Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς και θα έρθει update που θα διορθωθεί το πρόβλημα. Ας πουμε εμένα αυτή την στιγμή μου έχει έρθει αναβάθμιση του "android web viewer" στην έκδοση 89.0.4389.105 (22/3/2021) στο S21 Ultra....

Την κάνω ή όχι?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πως επιλέγω στην συγκεκριμένη εφαρμογή να μην δίνω την δυνατότητα να κάνει το update αυτόματα;

 

Απο το playstore στις 3 τελείες πανω δεξια απενεργοποιεις την αυτόματη αναβάθμιση... Θα στο βγάζει συνέχεια για αναβάθμιση και αν πατήσεις να τις κάνεις όλες (μαζι με άλλες) θα σου πετάει παράθυρο αν θα επιλέξεις να κάνεις και αυτή. Θα πατάς ακύρωση και θα κάνει μόνο τις υπόλοιπες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απο το playstore στις 3 τελείες πανω δεξια απενεργοποιεις την αυτόματη αναβάθμιση... Θα στο βγάζει συνέχεια για αναβάθμιση και αν πατήσεις να τις κάνεις όλες (μαζι με άλλες) θα σου πετάει παράθυρο αν θα επιλέξεις να κάνεις και αυτή. Θα πατάς ακύρωση και θα κάνει μόνο τις υπόλοιπες

Υπόχρεος φίλε, σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει διαθέσιμη ενημέρωση για το Android webview στο play store που λύνει όλα τα θέματα που προέκυψαν από εχθές. Οπότε δεν χρειάζεται να κανετε rollback, ενημερώστε το και θα είστε οκ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω vodafone, ξαφνικα απο χθες βραδυ δεν μπορω να ανοιξω υπηρεσιες οπως viber, vodafone app, πχ το car.gr σαν εφαρμογη παντα αν μπω σαν σελιδα ολα καλα, επισης μπαινω κ αμεσως με πεταει εξω κ στην εφαρμογη outlook αν ομως μπω απο την σελιδα δουλευει κανονικα. Υπαρχει καποιο γενικευμενο προβλημα?
Εδώ βλέπουμε ότι αυτό άρχισε από χθές να συμβαίνει σε όλες τις Android συσκευές και το πώς διορθώνεται:

 

Έχει βγει ήδη update αυτό την google για το webview, που διορθώνει το πρόβλημα.

Το έπαθα και στο τηλέφωνο και στην τηλεόραση Android TV.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την συμβουλή σας για θέματα ημερολογίου και εργασιών – tasks .

Μέχρι τώρα είχα στις συσκευές μου ένα ημερολόγιο από τα καλύτερα που θυμάμαι, το pure calendar αλλα ο προγραμματιστής του το έχει χρόνια παρατήσει. Ο λόγος είναι ότι υποστηρίζει ωs εφαρμογή και κυρίως στα widget και εργασίες – tasks και μάλιστα με άλλη εξωτερική εφαρμογή, στην περίπτωση μου το myphoneexplorer client. Είναι πολύ παλιές εφαρμογές και οι δύο αλλά δεν υπάρχει ή δεν έχω βρει άλλο ημερολόγιο της προκοπής που να έχει και εργασίες μαζί 2 σε 1.

 

Απόκτησα την συσκευή μας λίγες μέρες πριν και από ότι είδα έχει τις εφαρμογές Microsoft ενσωματωμένες outlook και Reminder για tasks. Λογικά θα συνεργάζονται στα widgets του outlook αλλά δεν τα εχω δουλέψει ποτέ και δεν ξέρω. Αξίζει το outlook; Τρέχει με το gmail account μου ή πρέπει απαραίτητα να το στήσω με κάποιον Microsoft που έχω αλλά δεν χρησιμοποιώ; Θα βλεπει και τις εργασίες του reminder στο widget;

 

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά πάνω από όλα το note είναι εργαλείο δουλείας και ψάχνω πως θα το στήσω καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Πώς μπορώ από την εφαρμογή του Facebook να ανοίγω τα διάφορα άρθρα σε browser της επιλογής μου και όχι σε αυτόν που έχει το Facebook;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την συμβουλή σας για θέματα ημερολογίου και εργασιών – tasks .

