Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια και λειτουργουσε η γραφιδα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ολα καλα. απλα ξανα στησιμο απο την αρχη. σε ευχαριστω πολύ για την βοηθεια .

 

Το φανταστικά ότι εκεί θα πήγαινε η κατάσταση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειχα βαλει παλια μεσω odin την Γερμανικη οοοοταν ειχε βγει η 11 .

Ηθελα να ρωτησω , αξιζει να περασω την Ελληνικη , η Γερμανικη που εχω ειναι η N975FXXU6ETLL ενω ειδα εχει βγει και Greek N975FXXS6EUA1

 

Ειναι πιο ανωτερη η Ελληνικη απο αυτην που εχω ? και λογω που εχω cosmote αξιζει να βαλω την COS ? τι διαφορα εχει η COS με την EUR ? ( Πιστευω καμια )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειχα βαλει παλια μεσω odin την Γερμανικη οοοοταν ειχε βγει η 11 .

 

Ηθελα να ρωτησω , αξιζει να περασω την Ελληνικη , η Γερμανικη που εχω ειναι η N975FXXU6ETLL ενω ειδα εχει βγει και Greek N975FXXS6EUA1

 

 

 

Ειναι πιο ανωτερη η Ελληνικη απο αυτην που εχω ? και λογω που εχω cosmote αξιζει να βαλω την COS ? τι διαφορα εχει η COS με την EUR ? ( Πιστευω καμια )

Η COS είναι για τις δεσμευμένες συσκευές που πουλάει η Cosmote με συμβόλαιο και τις απελευθερώνει όταν λήξει το συμβόλαιο και εξοφληθεί η συσκευή και η EUR είναι η ελεύθερη έκδοση. Όταν αγοράζεις την συσκευή χωρίς δεσμεύσεις δηλαδή.

Νομίζω όμως ότι η διαφορά ανάμεσα στις ελληνικές και τις γερμανικές εκδόσεις είναι ότι οι ελληνικές δεν έχουν το Samsung pay ενώ οι γερμανικές το έχουν (χωρίς να είμαι σίγουρος αν όντως το έχουν Θα το δεις στην ήδη υπάρχουσα γερμανική ROM που έχεις)

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Αντιμετωπίζω ενα παραξενο προβλημα με τα δεδομενα. Οταν βρισκομαι εξω και συνδεω τα δεδομενα μου, δεν λειτουργουν.Οταν ειμαι σπιτι μου λειτουργουν... Στη Q εκτος των ρυθμισεων περιαγωγες κτλ μου ειπανε να επιλεξω ως ενεργό προφίλ το: Wind Internet. Που ειναι αυτο βρε παιδια; Μπας και ειναι αυτό; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Αντιμετωπίζω ενα παραξενο προβλημα με τα δεδομενα. Οταν βρισκομαι εξω και συνδεω τα δεδομενα μου, δεν λειτουργουν.Οταν ειμαι σπιτι μου λειτουργουν... Στη Q εκτος των ρυθμισεων περιαγωγες κτλ μου ειπανε να επιλεξω ως ενεργό προφίλ το: Wind Internet. Που ειναι αυτο βρε παιδια; Μπας και ειναι αυτό;

Ρυθμίσεις - συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων πρόσβασης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων πρόσβασης

Στα Ονοματα Σημειων Προσβασης οταν πηγαίνω υπάρχει τικαρισμένο το Q Internet που εχει μεσα APN κτλ. Το Q Internet δηλαδή αλλάζω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στα Ονοματα Σημειων Προσβασης οταν πηγαίνω υπάρχει τικαρισμένο το Q Internet που εχει μεσα APN κτλ. Το Q Internet δηλαδή αλλάζω;

 

Εγώ είμαι wind και έχει τικαρισμενο το wind internet και έχει μέσα αυτά που είπες μιλα με την Q μήπως πρεπει να κάνεις κάποια αλλαγή εκεί μεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια υπάρχει topic για το note 20?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανε μια αναζήτηση note 20 ultra και θα στο βγαλει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στα Ονοματα Σημειων Προσβασης οταν πηγαίνω υπάρχει τικαρισμένο το Q Internet που εχει μεσα APN κτλ. Το Q Internet δηλαδή αλλάζω;

 

Αυτές τις ρυθμίσεις έχω εγω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και αυτές ελπίζω να βοήθησα

Καλημερα φιλε μου. Ολα τα εχω σωστα.Εχουμε διαφορά μόνο στο όνομα APN και στο MNC που το εχω εγω 09. Ετσι μου ειπανε στη Q.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου. Ολα τα εχω σωστα.Εχουμε διαφορά μόνο στο όνομα APN και στο MNC που το εχω εγω 09. Ετσι μου ειπανε στη Q.

