπως βγήκε από το εργοστάσιο. Δηλαδή θα έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.
Γι' αυτό επιμένουν στο backup για να μην χαθούν τα αρχεία σου.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα λεπτο ρε παιδια, τη πισω προσοψη θα αλλαξουν, την επαναφορα ρυθμισεων και ιστοριες

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, therock said:

Ενα λεπτο ρε παιδια, τη πισω προσοψη θα αλλαξουν, την επαναφορα ρυθμισεων και ιστοριες

Μετά από οποιαδήποτε παρέμβαση στη συσκευή, γίνεται ο απαραίτητος διαγνωστικός έλεγχος όσον αφορά την ορθή λειτουργία της και όπως καταλαβαίνεις είναι αναπόφευκτη η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κατά την παράδοση. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενα καπακι ξεκολλανε, και ενα νεο καπακι κολλανε. Δεν πειραζετε καποιο υλικο και δεν υπαρχει λογος να μου σβησουν το κινητο και να ξαναπερναω αρχεια εφαρμογες και ρυθμισεις απο την αρχη

https://www.youtube.com/watch?v=1J5aAnemR70

 

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιγουρο οτι θα σου κανουν επαναφορα ....

Δουλευω σε καταστημα κινητων και στελνω καθε μερα κινητα για επισκευη, απλα μερικες φορες κανουν επαναφορα για να περασουν το λογισμικο απο την αρχη για να δουνε μηπως εχει και καποιο αλλο θεμα πριν στο στειλουν ωστε να ειναι σιγουροι οτι ειναι ολα οκ.

ΑΛΛΑ και παλι σου λεω οτι δεν ειναι σιγουρο 100% οτι θα σου κανουν τετοια κινηση, εσυ απο την μερια σου κανε ενα backup για καλο και για κακο ωστε να μην εχεις ξανα σεταρισμα απο την αρχη.

Εαν πχ ηταν λειτουργικο το θεμα της βλαβης τοτε σου κανουν 100% επαναφορα λογισμικου.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωρίζει η συσκευή το πενάκι, τι μπορώ να κάνω παιδιά?
Θα πας να πάρεις καινούριο το παθα κ εγώ στα 2 χρόνια χρήσης, 30ε κάνει.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

ενα καπακι ξεκολλανε, και ενα νεο καπακι κολλανε. Δεν πειραζετε καποιο υλικο και δεν υπαρχει λογος να μου σβησουν το κινητο και να ξαναπερναω αρχεια εφαρμογες και ρυθμισεις απο την αρχη

 
Κ γω θεωρώ θα σου πατήσουν factory reset κ ας αλλάζουν ενα καπακι οπως λες. Αν θες ρισκαρε το κ πες μας τι έγινε τελικα

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία, ξέρουμε που μπορώ να προμηθευτώ και να μου εγκαταστήσουν την γνήσια μεμβράνη στην οθόνη, εκτός από τη smartec? Γιατί μου έρχεται λίγο μακριά από Νέο Ηράκλειο με τα ΜΜΜ.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως μια ακομα καλυτερη ερωτηση που σκεφτηκα να κανω. Υπαρχει περιπτωση να αγοραζουμε μονοι μας γνησιο ανταλλακτικα, (οθονη, backplate) να τα χουμε ετοιμα για πασα αναποδια και να τα πηγαινουμε να μας τα τοποθετουν

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, therock said:

Ενδεχομενως μια ακομα καλυτερη ερωτηση που σκεφτηκα να κανω. Υπαρχει περιπτωση να αγοραζουμε μονοι μας γνησιο ανταλλακτικα, (οθονη, backplate) να τα χουμε ετοιμα για πασα αναποδια και να τα πηγαινουμε να μας τα τοποθετουν

Ότι θα πάρεις στην ουσία μια ακόμη συσκευή σε ανταλλακτικά? Που εξυπηρετεί όλο αυτό?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα στο οτι ξερεις οτι ειναι γνησιο και πετυχαινεις καλυτερη τιμη απο αυτη που θα δωσει ο εμπορος

Απο κει και περα δε παιρνεις ολοκληρη συσκευη προφανως παιρνεις μονο το μπρος και πισω που σπανε

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απορία, ξέρουμε που μπορώ να προμηθευτώ και να μου εγκαταστήσουν την γνήσια μεμβράνη στην οθόνη, εκτός από τη smartec? Γιατί μου έρχεται λίγο μακριά από Νέο Ηράκλειο με τα ΜΜΜ.
Αυτό θα με ενδιέφερε πολύ κι εμένα, αν το γνωρίζει κάποιος.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 2:58 ΠΜ, ndros13 said:

Αυτό θα με ενδιέφερε πολύ κι εμένα, αν το γνωρίζει κάποιος.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Εγώ τελικά, πήγα στη smartec. Κορυφαίοι σε εξυπηρέτηση. 

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Εγώ τελικά, πήγα στη smartec. Κορυφαίοι σε εξυπηρέτηση.

Κατσε εν τελη τι εκανες, γνησια μεμβρανη εννοεις τζαμακι προστασιας στην οθονη?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, therock said:

Κατσε εν τελη τι εκανες, γνησια μεμβρανη εννοεις τζαμακι προστασιας στην οθονη?

Εννοεί μεμβράνη, όχι τζαμάκι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σα μεμβρανη ξερω λενε τα τζαμακια προστασιας. Εκτος αν ειναι απλο φιλμ ζελατινας και δεν ειναι tempered glass

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
39 minutes ago, therock said:

Σα μεμβρανη ξερω λενε τα τζαμακια προστασιας. Εκτος αν ειναι απλο φιλμ ζελατινας και δεν ειναι tempered glass

Μεμβράνη = ζελατίνα.

Tempered glass = τζάμι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...