Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Εχω συσκευη απο cosmote, 1μιση χρονο τωρα, εχω λαβει οτι αναβαθμιση εχει γινει με εξαιρεση την τελευταια (3.1) Νομιζω εχει καθυστερησει αφυσικα πολυ. Γνωριζουμε κατι? Ευχαριστω!

 

Προσωπικά δεν έχω cosmote αλλα αν ειχα εννοείτε ότι θα την είχα αλλάξει με την ευρωπαϊκή μέσο Odin και τέλος οι καθυστερήσεις

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω εγκαταστήσει την Cube ACR call recorder. Το θέμα που έχω είναι ότι στα ηχογραφημένα μηνύματα ακούω μόνο την φωνή μου και επίσης η ποιότητα είναι πολύ χαμηλή. Κάποια λύση;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Έχεις δοκιμάσει να παίξεις με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής μήπως αλλάξει κάτι? Πριν αρκετό καιρό κάποιο παιδί από εδώ είχε ανεβάσει τις ρυθμίσεις που είχε και έλεγε ότι δουλεύει μια χαρά. Ψάξε αρκετά ποστ πίσω και θα το βρεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα παιδιά , πολλές φορές οταν καλώ κάποιον στο messenger η viber δεν με ακούει αλλα απο κλήσεις τηλεφώνου μια χαρά, τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα παιδιά , πολλές φορές οταν καλώ κάποιον στο messenger η viber δεν με ακούει αλλα απο κλήσεις τηλεφώνου μια χαρά, τι μπορεί να φταίει?
Συχνό φαινόμενο είναι στα Samsung τελικά. Μου έχει συμβεί και διορθώθηκε με clear partition cache.

Ψάξε λίγο σε αυτό το topic ή στο YouTube και θα βρεις το πώς γίνεται.

Η διαφορά σε αυτή τη συσκευή είναι ότι πρέπει να έχεις συνδεμένα τα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Σαν μια προσωρινή λύση χρησιμοποιώ το note για τις φωνητικές εντολές του Google assistant ( δεν έχω αποφασίσει ακόμα την επιλογή Google ή alexa) για εντολές smart home. Η Google όμως δεν τις επιτρέπει πλέον εαν η οθόνη είναι κλειστή/κλειδωμένη. Δοκίμασα την επιλογή smart lock να μένει ξεκλείδωτο στην τοποθεσία σπίτι, αλλά ενώ χτες δούλευε, σήμερα ενώ βρίσκομαι στο σπίτι δεν μένει ξεκλείδωτο.

Έχετε καμία ιδέα- λύση για αυτό το θέμα ?

Να είναι κάποιο θέμα δυσλειτουργιας του geofence? Διότι και όταν είχα ρυθμίσει το συναγερμό μέσω geofence να μου στέλνει υπενθύμιση για όπλιση αφόπλιση όταν απομακρυνομαι από το σπίτι, οπότε θέλει δουλεύει...

Edited by DrFrap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από το πρωί παιδεύομαι να το φορτίσω και όσους φορτιστές και καλώδια δοκίμασα μου βγάζει μήνυμα ότι έχει πάρει νερό η θύρα και δεν φορτίζει και κάνει έναν ήχο σαν συναγερμό. Στο νερό δεν το έχω βάλει εννοείται και ούτε κάποια άλλη μλκια έχω κάνει. Λογικά θέλει να πάει στο service, σε ποια εταιρεία να το στείλω για να έχω γρήγορη ανταπόκριση;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από το πρωί παιδεύομαι να το φορτίσω και όσους φορτιστές και καλώδια δοκίμασα μου βγάζει μήνυμα ότι έχει πάρει νερό η θύρα και δεν φορτίζει και κάνει έναν ήχο σαν συναγερμό. Στο νερό δεν το έχω βάλει εννοείται και ούτε κάποια άλλη μλκια έχω κάνει. Λογικά θέλει να πάει στο service, σε ποια εταιρεία να το στείλω για να έχω γρήγορη ανταπόκριση;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα πάθει στο νοτε 8 ακριβώς το ίδιο και εγώ και το πήγα σέρβις κ άλλαξαν μητρική και μπαταρία προ κάνα έτους

. Σμαρτεκ Χαϊδάρι, οι πιο αξιόπιστοι

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έδωσα το Note 10 Plus, στις σημειώσεις τις Samsung είχα κάποια αρχεία και ξέχασα να τα κρατήσω. Επειδή δεν έχω τώρα κάποια συσκευή Samsung πως μπορώ να τις βρω τώρα ;
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος υπάρχει σαν εφαρμογή στο play store, την κατεβάζεις στο νέο σου κινητό και συνδέεσαι με τον λογαριασμό σου samsung account. Λογικά θα συγχρονιστουν, οπότε θα τις βρεις παλι
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος υπάρχει σαν εφαρμογή στο play store, την κατεβάζεις στο νέο σου κινητό και συνδέεσαι με τον λογαριασμό σου samsung account. Λογικά θα συγχρονιστουν, οπότε θα τις βρεις παλι

 

Δεν ειναι διαθέσιμη αλλά την κατέβασα κ απο το google και σταματάει.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι διαθέσιμη αλλά την κατέβασα κ απο το google και σταματάει.