 

Αν κατάλαβα σωστά το εφτιαξες

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά το εφτιαξες

Εκει ειναι το περιεργο... ότι στο σπιτι μου τα δεδομενα δουλευουν ενω εξω οχι. Τα εσβησα ολα και τα ξανα εβαλα από την αρχή. Οταν βγω παλι καπου μακρια θα δω τι κάνει. Συνδέονται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι το περιεργο... ότι στο σπιτι μου τα δεδομενα δουλευουν ενω εξω οχι. Τα εσβησα ολα και τα ξανα εβαλα από την αρχή. Οταν βγω παλι καπου μακρια θα δω τι κάνει. Συνδέονται;

 

Πήγαινε ρυθμισεις-γενικη διαχείριση-επαναφορα -επαναφορα ρυθμισεων δικτύου και κανε επαναφορα.Λογικα θα στρώσει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι.... αν θέλω να βάλω launcher η οχι ειναι δικο μου θεμα... κουμάντο στο κινητό σου.

Επειδή μαλλον δεν τα πας καλα με την κατανόηση να πω ξανα οτι η ρομ ειναι άψογη ειπα τι με χαλάνε που ειναι βλακεια της σαμμυς να αλλάξει την διάταξη ενω την είχε μια χαρα.

Το θεμα μου ειναι η καμερα σε χαμηλό φωτισμό και δεν το έχω δει μόνο στο δικο μου κινητό.

Εχει πέσει ποιότητα.

 

Τωρα εσυ τι θα καταλάβεις παλι ειναι δικο σου θεμα..

Ciao.....!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η διάταξη των 3 εικονιδίων στη βασική μπάρα της UI3.0 μπορεί πανεύκολα να αλλάξει σε 4 ή και 5 μάξιμουμ. Αρκεί να σύρεις εκεί μεσα οποιαδήποτε επιπλέον εφαρμογή θέλεις. Πάρα πολύ απλά πράγματα. Μην το παιδεύεις το θέμα...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Η διάταξη των 3 εικονιδίων στη βασική μπάρα της UI3.0 μπορεί πανεύκολα να αλλάξει σε 4 ή και 5 μάξιμουμ. Αρκεί να σύρεις εκεί μεσα οποιαδήποτε επιπλέον εφαρμογή θέλεις. Πάρα πολύ απλά πράγματα. Μην το παιδεύεις το θέμα...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει τι εννοεί... Στην αρχική οθόνη δημιουργείς ένα φάκελο με εφαρμογές... Στην Android 10 κρατούσε στην κάθε σειρά 4 εφαρμογές απο κάτω άλλες 4 κτλ... Τώρα στην Android 11 σε κάθε σειρά βάζει 3 εφαρμογές και όχι 4....Αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει με τον stock launcher

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κάποιος κάποιον ανταπτορα απο type c σε audio jack που να επιτρέπει και ταυτόχρονη φόρτιση που να δουλεύει εγγυημένα; Για να δουλέψει πρέπει να έχει ενσωματωμένο dac. Θ προτιμούσα από Ελλάδα

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η διάταξη των 3 εικονιδίων στη βασική μπάρα της UI3.0 μπορεί πανεύκολα να αλλάξει σε 4 ή και 5 μάξιμουμ. Αρκεί να σύρεις εκεί μεσα οποιαδήποτε επιπλέον εφαρμογή θέλεις. Πάρα πολύ απλά πράγματα. Μην το παιδεύεις το θέμα...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχαχαχα... δηλαδή σκεφτόσουν 1 μήνα περίπου για να απαντήσεις παλι οτι να ναι!! Εχεις όντως πρόβλημα κατανόησης πλεον ...

Και γιατι εχεις κολλήσει εκει? Το βασικό θεμα ειναι οτι στο βίντεο 60fps με χαμηλο φωτισμό τα πράγματα ειναι το λιγότερο τραγικά!!!

Εσυ κάτσε παίξε με launcher και να νομίζεις οτι έκανες καμια τρελή πατέντα και να πουλάς εξυπνάδες.... και άσε άλλους που ξέρουν απο το κινητό να "γκρινιαζουν".

