Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση παιδες. Εχω ενα Mi Box S tv box, το οποιο εχει ενσωματωμενο Chromecast. Μεχρι πριν καποιο διαστημα, οταν ηθελα να κανω screen mirroring, γινοταν απροσκοπτα απο το μενου του Note. Πλεον δεν μπορω να βρω πως γινεται, ουτε καν φωτογραφια δεν μπορω να στειλω στο Mi Box για θεαση απο κει. Αλλαξε κατι? Ιδεες για workaround?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για να εχεις τα αρχεια του Samsung Notes, πρεπει να κανεις συγχρονισμο στο Samsung Cloud μεσω των ρυθμισεων της εφαρμογης. Αυτο θα σου επιτρεψει οταν αλλαξεις συσκευη και βαλεις το Samsung account σου, να τα εχεις παλι.

Απο κει και περα, ενδεχομενως να γινεται και μεσα απο τον Secure Folder, να συγχρονισεις δλδ τα περιεχομενα του και τις εφαρμογες παλι με το Samsung Cloud και οταν φτιαξεις νεο Secure Folder να περασουν, αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως θα συγχρονισει και τα αρχεια locally αν δεν εχεις κανει συγχρονισμο μεσω της εφαρμογης. Για μενα ο πιο ευκολος τροπος ειναι ο πρωτος.

 

Ok σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδες. Εχω ενα Mi Box S tv box, το οποιο εχει ενσωματωμενο Chromecast. Μεχρι πριν καποιο διαστημα, οταν ηθελα να κανω screen mirroring, γινοταν απροσκοπτα απο το μενου του Note. Πλεον δεν μπορω να βρω πως γινεται, ουτε καν φωτογραφια δεν μπορω να στειλω στο Mi Box για θεαση απο κει. Αλλαξε κατι? Ιδεες για workaround?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Για να εχεις τα αρχεια του Samsung Notes, πρεπει να κανεις συγχρονισμο στο Samsung Cloud μεσω των ρυθμισεων της εφαρμογης. Αυτο θα σου επιτρεψει οταν αλλαξεις συσκευη και βαλεις το Samsung account σου, να τα εχεις παλι.

 

Απο κει και περα, ενδεχομενως να γινεται και μεσα απο τον Secure Folder, να συγχρονισεις δλδ τα περιεχομενα του και τις εφαρμογες παλι με το Samsung Cloud και οταν φτιαξεις νεο Secure Folder να περασουν, αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως θα συγχρονισει και τα αρχεια locally αν δεν εχεις κανει συγχρονισμο μεσω της εφαρμογης. Για μενα ο πιο ευκολος τροπος ειναι ο πρωτος.

Η Samsung κατήργησε από το smart view τη μετάδοση σε Chromecast, όταν έγινε η αναβάθμιση σε UI3.1 με το android 11.

Το ανέφερε στις λεπτομέρειες της αναβάθμισης, που έλεγε ότι μόνο σε συσκευές Samsung θα γίνεται streaming και ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το Google home για τις λοιπές συσκευές.

Λοιπόν, για να κάνεις streaming σε Chromecast θα πρέπει να κατεβάσεις το Google home και μέσα από εκεί γίνεται πλέον.

Έχεις τον πλήρη έλεγχο του Chromecast μέσα από εκεί. Όλες τις ρυθμίσεις του και όλες τις μεταδόσεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung κατήργησε από το smart view τη μετάδοση σε Chromecast, όταν έγινε η αναβάθμιση σε UI3.1 με το android 11.

Το ανέφερε στις λεπτομέρειες της αναβάθμισης, που έλεγε ότι μόνο σε συσκευές Samsung θα γίνεται streaming και ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το Google home για τις λοιπές συσκευές.

Λοιπόν, για να κάνεις streaming σε Chromecast θα πρέπει να κατεβάσεις το Google home και μέσα από εκεί γίνεται πλέον.

