Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολο χωρίς root...
Όχι γίνεται το έχω κάνει σε άλλες εφαρμογές κόβεις τα δικαιώματα ίντερνετ και όλα okay, απλά έχω σκαλώσει τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ αρκετό καιρό έχει αρχίσει να μην μου δουλευει το πενάκι. Για την ακρίβεια τα air action. Η χρήση να στοχευσω στην οθόνη να γραψω στο notepad κτλ λειτουργεί κανονικα αλλα βγάζει συνέχεια μήνυμα spen disconnected. Εχω κανει ρεσετ ξανα pair κτλ παρα πολλες φορές. Συνδέεται αλλα μολις το βγαλω να το χρεισημοποιησω κανει disconnect μετα απο λίγο.

Εχω κανει κ clear data cache του air action, εχω κανει κ wipe partition απο recovery mode παλι τίποτα.

Εχει παρατηρήσει κανεις αλλος κάτι παρόμοιο; οσο το έψαξα στον google βρηκα αναφορές οτι γίνεται σε αρκετούς μετα απο securiry patch του Μαΐου

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

eb346f1034973e0e87f30ce47757930c.jpg4ae596b044394b840107b98ade633ffa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι γίνεται το έχω κάνει σε άλλες εφαρμογές κόβεις τα δικαιώματα ίντερνετ και όλα okay, απλά έχω σκαλώσει τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε σε ρυθμίσεις-> συνδέσεις-> περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης-> προσωπικό DNS-> όνομα κεντρικού υπολογιστή παρόχου προσωπικού DNS-> dns.adguard.com

 

και δες αν στις κόβει. Εμένα σπανίως -έως πότε- εμφανίζεται διαφήμιση

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

Βρε παιδιά έχει έρθει σε κανέναν σας το update του Αυγούστου; Τελειώνει ο μήνας και τίποτα ακόμα......

Εντάξει δεν έγινε και τίποτα που δεν έχουμε πάρει ακόμα αυτό το update, αλλά ή σαμυ είχε δείξει μεγάλη βελτίωση στους χρόνους που τα έδινε και τώρα , μαζί με του προηγούμενου μήνα, μοιάζει να γύρισε στις παλιές << κακές συνήθειες της >>...........

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Leonid111 said:

Καλημέρα σε όλους,

Βρε παιδιά έχει έρθει σε κανέναν σας το update του Αυγούστου; Τελειώνει ο μήνας και τίποτα ακόμα......

Εντάξει δεν έγινε και τίποτα που δεν έχουμε πάρει ακόμα αυτό το update, αλλά ή σαμυ είχε δείξει μεγάλη βελτίωση στους χρόνους που τα έδινε και τώρα , μαζί με του προηγούμενου μήνα, μοιάζει να γύρισε στις παλιές << κακές συνήθειες της >>...........

Όχι, κι εγώ με του Ιουλίου είμαι αλλά μικρό το κακό, όντως. Θα έρθει κι αυτό! 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 12:58 ΜΜ, Leonid111 said:

Καλημέρα σε όλους,

Βρε παιδιά έχει έρθει σε κανέναν σας το update του Αυγούστου; Τελειώνει ο μήνας και τίποτα ακόμα......

Εντάξει δεν έγινε και τίποτα που δεν έχουμε πάρει ακόμα αυτό το update, αλλά ή σαμυ είχε δείξει μεγάλη βελτίωση στους χρόνους που τα έδινε και τώρα , μαζί με του προηγούμενου μήνα, μοιάζει να γύρισε στις παλιές << κακές συνήθειες της >>...........

Καλησπερα. Υπομονη λιγο ακομα, μας ετοιμαζει μεγαλο update-εκπληξη.Ουσιαστικα θα ειναι OneUI 3.1.1 και θα φερει καποιες βελτιωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μέσα σε αυτές να είναι και η επίλυση του "Disconnected issue" του S-Pen. Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος εδώ, αλλά ξαφνικά πριν κάποιο διάστημα άρχισε να μου βγάζει κάποιο μήνυμα ότι έχει γίνει "Disconnected" όποτε το βγάζω για να το χρησιμοποιήσω. Πρακτικά, δουλεύει κανονικά πλην των Air Gestures. Το βλέπω σαν common issue με ένα ψάξιμο, δεν διορθώνεται και κάποιοι χρήστες ισχυρίζονται ότι εμφανίστηκε μετά από κάποιο update. 

Κάποιοι αναφέρουν ότι λύνεται μόνο με αγορά νέου S-Pen αλλά είπα να περιμένω..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jtgiannis said:

Ουσιαστικα θα ειναι OneUI 3.1.1 και θα φερει καποιες βελτιωσεις.

