Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν θα βγάλεις φωτογραφίες με εστίαση και γίνει αποθήκευση, θα δεις πως θα σου βγάζει το "αλλαγή εφέ φόντου" που μόλις το πατήσεις θα μπορείς να εφαρμόσεις ποσο bokeh θέλεις να έχει η φωτογραφία και τι είδους (έχει διάφορα) f7a1031e2d05893f18b2bc8a467ce4a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βγάλεις φωτογραφίες με εστίαση και γίνει αποθήκευση, θα δεις πως θα σου βγάζει το "αλλαγή εφέ φόντου" που μόλις το πατήσεις θα μπορείς να εφαρμόσεις ποσο bokeh θέλεις να έχει η φωτογραφία και τι είδους (έχει διάφορα) f7a1031e2d05893f18b2bc8a467ce4a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το ειδα και αυτο τωρα πως λειτουργει στη φωτό. Σε βιντεο ομως πρεπει να το κανουμε την ωρα που τραβαμε.Ετσι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και αυτο τωρα πως λειτουργει στη φωτό. Σε βιντεο ομως πρεπει να το κανουμε την ωρα που τραβαμε.Ετσι;
Σωστά, στο βίντεο πρέπει να γίνει εν ώρα λήψης.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πήρες την 3.1 και εγώ περιμένω ακόμα την 3.0.Μηπως χάθηκε στο δρόμο?

 

Ωχ... Γιατί όμως? Αν θυμάμαι καλά ήταν στην ενημέρωση Γενάρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Πήραμε και επισήμως ui 3.1. Μόλις το εγκατέστησα Σε Swiss note 10+ 5g.

Καλημερα,δλδ παιρνουμε σειρα σιγα σιγα!!Αναμενουμε εντυπωσεις και αλλαγες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Γιατί όμως? Αν θυμάμαι καλά ήταν στην ενημέρωση Γενάρη?

 

Ούτε την ενημέρωση Ιανουαρίου έχω πάρει. Είμαι ακόμα με Δεκεμβρίου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος note10+, έχω πρόβλημα με το notification light, είδα σε βιντεο το hole punch effect από το edge lightning+ μέσω good lock το οποίο ήταν ότι πρέπει αλλά στο one ui 3.0 το έχει αφαιρέσει, τι έχετε να προτείνετε, εσείς τι χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας το ONE UI 3.1 στο s21 ultra δεν υπάρχει καμία από τις παραπάνω επιλογές για bohem... Πλέον έχει μπει η κατηγορία "Πορτρέτο" αν και στο βίντεο δεν έχω βρει πως γίνετε (στο s21 ultra)

 

Bokeh. Οχι bohem. Βohemian rhapsody θα το κάνεις ;:lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχει αλλάξει πάλι κάτι με τις ειδοποιήσεις στο gmail;

 

Έχουν σταματήσει να ερχονται, έχω παλέψει βελτιστοποιηση, ρυθμίσεις ειδοποιήσεων κτλ έχει μουλαρωσει.

 

Καμία ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχει αλλάξει πάλι κάτι με τις ειδοποιήσεις στο gmail;

 

Έχουν σταματήσει να ερχονται, έχω παλέψει βελτιστοποιηση, ρυθμίσεις ειδοποιήσεων κτλ έχει μουλαρωσει.

 

Καμία ιδέα ;

Να τα πάρουμε από την αρχή....

1)Από τις ρυθμίσεις - εφαρμογες - Gmail έδωσες όλες τις άδεις στην εφαρμογή και Ενεργοποίησες όλες τις ειδοποιήσεις και τσέκαρες ότι είναι ενεργοποιημένη"να επιτρέπεται η χρήση δεδομένων στο παρασκήνιο" & "να επιτρέπετε η δραστηριότητα στο παρασκήνιο" στα δεδομένα & μπαταρία

2) Έβαλες το Gmail σε εξαίρεση από την βελτιστοποίηση μπαταρίας

3) Από τις ρυθμίσεις - φροντίδα μπαταρίας - μπαταρία - όροι χρήσης στο παρασκήνιο έβαλες την εφαρμογή Gmail στην λίστα με τις εφαρμογές που δεν θα κλείνουν ποτέ.

 

Αν έχεις κάνει όλα τα παραπάνω δεν υπάρχει κάτι άλλο

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια ερώτηση. Είναι λογικό να μην έχω πάρει ακόμα την 11 και να είμαι και με ενημέρωση ασφαλειας 1 Δεκεμβρίου? Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια ερώτηση. Είναι λογικό να μην έχω πάρει ακόμα την 11 και να είμαι και με ενημέρωση ασφαλειας 1 Δεκεμβρίου?

 

Απο που έχεις κάνει την αγορά της συσκευής και σε ποιο παροχο είσαι?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από κωτσοβολο το πήρα το Νοέμβριο και είμαι με wind.