Μέχρι τώρα είχα στις συσκευές μου ένα ημερολόγιο από τα καλύτερα που θυμάμαι, το pure calendar αλλα ο προγραμματιστής του το έχει χρόνια παρατήσει. Ο λόγος είναι ότι υποστηρίζει ωs εφαρμογή και κυρίως στα widget και εργασίες – tasks και μάλιστα με άλλη εξωτερική εφαρμογή, στην περίπτωση μου το myphoneexplorer client. Είναι πολύ παλιές εφαρμογές και οι δύο αλλά δεν υπάρχει ή δεν έχω βρει άλλο ημερολόγιο της προκοπής που να έχει και εργασίες μαζί 2 σε 1.

 

Απόκτησα την συσκευή μας λίγες μέρες πριν και από ότι είδα έχει τις εφαρμογές Microsoft ενσωματωμένες outlook και Reminder για tasks. Λογικά θα συνεργάζονται στα widgets του outlook αλλά δεν τα εχω δουλέψει ποτέ και δεν ξέρω. Αξίζει το outlook; Τρέχει με το gmail account μου ή πρέπει απαραίτητα να το στήσω με κάποιον Microsoft που έχω αλλά δεν χρησιμοποιώ; Θα βλεπει και τις εργασίες του reminder στο widget;

 

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά πάνω από όλα το note είναι εργαλείο δουλείας και ψάχνω πως θα το στήσω καλύτερα

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ χρόνια το μαμά ημερολόγιο και συγχρονιζω με τον Google account.

Αν δώσεις και τις απαραίτητες άδειες ενσωματώνει και τις υπενθυμίσεις του reminder.

Επίσης σε συνδυασμό με το Spen μπορείς να σχεδιάσεις, περικόψεις απευθείας σε μία καταχώρηση ημερολόγιου.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά Πώς μπορώ από την εφαρμογή του Facebook να ανοίγω τα διάφορα άρθρα σε browser της επιλογής μου και όχι σε αυτόν που έχει το Facebook;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του Facebook/Αρχεία μέσων και επαφές/Εξωτερικό άνοιγμα συνδέσμων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ενα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στις αναπάντητες κλήσεις.

Οταν εχω μια αναπάντητη κλήση δεν μου εμφανίζεται ούτε στην AOD αλλα ούτε και στην οθόνη κλειδώματος μέχρι να ξεκλειδώσω την συσκευή και να εμφανιστεί εκείνη ακριβώς την στιγμή στην μπάρα ειδοποιήσεων. Μου κάνει ακριβώς το ίδιο και στο S21 ULTRA . Το θέμα είναι ότι δεν μου το έκανε παλιότερα αλλα τώρα μετά την αναβάθμιση σε 3.1

Οι ειδοποιήσεις στην εφαρμογή τηλεφωνώ είναι ενεργοποιημένες και για την αναπάντητη κλήση και τσεκαρισμένο το να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος

Δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα σε ειδοποιήσεις με καμία άλλη εφαρμογή

Να πω ότι από περίεργες εφαρμογές που μπορεί να σχετίζεται το πρόβλημα είναι το AODnotify

 

Edit: Ηταν η εφαρμογή AODnotify που δημιούργησε το πρόβλημα η οποία τον τελευταίο καιρό παίρνει πολλά Update και δημιουργούνται διαφορά. Μόλις πήρε και ακόμα ενα update και το πρόβλημα δεν λύθηκε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση gcam παιδιά παίζει χωρίς κολλήματα στο κινητό αυτό?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Έχω pixel 3 xl και μάλλον κατέληξε σε συμφωνία για note 10 plus,αξίζει από θέμα φωτό,οθόνης,και καθημερινής χρήσης;το τελευταίο note που είχα ήταν το 5.

