Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Prattein_Aloga ευχαριστώ για την ενημέρωση, μου είχε διαφύγει! Δεν είμαι σίγουρος ότι με ενθουσιάζει η αλλαγή, γιατί ο βασικός λόγος που χρησιμοποίουσα wifi direct ήταν για privacy. Αντίθετα, το nearby share υλοποιείται μέσω google services, θέλει ανοιχτά location, bluetooth και wifi (γιατί;;) και σε προειδοποιεί για data sharing με τη google. Κρίμα που το αλλάξανε :-(

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Καλη Χρονια με ΥΓΕΙΑ. Ειναι διαθεσιμη η OTA αναβαθμιση για ελληνικο cosmote? Αν οχι πως μπορω να το αναβαθμισω, ποια εινια τα βήματα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας κάνει OTA την αναβάθμιση πλέον εδώ και κάτι μέρες, μπορώ να πω ότι είναι σταθερότατη, η μπαταρία δείχνει να είναι καλύτερη (νομίζω) και γενικά αυτό που λείπει και θέλει λίγο υπομονη είναι τα modules του nicelock.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου κι εμενα γκαηζ, το messenger πλεον δεν έχει το κλασικο pop head και παει μονο σρ bubble ε?

 

Και αλλη μια ερώτηση, τo power button που ηταν διπλα στο γρανάζι του status bar, έφυγε κι αυτο ή μπορουμε να το ξαναβάλουμε καπως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου κι εμενα γκαηζ, το messenger πλεον δεν έχει το κλασικο pop head και παει μονο σρ bubble ε?

 

Και αλλη μια ερώτηση, τo power button που ηταν διπλα στο γρανάζι του status bar, έφυγε κι αυτο ή μπορουμε να το ξαναβάλουμε καπως?

 

Ότι αφορά το power button δεν έφυγε απλά για να το δεις πρέπει να κατεβάσεις ολόκληρη την κουρτίνα κάτω... Άλλη μια πατάτα της Sami...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά το power button δεν έφυγε απλά για να το δεις πρέπει να κατεβάσεις ολόκληρη την κουρτίνα κάτω... Άλλη μια πατάτα της Sami...

 

Α καλα ουτε που το ειχα προσέξει! Ευχαριστώ :)

Παντως πραγματικά ώρες ώρες η Σαμ ειναι ο,τι να ναι ε. Μα τι πείραζε να το εχεις απευθείας μπροστά σου με μια κινηση οπως πριν?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή κλήσης με διαφορετική Sim βρήκε κανένας;

Εκτός την επιλογή να σε ρωτάει με ποια Sim θέλεις να κάνεις κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το messenger θα ήθελα να το μάθω κι εγώ! Μόνο bubbles πλέον με την 11;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με εφαρμογές τρίτων προφανώς γίνεται. Δεν νομίζω να ρώτησε αυτό ο φίλος.

Το Duo δεν είναι εφαρμογή τρίτων.

Έρχεται προεγκατεστημένη στη ROM. Το ίδιο ίσχυε και στο Android 10.

 

Επίσης, βρε παιδιά, διαβάστε καμιά σελίδα πίσω. Η συζήτηση για τα bubbles και το messenger έχει γίνει πολλάκις. Τσάμπα αφιερώνουμε χρόνο για να κάτσουμε να τα γράψουμε και να σας ενημερώσουμε..;!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Duo δεν είναι εφαρμογή τρίτων.

Έρχεται προεγκατεστημένη στη ROM. Το ίδιο ίσχυε και στο Android 10.

 

Επίσης, βρε παιδιά, διαβάστε καμιά σελίδα πίσω. Η συζήτηση για τα bubbles και το messenger έχει γίνει πολλάκις. Τσάμπα αφιερώνουμε χρόνο για να κάτσουμε να τα γράψουμε και να σας ενημερώσουμε..;!

 

Μέχρι και τη 10αρα μπορούσες να κάνεις βιντεοκληση σε αντιστοιχο Samsung κινητό χωρίς τοduo. Είχε επιλογή κάτω από την επαφή για κλήση, βιντεοκληση. Μάλιστα δεν χαλαγε data αλλά αφαιρούμε από το χρόνο ομιλίας. Αντι λοιπόν για κλήση έκανες βιντεοκληση. Αυτό γίνεται τωρα; Το duo που λες πρέπει να το έχει και ο άλλος έτσι δεν ειναι;

Πριν δεν χρειαζόταν να έχει κάποια εφαρμογή είτε στη ρομ είτε εκτός αυτής. Το έκανα αυτό από εποχή s7 edge και πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αυτά έχω

Βασικά αυτά είχα απ'την 10 έκδοση του Android

Δουλεύει τέλεια.

