Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρίς να γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο, πιστεύω ότι ήταν λάθος η χρήση πιστολακιού, και εξαιτίας του ρεύματος αέρα πέρασε η υγρασία την αδιαβροχοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, επειδη κανω συχνη χρηση του samsung notes, οταν ειμαι στο σε μια σελιδα εκ των σημειωσεων που εχω γενικα, δεν γινεται να αλλαξεις στην επομενη ή την προηγουμενη οπως πχ κανουμε με τις φωτογραφιες? Θα ηταν πολυ χρησιμο κ δεν εχω βρει καποια επιλογη. Τωρα πχ κανεις back κ ξαναπατας κτλ

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο, πιστεύω ότι ήταν λάθος η χρήση πιστολακιού, και εξαιτίας του ρεύματος αέρα πέρασε η υγρασία την αδιαβροχοποίηση

Σωστός ✌️ μου έχει συμβεί και σε ρολόι ακριβής μάλιστα εταιρίας (ρολόι μύθος- καταδυτικό κιόλας) κάνοντας δυστυχώς το ίδιο λάθος με το πιστολάκι...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, επειδη κανω συχνη χρηση του samsung notes, οταν ειμαι στο σε μια σελιδα εκ των σημειωσεων που εχω γενικα, δεν γινεται να αλλαξεις στην επομενη ή την προηγουμενη οπως πχ κανουμε με τις φωτογραφιες? Θα ηταν πολυ χρησιμο κ δεν εχω βρει καποια επιλογη. Τωρα πχ κανεις back κ ξαναπατας κτλ

 

Καλημέρα.

Κάθε σημείωση μπορεί να αποτελείται από πολλές σελίδες τις οποιες προσθέτεις με "επεξεργασια" και στις 3 τελείες "προσθήκη σελιδας". Οταν είσαι στη πολυσέλιδη σημείωση αλλάζεις σελίδες σέρνοντας δεξιά κ αριστερά.

Εσυ μάλλον έχεις πολλές διαφορετικές σημειώσεις οποτε αναγκαστικά με back βγαίνεις και ξαναμπαίνει στην επομενη.

Μπορείς να τις επεξεργαστεις και ανά θέμα να ανοίξεις σελιδες και να κάνεις copy-paste τις υπάρχουσες σημειώσεις σου μέσα σε μια..

Ελπίζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάθε σημείωση μπορεί να αποτελείται από πολλές σελίδες τις οποιες προσθέτεις με "επεξεργασια" και στις 3 τελείες "προσθήκη σελιδας". Οταν είσαι στη πολυσέλιδη σημείωση αλλάζεις σελίδες σέρνοντας δεξιά κ αριστερά.

Εσυ μάλλον έχεις πολλές διαφορετικές σημειώσεις οποτε αναγκαστικά με back βγαίνεις και ξαναμπαίνει στην επομενη.

Μπορείς να τις επεξεργαστεις και ανά θέμα να ανοίξεις σελιδες και να κάνεις copy-paste τις υπάρχουσες σημειώσεις σου μέσα σε μια..

Ελπίζω να βοηθησα...

 

Φυσικα κ βοηθησες, σε ευχαριστω πολυ!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά την κάμερα στην λήψη βίντεο ανάλογα με τα fps ισχύει 100%...και όχι μόνο στο Note 10 plus αλλα και στο S21 Ultra (τα έχω και τα 2)

Αυτό δεν συνέβη με την Android 11 αλλα το ίδιο γινόταν και με την 10

Σε δικές μου δοκιμές σε εσωτερικό χώρο με καλό φωτισμό από φωτιστικά σώματα η διαφορά στην ποιότητα μεταξύ 30fps & 60fps είναι χαοτική... Στα 30fps τραβάει αξιοπρεπεστατα ενώ στα 60fps δεν βλέπετε, πολύ πιο σκοτεινό και με πάρα πολύ θόρυβο... Και εννοείτε ότι ξεχνάτε την έξτρα σταθεροποιηση και στις 2 αναλύσεις

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στην UHD ανάλυση και εκεί έχει την ίδια συμπεριφορά...

Το αναφέρω για να ξέρουν όσοι κάνουν νυχτερινές λήψεις στο αυτόματο πάντα σε 30fps με κλειστό το "χερακι" (έξτρα σταθεροοοιηση)... Η σταθεροποιηση είναι μια χαρά με την υπάρχον ρύθμιση απο το μενού των ρυθμίσεων απλά η έξτρα κάνει την ποιότητα πολύ χειρότερη...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο μικρό Note 10 που έχω εγώ από το αντροιντ 10 στα 60fps χάλια βίντεο τράβαγε και τώρα με την 11 δεν άλλαξε κάτι.Στα 30fps είναι μια χαρά.