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω pixel 3 xl και μάλλον κατέληξε σε συμφωνία για note 10 plus,αξίζει από θέμα φωτό,οθόνης,και καθημερινής χρήσης;το τελευταίο note που είχα ήταν το 5.

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται... Το σίγουρο είναι ότι δεν θα το μετανιώσεις!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε update και νομίζω η κάμερα είναι πολύ καλύτερη...... φίλε είναι υπέροχο τηλ.

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις προηγούμενες συσκευές μου , για να κάνω cast ένα video από το κινητό στην tv χρησιμοποιούσα το bubbleupnp https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

Μια χαρά είναι, αλλά μια και έχω πλέον κινητό της Samsung και όλες τις tv σπίτι το ίδιο, υπάρχει πιο λειτουργική λύση;

Ακόμα μαθαίνω το note. Είδα ότι έχει μια εφαρμογή την smartThings , βρήκα και εγκατέστησα την μια από τις tv μου αλλά μόνο για τηλεκοντρόλ είναι η δυνατότατα της εφαρμογής; Για μεταφορά video από το κινητό στην tv κάνω κάποια άλλη ρύθμιση στην εφαρμογή που δεν βλέπω ή το κάνει κάποια άλλη εφαρμογή της Samsung που δεν γνωρίζω ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις προηγούμενες συσκευές μου , για να κάνω cast ένα video από το κινητό στην tv χρησιμοποιούσα το bubbleupnp https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

Μια χαρά είναι, αλλά μια και έχω πλέον κινητό της Samsung και όλες τις tv σπίτι το ίδιο, υπάρχει πιο λειτουργική λύση;

Ακόμα μαθαίνω το note. Είδα ότι έχει μια εφαρμογή την smartThings , βρήκα και εγκατέστησα την μια από τις tv μου αλλά μόνο για τηλεκοντρόλ είναι η δυνατότατα της εφαρμογής; Για μεταφορά video από το κινητό στην tv κάνω κάποια άλλη ρύθμιση στην εφαρμογή που δεν βλέπω ή το κάνει κάποια άλλη εφαρμογή της Samsung που δεν γνωρίζω ;

 

Καλημέρα...

Κατεβάζοντας την κουρτινα, θα βρεις το κουμπί Smart view. Οταν το πατήσεις θα ψάξει τις διαθέσιμες τηλεοράσεις. Όταν επιλέξεις μια τηλεόραση ίσως σου ζητήσει την 1η φορά να περασεις στο κινητό το pin που θα φανεί στην τηλεόραση...

Το κουμπί Smart View εμφανίζεται και στις φωτογραφίες, πάνω δεξιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Κατεβάζοντας την κουρτινα, θα βρεις το κουμπί Smart view. Οταν το πατήσεις θα ψάξει τις διαθέσιμες τηλεοράσεις

 

Αυτός είναι και ο σημαντικότερος λόγος που αξίζει κανείς να παρακολουθεί τέτοιου είδους νήματα.. Πολύτιμη ενημέρωση - βοήθεια.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες και ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου. Ετσι και νωρίς νωρίς εκει στη σαμμυ!!! ;)fa8ef253852fdbdc7efcd869cc79e9c3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους , θα χρειαστω λιγο την βοηθεια σας παιδες

Μολις αγορασα ενα note 10+ μεταχεισρισμενο αλλα δεν εχει την μαμα screen protector και η αληθεια ειναι εχει κατι ψιλα γδαρσιματακια η οθονη που ελπιζω να τα σβησω με λιγη οδοντροκρεμα και να βαλω καπακι μεμβρανη , το θεμα ομως οτι δεν βρισκω, η smartec στην καλλιθεα λεει οτι δεν εχει (μενω νοτια),και ειχα διαβασει σε καποιο ποστ οτι ξαναμπαινει η εργοστασιακη με 10 ευρω κοστος.

