Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα με το support του tapatalk και μου είπε ότι το forum τρέχει σε παλιό plugin για το tapatalk και γι αυτό προκύπτει αυτό το πρόβλημα. Σε αυτή την φάση βρήκα και κατέβασα κι εγώ την έκδοση 8.5.2 και τουλάχιστον δείχνει ότι προς το παρόν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω που τα λεμε το myphone χρειαζεται major overhaul

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Μετά την τελευταία αναβάθμιση του chrome άλλαξε από μόνη της η σειρά των ανοιχτών καρτελών παλι σε πλακίδια

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως το αλλάζουμε?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια ενημέρωση μέσω smart switch. PDA:UEB

Update: Βγήκε κι ΟΤΑ. Μόνο ενημερώσεις ασφαλείας έχει

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας κανουν τιποτα κουλα οι εφαρμογες της Google?

Να μην κανουν update να βγαινει μηνυμα οτι διεκοπησαν κλπ?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Και στις δικές μου συσκευές ξεκίνησαν σήμερα μηνυματά σφλμάτων για εφαρμογές google.

Για να δούμε τι θα γίνει...

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στο playstore και κάντε την αναβάθμιση της εφαρμογής Google... Εγω μόλις την έκανα είμαι κομπλέ
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σας κανουν τιποτα κουλα οι εφαρμογες της Google?

 

Να μην κανουν update να βγαινει μηνυμα οτι διεκοπησαν κλπ?

Ναι το κάνει σε εμένα στον κρυφό φάκελο απ'το πρωί σήμερα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει σε εμένα στον κρυφό φάκελο απ'το πρωί σήμερα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει βρεθεί προσωρινή λύση πάντως.

Απεγκατάσταση των update της εφαρμογής.

Μέχρι να λυθεί το πρόβλημα το οποίο φαίνεται να το έλυσε στην beta έκδοση η ίδια η Google

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Επειδή θέλω να περάσω την γερμανικη DBT τι προτείνετε πάνω από την ελληνική ή factory reset και ξανά στήσιμο απο την αρχη??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Από που θα κατεβάσω την τελευταία γερμανικη DBT γιατί από sammobile καθυστερεί .Υπάρχει κάποιο λινκ για ποιο γρηγορα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε ενημέρωση Ιουλίου. Μόνο για την ασφάλεια της συσκευής απ ότι βλέπω είναι το νέο update

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα στο κινητό την κάρτα Sim της εταιρείας που δουλεύω,και θέλω όταν σχολαω κάπως να την κάνω ΜΗ ενεργή.

Κάπως να την απενεργοποιω για να μη δέχομαι κλήσεις ή μηνύματα σε αυτή την sim.

Γίνεται ή ψάχνω τσάμπα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα στο κινητό την κάρτα Sim της εταιρείας που δουλεύω,και θέλω όταν σχολαω κάπως να την κάνω ΜΗ ενεργή.

Κάπως να την απενεργοποιω για να μη δέχομαι κλήσεις ή μηνύματα σε αυτή την sim.

Γίνεται ή ψάχνω τσάμπα;

Από τις ρυθμίσεις -> Συνδέσεις ->Διαχείριση Καρτών SIM και ανοίγεις η κλείνεις όποια θέλεις!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πολλές φορές με καλούνε και δείχνει ότι είναι κατειλημμένο χωρίς να μιλάω, με αποτελεσμα να χανω, οταν αυτό συμβαίνει, επαγγελματικές κλήσεις.

Το καταλαβαίνω μονο αν με ειδοποιήσει κάποιος του στυλ "σε παιρνω εδω και και ώρες και μιλας", ώστε να το κάνω επανεκκίνηση και να επανέλθει.

 

Οι ρυθμίσεις παρόχου ( Cosmote) ειναι οκ, εκτροπες κλπ δεν υπάρχουν.

Εχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?

Προς το παρόν διστάζω να το στείλω για service γιατί θα μου δέσει τα χέρια, και γιατί δεν ξέρω αν θα δοθεί λύση αν δεν αναπαράξουν το πρόβλημα.

Ενδεχομένως να μου κάνουν απλά μια επαναφορά η οποία απο μονη της ισως να μην αρκεί και μπω άδικα σε αυτή τη διαδικασία.

