Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το δοκίμασε σε μία γρήγορη κλήση βίντεο γράφει κανονικά εμένα αλλά όχι το συνομιλητή.

Στο Viber μιλάω όλα αυτά.

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να κάνω περισσότερες δοκιμές αυτή τη στιγμή

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια, το είπα και πρίν, δε βλέπω κανένα πρόβλημα, αντίθετα αν βλέπω κάτι είναι και βελτίωση στη μπαταρία.

και σε αυτό θα συμφωνήσω, βλέπω βελτίωση και στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βλέπω ένα πολύ καλό update και βελτίωση στην μπαταρία. Απλά την πέρασα από πάνω, δεν έκανα reset μετά.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βλέπω ένα πολύ καλό update και βελτίωση στην μπαταρία. Απλά την πέρασα από πάνω, δεν έκανα reset μετά.
Κι εγώ το ίδιο το έχω αναφέρει απ'την πρώτη στιγμή.

Το τηλέφωνο έχει γίνει βούτυρο πολύ smooth με ωραία εφέ και ακόμη και με τον nova launcher prime που δουλεύω όλα κυλούν άψογα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ένα κουφό.... Καθαρή εγκατάσταση ota σε 11 ελληνικό και δεν βρίσκω την αριθμομηχανή... Το έχει παρατηρήσει άλλος ;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ένα από τα βήματα της αρχικοποίησης σου ζητάει επιβεβαίωση για να εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές από το play store, μεταξύ των οποίων και η αριθμομηχανή. Δύο πιθανότητες, είτε έκανες παράβλεψη του βήματος, είτε αποεπίλεξες την αριθμομηχανή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το εικονίδιο του messenger; Με την 11 σταμάτησε να βγαίνει σε κύκλο η επαφή που στέλνει μήνυμα. Μπήκα στις ρυθμίσεις του messenger, ενεργοποίησα τις φούσκες όπως λέει όταν πατάς στις φυσαλίδες αλλά και πάλι δεν είναι όπως πριν. Είναι μικρότερος ο κύκλος και μου το δείχνει συνέχεια επάνω αριστερά όσες φορές κι αν έχω προσπαθήσει να της αλλάξω θέση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει απαντηθεί είναι έτσι πλέον κ δεν αλλάζει θα είναι πάντα πάνω αριστερά κ μικρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου πως κάνω τους φακέλους να έχει τέσσερα εικονίδια κάθε γραμμή;664ee0737fd553ce80c2e2676c4cf3bc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σχετικα με τζαμακι , πηρα ενα UV tempered glass και συγκεκριμενα αυτο

https://www.e-shop.gr/uv-glass-tempered-glass-for-for-samsung-galaxy-note-10-plus-transparent-p-TEL.067879

 

ηταν πρωτη φορα που βαζω UV σε κινητο , τα εκανα ολα μια χαρα ... μπηκε αψογα ... αλλα το θεμα ειναι πια οτι δεν εχω δαχτυλικο αποτυπωμα , δεν πιανει καθολου !! τα εσβησα να προσπαθησω να τα βαλω απο την αρχη και δεν μπορει να τα παρει , λεει πιεστε περισσοτερο... δεν πιανει καθολου ! ! Εβαλα και την ευεσθησια αφης , τιποτα.. ! !

 

Τι λαθος εκανα? με UV δεν πιανει το αποτυπωμα ? μηπως λογω που οταν εβαλα την κολα απλα αφησα το τζαμακι πανω και απο μονο του εβγαλε την κολα περιμετρικα , μηπως επρεπε να το πιεσω να βγαλει σχεδον ολη την κολα ?

 

Κριμας και εκατσε τοσο καλα !! τωρα αναγκαστικα θα παραγγειλω κανονικο tempered glass και μεχρι να μου ερθουν θα μεινω ετσι με αυτο και μετα θα το βγαλω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου πως κάνω τους φακέλους να έχει τέσσερα εικονίδια κάθε γραμμή;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά την αναβάθμιση δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σχετικα με τζαμακι , πηρα ενα UV tempered glass και συγκεκριμενα αυτο

https://www.e-shop.gr/uv-glass-tempered-glass-for-for-samsung-galaxy-note-10-plus-transparent-p-TEL.067879

 

ηταν πρωτη φορα που βαζω UV σε κινητο , τα εκανα ολα μια χαρα ... μπηκε αψογα ... αλλα το θεμα ειναι πια οτι δεν εχω δαχτυλικο αποτυπωμα , δεν πιανει καθολου !! τα εσβησα να προσπαθησω να τα βαλω απο την αρχη και δεν μπορει να τα παρει , λεει πιεστε περισσοτερο... δεν πιανει καθολου ! ! Εβαλα και την ευεσθησια αφης , τιποτα.. ! !