 

Μου κάνει εντύπωση... Εγω αν ήμουν Αθήνα θα το είχα ήδη πάει στην smartec για έλεγχο και αναβάθμιση... Η έστω περίμενε να πάρουν τα ελληνικά την one ui 3.1 και αν δεν σου έρθει πας τότε μιας και θα κάνει και ολική επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να κάνω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Ποια ειναι η γνώμη σου?

 

Δοκίμασε και Πήγαινε στις ρυθμίσεις στις εφαρμογές επέλεξε να σου εμφανίζει τις εφαρμογές συστήματος και βρες την εφαρμογή System update κάνε εκκαθάριση cache και δεδομένων επανεκκίνηση τη συσκευή και Δοκίμασε να δεις αν σου βγάλει κάποια αναβάθμιση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτο που ειπες αλλά τίποτα. Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι τιποτα.Καμιά άλλη ιδέα??? Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , ειδα λετε πηρε το UI 3.1 ? Εγω εχω βαλει την cosmote android 11 μεσω odin , σας εχει ερθει σε αυτην ?

 

Και θα ηθελα την βοηθεια σας στο παρακατω ερωτημα (#363) , γιατι εχω ψιλοαπελπιστει .... :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479283&page=25

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια ερώτηση. Είναι λογικό να μην έχω πάρει ακόμα την 11 και να είμαι και με ενημέρωση ασφαλειας 1 Δεκεμβρίου?
Να ελέγξεις το CSC της συσκευής σου. Μπες στις ρυθμίσεις > πληροφορίες για το τηλέφωνο > πληροφορίες για το λογισμικό και δες την παράγραφο: έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών.

Υποθέτω ότι το CSC σου πρέπει να είναι από κάποια έκδοση όπως της Σιγκαπούρης που ήταν το δικό μου και έπαιρνε μόνο τις σημαντικές αναβαθμίσεις και μάλιστα όποτε το κρίνει σημαντικό ο παροχέας της έκδοσης.

Άλλαξα την CSC από SIN (Singtel) που ήταν σε EUR (Ελληνική έκδοση άνευ παρόχου) και έληξε. Παίρνει όλες τις αναβαθμίσεις πλέον.

Κάτι τέτοιο υποθέτω ότι συμβαίνει και σε σένα. Δεν έχω άλλη εξήγηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Να ελέγξεις το CSC της συσκευής σου. Μπες στις ρυθμίσεις > πληροφορίες για το τηλέφωνο > πληροφορίες για το λογισμικό και δες την παράγραφο: έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών.

Υποθέτω ότι το CSC σου πρέπει να είναι από κάποια έκδοση όπως της Σιγκαπούρης που ήταν το δικό μου και έπαιρνε μόνο τις σημαντικές αναβαθμίσεις και μάλιστα όποτε το κρίνει σημαντικό ο παροχέας της έκδοσης.

Άλλαξα την CSC από SIN (Singtel) που ήταν σε EUR (Ελληνική έκδοση άνευ παρόχου) και έληξε. Παίρνει όλες τις αναβαθμίσεις πλέον.

Κάτι τέτοιο υποθέτω ότι συμβαίνει και σε σένα. Δεν έχω άλλη εξήγηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν διαφωνώ καθόλου αν και θα είναι πολύ περίεργο κάτι τέτοιο μιας και η συσκευή είναι αγορασμένη από κοτσοβολο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το phone info και λεει made in vietnam. Αλλαξα το csc σε eur εκανα επανεκινηση της συσκευης ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα. Ξαναδοκιμασα κανοντας αλλαγη σε DBT Αλλα παλι τιποτα. Μερικα ποστ ποιο πισω εχω βαλει και φωτο με το λογισμικο που εχει τωρα η συσκευη.Με νυχια και με δοντια κρατιεμα ινα μην το σπασω.εκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών SAOMC_SM-N975F_OXM_DBT_QQ_0008 RF8N818H0GA DBT/EUR,DBT/EUR Το αφησα ΜΕ DBT μπας και αλλα δεν βλεπω φως.Μηπως λεω μηπως να περναγα την γερμανικη μεσω ODIN να ξεμπερδευω??? Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το phone info και λεει made in vietnam. Αλλαξα το csc σε eur εκανα επανεκινηση της συσκευης ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα. Ξαναδοκιμασα κανοντας αλλαγη σε DBT Αλλα παλι τιποτα. Μερικα ποστ ποιο πισω εχω βαλει και φωτο με το λογισμικο που εχει τωρα η συσκευη.Με νυχια και με δοντια κρατιεμα ινα μην το σπασω.εκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών SAOMC_SM-N975F_OXM_DBT_QQ_0008

Το made in vietnam, αφορά το εργοστάσιο από το οποίο βγήκε. Από εκεί βγαίνουν όλα, άσχετα με το λογισμικό που του φορτώνουν.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...