Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχω ένα πρόβλημα όταν μιλάω μου χάνονται τα δεδομα τελείως και όταν τελειώσω την κλήση επανέρχονται μπορώ όταν μιλάω να μην χάνω τα δεδομένα?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι γίνεται κατα την διάρκεια της κλήσης.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα πρόβλημα όταν μιλάω μου χάνονται τα δεδομα τελείως και όταν τελειώσω την κλήση επανέρχονται μπορώ όταν μιλάω να μην χάνω τα δεδομένα?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι κλήσεις που γίνονται μέσω 4G χρησιμοποιούν κάποιες φορές δεδομένα. Το λέει εξάλλου στις ρυθμίσεις των κλήσεων. Αν δεν θες να χρησιμοποιούνται δεδομένα, τότε πρέπει να απενεργοποιήσεις στο μενού των κλήσεων στις κλήσεις μέσω VoLTE:

Συνδέσεις > δίκτυα κινητής τηλεφωνίας

Εκτός κι εννοείς κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread. Από Δευτέρα θα είμαι νέος κάτοχος της συσκευής, προερχόμενος χρόνια από xiaomi. Τελευταίο μου Samsung ηταν το ηρωικό S2.

Μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο να μου στείλει κανένα link με οδηγίες, στα Ελληνικά κατά προτίμηση, για καλό σετάρισμα αλλά πολύ περισσότερο με tips για την συσκευή και ιδιαιτέρα για το πενάκι; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread. Από Δευτέρα θα είμαι νέος κάτοχος της συσκευής, προερχόμενος χρόνια από xiaomi. Τελευταίο μου Samsung ηταν το ηρωικό S2.

Μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο να μου στείλει κανένα link με οδηγίες, στα Ελληνικά κατά προτίμηση, για καλό σετάρισμα αλλά πολύ περισσότερο με tips για την συσκευή και ιδιαιτέρα για το πενάκι; Ευχαριστώ!

 

εγω θα σου προτεινα να μη πειράξεις τπτ να το δουλεψεις μια βδομαδα ως εχει για να φτιαξει κ η μπαταρία κ μετα αν δε σου κανει ψαξου, θεωρω θα σε ευχαριστημενος αν δεν, disable οσα app δε θες κ δες κ αυτόν τον οδηγο https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να μη πειράξεις τπτ να το δουλεψεις μια βδομαδα ως εχει για να φτιαξει κ η μπαταρία κ μετα αν δε σου κανει ψαξου, θεωρω θα σε ευχαριστημενος αν δεν, disable οσα app δε θες κ δες κ αυτόν τον οδηγο https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό, πολύ χρήσιμο. Η συσκευή μου είναι μεταχειρισμένη 40 ημερών μόνο , οπότε η μπαταρία θα είναι οκ.

Αν υπάρχει κάτι σαν οδηγός ή tips για το πενάκι κυρίως, θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Τα μπέρδεψες....

 

sent from my S10 Lite

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενεργοποίησε το VOLTE και τα δεδομένα σου θα παραμένουν ενεργά και κατά την διάρκεια των κλήσεων

 

sent from my S10 Lite

Το ίδιο είπα...
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Τα μπέρδεψες....

 

sent from my S10 Lite

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενεργοποίησε το VOLTE και τα δεδομένα σου θα παραμένουν ενεργά και κατά την διάρκεια των κλήσεων

 

sent from my S10 Lite

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Μου βγάζει αυτο το bug.

Πως μπορώ να δω τι είναι και το φτιάχνω;

Ευχαριστώ 1ff77c0f560abdc7374e5a984f3463ce.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προετοιμάζομαι για την συσκευή που θα παραλάβω αύριο γι αυτό συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, δύσκολο να ψάξω σε 314 σελίδες. Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή εγγραφής συνομιλίας που να δουλεύει απροβλημάτιστα , να ακούγεται καλά και ο συνομιλητής; Εννοείται η pro version.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μας λέει ο τύπος ότι υπάρχει σημαντική διαφορά στη μπαταρία με το νέο UI 3.1

Ελπιζω να είναι αλήθεια...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!
Δουλεύει στο 99% των περιπτώσεων και πολύ καλά μάλιστα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχε αναφερθεί σε κάποιο νήμα ( note 20 ή10) μια εφαρμογή για να ενεργοποιηται η always on display μόνο όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχε αναφερθεί σε κάποιο νήμα ( note 20 ή10) μια εφαρμογή για να ενεργοποιηται η always on display μόνο όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ.

AODNOTIFY... απο playstore...Αν μείνεις μόνο σε αυτή την ρύθμιση (να ανάβει η AOD οταν δέχεσαι κάποια ειδοποίηση και μόλις την δεις να απενεργοποιείται ξανά) θα έχει μηδαμινή κατανάλωση. Αν αρχίσεις και φορτώνεις Led ειδοποιήσεις γύρω από την selfie camera κτλ θα έχεις και τις ανάλογες καταναλώσεις... Η Pro έκδοση (μέρα πληρωμής) σου δίνει επιλογές για το πότε θα θεωρεί η εφαρμογή ότι έχεις δει την ειδοποίηση οπως και την επιλογή να ανάβει η οθόνη σε κάθε λήψη ειδοποιήσεις και να βλέπεις την lockscreen

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελευταία εχω battery drain από ένα core app- "Αρχεία καταγραφής κλησεων".. γνωρίζει κανείς τι είναι και τι μπορώ να κανω? Edited by master1992g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελευταία εχω battery drain από ένα core app- "Αρχεία καταγραφής κλησεων".. γνωρίζει κανείς τι είναι και τι μπορώ να κανω?
Βρες την εφαρμογή "τηλέφωνο" και κάνε διαγραφή της cashe και επιβολή διακοπής. Για κάποιο λόγο κόλλησε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρες την εφαρμογή "τηλέφωνο" και κάνε διαγραφή της cashe και επιβολή διακοπής. Για κάποιο λόγο κόλλησε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα οτι είπες σε ότι εφαρμογή-εφαρμογη συστήματος βρήκα σε σχέση το "τηλεφωνο".. θα επανέλθω με τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Το one ui 3.1 δεν μου εχει ερθει ακομα. Ελληνικη συσκευη εννοειτε με δυο sim μεσα, WIND και VODAFONE.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Το one ui 3.1 δεν μου εχει ερθει ακομα. Ελληνικη συσκευη εννοειτε με δυο sim μεσα, WIND και VODAFONE.

 

Νομίζω ότι δεν έχει έρθει σε κανέναν ακόμα στην Ελλάδα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , εχει μπει απο 8 /3 και η Ελληνικη 11 με το one UI 3.1 , οποιος θελει να την κατεβασει να την βαλει μεσω odin.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το update μόλις μέσω OTA

 

Tι rom εχεις ? γιατι εγω εχω βαλει την 11 Greece COS ( Cosmote) μεσω odin εδω και κανα μηνα και δεν εχει ερθει κατι .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...