Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έβαλα σήμερα το τζαμακι mocolo και έκατσε πολύ καλά αλλά δεν μου δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα, δοκίμασα να περάσω καινούριο αλλά δεν καταφέρνω και μένει στο 0%, καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έβαλα σήμερα το τζαμακι mocolo και έκατσε πολύ καλά αλλά δεν μου δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα, δοκίμασα να περάσω καινούριο αλλά δεν καταφέρνω και μένει στο 0%, καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω αν θα βελτιωσει κατι , γιατι εγω ειμαι με screen protector και εχω παραγγειλει τζαμακι , αλλα στις ρυθμισεις - οθονη και βαλε την ευαισθησια αφης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κατάφερα να περάσω τον δείκτη αλλά ο αντίχειρας δεν περνάει με τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κατάφερα να περάσω τον δείκτη αλλά ο αντίχειρας δεν περνάει με τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανε μια ακόμα δοκιμή... Ουσιαστικά δεν θέλουμε να είναι καθαρό το δάχτυλο και η οθόνη

Τρίψε ελαφρό το δάχτυλο στο δέρμα σου σε διάφορα σημεία και μετά τρίψε ελαφρός και την οθόνη να κάνει δαχτυλιές και δοκίμασε χωρίς να καθαρίσεις την οθονη ή το δαχτυλο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα της είναι οκ.Εχουν αλλάξει λίγο το interface,και είναι σίγουρα λίγο πιο smooth το κινητό,ακόμα κι αν δεν κάνεις καθαρή εγκατάσταση.Συν κάποια καλούπια που έχει όπως το double tap για κλείσιμο της οθόνης.

Κατεβάζεις την Ρομ και το Odin 3.13.1

Βάζεις στα κουτάκια που αντιστοιχεί το κάθε κομμάτι και στο CSC βάζεις το Home Csc (αν δεν θες να σου σβηστεί κάτι.Αν θες καθαρή εγκαταση βάλε το σκέτο CSC).

Φλασαρεις κι είσαι έτοιμος.

Φυσικά σε κάθε φλασαρισμα υπάρχει η πιθανότητα λάθους ή αποτυχίας και να πάει κάτι στραβά.Δυσκολο αλλά μπορεί να συμβεί.Οπως καταλαβαίνεις δεν παίρνω καμία ευθύνη ,κι αν δεν ξέρεις τι κάνεις μην το επιχειρήσεις.

Αν πάλι σε τρώει έχει πολλούς οδηγούς φλασαρισματος στο youtube.

 

καλημερα σας. Περασα και εγω την 11 μεσω odin. Αρχικά την πέρασα με home csc αλλά στις ειδοποιήσεις ειχε μόνιμα ενα μηνυμα οτι το εχει εγκατασταθεί ενα πιστοποιητικό χρηστη το οποιο δεν ειναι ασφαλές και μπορει ετσι να δωθεί προσβαση και επεξεργασια στα δεδομενα της συσκευής. Εντωμεταξύ το antivirus της cosmote χτυπουσε μηνυμα οτι το root συσκευής ειναι ευαλωτο αλλα δεν ειχα δώσει σημασια τοτε. Ετσι εκανα μια καθαρή εγκατασταση και το λειτουργικο ειναι πολύ ωραιο

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help ! !

πριν λιγο εκανα μια επανεκκίνηση στο κινητο και οταν μπαινει μου λεει " Λειτουργια χωρις SIM - Κλησεις εκτακτης αναγκης"

 

και δεν βλεπει sim να βαλω το pin , ξανακανα πολλες φορες restart , εβγαλα και ξαναβαλα το sim tray πολλες φορες... τιποτα ... το ιδιο

τι παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help ! !

πριν λιγο εκανα μια επανεκκίνηση στο κινητο και οταν μπαινει μου λεει " Λειτουργια χωρις SIM - Κλησεις εκτακτης αναγκης"

 

και δεν βλεπει sim να βαλω το pin , ξανακανα πολλες φορες restart , εβγαλα και ξαναβαλα το sim tray πολλες φορες... τιποτα ... το ιδιο

τι παιζει ?

