Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό μου και αν κάποιος έχει xbox και έχει χρόνο θα ήθελα να με βοηθήσει. 

Όταν συνδέω το κινητό μου με την κονσόλα απομακρυσμένα δε δουλεύουν όλα τα κουμπιά του controller. Με οποιοδήποτε άλλο κινητό και να συνδεθώ είναι όλα μια χαρά. Δοκίμασα και σε xbox one s και σε xbox seires x με το ίδιο αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Μία αλλαγή που βλέπω με την αναβάθμιση, (προσωπικά με χάλασε) είναι πως τις αγαπημένες επαφές που έχουμε στον κατάλογο, δεν τις βγάζει πλέον κατά αλφαβητική σειρά (τις έβαλε όπως να 'ναι) αλλά έχει επιλογή να κάνουμε αναδιάταξη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus
Μετά το τελευταίο update δεν ανάβει η οθόνη γύρω γύρω στις ειδοποιήσεις 
με ποια ρύθμιση ανάβει γύρω γύρω η οθόνη για ειδοποιήσεις;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, chris_amg said:

Μετά το τελευταίο update δεν ανάβει η οθόνη γύρω γύρω στις ειδοποιήσεις 

Μήπως έχει πειραχτεί κάτι στις ρυθμίσεις; Τις τσέκαρες; Έχω κάνει το update και δεν έχω τέτοιο θέμα.

4 hours ago, ilka71 said:

με ποια ρύθμιση ανάβει γύρω γύρω η οθόνη για ειδοποιήσεις;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Ο γρηγοτότερος τρόπος είναι αν κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεω και πατήσεις "Notification Settings". Μετά πας Brief pop-up settings ξαθ στο Edge lighting style ορίζεις το στυλ εφέ που θες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ο γρηγοτότερος τρόπος είναι αν κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεω και πατήσεις "Notification Settings". Μετά πας Brief pop-up settings ξαθ στο Edge lighting style ορίζεις το στυλ εφέ που θες.
γίνεται να έχουμε άλλο χρώμα για κάθε εφαρμογή που θέλουμε;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να έχουμε άλλο χρώμα για κάθε εφαρμογή που θέλουμε;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Από όσο έχω δει, όχι. Μπορείς να έχεις ανά keyword. Να βάλεις μια λέξη που αν περιέχεται στην ειδοποίηση, τότε αυτή θα έχει συγκεκριμένο χρώμα.

Note 10+/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ilka71 said:

γίνεται να έχουμε άλλο χρώμα για κάθε εφαρμογή που θέλουμε;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

aodNotify, στην paid version μπορείς να βάζεις ότι χρώμα θες για κάθε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

aodNotify, στην paid version μπορείς να βάζεις ότι χρώμα θες για κάθε εφαρμογή.
Ή οποία εφαρμογή εδώ να πω και εγώ ότι δουλεύει ρολόι ένα χρόνο σχεδόν που την έχω στο κινητό και με σχεδόν μηδενική κατανάλωση μπαταρίας έτσι όπως την έχω ρυθμίσει εγώ.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να έχεις διαφορετικά χρώματα και φωτισμό γύρω γύρω στην οθόνη και by default 

Ειδοποιησεις- ρυθμίσεις σύντομης αναδυόμενης είδ- στυλ φωτισμού οθόνης edge και στο χρώμα βάζεις χρώμα εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, απλώς δεν μπορείς να ορίσεις εσύ το χρώμα.
Την εφαρμογή που λένε τα παιδιά, δεν την έχω δοκιμάσει είναι η αλήθεια. Έχω το multicolor σε όλα, αλλά ίσως έχει ένα ενδιαφέρον αφού δεν καταναλώνει και μπαταρία.

Note 10+/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να έχεις διαφορετικά χρώματα και φωτισμό γύρω γύρω στην οθόνη και by default 
Ειδοποιησεις- ρυθμίσεις σύντομης αναδυόμενης είδ- στυλ φωτισμού οθόνης edge και στο χρώμα βάζεις χρώμα εφαρμογης
για ΚΆΘΕ εφαρμογή όμως διαφορετικό χρώμα;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίζεται στο χρώμα της κάθε εφαρμογής, πχ viber μωβ - Whatsapp πράσινο κτλ, τώρα αν κάποιος θέλει κάτι παραπάνω λογικά το aodnotify θα κάνει τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Ποια ρομ  να κατεβάσω και από που για να έχω προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις? Στο s7 που είχα όταν με καλούσαν έβγαζε το εικονιδιο spam και δεν απαντούσα. Τώρα πρέπει  να απαντήσω και μετά να τους μπλοκαρω. Κάθε βοήθεια δεκτή 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και Αυγούστου και Σεπτέμβρη. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung pay υπαρχει καποιος τροπος να το περασουμε στις συσκευες μας ωστε να δουλεψει Ελλαδα ρε μαγκες

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, therock said:

Το Samsung pay υπαρχει καποιος τροπος να το περασουμε στις συσκευες μας ωστε να δουλεψει Ελλαδα ρε μαγκες

Εγώ το έχω με αγγλική rom. Η μοναδική διαφορά με την ελληνική είναι ότι υποστηρίζει το Samsung Pay. Αν και εναλλακτικά μπορείς να βάλεις το Google Pay, που σιγα σιγά το υποστηρίζουν και οι ελληνικές τράπεζες, με πρώτη την Alpha.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Εγώ το έχω με αγγλική rom. Η μοναδική διαφορά με την ελληνική είναι ότι υποστηρίζει το Samsung Pay. Αν και εναλλακτικά μπορείς να βάλεις το Google Pay, που σιγα σιγά το υποστηρίζουν και οι ελληνικές τράπεζες, με πρώτη την Alpha.

Ναι το ειδα με την αλφα αλλα θελω να περασω ολες μου τις καρτες μεσα. Το Curve υποστηριζεται με το Google Pay

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, therock said:

Ναι το ειδα με την αλφα αλλα θελω να περασω ολες μου τις καρτες μεσα. Το Curve υποστηριζεται με το Google Pay

Αν έχεις Curve, αυτομάτως έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες στο Google Pay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε μηνυμα οτι στις 30 σεπτεμβρη πρεπει να δηλωσουμε το κινητο μας στο Samsung Account. Αυτο τι το θελουν και τι θα γινει αν δε το δωσουμε

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μια σχετική ενημέρωση ότι θα διαγραφούν τα αρχεία στο cloud και ήθελε το 2-step authentication. Και το έδωσα για να προχωρήσει. Λογικά, το ίδιο είναι και σε σένα.

Θεωρώ πως έχει να κάνει με το security. Δεν γράφει κάτι στην ενημέρωση; Αν δεν έχεις data στον λογαρισμό, φαντάζομαι ότι το μόνο θέμα είναι το να σου μπλοκάρουν την πρόσβαση στο account. Αλλά θα το λέει αν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο είναι! Ουσιαστικά δεν θα έχεις access στο Samsung Account χωρίς να το δώσεις γιατί θα απαιτεί 2 steps authentication.
Εγώ το έδωσα γιατί το χρησιμοποιώ - πχ. Αν έχεις ρολόι και θες να έχεις ενεργό τα transfer calls between devices, αυτό γίνεται μέσω του Samsung account.
Αν δεν έχεις τίποτα που να είναι δεμένο στο Samsung Account μάλλον δε θα σου λείψει. Εξαρτάται τι χρήση κάνεις, θεωρώ.

Note 10+/Tapatalk



Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το GalaxyWatch, γενικα δε ξερω σε ποια σεναρια χρησιμοποιεται το Account και ποια ειναι αυτα στα οποια θα μου λειψει

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...