Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον φίλο που ρωτάει για μεμβράνη , αφού αλλαξα 200 τζαμακια και σε κανένα δεν δουλεύει το αποτύπωμα , άσε που ξεκολλάνε ....μετά από αρκετό ψάξιμο πήρα τις Spigen 2x Neo Flex HD Screen Protector, πραγματικά είναι απίστευτες ...και ότι λένε ότι έχει μια στρώση σαν φλούδα πορτοκαλιού δεν ισχύει , ίσως είχαν οι παλιές spigen, με τις οδηγίες αν τη βάλεις προσεκτικά μπαίνει άψογα , ούτε ίχνος φυσαλίδων ...δεν φαίνεται καν αν φοράει μεμβράνη το κινητό ,εικόνα δεν επιρεασε καθόλου...το χέρι γλυστραει μια χαρά και το αποτύπωμα άψογο...ήδη έχω παραγγείλει άλλες 4 συσκευασίες να τις έχω μην εξαντληθούν στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Η οδοντόκρεμα που κολλάει?

με λιγη οδοντοκρεμα και πανακι προσεχτικα απαλυνει τις γρατζουνιες και δεν πολυφαινονται.Τελικα πηγα smartec χαιδαρι,ο τυπάς εφτιαξε αρκετα τις γρατζουνιες κατα ενα 90% και μου εβαλε και μεμβρανη,πολυ καλη δουλεια

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αργότερα μη ξεκολλάει στις άκρες η μεμβράνη η στην πετάξει καμιά θήκη , η spigen έχουν κολλήσει απίστευτα...αφού βρίσκει η θήκη σιλικόνης και ουτε καν την σηκώνει, τις έχω τις spigen κάπου 3 βδομάδες ...δεν έχουν το παραμικρο
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αργότερα μη ξεκολλάει στις άκρες η μεμβράνη η στην πετάξει καμιά θήκη , η spigen έχουν κολλήσει απίστευτα...αφού βρίσκει η θήκη σιλικόνης και ουτε καν την σηκώνει, τις έχω τις spigen κάπου 3 βδομάδες ...δεν έχουν το παραμικρο
Με θηκη spigen το εχω και εγω εχει σουπερ εφαρμογη και προς το παρον τουλαχιστο δεν φαινεται να την σηκωνει ουτε στο ελαχιστο,θα δειξει,αλλιως μετα παω και εγω για spigen
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις γιατί εμένα Ελληνικό απο Public δεν μου έχει έρθει ακόμα..... Εκτός και αν είσαι στο εξωτερικό, εχεις snapdragon ή cosmote - Γερμανός!
Γερμανία είμαι με γερμανικό csc . Λογικά στα ελληνικά θα έρθει μες την βδομάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά με τον Microsoft launcher το κινητό αποκτά άλλη διάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά με τον Microsoft launcher το κινητό αποκτά άλλη διάσταση.

Και με το νέο update η κάμερα έγινε αρκετά καλύτερη

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνονται πιο ζωντανές χρωματικά

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερώτηση, πως συνδέω και με ποιο καλώδιο το κινητό με τον υπολογιστή παρακαλώ; Θέλω να περάσω κάτι mp3
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερώτηση, πως συνδέω και με ποιο καλώδιο το κινητό με τον υπολογιστή παρακαλώ; Θέλω να περάσω κάτι mp3

Εάν δεν έχει ο υπολογιστής σου θύρα Type C τότε θα πρέπει να προμηθευτείς κάποιο καλώδιο (ισως απο κάποιο άλλο φορτιστή από άλλο μέλος της οικογένειας) που θα είναι usb to usb type c.

Αλλιως με κάποιο φλασακι από τον υπολογιστή με αντάπτορα "usb Otg type c" ή αν μπορείς να τα συνδέσεις με WiFi direct.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω , λογω που εχω εδω και μερες στην κατοχη μου ενα Dell XPS 13 και εχει φορτιστη Dell 45 watt Type C , ποσο αφαλες ειναι να φορτισω το Note ? Συγκεκριμένα ο φορτιστης ειναι αυτος :

https://www.skroutz.gr/s/14620081/Dell-AC-Adapter-45W-492-BBUS.html#specs

Link to comment
Share on other sites

https://www.instagram.com/p/CNO5BmbHOur/?igshid=t7m1ule8vrir

 

Τι άλλο να ζητήσω από μια κάμερα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.instagram.com/p/CJwZGKzHaGy/?igshid=17rqzlpwj0bft

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω , λογω που εχω εδω και μερες στην κατοχη μου ενα Dell XPS 13 και εχει φορτιστη Dell 45 watt Type C , ποσο αφαλες ειναι να φορτισω το Note ? Συγκεκριμένα ο φορτιστης ειναι αυτος :

https://www.skroutz.gr/s/14620081/Dell-AC-Adapter-45W-492-BBUS.html#specs

Αυτόν τον έχω και εγώ για το λαπτοπ μου και φορτίζω πολλές φορές το κινητό. Δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...απο 20% στο 100% με την κανονικη (αργη φορτιση οχι την γρηγορη), ποση ωρα σας κανει να φορτισει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

εδώ και ένα μήνα φοράω μία μεμβράνη που την αγόρασα από το eBay και είναι και για την μπροστινή οθόνη και για την πισινή.

λέγεται screenknight και μπορείτε να τη βρείτε στο ebay .

είναι από Αγγλία και έρχεται σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα και κοστίζει 7-8 ευρώ .

την δουλεύω Περίπου ένα μήνα και είναι άψογη στο γλίστρημα χεριού και Όσο για το αποτύπωμα δακτύλου δεν παίζεται.