Έχουμε ιδεα τι θα περιλαμβάνει το changelog?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Έχουμε ιδεα τι θα περιλαμβάνει το changelog?

Καλημερα. Βαζω εδω ενα βιντεο που δειχνει ακριβως τι νεο ερχεται. 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2021 at 11:33 ΜΜ, eltsele said:

 

Κάποιοι αναφέρουν ότι λύνεται μόνο με αγορά νέου S-Pen αλλά είπα να περιμένω..

Ίδιο θέμα είχα, με  νέο spen λύθηκε. 

35 e καινούργιο, αν το χεις λιγοτερο απο χρόνο το καλύπτει η εγγύηση 

 

 

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 8:58 ΠΜ, jtgiannis said:

Καλημερα. Βαζω εδω ενα βιντεο που δειχνει ακριβως τι νεο ερχεται. 

 

Μετα απο πατάτα που εκανα κ "χαλασα" τη συσκευή τη Παρασκευή κ τη πηγα στο service , μη μπορώντας να μείνω χωρίς συσκευη πηγα στο note 20 ultra. Αυτά που δείχνει το 2 κ 3 τα έχει ήδη κ δεν είναι κ τπτ ιδιαίτερο..

 

Link to comment
Share on other sites

να γραψω λιγο την εμπειρια μου με τo note10 plus κ th samsung

το κινητο 1/10/21 κλείνει 2 χρονια. Σε ολο αυτο το διαστημα του αλλαξα 3ς φορες τζαμακι κ ειχα βάλει το whitestone dome glass

τη προηγουμένη βδομαδα λυπήθηκα τα 40 ε κ ειπα να δοκιμάσω το mocolo. Η τοποθέτηση του μοκολο σε σχεση μετο dome ηταν τραγικη λογο αξεσουαρ που δεν εχει το μοκολο μεσα με αποτέλεσμα να τρεξει η κολα μέσα στις εσοχες στο πενακι κ να κοκαλωσει το πενακι κ να μη βγαίνει. Οπως το κοιτούσα να δω πως θα το βγάλω οσο πιο gently μπορούσα,  παρατήρησα οτι η πισω πλευρα (η πλατη) ειχε αρχίσει να ξεκολλάει, με ο νυχι ευκολά μπορουσα να αποκολησω  τη μισή  πλάτη.

ωραία σκευτομαι πάει η στεγανοποίηση ας βγάλω το πενακι κ βλέπουμε. Εν τέλη το πενάκι αν σας τύχει, αν το χτυπήσετε ελαφρά απο τι δεξια πλευρά σε κατι σαν χαλι (εγω το κανα στο μπρατζο του καναπε) βγαίνει μονο του. κοκαλο το πενακι κ οχι μονο αυτο η μεσα πλευρα γεματι κολα οπου οσο μπορεσα το καθαρισα με ισοπροπυλικη κ μπατονετα. Anyway

 την επομενη παω σερβισε για νεο πενακι κ τους δείχνω την πλάτη. το πρωτο πραγμα που μου παν ειναι οτι τα τζαμακια με αυτες τις κολλες επειδη τρέχουν μπαίνουν στις εσοχές κ καταστρεφουν τις μονοσεις κ τη κοληση των πλαστικών  κ αν προχωρησει καταστρεφει κ την οθονη απο μεσα κ να το αφησω να το ελενξουν. αν δεν ηθελα επισκευή εφοσον εφταιγα εγω θα πληρωνα 30 ε για τον ελενχο θα το καθαριζανε εσωτερικά θα το ξανακλείνανε αλλα δε μπορουσαν να μου υποσχεθούν στεγανοποίηση.

μερικες ωρες μετα σκάει τηλ για πειραγμένη οθόνη απο τη κολα κ χαλασμένη στεγανοποίηση κόστος 350ε οποτε συνοπτικά ειπα κλειστε το να ρθω να το παρω με 30 ε δεν αξίζει με τα διπλά παιρνω καινουριο. Με διεκοψε η κοπελα κ μου πε οτι παιρνει τηλέφωνο εαν θελω να κανουν αιτηση στα κεντρικα μηπως το καλυψουν αλλα θα ξερουν σε 2 εργασιμες (ηταν παρασκευη απογευμα) κ χωρις να μου υποσχεται τιποτα. αν δε το καλυψουν 30 ε καθαρισμο κ κλεισιμο. (εκεί ηταν που πήγα κ πηρα το note 20 ultra καθως δε μπορουθσα να μεινω χωρις κινητο) 

Τετάρτη χθες με καλεσε να παω να παραλάβω κ αλλάξανε πενακι οθόνη μπαταρία κ πλακέτα 😮 καθως τα καλυψανε  ολα με την εγγύηση. 