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει τι εννοεί... Στην αρχική οθόνη δημιουργείς ένα φάκελο με εφαρμογές... Στην Android 10 κρατούσε στην κάθε σειρά 4 εφαρμογές απο κάτω άλλες 4 κτλ... Τώρα στην Android 11 σε κάθε σειρά βάζει 3 εφαρμογές και όχι 4....Αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει με τον stock launcher

 

Έστω ότι είναι έτσι. Δεν είναι λόγος αυτός όμως να κατακρίνει την UI3.0 και την Samsung επειδή δεν του αρέσει να έχει 3 εικονίδια. Άλλοι πάλι λένε να κάνουν downgrade, άλλοι να αγοράσουν άλλη συσκευή, κλπ. για κάτι τέτοιους λόγους!!

Λύσεις πάντα υπάρχουν για ότι θες. Τα είπαμε αυτά.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ενα update φανηκε. Λογικα feb security
Βγήκε το πρωί.fc2a3b975e76820f5dfc43eaeeea4558.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλειας μονο. Οποτε δλδ για την UI3.1 τον αλλο μηνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... δηλαδή σκεφτόσουν 1 μήνα περίπου για να απαντήσεις παλι οτι να ναι!! Εχεις όντως πρόβλημα κατανόησης πλεον ...

Και γιατι εχεις κολλήσει εκει? Το βασικό θεμα ειναι οτι στο βίντεο 60fps με χαμηλο φωτισμό τα πράγματα ειναι το λιγότερο τραγικά!!!

Εσυ κάτσε παίξε με launcher και να νομίζεις οτι έκανες καμια τρελή πατέντα και να πουλάς εξυπνάδες.... και άσε άλλους που ξέρουν απο το κινητό να "γκρινιαζουν".

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρώτα από όλα, δε είναι δυνατόν να σκέφτομαι ένα μήνα για να απαντήσω.

Αλλά είχα πρόσφατα μια απάντηση.

Το τι ξέρετε από το κινητό το βλέπω με το τι γράφετε ασυναρτησίες συνεχώς και με το τι ασχολείστε, όπως τζαμάκια, θήκες, τα εικονίδια, κλπ. χαζομάρες που βγάζετε άκυρη την UI και βάζετε ως αιτία την αλλαγή της συσκευής για να ΠΕΤΑΞΕΤΕ λεφτά να πάρετε άλλη.

 

Το συγκεκριμένο launcher το φοράω σε κάθε συσκευή μου εδώ και πολλά χρόνια και λειτουργεί περίφημα.

Για αυτό το προτείνω σε αυτούς που γκρινιάζουν για το UI3.0. ως εναλλακτική λύση.

 

Εν τω μεταξύ η κάμερα που λες, τι σχέση έχουν τα fps με την ευαισθησία του φακού στη φωτεινότητα;

Δηλαδή θες να πεις ότι έχει καλύτερη απόδοση τη νύχτα στα 30fps;;

Αν βλέπεις κάτι τέτοιο, να λειτουργείς τότε στο επαγγελματικό mode της κάμερας για να ρυθμίζεις χειροκίνητα τη φωτεινότητα εκεί που θες.

(Επειδή ξέρεις καλά τη συσκευή, όπως πιστεύεις...)

Στην νέα έκδοση με Android 11 δεν έχει αλλάξει τίποτα στην κάμερα.

Όλες οι αλλαγές θα γίνουν από τον Μάρτιο με την αναβάθμιση σε UI3.1 που θα έχει λειτουργίες κάμερας από το S20 & S21.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες

το περιστατικο εχεις ως εξης.Πριν καμια βδομαδα εκει που ειχα το κινητο πανω στο τραπεζι πεφτει ενα ποτηρι με νερο επανω του.Το σκουπιζω και το φυσαω με σεσουαρ παντου και στο μισαωρακι μου βγαζει την ενδειξη της σταγονας(οτι ισως εχει παρει νερο στην θυρα φορτισης ).Λεω οκ θα σβησει.Μετα απο καμια ωριτσα μου βγαζει μνμ πως δεν μπορει να διαβασει την sim.Την επομενη το πηγα στο επισημο της Samsung στην Πατρα οι οποιοι αφου το ειδαν αποφανθηκανν πως εχει οξειδωθει μια πλακετα και το κοστος αντικαταστασης ειναι 380 ευρω και πως δεν καταλυπτεται η συγκεκριμενη ζημια απο την εγγυηση ακομα και αν η συσκευη εχει χαρακτηριστικα IP68.Εχει συμβει κατι αντοιστοιχο σε καποιον αλλο?Ποια ειναι η γνωμη σας?

 

ευχαριστω

H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...