Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, το ίδιο είναι! Ουσιαστικά δεν θα έχεις access στο Samsung Account χωρίς να το δώσεις γιατί θα απαιτεί 2 steps authentication.
Εγώ το έδωσα γιατί το χρησιμοποιώ - πχ. Αν έχεις ρολόι και θες να έχεις ενεργό τα transfer calls between devices, αυτό γίνεται μέσω του Samsung account.
Αν δεν έχεις τίποτα που να είναι δεμένο στο Samsung Account μάλλον δε θα σου λείψει. Εξαρτάται τι χρήση κάνεις, θεωρώ.

Note 10+/Tapatalk




που δίνουμε το κινητό μας νούμερο για να το βάλω; μου ήρθε η ειδοποίηση αλλά μετά εξαφανίστηκε
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε extract text από φωτογραφίες στο note 10 μας όπως κάνουν τα μήλα στο νέο ios15?
Ή έστω με έξτρα εφαρμογή .
Αλλά να είναι αξιόπιστα αποτελέσματα στη γραφή στα ελληνικά..


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2021 at 1:49 ΜΜ, manan69t said:

Υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε extract text από φωτογραφίες στο note 10 μας όπως κάνουν τα μήλα στο νέο ios15?
Ή έστω με έξτρα εφαρμογή .
Αλλά να είναι αξιόπιστα αποτελέσματα στη γραφή στα ελληνικά..


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Text Scanner πολύ καλό και για τα Ελληνικά, κάτι το οποίο δεν προσφέρει to note.

Link to comment
Share on other sites

Text Scanner πολύ καλό και για τα Ελληνικά, κάτι το οποίο δεν προσφέρει to note.
Ναι το δοκίμασα και δουλεύει ικανοποιητικά μέχρι τώρα!
Σε ευχαριστώ φίλε! :)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και μεσα απο την καμερα να το κανεις.. βγαζεις φωτο πατας εκει που λεει scan η σαρωση και στο σωζει σαν εικονα μετα πας στην εικονα και πανω δεξια σου βγαζει εικονιδιο του bixby vision και απο εκει το κανεις copy και οτι αλλο θες. χωρις να βαλεις αλλες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και μεσα απο την καμερα να το κανεις.. βγαζεις φωτο πατας εκει που λεει scan η σαρωση και στο σωζει σαν εικονα μετα πας στην εικονα και πανω δεξια σου βγαζει εικονιδιο του bixby vision και απο εκει το κανεις copy και οτι αλλο θες. χωρις να βαλεις αλλες εφαρμογες.
Ναι σωστά..
Και σε ένα screenshot να προσθέσω ή σε οποιοδήποτε φωτογραφία στο κάνει!!
Σε ευχαριστώ πολύ καλό μιας και δεν το είχα ψάξει καθόλου.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια ξερει κανεις καμια θηκη που να χει θεση για καρτα τραπεζης στο πισω μερος. Να μπορω να τη βγαζω απο τη τσεπη κατευθειαν χωρις να τραβηξω το κινητο

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, therock said:

Ρε παιδια ξερει κανεις καμια θηκη που να χει θεση για καρτα τραπεζης στο πισω μερος. Να μπορω να τη βγαζω απο τη τσεπη κατευθειαν χωρις να τραβηξω το κινητο

 

https://spaceboy.io/store/spigen-slim-armor-cs-acs00232-samsung-galaxy-note-10-plus-case-black/

 

εγγύηση! τις χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και αν εξαιρέσεις τον όγκο, είναι ανθεκτικές και αξιόπιστες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου αλλα θελω κατι που να την τραβας αμεσα χωρις πορτακια, για να πληρωνω στα διοδια χωρις να βγαινει το κινητο απο τη τσεπη, γιατι με κουρασε τη τελευταια φορα. Κινητο στην μια και πορτοφολι στην αλλη. Να εχει δηλαδη ενα ετοιμο τσεπακι στο πισω μερος του κινητου να τραβας κατευθειαν

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, therock said:

Σε ευχαριστω φιλε μου αλλα θελω κατι που να την τραβας αμεσα χωρις πορτακια, για να πληρωνω στα διοδια χωρις να βγαινει το κινητο απο τη τσεπη, γιατι με κουρασε τη τελευταια φορα. Κινητο στην μια και πορτοφολι στην αλλη. Να εχει δηλαδη ενα ετοιμο τσεπακι στο πισω μερος του κινητου να τραβας κατευθειαν

το να χρησιμοποιησεις το nfc του τηλεφωνου? να κατεβασεις το wallet της τραπεζας σου πχ πειραιως η αλφα η ακομα το google pay...?