το note 10 plus είναι απο τα κινητα που αγάπησα, αυτο κ το nokia6600 😂. Εξαιρετική συσκευή δε μάσησε πουθενά τωρα θα το χω σαν καβατζα,  στεναχωρήθηκα που πηγα στο 20 ultra, κ επειδη εχω κ τα 2 εαν το σκευτει κάποιος να το κανει σαν αναβάθμιση μελλοντικα δεν αξίζει επουδενη απο το 10 στο 20.

οσο για τη samsung κ το service της μετα απο τη αυτη την αντιμετώπιση  τι να πω? σίγουρα πηρα μια τεράστια ικανοποίηση οτι τα 1100 ε που είχα δώσει πριν 2 χρονια κάνανε απόσβεση κ με το παραπάνω αλλά το βασικότερο οτι στα ζόρικα μου καλύψανε το κολο χωρίς μα μου σου του χωρις καν να κανω νύξη εγγύησης αφού ξερω οτι ακομα κ η dome να μην ειχε κανει ζημια σταδιακά σίγουρα εκανα εγώ μαλακια με το Mocolo. α κ άμεσα.. παρασκευη 12 το παραλαβανε 15.00 με ενημερωσανε τεταρτη 17.00 παρέλαβα το ανασκευασμένο

 

α κ το Note 20 ultra πλεον με εργοστασιακή ζελατίνη 🤐 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλές φορές και από πολλούς ότι το service της Samsung είναι ένα σοβαρότατο ατού για να σε οδηγήσει στην απόκτηση Samsung συσκευής.
Μερικοί βλέπουν τις τιμές στα κινητά της Samsung που είναι 30-50-100€ πάνω από κάποια αντίστοιχων δυνατοτήτων κινητά άλλων εταιρειών, και την χαρακτηρίζουν ακριβή.
Εάν χρειαστείς όμως μια φορά τις υπηρεσίες service της (για επιβεβαιωμένη βλάβη μπορείς να πάρεις το κινητό πίσω επισκευασμένο σε 1-2 ώρες) τότε καταλαβαίνεις εύκολα ότι κάποια πράγματα...απλά πρέπει να πληρωθούν...και δεν μπορεί να είναι ντζάμπα.

Προσωπικά όσες φορές την έχω χρειαστεί για mobile συσκευές, η εξυπηρέτηση ήταν πολύ υψηλού επιπέδου. Με έχουν εξυπηρετήσει και για συσκευή που δεν ήταν Ευρωπαϊκή. Χωρίς εγγύηση και όμως, την έφτιαξαν με μηδενικό κόστος.

Ένα το εκπληκτικό after sales service και ένα το ότι υποστηρίζει απροβλημάτιστα όλες τις υπηρεσίες παρόχου (Cosmote). Δύο πράγματα για τα οποία πολύ δύσκολα την εγκαταλείπει κάποιος. 

Υπόψη ότι δεν είναι σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες έτσι το after sales της Samsung. Στις περισσότερες είναι πολύ χειρότερο. Εδώ...δεν ξέρω τί όνειρο είδαν και έχουν ανεβάσει τον πήχη τόσο ψηλά.
 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavlidisc said:

Έχει ειπωθεί πολλές φορές και από πολλούς ότι το service της Samsung είναι ένα σοβαρότατο ατού για να σε οδηγήσει στην απόκτηση Samsung συσκευής.
Μερικοί βλέπουν τις τιμές στα κινητά της Samsung που είναι 30-50-100€ πάνω από κάποια αντίστοιχων δυνατοτήτων κινητά άλλων εταιρειών, και την χαρακτηρίζουν ακριβή.
Εάν χρειαστείς όμως μια φορά τις υπηρεσίες service της (για επιβεβαιωμένη βλάβη μπορείς να πάρεις το κινητό πίσω επισκευασμένο σε 1-2 ώρες) τότε καταλαβαίνεις εύκολα ότι κάποια πράγματα...απλά πρέπει να πληρωθούν...και δεν μπορεί να είναι ντζάμπα.

Προσωπικά όσες φορές την έχω χρειαστεί για mobile συσκευές, η εξυπηρέτηση ήταν πολύ υψηλού επιπέδου. Με έχουν εξυπηρετήσει και για συσκευή που δεν ήταν Ευρωπαϊκή. Χωρίς εγγύηση και όμως, την έφτιαξαν με μηδενικό κόστος.

Ένα το εκπληκτικό after sales service και ένα το ότι υποστηρίζει απροβλημάτιστα όλες τις υπηρεσίες παρόχου (Cosmote). Δύο πράγματα για τα οποία πολύ δύσκολα την εγκαταλείπει κάποιος. 