είναι πάρα πολύ γρήγορη και δεν χάνει σχεδόν κανένα.

είναι πολύ εύκολη στο πέρασμα της αρκεί να ακολουθήσετε πιστα,πιστα,πιστα το βίντεο της και να την αφησεται να στεγνώσει όσο λέει.

ούτε bubbles ούτε τίποτε.

άψογη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...απο 20% στο 100% με την κανονικη (αργη φορτιση οχι την γρηγορη), ποση ωρα σας κανει να φορτισει;

 

1 και 50 περιπου

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά φορτίζει και με την αργή.

Εγώ το φορτίζω με έναν φορτιστή που έχω για το samsung galaxy a5 10w και είναι μια χαρά.

Και εναλλακτικά έναν ίδιο που έχω από το tablet μου.

Τον δικό του τον 25watt δεν τον έχω βγάλει ακόμα από τη θήκη σχεδόν 4 μήνες που το χρησιμοποιώ πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τι λετε δηλαδη ?? αξιζει η αγορα καμιας ασυρματης φορτισης , δεν μιλαω για ακριβη , μεχρι κανα 20αρακι .... π.χ. κατι σαν αυτο , θα φοστιζει σε καναν αξιοπρεπες χρονο η θα θελει καμια μερα ? :lol:

https://www.skroutz.gr/s/26090068/Forcell-x-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Qi-standard.html#specs

Link to comment
Share on other sites

τι λετε δηλαδη ?? αξιζει η αγορα καμιας ασυρματης φορτισης , δεν μιλαω για ακριβη , μεχρι κανα 20αρακι .... π.χ. κατι σαν αυτο , θα φοστιζει σε καναν αξιοπρεπες χρονο η θα θελει καμια μερα ? :lol:

 

https://www.skroutz.gr/s/26090068/Forcell-x-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Qi-standard.html#specs

Γενικά η ασύρματη φόρτιση είναι αργή, φορτίζει με 15w το ανώτερο (οτι ασύρματο φορτιστή και να βάλεις) και για μια πλήρη φόρτιση θα χρειαστεί περίπου 2.30 ώρες. Θα πω την προσωπική μου άποψη που έχω ασύρματο φορτιστή. Τον χρησιμοποιώ πολύ λίγο σε περίπτωση που είμαι στο γραφείο, σαν stand τις περισσότερες φορές (είναι όρθιος belkin) και να πάρει λίγο ρεύμα, φυσικά δεν με απασχολεί το θέμα μπαταρία (καλό μεταχείριση) και ειλικρινά με έχει βολέψει απίστευτα ο 45w της Samsung.... Σε 1 ώρα απο 10% σε 100%. Με λίγα λόγια αν δεν σε απασχολεί ο γρήγορος χρόνος φόρτισης τότε ναι.... Εμένα προσωπικά σε αυτούς τους χρόνους φόρτισης δεν με βολεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται πλέον η ενημέρωση για το σύνολο κλήσεων σε χρόνο / ημέρα ? Πχ στην μπαταρία δείχνει οτι το τηλεφωνο για κλήσεις ξόδεψε το 2% της μπαταριας αλλά δεν γνωρίζω πόσα λεπτά εχω μιλήσει. Υπαρχει καποιος τροπος να φανεί αυτο? ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάνεις με τον nova launcher; Προέκυψε το εξής πρόβλημα ξαφνικά.

Έχω επιλέξει με το διπλό πάτημα του κουμπιού της αρχικής οθόνης να κλειδώνει η συσκευή. Μέχρι χθες όλα καλά. Τώρα για κάποιο λόγο όμως μετά το κλείδωμα δεν λειτούργει το δακτυλικό αποτύπωμα για να την ανοίξω ξανά. Αν την κλίσω με άλλο τρόπο ή σβήσει μόνη της, όλα οκ .

Όλες οι άλλες χειρονομίες - gestures του nova λειτουργούν κανονικά. Στο κλείδωμα οθόνης απενεργοποιεί ξαφνικά το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα. Δεν θυμάμαι να να πείραξα κάτι , όσο και αν σκαλίζω τν συσκευή για να την μάθω. Έχει τύχει και σε άλλον; Μια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάνεις με τον nova launcher; Προέκυψε το εξής πρόβλημα ξαφνικά.

Έχω επιλέξει με το διπλό πάτημα του κουμπιού της αρχικής οθόνης να κλειδώνει η συσκευή. Μέχρι χθες όλα καλά. Τώρα για κάποιο λόγο όμως μετά το κλείδωμα δεν λειτούργει το δακτυλικό αποτύπωμα για να την ανοίξω ξανά. Αν την κλίσω με άλλο τρόπο ή σβήσει μόνη της, όλα οκ .

Όλες οι άλλες χειρονομίες - gestures του nova λειτουργούν κανονικά. Στο κλείδωμα οθόνης απενεργοποιεί ξαφνικά το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα. Δεν θυμάμαι να να πείραξα κάτι , όσο και αν σκαλίζω τν συσκευή για να την μάθω. Έχει τύχει και σε άλλον; Μια βοήθεια;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/εφαρμογές/nova launcher/ και κάνε του clear cache.

Βασικά όταν πρωτοδιαλέγεις τις χειρονομιες και επιλέγεις με διπλο πατημα να κλειδωνει η οθονη και πας να το κανεις σου βγαζει ενα pop up παραθυρο όπου πρεπει να τσεκαρεις το πρωτο κουτακι. Αλλιως κανει αυτο που περιγραφεις.

Επίσης μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη για lock screen και σου κανει το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...