Έχεις τον πλήρη έλεγχο του Chromecast μέσα από εκεί. Όλες τις ρυθμίσεις του και όλες τις μεταδόσεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστω πολυ! Γυρευε τωρα τι την επιασε παλι την Σαμμι και το εβγαλε απο native που ηταν. Oh well... :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Κάτω από τον ήλιο και με φουλ φωτεινότητα βλέπω ένα τετράγωνο στην οθόνη σε άσπρο φόντο. Στο σημείο που είναι ακριβώς ο σενσορας. Τι είναι αυτό; το έχει και άλλος; να πω πως χτες μ άλλαξαν οθόνη στη σαμσουνγκ γτ είχε burn in οπότε η οθόνη είναι ολοκαίνουρια
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Κάτω από τον ήλιο και με φουλ φωτεινότητα βλέπω ένα τετράγωνο στην οθόνη σε άσπρο φόντο. Στο σημείο που είναι ακριβώς ο σενσορας. Τι είναι αυτό; το έχει και άλλος; να πω πως χτες μ άλλαξαν οθόνη στη σαμσουνγκ γτ είχε burn in οπότε η οθόνη είναι ολοκαίνουρια

Και σε εμένα (S10+) φαίνεται. Φρίκαρα στην αρχή, αλλά όλα καλά τελικά!

Σου κάνω copy-paste κείμενο από σελίδα που βρήκα σχετικά με το "θέμα".

 

"Σύμφωνα με πολλαπλές αναφορές, φαίνεται ότι αν κοιτάξετε το Galaxy S10 ή το Galaxy S10+ στο ηλιακό φως, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να δείτε τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων στο κάτω της οθόνης. Ο αισθητήρας αυτός φαίνεται σαν μια σκιά στη οθόνη της συσκευής σας.

Η Samsung, από την πλευρά της, λέει ότι αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό και αναμένεται να συμβεί. Αυτό είναι πιθανό να αφήνει κάποιους αδιάφορους αλλά υπάρχει κόσμος που ενοχλείται, αν και πρόκειται για προσωπικό ζήτημα."

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα (S10+) φαίνεται. Φρίκαρα στην αρχή, αλλά όλα καλά τελικά!

Σου κάνω copy-paste κείμενο από σελίδα που βρήκα σχετικά με το "θέμα".

 

"Σύμφωνα με πολλαπλές αναφορές, φαίνεται ότι αν κοιτάξετε το Galaxy S10 ή το Galaxy S10+ στο ηλιακό φως, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να δείτε τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων στο κάτω της οθόνης. Ο αισθητήρας αυτός φαίνεται σαν μια σκιά στη οθόνη της συσκευής σας.

Η Samsung, από την πλευρά της, λέει ότι αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό και αναμένεται να συμβεί. Αυτό είναι πιθανό να αφήνει κάποιους αδιάφορους αλλά υπάρχει κόσμος που ενοχλείται, αν και πρόκειται για προσωπικό ζήτημα."

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, το φαντάστηκα ότι μπορεί να είναι αυτό και δεν το έψαξα καθόλου. Είχα αλλάξει χτες την οθόνη και μ φάνηκε περίεργο γτ πριν με το burn in η σκιά του αποτυπώματος δεν φαινόταν. Δεν πειράζει θα έχω και έναν λόγο να μ ξανά αλλάξουν οθόνη σε κάνα χρόνο που λήγει η εγγύηση

 

Edit, αυτό έχω που φαίνεται ακριβώς στην φώτο, τέρμα ενοχλητικό

Edited by leongr18
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατήρηση ενα bug με το τελευταίο update στο copy paste ενός κειμένου δεν βγάζει το τελευταίο copy αλλα προηγούμενα, το έχετε παρατηρήσει κι άλλοι?
Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει οτι τροπο βρηκα στο internet για hard reset του note 10 plus μου με τα κουμπια του ,αλλα δεν το πιανει τιποτα.ξερει καποιος να μου πει πως να το κανω σας παρακαλω πολυ απ την εμπεορια του;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να συνδέσεις στη θύρα type c,είτε ακουστικά, στικακι,η τον υπολογιστή για να μπει σε recovery πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο θεμα με το maps? To battery guardian μου πετάει wake lock, παρόλο που εκανα clear data/cache.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγορά ένα καλώδιο type to jack για να το συνδέω το κινητό με το ράδιο του αυτοκινήτου αλλα μου βγάζει μη υποστηριζομενη συσκευή τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τον τελευταιο καιρο οταν χανω μια κληση δεν μου δειχνει (ορισμενες φορες οχι παντα) στην κλειδωμενη οθονη το συμβολο της κλησης για να το καταλαβω, ειναι καποιο θεμα ρυθμισης? Παντα εδειχνε την χαμενη κληση κ στην οθονη κλειδωματος Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τον τελευταιο καιρο οταν χανω μια κληση δεν μου δειχνει (ορισμενες φορες οχι παντα) στην κλειδωμενη οθονη το συμβολο της κλησης για να το καταλαβω, ειναι καποιο θεμα ρυθμισης? Παντα εδειχνε την χαμενη κληση κ στην οθονη κλειδωματος