Υπόψη ότι δεν είναι σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες έτσι το after sales της Samsung. Στις περισσότερες είναι πολύ χειρότερο. Εδώ...δεν ξέρω τί όνειρο είδαν και έχουν ανεβάσει τον πήχη τόσο ψηλά.
 

ξέρεις τι γίνεται? άλλο να το διαβάζεις κ άλλο να το βιώνεις.

Δε ξερω αν η αντιμετώπιση ήταν έτσι επειδή ήταν μια ναυαρχίδα ομως ένιωσα την αναγκη να το μοιραστω καθώς μου εκανε πολύ εντύπωση η ολη αντιμετώπιση η σοβαρότητα κ η αμεσότητα για Ελλαδα. Εδω να πω οτι οσο περίμενα οταν το παρέδιδα μπηκε μια πονηρή ρωσιδα μεσα με ενα  samsung με σπασμένη οθονη κ μπροστα μου με συνοπτικές διαδικασίες τις είπανε ειναι αγορασμένο εκτος ευρωπαϊκής κ δε μπορούσαν να κανουν κατι κ δεν αξιζει η επισκευή. 

οσα λες ισχύουν στο φουλ κ για cosmote που εχω κανενα πρόβλημα η συσκευές της. αραγε το ιδιο σερβισε  να χουν κ στις τηλεοράσεις της? 

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Offtopic, αλλα θελω να το πω. Εχω στειλει 2 φορες το Watch στην smartec. Με courier και δικα τους εξοδα. Σε δυο μερες ηταν πισω, χωρις καν να χρειαστει να πω πολλα πολλα. Δεν υπαρχει το service τους.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι offtopic γτ η after sales εξυπηρέτηση είναι κομμάτι του προϊόντος που αγοράζεις. btw εγω πηγα Καλλιθέα κ οχι smartec γτ μου έπεφτε μακριά κ απο οτι φαίνεται είναι πολιτικη της σαμσουνγκ να εξυπηρετεί κ δεν έχει να κανει ανα περιοχή. Επίσης κατι που ξέχασα να αναφέρω.  Εχω διαβασει οτι στη smartec βάζουν την εργοστασιακή ζελατινη με 10ε, στης Καλλιθέας δεν υπάρχει αυτη η υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Στην Πάτρα παιδιά ισχύει ακριβώς όπως τα λέτε..  το service το έχει ο ίδιος που έχει και το επίσημο service  της Huawei.

Από όσο ξέρω έχει και στο Αγρίνιο.

Όπως είναι τέλειο το service τηςsamsung έτσι είναι και της huawei εδω.

Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και δεν παίζονται τα παιδιά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2021 at 2:02 ΜΜ, snoof said:

ξέρεις τι γίνεται? άλλο να το διαβάζεις κ άλλο να το βιώνεις.

Δε ξερω αν η αντιμετώπιση ήταν έτσι επειδή ήταν μια ναυαρχίδα ομως ένιωσα την αναγκη να το μοιραστω καθώς μου εκανε πολύ εντύπωση η ολη αντιμετώπιση η σοβαρότητα κ η αμεσότητα για Ελλαδα. Εδω να πω οτι οσο περίμενα οταν το παρέδιδα μπηκε μια πονηρή ρωσιδα μεσα με ενα  samsung με σπασμένη οθονη κ μπροστα μου με συνοπτικές διαδικασίες τις είπανε ειναι αγορασμένο εκτος ευρωπαϊκής κ δε μπορούσαν να κανουν κατι κ δεν αξιζει η επισκευή. 

οσα λες ισχύουν στο φουλ κ για cosmote που εχω κανενα πρόβλημα η συσκευές της. αραγε το ιδιο σερβισε  να χουν κ στις τηλεοράσεις της? 

Και όμως! Τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη έτσι είναι. Δύο τηλεοράσεις, από τις ακριβές σειρές, βγάλανε πρόβλημα και οι δύο. Η εξυπηρέτηση των παιδιών εδώ αλλά και η επικοινωνία με τα κεντρικά, με βοήθησαν πραγματικά. 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει τωρα το update 930MB περίπου  😀 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prattein_Aloga said:

Κατεβαίνει τωρα το update 930MB περίπου  😀 

Και εδώ, Aug.  patch. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήρθε! Το πέρασα κι εγώ πριν λίγο.
Δεν αναφέρει και κάτι πέραν των κλασσικών στο what's new, οπότε εκ πρώτης δεν έχω κάτι άξιο σχολιασμού.

Note 10+/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Απο το βιντεακι παραπανω εχει μονο τα δυο update το bedtime mode και το Picture remastering οχι το videocall.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...