 

Τότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις κάποιον συγγενή, φίλο, γνωστό με Samsung συσκευή να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου και να πάρεις ότι θέλεις από το backup της εφαρμογής Notes εφόσον το είχες ενεργοποίησει και έκανε αυτόματα backup

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έδωσα το Note 10 Plus, στις σημειώσεις τις Samsung είχα κάποια αρχεία και ξέχασα να τα κρατήσω. Επειδή δεν έχω τώρα κάποια συσκευή Samsung πως μπορώ να τις βρω τώρα ;
Σώζεται αυτόματα εάν το είχες ρυθμίσει να συγχρονίζεται με το Microsoft One Note. Θα τα βρεις εκεί στο PC σου.

Αν όχι, τότε θα περιμένεις τότε όταν πάρεις πίσω τη συσκευή να την ξαναπεράσεις τον λογαριασμό σου Samsung account, όπου θα συγχρονιστεί, εφόσον είχε κάνει κάποιο αυτόματο (ή εσύ κάποιο χειροκίνητο) backup - από αυτά που κάνει η συσκευή σταδιακά, όταν φορτίζει κ βρίσκεται σε αδράνεια κ είναι συνδεδεμένο σε wifi - ου τως ώστε στην επαναφορά που θα κάνεις να τα επαναφέρει πίσω.

Αν δεν έχεις τίποτα από αυτά, τότε κρίμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο μας εξηγεί ο τύπος γιατί αξίζει να αγοράσεις αυτή την συσκευή, σε σχέση με άλλες ακόμα και τώρα, το 2021.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχει έρθει σε κανένα η ενημέρωση Μαϊου;

Είμαι με Ελληνικό unbranded και δεν έχω λάβει τίποτα ακόμα. Το τελευταίο καιρό ερχόντουσαν αρχές του μήνα καμιά φορά και στο τέλος του προηγούμενου, για αυτό μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από το πρωί παιδεύομαι να το φορτίσω και όσους φορτιστές και καλώδια δοκίμασα μου βγάζει μήνυμα ότι έχει πάρει νερό η θύρα και δεν φορτίζει και κάνει έναν ήχο σαν συναγερμό. Στο νερό δεν το έχω βάλει εννοείται και ούτε κάποια άλλη μλκια έχω κάνει. Λογικά θέλει να πάει στο service, σε ποια εταιρεία να το στείλω για να έχω γρήγορη ανταπόκριση;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Παρέλαβα το Κιν σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενος διότι μου αλλάξανε και την οθόνη αλλά και την μπαταρία συν την θύρα φόρτισης που είχε χαλάσει. Η νέα οθόνη έχει και μια ζελατίνα που μου φαίνεται πάρα πολύ καλή, εγώ είχα τζάμι mocolo και το αποτύπωμα δεν έπιανε εύκολα.

Εννοείται δεν πλήρωσα τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και για windows 10 στο store της Microsoft αν δεν κάνω λάθος, κάνε μια προσπάθεια αν έχεις υπολογιστή με 10αρια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έδωσα το Note 10 Plus, στις σημειώσεις τις Samsung είχα κάποια αρχεία και ξέχασα να τα κρατήσω. Επειδή δεν έχω τώρα κάποια συσκευή Samsung πως μπορώ να τις βρω τώρα ;
Υπάρχει και για windows 10 στο store της Microsoft αν δεν κάνω λάθος, κάνε μια προσπάθεια αν έχεις υπολογιστή με 10αρια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, και χρονια πολλα στους εορταζοντες!Ουτε και σε εμενα εχει ερθει καποιο update.Σαν να εχει αργησει λιγο...:confused::confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις το κατέβασα και το εγκαθιστώ 2715f80d75627381c2365e206d79d479.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Να ρωτησω.... εχω τον ασφαλη φακελο μεσα στον οποιο εχω το Samsung Notes και εβαλα κωδικους απο πχ taxisnet τραπεζικους λογαριασμους κτλ

εαν κανω format ή παρω αλλο κινητο samsung και περασω ξανα τον λογαριασμο μου samsung θα ξαναεχω τα αρχεια? Ρωτησα και στη samsung αλλα καμια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδες. Εχω ενα Mi Box S tv box, το οποιο εχει ενσωματωμενο Chromecast. Μεχρι πριν καποιο διαστημα, οταν ηθελα να κανω screen mirroring, γινοταν απροσκοπτα απο το μενου του Note. Πλεον δεν μπορω να βρω πως γινεται, ουτε καν φωτογραφια δεν μπορω να στειλω στο Mi Box για θεαση απο κει. Αλλαξε κατι? Ιδεες για workaround?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα!

Να ρωτησω.... εχω τον ασφαλη φακελο μεσα στον οποιο εχω το Samsung Notes και εβαλα κωδικους απο πχ taxisnet τραπεζικους λογαριασμους κτλ

εαν κανω format ή παρω αλλο κινητο samsung και περασω ξανα τον λογαριασμο μου samsung θα ξαναεχω τα αρχεια? Ρωτησα και στη samsung αλλα καμια απαντηση.

 

Για να εχεις τα αρχεια του Samsung Notes, πρεπει να κανεις συγχρονισμο στο Samsung Cloud μεσω των ρυθμισεων της εφαρμογης. Αυτο θα σου επιτρεψει οταν αλλαξεις συσκευη και βαλεις το Samsung account σου, να τα εχεις παλι.

Απο κει και περα, ενδεχομενως να γινεται και μεσα απο τον Secure Folder, να συγχρονισεις δλδ τα περιεχομενα του και τις εφαρμογες παλι με το Samsung Cloud και οταν φτιαξεις νεο Secure Folder να περασουν, αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως θα συγχρονισει και τα αρχεια locally αν δεν εχεις κανει συγχρονισμο μεσω της εφαρμογης. Για μενα ο πιο ευκολος τροπος ειναι ο πρωτος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...