Κι αναρωτιέμαι άλλες ναυαρχίδες έτσι τραβάνε ή μόνο η σαμσουνγκ τα έκανε μαντάρα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέτε μερικοί ότι να ναι και για να έχετε τους φακέλους με 4app στην σειρά κατεβάσετε το nicelock από το playstore και το απαραίτητο module που έχω στις εικόνες παρακάτω 83d32747bc1b6c1775bfb68828212064.jpg4a8dfc3bcadb383c014c2e7cde1a26b0.jpgaaf6c29d9af685e94eba639c6973a9d4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να και πως είναι η δική μου συσκευή eecddc8cb8cafbb6f8f97679a6c522e8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε κατεβασα το nice lock αλλα μου λεει οτι λογω χωρας δεν μπορω να κανω install modules. Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το one ui σημερα update για τους φακέλους. Ενα update απο galaxy store και έτοιμο. Φυσικα μπαίνουμε μεσα να το εμεργοποιησουμε Edited by galactob
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κατεβασα το nice lock αλλα μου λεει οτι λογω χωρας δεν μπορω να κανω install modules. Καμια ιδεα;
Καλησπερα. Υπαρχει τροπος να εγκαταστησεις το Good Lock αντι για το nice lock και να σου δουλευει κανονικα το Home up.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το ui σημερα update για τους φακέλους. Ενα update απο galaxy store και έτοιμο. Φυσικα μπαίνουμε μεσα να το εμεργοποιησουμε

Φίλε μου δεν καταλαβαίνουμε τι εννοείς.... Ποιος έβαλε? Ποιο UI από το Galaxy Store και που μπαίνεις να ενεργοποιησεις?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν καταλαβαίνουμε τι εννοείς.... Ποιος έβαλε? Ποιο UI από το Galaxy Store και που μπαίνεις να ενεργοποιησεις?

 

Η samsung. Ολοι λεμε για την διαταξη των εικονιδίων στους φακελους οτι απο 4 στο adroid 10 γίνανε 3 στο adroid 11. Ελληνικό note 10 plus !

Edited by galactob
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Η samsung. Ολοι λεμε για την διαταξη των εικονιδίων στους φακελους οτι απο 4 στο adroid 10 γίνανε 3 στο adroid 11.

 

Α... Εννοείς ότι στο Galaxy Store ήρθε νέα αναβάθμιση της εφαρμογής One Ui στο οποίο με την αναβάθμιση προστέθηκε στο μενού ρυθμίσεων της αρχικής οθόνης η επιλογή για 4 εφαρμογές ανα σειρά μέσα στους φακέλους. Αν αυτό εννοείς θα τσεκάρω αν έχει έρθει και σε εμένα στο Note 10 plus... Στο S21 Ultra δεν έχει έρθει για την ώρα

 

Edit : Εκανα έλεγχο και στο Note 10 plus ελληνικό απο public αλλα δεν μου έβγαλε κάποια αναβάθμιση του Samsung One UI Home

Εκτός και αν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική ή γενικός δεν βρίσκεσαι Ελλάδα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Α... Εννοείς ότι στο Galaxy Store ήρθε νέα αναβάθμιση της εφαρμογής One Ui στο οποίο με την αναβάθμιση προστέθηκε στο μενού ρυθμίσεων της αρχικής οθόνης η επιλογή για 4 εφαρμογές ανα σειρά μέσα στους φακέλους. Αν αυτό εννοείς θα τσεκάρω αν έχει έρθει και σε εμένα στο Note 10 plus... Στο S21 Ultra δεν έχει έρθει για την ώρα

 

Edit : Εκανα έλεγχο και στο Note 10 plus ελληνικό απο public αλλα δεν μου έβγαλε κάποια αναβάθμιση του Samsung One UI Home

Εκτός και αν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική ή γενικός δεν βρίσκεσαι Ελλάδα

 

Μόλις έλαβα την αναβάθμιση του Samsung UI Home στο S21 Ultra και λειτουργεί οοως περιγράφει ο φίλος παραπάνω... Σε αναμονή για παραλαβή στο Note 10 plus

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Από boken παιδια στη συσκευή τι γίνεται.Δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα για φωτογραφία και βίντεο; Το έψαξα αλλα δε βλέπω κάτι...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Από boken παιδια στη συσκευή τι γίνεται.Δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα για φωτογραφία και βίντεο; Το έψαξα αλλα δε βλέπω κάτι...