Απο λειτουργικό δεν έχω πειράξει τπτ, εγκαθιστώ ολες τις αναβαθμίσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πολλές φορές με καλούνε και δείχνει ότι είναι κατειλημμένο χωρίς να μιλάω, με αποτελεσμα να χανω, οταν αυτό συμβαίνει, επαγγελματικές κλήσεις.

Το καταλαβαίνω μονο αν με ειδοποιήσει κάποιος του στυλ "σε παιρνω εδω και και ώρες και μιλας", ώστε να το κάνω επανεκκίνηση και να επανέλθει.

 

Οι ρυθμίσεις παρόχου ( Cosmote) ειναι οκ, εκτροπες κλπ δεν υπάρχουν.

Εχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?

Προς το παρόν διστάζω να το στείλω για service γιατί θα μου δέσει τα χέρια, και γιατί δεν ξέρω αν θα δοθεί λύση αν δεν αναπαράξουν το πρόβλημα.

Ενδεχομένως να μου κάνουν απλά μια επαναφορά η οποία απο μονη της ισως να μην αρκεί και μπω άδικα σε αυτή τη διαδικασία.

Απο λειτουργικό δεν έχω πειράξει τπτ, εγκαθιστώ ολες τις αναβαθμίσεις κανονικά.

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα οπωσδήποτε από μόνος μου μια επαναφορά της συσκευής και μετά θα κοιταγα για το service, αν το συνέχιζε.

Πιστεύω όμως οτι κατά 99% έτσι θα << συνέλθει >>.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πολλές φορές με καλούνε και δείχνει ότι είναι κατειλημμένο χωρίς να μιλάω, με αποτελεσμα να χανω, οταν αυτό συμβαίνει, επαγγελματικές κλήσεις.

Το καταλαβαίνω μονο αν με ειδοποιήσει κάποιος του στυλ "σε παιρνω εδω και και ώρες και μιλας", ώστε να το κάνω επανεκκίνηση και να επανέλθει.

 

Οι ρυθμίσεις παρόχου ( Cosmote) ειναι οκ, εκτροπες κλπ δεν υπάρχουν.

Εχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?

Προς το παρόν διστάζω να το στείλω για service γιατί θα μου δέσει τα χέρια, και γιατί δεν ξέρω αν θα δοθεί λύση αν δεν αναπαράξουν το πρόβλημα.

Ενδεχομένως να μου κάνουν απλά μια επαναφορά η οποία απο μονη της ισως να μην αρκεί και μπω άδικα σε αυτή τη διαδικασία.

Απο λειτουργικό δεν έχω πειράξει τπτ, εγκαθιστώ ολες τις αναβαθμίσεις κανονικά.

Αν έχεις ενεργοποίησει wifi calling, volte και οτιδήποτε έχει να κάνει με τέτοιες λειτουργίες κλειστά όλα (απενεργοποίηση) κανε ενα καθάρισμα απο τις ρυθμίσεις - φροντίδα συσκευής μετά απενεργοποίηση και καθάρισμα της μνήμης cache partition απο recovery.. (απενεργοποίηση της συσκευής, σύνδεση με PC και κρατάς τα 2 πληκτρα volume up και power Ταυτόχρονα μέχρι να ανοίξει η συσκευή και να μπει σε recovery... Με τα πλήκτρα volume up down μεταβαινεις στις επιλογές και διαλέγεις clear cache partition - yes και reboot... ΤΈΛΟΣ)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν βοηθήσει.

Έχω το s21 ultra και πήγα πριν μερικές ημέρες στο service τηςsamsung εδώ Πατρα, να του βάλω ζελατίνη στην οθόνη.

Εκεί τους είπα να το ελέγξουν κιόλας επειδή το αγόρασα μεταχειρισμένο 15 ημερών.

Αφού μου είπαν όλα οκ ο μηχανικός πήγε στις

 

Ρυθμισεις / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/ και απενεργοποιησε το κλήσεις volte sim1.

 

Μου είπε δεν δουλεύει σωστά ακόμα εδώ Ελλάδα. Περισσότερα θέματα δημιουργεί.