 

Τι λαθος εκανα? με UV δεν πιανει το αποτυπωμα ? μηπως λογω που οταν εβαλα την κολα απλα αφησα το τζαμακι πανω και απο μονο του εβγαλε την κολα περιμετρικα , μηπως επρεπε να το πιεσω να βγαλει σχεδον ολη την κολα ?

 

Κριμας και εκατσε τοσο καλα !! τωρα αναγκαστικα θα παραγγειλω κανονικο tempered glass και μεχρι να μου ερθουν θα μεινω ετσι με αυτο και μετα θα το βγαλω.

Ειχα διαβάσει κάπου, δε θυμάμαι ίσως και εδώ, ότι πριν βαλεις τζαμάκι πρεπει να καταχωρήσεις το δαχτυλικο αποτύπωμα....:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω και εγώ....Πως παιρνετε τις φωτογραφίες απο τον φάκελο DCIM-Camera, για αποθήκευση στο pc; Βάζω το καλώδιο φαινεται το κινητό στο pc ανοιγω τον φακελο και δεν με αφήνει να τις τραβήξω...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβάσει κάπου, δε θυμάμαι ίσως και εδώ, ότι πριν βαλεις τζαμάκι πρεπει να καταχωρήσεις το δαχτυλικο αποτύπωμα....:(

 

μα ηταν ηδη καταχωρημενα , μαλιστα 4 δαχτυλα ειχα βαλει 2 απο το καθε χερι , με το που εβαλα το τζαμακι δεν επιανε τιποτα ! !

 

Θελω να πιστευω οτι την ζημια την κανει η κολα , γιατι πριν ειχα ενα προχειρο τζαμακι απλο ( οχι UV ) με περιμετρικη κολα , και επιανε τουμπανο το αποτυπωμα ! ! απλα ειχε παρει αερα και ηταν ψιλοχαλια γιαυτο σκεφτηκα λυση UV.

 

μηπως εβαλα πολυ κολα ? γιατι αδειασα ολο το μπουκαλακι !!

Link to comment
Share on other sites

μα ηταν ηδη καταχωρημενα , μαλιστα 4 δαχτυλα ειχα βαλει 2 απο το καθε χερι , με το που εβαλα το τζαμακι δεν επιανε τιποτα ! !

 

Θελω να πιστευω οτι την ζημια την κανει η κολα , γιατι πριν ειχα ενα προχειρο τζαμακι απλο ( οχι UV ) με περιμετρικη κολα , και επιανε τουμπανο το αποτυπωμα ! ! απλα ειχε παρει αερα και ηταν ψιλοχαλια γιαυτο σκεφτηκα λυση UV.

 

μηπως εβαλα πολυ κολα ? γιατι αδειασα ολο το μπουκαλακι !!

Τοτε ετσι οπως τα λες μάλλον η κόλα στην εκανε...Καλα και εσυ όλο το μπουκαλάκι; Αστο τωρα ετσι και οταν παρεις το αλλο, πεταξέ το.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

[/Quote]Να ρωτήσω και εγώ....Πως παιρνετε τις φωτογραφίες απο τον φάκελο DCIM-Camera, για αποθήκευση στο pc; Βάζω το καλώδιο φαινεται το κινητό στο pc ανοιγω τον φακελο και δεν με αφήνει να τις τραβήξω...

 

Μάλλον οταν συνδεθεί το usb καλώδιο, πάνω στις ειδοποιήσεις εμφανίζει φόρτιση μεσω usb.... Επέλεξέ το και άλλαξέ το σε "μεταφορά αρχείων".

Εαν θέλεις να ξεκινάει πάντα με "μεταφορά αρχείων" οταν συνδέεται usb, θα πρέπει να κάνεις την αλλαγή στις επιλογές προγραμματιστή "προγραμματισμένη χρήση usb"...