 

Δοκιμασες να βάλεις αρχικά την sim σε αλλο κινητό να δεις μηπως εχει χαλάσει η sim? Λογω δουλειάς μου εχει τύχει να χαλάσει το τσιπάκι της sim

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βάλεις αρχικά την sim σε αλλο κινητό να δεις μηπως εχει χαλάσει η sim? Λογω δουλειάς μου εχει τύχει να χαλάσει το τσιπάκι της sim

 

την εβαλα και παιζει σε αλλο κινητο , αλλα νταξει μετα απο Power off την βρηκε , με restart δεν την εβλεπε...

 

εκανα και hard reset και εβαλα τωρα και με odin την 11 , τουμπανο ολα ! ! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βάλει την 11 μπορεί να δει αν εξακολουθεί να δουλεύει η εφαρμογή cube acr call recorder?

Γιατί θέλω να την αγοράσω αλλά έχω ελληνική συσκευή και δεν μου έχει έρθει το update και να μην πετάξω τα λεφτά μου τσάμπα αν δεν δουλεύει στην 11.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βάλει την 11 μπορεί να δει αν εξακολουθεί να δουλεύει η εφαρμογή cube acr call recorder?

Γιατί θέλω να την αγοράσω αλλά έχω ελληνική συσκευή και δεν μου έχει έρθει το update και να μην πετάξω τα λεφτά μου τσάμπα αν δεν δουλεύει στην 11.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι μια χαρά δουλεύει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά δουλεύει.
Πάνο την πέρασες με καθαρή εγκατάσταση ή πάνω από τη 10?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από την 10.

Λες με καθαρή εγκατάσταση να μην παίζει;Δε νομίζω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει πιο παλιά γι'αυτό ρωτάω.

Κοντός ψαλμός αλληλούια θα δούμε.

Αν κάποιος την έχει περάσει με καθαρή εγκατάσταση και του δουλεύει ας το πει ..

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ακόμα δοκιμή... Ουσιαστικά δεν θέλουμε να είναι καθαρό το δάχτυλο και η οθόνη

Τρίψε ελαφρό το δάχτυλο στο δέρμα σου σε διάφορα σημεία και μετά τρίψε ελαφρός και την οθόνη να κάνει δαχτυλιές και δοκίμασε χωρίς να καθαρίσεις την οθονη ή το δαχτυλο

Το δοκίμασα σήμερα και πέτυχε με τις οδηγίες σου. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βάλει την 11 μπορεί να δει αν εξακολουθεί να δουλεύει η εφαρμογή cube acr call recorder?

Γιατί θέλω να την αγοράσω αλλά έχω ελληνική συσκευή και δεν μου έχει έρθει το update και να μην πετάξω τα λεφτά μου τσάμπα αν δεν δουλεύει στην 11.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To δοκίμασα κ εγώ, λειτουργεί κανονικά η ηχογράφηση κλήσης. Φυσικά, συνεχίζει να έχει το θέμα με την ηχογράφηση όταν μιλάς μέσω bluetooth, όπου δεν ακούγεται ο συνομιλητής σου, παρά μόνο η φωνή σου.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα κ εγώ, λειτουργεί κανονικά η ηχογράφηση κλήσης. Φυσικά, συνεχίζει να έχει το θέμα με την ηχογράφηση όταν μιλάς μέσω bluetooth, όπου δεν ακούγεται ο συνομιλητής σου, παρά μόνο η φωνή σου.
Εχω κάνει καθαρή εγκατάσταση 11 και το acr παίζει κανονικά.

Μια χαρά

Πάμε για αγορά τότε!!

Σας ευχαριστώ!

 

Στο μεταξύ ενώ κυρίως ήμουν με Samsung ναυαρχίδες κινητά εδώ και 2 χρόνια δεν είχα αγοράσει κάποιο δικό μου αν και είχα μια κάποια επαφή με γνωστών.

Είχα τη περσινή top συσκευή της Xiaomi το Mi9 128αρι ελληνικό.

Με το κορυφαίο chip του 2019 Snapdragon 855

Αγόρασα λοιπόν το νοτέλι να δω αν με βολεύει το νέο UI της Samsung και με την ευκαιρία λίγο πριν το δώσω έκανα ένα μίνι εντελώς πρόχειρο αλλά ουσιαστικό συγκριτικό σε speed test και multitasking ανάμεσα σε αυτά τα 2.