 

Έλεγξε το μήπως είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πολλές φορές με καλούνε και δείχνει ότι είναι κατειλημμένο χωρίς να μιλάω, με αποτελεσμα να χανω, οταν αυτό συμβαίνει, επαγγελματικές κλήσεις.

Το καταλαβαίνω μονο αν με ειδοποιήσει κάποιος του στυλ "σε παιρνω εδω και και ώρες και μιλας", ώστε να το κάνω επανεκκίνηση και να επανέλθει.

 

Οι ρυθμίσεις παρόχου ( Cosmote) ειναι οκ, εκτροπες κλπ δεν υπάρχουν.

Εχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?

Προς το παρόν διστάζω να το στείλω για service γιατί θα μου δέσει τα χέρια, και γιατί δεν ξέρω αν θα δοθεί λύση αν δεν αναπαράξουν το πρόβλημα.

Ενδεχομένως να μου κάνουν απλά μια επαναφορά η οποία απο μονη της ισως να μην αρκεί και μπω άδικα σε αυτή τη διαδικασία.

Απο λειτουργικό δεν έχω πειράξει τπτ, εγκαθιστώ ολες τις αναβαθμίσεις κανονικά.

 

Ειχα παρόμοια θέματα αλλα δε με ένοιαζε, τελευταία ομως άρχισε να ανεβάζει κ τρελές θερμοκρασίες κ να αδειάζει κ η μπαταρία πιο γρήγορα. Εκανα factory reset k delete partition setarisma απο την αρχη όλα . Φτιάξανε ολα μαζι κ οι χαμένες κλείσεις..

 

Υγ. Σχεδόν 2 χρόνια λειτουργίας έχει, τώρα εφαγε το πρώτο factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καμία πρόταση για screen protector? Έχω το dome που με έχει εκνευρίσει με το δαχτυλικό αποτύπωμα που υπολειτουργεί συν ένα σπάσιμο που προέκυψε οπότε θα πάω για αλλαγή και σκέφτομαι μήπως υπάτχει πιο λειρουργική λύση. Έχω δει και ζελατίνες της Spigen αλλά δεν ξέρω αν τις έχει χρησιμποιήσει κάποιος.

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία πρόταση για screen protector? Έχω το dome που με έχει εκνευρίσει με το δαχτυλικό αποτύπωμα που υπολειτουργεί συν ένα σπάσιμο που προέκυψε οπότε θα πάω για αλλαγή και σκέφτομαι μήπως υπάτχει πιο λειρουργική λύση. Έχω δει και ζελατίνες της Spigen αλλά δεν ξέρω αν τις έχει χρησιμποιήσει κάποιος.

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

Mokolo πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω μια εφαρμογή για προβολή φωτογραφιών την. Quik pic γιατί με βολεύει στο μαζικό rename αρχείων.

Το θέμα είναι ότι είναι τίγκα στις διαφημίσεις και δεν υπάρχει δυστυχώς paid version.

Θέλω να την κόψω από το να έχει πρόσβαση στο internet αλλά δεν θυμάμαι τη διαδικασία που ακολουθούσα προηγουμένως για άλλες εφαρμογές για το λόγο αυτό.

Όπως βλέπετε στις φώτο έχω κόψει δικαιώματα αλλά αν θυμάται κάποιος την ακριβή διαδικασία μου τη λέει.f92df54e252915f98f4d8eae44be3af4.jpg5252a780a5c6a36cfefb6a790acd615d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εφαρμογή για προβολή φωτογραφιών την. Quik pic γιατί με βολεύει στο μαζικό rename αρχείων.

Το θέμα είναι ότι είναι τίγκα στις διαφημίσεις και δεν υπάρχει δυστυχώς paid version.

Θέλω να την κόψω από το να έχει πρόσβαση στο internet αλλά δεν θυμάμαι τη διαδικασία που ακολουθούσα προηγουμένως για άλλες εφαρμογές για το λόγο αυτό.

Όπως βλέπετε στις φώτο έχω κόψει δικαιώματα αλλά αν θυμάται κάποιος την ακριβή διαδικασία μου τη λέει.f92df54e252915f98f4d8eae44be3af4.jpg5252a780a5c6a36cfefb6a790acd615d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δύσκολο χωρίς root...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...