Ελπίζω και μετά που θα κάνω hard reset να δουλεύουν και μετά έτσι καλά 86f843213e2f21cdc4ef0d2fbbfcb8f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτές τις ρυθμίσεις δουλεύει και το viber, μήπως το χρησιμοποιείς και γνωρίζεις; Εμένα πάντως δεν...μόνο σε κλασική κλήση δουλεύει παρόλο που αναφέρει ότι δουλεύει και στο viber και γενικά voip υπηρεσίες. Τουλάχιστον στον κύκλο μου η κλασικές κλήσεις τείνουν προς εξαφάνιση...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύεται full screen με χειρονομίες στην οθόνη έχετε παρατηρήσει οτι δεν πιάνει καλα αν σύρεις προς τα πάνω για την αρχική οθόνη? Με την τελευταία αναβάθμιση έγινε αυτό πριν ήταν άψογο
Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις ρυθμίσεις δουλεύει και το viber, μήπως το χρησιμοποιείς και γνωρίζεις; Εμένα πάντως δεν...μόνο σε κλασική κλήση δουλεύει παρόλο που αναφέρει ότι δουλεύει και στο viber και γενικά voip υπηρεσίες. Τουλάχιστον στον κύκλο μου η κλασικές κλήσεις τείνουν προς εξαφάνιση...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε το έχω δοκιμάσει καθόλου εκεί

Και στις κανονικές απλά όταν είναι κάτι σημαντικό που πρέπει να θυμάμαι από υπηρεσίες κλπ τότε το ενεργοποιω

Θα το δοκιμάσω όμως και θα σου πω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύεται full screen με χειρονομίες στην οθόνη έχετε παρατηρήσει οτι δεν πιάνει καλα αν σύρεις προς τα πάνω για την αρχική οθόνη? Με την τελευταία αναβάθμιση έγινε αυτό πριν ήταν άψογο

 

Ναι και ενώ ήταν άψογο έχει γίνει τέρμα σπαστικό:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή κλήσης με διαφορετική Sim βρήκε κανένας;

 

Μπορείς να επιλέξεις να σε ρωτάει κάθε φορά ποια σιμ θέλεις να χρησιμοποιήσεις, απο το πάνω πίνακα στις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση έχω συνδεδεμένη τη συσκευή με galaxy watch και buds+. Σήμερα το πρωί ενώ έχω κανονικά την ένταση του ήχου κλήσης χτυπάει μόνο το ρολόι και το κινητό είναι σαν να έχει αθόρυβο. Έχω ελέγξει ήχο κλήσης, έχω αλλάξει ήχο κλήσης , έχω κάνει διαγραφή cashe, ,έχω κάνει διαγραφή των συσκευών, έχω κλήσει Bluetooth τελείως αλλά δεν στρώνει. Τι φταίει μπορείτε να φανταστείτε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ενώ ήταν άψογο έχει γίνει τέρμα σπαστικό:sorry:
Θα συμφωνήσω κι εγώ, δυστυχώς μετά την αναβάθμιση παίζει μέτρια ενώ πριν ήταν αλάνθαστο.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω δοκιμάσει καθόλου εκεί

Και στις κανονικές απλά όταν είναι κάτι σημαντικό που πρέπει να θυμάμαι από υπηρεσίες κλπ τότε το ενεργοποιω

Θα το δοκιμάσω όμως και θα σου πω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα κουφό.... Καθαρή εγκατάσταση ota σε 11 ελληνικό και δεν βρίσκω την αριθμομηχανή... Το έχει παρατηρήσει άλλος ;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα κουφό.... Καθαρή εγκατάσταση ota σε 11 ελληνικό και δεν βρίσκω την αριθμομηχανή... Το έχει παρατηρήσει άλλος ;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω από τον Αύγουστο που το πήρα να κάνω καθαρή εγκατάσταση αλλά νομίζω είναι από τις εφαρμογές που σε ρωτάει αν την θες. Μήπως δεν την τικάρισες;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το εικονίδιο του messenger; Με την 11 σταμάτησε να βγαίνει σε κύκλο η επαφή που στέλνει μήνυμα. Μπήκα στις ρυθμίσεις του messenger, ενεργοποίησα τις φούσκες όπως λέει όταν πατάς στις φυσαλίδες αλλά και πάλι δεν είναι όπως πριν. Είναι μικρότερος ο κύκλος και μου το δείχνει συνέχεια επάνω αριστερά όσες φορές κι αν έχω προσπαθήσει να της αλλάξω θέση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ενώ ήταν άψογο έχει γίνει τέρμα σπαστικό:sorry:

Το έχω δοκιμάσει επίτηδες παρα πολλές φορές, λειτουργεί άψογα, τι να πω;

Επίσης γενικά μου λειτουργεί σε όλα άψογα , μέχρι στιγμής ( φτου, φτού !!! ) και χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει επίτηδες παρα πολλές φορές, λειτουργεί άψογα, τι να πω;

Επίσης γενικά μου λειτουργεί σε όλα άψογα , μέχρι στιγμής ( φτου, φτού !!! ) και χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

 

Μία από τα ίδια, το είπα και πρίν, δε βλέπω κανένα πρόβλημα, αντίθετα αν βλέπω κάτι είναι και βελτίωση στη μπαταρία.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...