 

Εάν κάποιος εχει αντιμετωπίσει το αντίθετο, δηλαδή μεταφορά φωτογραφιών απο κάμερα στο κινητό μεσω usb με το camera importer της google που δεν λειτουργεί πια ( σαν να μην εχει δικαίωμα εγγραφής αρχείων η εφαρμογή) ας ενημερώσει...

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντικατάσταση μπαταρίας εντός εγγύησης είναι δωρεάν;

 

Και θα ήθελα να αλλάξω και προστατευτικό οθόνης αλλά αυτό έχει κάποια θέματα από δικιά μου υπαιτιότητα

 

Τι παίζει γνωρίζει κανείς; Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

[/Quote]Να ρωτήσω και εγώ....Πως παιρνετε τις φωτογραφίες απο τον φάκελο DCIM-Camera, για αποθήκευση στο pc; Βάζω το καλώδιο φαινεται το κινητό στο pc ανοιγω τον φακελο και δεν με αφήνει να τις τραβήξω...

 

Μάλλον οταν συνδεθεί το usb καλώδιο, πάνω στις ειδοποιήσεις εμφανίζει φόρτιση μεσω usb.... Επέλεξέ το και άλλαξέ το σε "μεταφορά αρχείων".

Εαν θέλεις να ξεκινάει πάντα με "μεταφορά αρχείων" οταν συνδέεται usb, θα πρέπει να κάνεις την αλλαγή στις επιλογές προγραμματιστή "προγραμματισμένη χρήση usb"...

 

Εάν κάποιος εχει αντιμετωπίσει το αντίθετο, δηλαδή μεταφορά φωτογραφιών απο κάμερα στο κινητό μεσω usb με το camera importer της google που δεν λειτουργεί πια ( σαν να μην εχει δικαίωμα εγγραφής αρχείων η εφαρμογή) ας ενημερώσει...

 

Tο ρυθμισα και με αυτο τον τροπο φιλε μου αλλα δεν ακουει...Δεν φαινεται τωρα ουτε σαν συνδεδεμένη συσκευή στα windows 10.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ....Πως παιρνετε τις φωτογραφίες απο τον φάκελο DCIM-Camera, για αποθήκευση στο pc; Βάζω το καλώδιο φαινεται το κινητό στο pc ανοιγω τον φακελο και δεν με αφήνει να τις τραβήξω...

 

Εμένα δούλεψε κανονικά... Με copy-paste από το κινητό στο pc και ανάποδα από το pc στο κινητό... Μεταφέρεις τις φωτογραφίες με κάποιο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε κανονικά... Με copy-paste από το κινητό στο pc και ανάποδα από το pc στο κινητό... Μεταφέρεις τις φωτογραφίες με κάποιο προγραμμα;

Eεεε θα με τρελάνει...Τι ρυθμίσεις εχεις κάνει φίλε μου; Εμενα ουτε τα windows δε το βλεπουν. Οχι δεν εχω κανενα προγραμμα. Με ολα τα κινητα που ειχα δεν συναντησα ποτέ προβλημα.Συνδεα το καλωδιο και copy-paste οπως λες.Απλα πράγματα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eεεε θα με τρελάνει...Τι ρυθμίσεις εχεις κάνει φίλε μου; Εμενα ουτε τα windows δε το βλεπουν. Οχι δεν εχω κανενα προγραμμα. Με ολα τα κινητα που ειχα δεν συναντησα ποτέ προβλημα.Συνδεα το καλωδιο και copy-paste οπως λες.Απλα πράγματα.

 

δοκίμασε άλλο καλώδιο...

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε άλλο καλώδιο...

Θα βρω κανενα αλλο καλωδιο μπας και ειναι αυτό.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

Απ' ότι διάβασα, όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση, τα θετικά είναι λίγα και το' αρνητικά περισσότερα σωστά;

 

Με συμβουλεύετε (αν και δε έχει έρθει ακόμη η ειδοποίηση) να την κάνω ή όχι.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτες τις κ$%$8 διαφιμήσεις στο browser chrome γινεται να τις κοψω; Δε μπορω να διαβασω τίποτε... Καθε 5 γραμμες τσουπ και από μία διαφίμηση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτα βαζω κατω. Τα καλα και τα κακα που διαβαζω εδω. Εμενα εχει ερθει απλα δεν την εχω κανει ακομη. Το σκεφτομαι

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...