Φυσικά και υπάρχει, και για φωτογραφία και για βίντεο. Είναι το live focus. Αν δεν το βρίσκεις στο κάτω μέρος, πάτησε στο more.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα νεα απο τη Samsung παιδιά. Οσα μοντέλα λέει βγήκαν απο το 2019 και έπειτα, θα έχουν πλέον τουλάχιστον 4 χρόνια ενημερώσεων ασφαλείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικά και υπάρχει, και για φωτογραφία και για βίντεο. Είναι το live focus. Αν δεν το βρίσκεις στο κάτω μέρος, πάτησε στο more.

Στο κατω μερος που λές που δηλαδή; Στο ΑΛΛΕΣ που πηγα βλεπω το ΕΣΤ.ΠΡ.ΧΡ. και ΒΙΝ.ΕΣ.ΠΡ.ΧΡ. Μηπως ειναι αυτά; Πάντως το live focus δε το βρισκώ πουθενα...:(

Inked-Screenshot-20210222-190640-Camera-LI.jpg

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει, και για φωτογραφία και για βίντεο. Είναι το live focus. Αν δεν το βρίσκεις στο κάτω μέρος, πάτησε στο more.

 

Τώρα διαπίστωσα και εγώ το ίδιο. Δε το βρίσκω ούτε το live Focus αλλά ούτε και το more.

Που είναι βρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διαπίστωσα και εγώ το ίδιο. Δε το βρίσκω ούτε το live Focus αλλά ούτε και το more.

Που είναι βρε παιδιά;

Ελα ντε; Σε βιντεακια που εχω δει ειναι μπροστα στις επιλογές κατω, οταν ανοιγεις την εφαρμογή της καμερας. Τωρα τι χαζομαρα εκαναν και το εκρυψαν, εαν υπάρχει, δε το καταλαβαινω. Μεσω Αγγλίας να πηγαινουμε να το βρισκουμε...:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε; Σε βιντεακια που εχω δει ειναι μπροστα στις επιλογές κατω, οταν ανοιγεις την εφαρμογή της καμερας. Τωρα τι χαζομαρα εκαναν και το εκρυψαν, εαν υπάρχει, δε το καταλαβαινω. Μεσω Αγγλίας να πηγαινουμε να το βρισκουμε...:mad:

Σου δίνει τη δυνατότητα να προσθέσεις στο κάτω μέρος όποιες από τις επιλογές θες. Έχει τα τελείως βασικά και τα υπόλοιπα στο More (Άλλες), όμως μπορείς να προσθέσεις και να αφαιρέσεις όσες επιλογές θες, κρατάς πατημένο αυτό που θες και το σέρνεις.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει τη δυνατότητα να προσθέσεις στο κάτω μέρος όποιες από τις επιλογές θες. Έχει τα τελείως βασικά και τα υπόλοιπα στο More (Άλλες), όμως μπορείς να προσθέσεις και να αφαιρέσεις όσες επιλογές θες, κρατάς πατημένο αυτό που θες και το σέρνεις.

Α μάλιστα.Αρα σαν live focus το κατάργησαν και τα έβαλαν ξεχωριστά,όπως τα έχω στην πάνω εικόνα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας το ONE UI 3.1 στο s21 ultra δεν υπάρχει καμία από τις παραπάνω επιλογές για bohem... Πλέον έχει μπει η κατηγορία "Πορτρέτο" αν και στο βίντεο δεν έχω βρει πως γίνετε (στο s21 ultra)
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας το ONE UI 3.1 στο s21 ultra δεν υπάρχει καμία από τις παραπάνω επιλογές για bohem... Πλέον έχει μπει η κατηγορία "Πορτρέτο" αν και στο βίντεο δεν έχω βρει πως γίνετε (στο s21 ultra)

Αντι να δώσουν περισσότερες δυνατότητες, κόβουν και αυτες που υπάρχουν. Τι τρελά ειναι αυτα;:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Στο κατω μερος που λές που δηλαδή; Στο ΑΛΛΕΣ που πηγα βλεπω το ΕΣΤ.ΠΡ.ΧΡ. και ΒΙΝ.ΕΣ.ΠΡ.ΧΡ. Μηπως ειναι αυτά; Πάντως το live focus δε το βρισκώ πουθενα...:(

 

Inked-Screenshot-20210222-190640-Camera-LI.jpg

 

Αυτά είναι.

Δημιουργεί αυτόματα θολό το φόντο στη φωτογραφία ή βίντεο αντιστοίχως και μπορείς να ρυθμίσεις το φόντο πόσο θολό θέλεις να είναι με την μπάρα που εμφανίζεται στην επεξεργασία της.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...