Που θα μπορουσα να παω ρε παιδια?

Και μια τρικι ερωτηση, εχω 2 χρονια εγγυηση τι θα μπορουσα να κανω στην οθονη ;) ωστε το σερβις να μου την αλλαξει μεσα στην εγγυηση χωρις δευτερη κουβεντα μπας και γλυτωσω τις γρατζουνιες (φαση να παιζω τερμα φωτεινοτητα μπας και γινει κανενα θαυμα)

Σας ευχαριστω για οποια βοηθεια

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους , θα χρειαστω λιγο την βοηθεια σας παιδες

Μολις αγορασα ενα note 10+ μεταχεισρισμενο αλλα δεν εχει την μαμα screen protector και η αληθεια ειναι εχει κατι ψιλα γδαρσιματακια η οθονη που ελπιζω να τα σβησω με λιγη οδοντροκρεμα και να βαλω καπακι μεμβρανη , το θεμα ομως οτι δεν βρισκω, η smartec στην καλλιθεα λεει οτι δεν εχει (μενω νοτια),και ειχα διαβασει σε καποιο ποστ οτι ξαναμπαινει η εργοστασιακη με 10 ευρω κοστος.

Που θα μπορουσα να παω ρε παιδια?

Και μια τρικι ερωτηση, εχω 2 χρονια εγγυηση τι θα μπορουσα να κανω στην οθονη ;) ωστε το σερβις να μου την αλλαξει μεσα στην εγγυηση χωρις δευτερη κουβεντα μπας και γλυτωσω τις γρατζουνιες (φαση να παιζω τερμα φωτεινοτητα μπας και γινει κανενα θαυμα)

Σας ευχαριστω για οποια βοηθεια

 

Καλησπέρα

 

Μόνο στη SMARTEC στο Χαϊδάρι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους , θα χρειαστω λιγο την βοηθεια σας παιδες

Μολις αγορασα ενα note 10+ μεταχεισρισμενο αλλα δεν εχει την μαμα screen protector και η αληθεια ειναι εχει κατι ψιλα γδαρσιματακια η οθονη που ελπιζω να τα σβησω με λιγη οδοντροκρεμα και να βαλω καπακι μεμβρανη , το θεμα ομως οτι δεν βρισκω, η smartec στην καλλιθεα λεει οτι δεν εχει (μενω νοτια),και ειχα διαβασει σε καποιο ποστ οτι ξαναμπαινει η εργοστασιακη με 10 ευρω κοστος.

Που θα μπορουσα να παω ρε παιδια?

Και μια τρικι ερωτηση, εχω 2 χρονια εγγυηση τι θα μπορουσα να κανω στην οθονη ;) ωστε το σερβις να μου την αλλαξει μεσα στην εγγυηση χωρις δευτερη κουβεντα μπας και γλυτωσω τις γρατζουνιες (φαση να παιζω τερμα φωτεινοτητα μπας και γινει κανενα θαυμα)

Σας ευχαριστω για οποια βοηθεια

 

Η οδοντόκρεμα που κολλάει?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 3 εβδομάδες μαζί του και κάθε μέρα ανακαλύπτω και κάτι καινούριο. Από το κουτί βγήκε με Android 10 και μόλις άνοιξε για πρώτη φορά βρήκε αναβάθμιση σε 11. Την κάνω ή δημιουργεί κάποια προβλήματα? Με την μπαταρία του όμως έχω θέμα δε βγάζω ούτε μέρα..

Έχετε να προτείνετε κάποια συμβατή προστασία οθόνης όταν κάποια στιγμή βγει η εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες και ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου. Ετσι και νωρίς νωρίς εκει στη σαμμυ!!! ;)Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι συσκευή έχεις γιατί εμένα Ελληνικό απο Public δεν μου έχει έρθει ακόμα..... Εκτός και αν είσαι στο εξωτερικό, εχεις snapdragon ή cosmote - Γερμανός!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...