Link to comment
Share on other sites

θελω να γινεται στιγμιαια η φαση, οχι να βγαζω γαντια, ανοιγω κινητο, ξεκλειδωνω ανοιγω εφαρμογη παταω πιν και τετοια. Μη κοιτας στο αμαξι την ανεση που εχεις, οταν καβαλας σε μηχανη αυτα ειναι βασανο οσο απλα και αν ακουγονται

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, therock said:

Σε ευχαριστω φιλε μου αλλα θελω κατι που να την τραβας αμεσα χωρις πορτακια, για να πληρωνω στα διοδια χωρις να βγαινει το κινητο απο τη τσεπη, γιατι με κουρασε τη τελευταια φορα. Κινητο στην μια και πορτοφολι στην αλλη. Να εχει δηλαδη ενα ετοιμο τσεπακι στο πισω μερος του κινητου να τραβας κατευθειαν

https://olla.gr/fierre-shann-retro-oil-wax-texture-pu-leather-case-with-card-slots-for-galaxy-note-10-black/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωπ σωστος, αυτο φαινεται να μου κανει. Αλλα λεει 7-15 εργασιμες. Κανα dropshipping απο κινα θα κανουν

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, therock said:

Ωπ σωστος, αυτο φαινεται να μου κανει. Αλλα λεει 7-15 εργασιμες. Κανα dropshipping απο κινα θα κανουν

Το συγκεκριμένο σάιτ έχει και άλλες παρόμοιες επιλογές.Γενικά κάνε μια αναζήτηση σε σκρουτζ και bestprice

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια το είχα ξαναγράψει αλλά δεν πήρα απάντηση. Στο s7 edge που είχα όταν με έπαιρναν απατεώνες διαφημίσεις και τα σχετικά μου έβγαζε εικονίδιο spam προσοχή απάτη και δεν απαντούσα. Πως μπορεί να γίνει στο note plus αυτό.Δεν θέλω να απαντώ και μετά να τους μπλοκάρω γιατί αλλάζουν νούμερα και έχει καταντήσει αηδία. Υπάρχει λύση? Κάθε βοήθεια δεκτή 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, therock said:

Ωπ σωστος, αυτο φαινεται να μου κανει. Αλλα λεει 7-15 εργασιμες. Κανα dropshipping απο κινα θα κανουν

Πως θα βγάζεις κάρτα από αυτό, πάνω σε μηχανή, με γάντια, από κινητό που έχεις στην κωλότσεπη?

Δες καλύτερα για καμιά θήκη μικρή να μπαίνει πάνω στην μηχανή, ή ένα μικρο τσαντάκι μέσης που θα έχεις για αυτή την δουλειά και μόνο

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, therock said:

Ωπ σωστος, αυτο φαινεται να μου κανει. Αλλα λεει 7-15 εργασιμες. Κανα dropshipping απο κινα θα κανουν

Αυτό κάνουν…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,

Υπάρχει κανείς μας που έχει πάει σε S21 ultra και παρακολουθεί ακόμα τα νημα; Γενικά αξίζει αυτη τη στιγμή η αλλαγή ή να περιμένουμε το 22 με το πενάκι ενσωματωμένο; (Αν και δεν ειναι κατι που χρησιμοποιώ τόσο συχνά αλλά καλό ειναι να υπάρχει)

Βέβαια το 10αρι έχει βγέι σκύλος 2 χρόνια και 2 μήνες που το έχω και πραγματικά δε θέλω να το δώσω όταν αλλάξω, 

Δεκτές όλες οι απόψεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, adelijohn said:

Καλημέρα παιδιά,

Υπάρχει κανείς μας που έχει πάει σε S21 ultra και παρακολουθεί ακόμα τα νημα; Γενικά αξίζει αυτη τη στιγμή η αλλαγή ή να περιμένουμε το 22 με το πενάκι ενσωματωμένο; (Αν και δεν ειναι κατι που χρησιμοποιώ τόσο συχνά αλλά καλό ειναι να υπάρχει)

Βέβαια το 10αρι έχει βγέι σκύλος 2 χρόνια και 2 μήνες που το έχω και πραγματικά δε θέλω να το δώσω όταν αλλάξω, 

Δεκτές όλες οι απόψεις!!!!

το εχω δωσει στην γυναικα μου το 10αρι και εχω το 21ultra. η καμερα και η οθονη ειναι ολα τα λεφτα. ειδικα ο τηλεφακος ειναι το κατι αλλο. και την νυχτα θα δεις μεγαλες διαφορες, και τραβαει και raw.

για το πενακι ειχα παρει την οριτζιναλ θηκη της σαμυ με το πενακι. την σιλικόνη. και μετά πηρα την και την ledview.

θα μπορούσα να ειχα παρει την ledview με το ενσωματομένο πενακι κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ermenegildo said:

Ήρθε σήμερα και το update του Νοεμβρίου... τπτ φοβερό 180κατι Mb

Ειναι αναβαθμιση ασφαλειας και θα ειναι συχνο απο εδω και περα.

Οταν ειναι αλλαγη σε εκδοση android ειναι πανω απο 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι ετοιμαζεται να σκασει one ui 4. Αυτο αραγε ποτε θα το αρπαξουμε εμεις

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, therock said:

Ειδα οτι ετοιμαζεται να σκασει one ui 4. Αυτο αραγε ποτε θα το αρπαξουμε εμεις

Ελεγαν για το πρωτο τριμηνο του 2022 αλλα οπως διαβασα σε αλλο ξενο forum ισως τελικα το παρουμε στο δευτερο τριμηνο του 2022

 

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...