Αυτό είναι ενα Πρόβλημα που υπάρχει αν όχι σε όλες τότε σχεδόν σε όλες τις συσκευές της Samsung με Android 11... Ναι δεν εμφανίζονται πάντα η αναπάντητες κλήσεις στην οθόνη κλειδώματος ή στην AOD... εμενα το κανει 5 στις 10 φορές επίσης επιβεβαιωμενα το κανει σε z fold 2, Note 10 plus, A51, A70, S21 ultra... Μόλις ξεκλειδώσεις την συσκευή τότε βλέπεις να έρχεται η ειδοποίηση για την χαμένη κλήση η την αναπάντητη.

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γίνει ντόρος για ενα τόσο σοβαρό πρόβλημα... Ιδιαίτερα οταν αυτό υπάρχει και σε συσκευές ανω των 1200€ που είναι τρομερά απαράδεκτο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το Tapatalk; Σε όλο το forum μου βγάζει το μήνυμα "this thread may have already been deleted by the administrator". Σε άλλα forum λειτουργεί κανονικά. Και πλέον μπαίνω μέσω του browser.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ενα Πρόβλημα που υπάρχει αν όχι σε όλες τότε σχεδόν σε όλες τις συσκευές της Samsung με Android 11... Ναι δεν εμφανίζονται πάντα η αναπάντητες κλήσεις στην οθόνη κλειδώματος ή στην AOD... εμενα το κανει 5 στις 10 φορές επίσης επιβεβαιωμενα το κανει σε z fold 2, Note 10 plus, A51, A70, S21 ultra... Μόλις ξεκλειδώσεις την συσκευή τότε βλέπεις να έρχεται η ειδοποίηση για την χαμένη κλήση η την αναπάντητη.

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γίνει ντόρος για ενα τόσο σοβαρό πρόβλημα... Ιδιαίτερα οταν αυτό υπάρχει και σε συσκευές ανω των 1200€ που είναι τρομερά απαράδεκτο

 

Καλημερα! Πολυ σωστα! Αν μιλαμε για τηλεφωνια κ δεν καταλαβαινουμε οτι ειχαμε κληση αστα να πανε!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα ακουστικά τα buds live . Γίνεται πχ να στριμαρω μουσική απο το Spotify στην πηγή του αμαξιού και οταν με παίρνουν τηλ να απαντάω απο τα ακουστικά αλλα χωρίς να σταματάει η μουσική στο αμάξι?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το Tapatalk; Σε όλο το forum μου βγάζει το μήνυμα "this thread may have already been deleted by the administrator". Σε άλλα forum λειτουργεί κανονικά. Και πλέον μπαίνω μέσω του browser.

 

Ναι το ίδιο μου κάνει κι εμένα δυστυχώς..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί κανονικά αλλά έχω κρaτήσει μία "παλιά" έκδοση του tapatalk (8.5.2) που δεν κάνει update και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο μου κάνει κι εμένα δυστυχώς..
Εμένα λειτουργεί κανονικά αλλά έχω κρaτήσει μία "παλιά" έκδοση του tapatalk (8.5.2) που δεν κάνει update και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Μίλησα με το support του tapatalk και μου είπε ότι το forum τρέχει σε παλιό plugin για το tapatalk και γι αυτό προκύπτει αυτό το πρόβλημα. Σε αυτή την φάση βρήκα και κατέβασα κι εγώ την έκδοση 8.5.2 και τουλάχιστον δείχνει ότι προς το παρόν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το support του tapatalk και μου είπε ότι το forum τρέχει σε παλιό plugin για το tapatalk και γι αυτό προκύπτει αυτό το πρόβλημα. Σε αυτή την φάση βρήκα και κατέβασα κι εγώ την έκδοση 8.5.2 και τουλάχιστον δείχνει ότι προς το παρόν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ κατέβασα απ'το apkmirror την 8.8.6

https://www.apkmirror.com/...load/download/

 

Μπείτε με uc browser αν δεν σας ανοίγει το λινκ εγώ αυτόν χρησιμοποιώ

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...