Το ανέβασα για προσωπική χρήση στο YouTube αλλά λέω να το μοιραστώ έτσι για να δούμε στη πράξη τι ισχύει ανάμεσα στα 2 flagship του 2019...

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό 'πρόβλημα' που υπάρχει στην 11 είναι η επιλογή της κλήσης με διαφορετική Sim.

Πρέπει να βάλεις να σε ρωτάει σε κάθε κλήση με ποια sin θέλεις να την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι ένας από αυτούς που το πήραν τέλη Οκτώβρη με την προσφορά από τα Public. Το τηλέφωνο προφανώς είναι τούμπανο και ό,τι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά δυστυχώς και αυτό μου φαίνεται μικρό σε σχέση με το mi max 3 που είχα ενώ και η κυρτή οθόνη δεν με τρελαίνει. Έτσι σκέφτομαι να το αποχωριστώ. Αν είναι κάποιος από Αθήνα (για να μπορέσουμε κάπως να βρεθούμε) που να ενδιαφέρεται, το δίνω στα 500€. Προφανώς με την απόδειξη από Public στο κουτί του με τα παρελκόμενα + τον μετατροπέα για 3.5 jack + 2 backcover της Samsung (αν τα θέλει). Αγγελία δεν το έχω βάλει κάπου, δεν έχω λογαριασμό σε άλλα site κλπ. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να μου στείλει pm. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

@ikgamsu γιατί δε το βάζεις στις αγγελίες?;)

Παιδιά, να κάνω μια αφελή μάλλον ερώτηση? Αν κάνω αναβάθμιση την 11 μέσω odin. χάνετε η εγγύηση? Product Code: SM-N975FZKDEUR, Firmware's CSC Code: AUT, Active CSC Code: EUR, CSC Country: GREECE/GR, Made in Vietnam

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

@ikgamsu γιατί δε το βάζεις στις αγγελίες?;)

Παιδιά, να κάνω μια αφελή μάλλον ερώτηση? Αν κάνω αναβάθμιση την 11 μέσω odin. χάνετε η εγγύηση? Product Code: SM-N975FZKDEUR, Firmware's CSC Code: AUT, Active CSC Code: EUR, CSC Country: GREECE/GR, Made in Vietnam

 

Οχι , μονο να μην το ρουταρεις , με root χανεται η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι , μονο να μην το ρουταρεις , με root χανεται η εγγυηση.
Τελικά λέω να μη το ρισκάρω. Θα περιμένω να βγει η επίσημη. Σε ευχαριστώ πάντως

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα της είναι οκ.Εχουν αλλάξει λίγο το interface,και είναι σίγουρα λίγο πιο smooth το κινητό,ακόμα κι αν δεν κάνεις καθαρή εγκατάσταση.Συν κάποια καλούπια που έχει όπως το double tap για κλείσιμο της οθόνης.

Κατεβάζεις την Ρομ και το Odin 3.13.1

Βάζεις στα κουτάκια που αντιστοιχεί το κάθε κομμάτι και στο CSC βάζεις το Home Csc (αν δεν θες να σου σβηστεί κάτι.Αν θες καθαρή εγκαταση βάλε το σκέτο CSC).

Φλασαρεις κι είσαι έτοιμος.

Φυσικά σε κάθε φλασαρισμα υπάρχει η πιθανότητα λάθους ή αποτυχίας και να πάει κάτι στραβά.Δυσκολο αλλά μπορεί να συμβεί.Οπως καταλαβαίνεις δεν παίρνω καμία ευθύνη ,κι αν δεν ξέρεις τι κάνεις μην το επιχειρήσεις.

Αν πάλι σε τρώει έχει πολλούς οδηγούς φλασαρισματος στο youtube.

Υπάρχει διαφορά η γερμανική με ελληνικη η κάποια άλλη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά η γερμανική με ελληνικη η κάποια άλλη;

 

Με την Γερμανική θα δεις άμεσα αύξηση μισθού στον λογαριασμό σου 200€ ,ενώ με την Ελληνική κινδυνεύεις και με απόλυση.

Κάνε υπομονή ,σύντομα θα έρθει και για τα Ελληνικά.

Εκτός κι αν σε τρώει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...