Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι.Η εφαρμογή aida64 ειναι καλή;Μου δείχνει μπαταρία στο 100%,μου δείχνει change counter 1670.Αυτη είναι η μπαταρία μου ή τόσο χάλασε από 4100 που είναι αρχική;1 χρόνο το έχω και το παίζω 20 -80%
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καμία διαφορά δεν είδα με την ενημέρωση Νοεμβρίου. Έχει κανείς ιδέα με το Android 11 ποτέ θα μας έρθει;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια διαφορά ακριβώς περιμένετε να δείτε ρε παιδιά; Μια απλή ενημέρωση ασφαλείας ηταν. Όσο για το Android 11 μόλις σήμερα στην Κορέα έδωσε one ui 3.0 beta με 11άρι. Έχουμε αρκετό δρόμο μπροστά μας μέχρι να βγει επίσημα πρώτα και μετά να έρθει κι από εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά δεν περίμενα να δω.. "ρε παιδια"... Τσιτωνει η καραντίνα ή μου φαίνεται;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά δεν περίμενα να δω.. "ρε παιδια"... Τσιτωνει η καραντίνα ή μου φαίνεται;;
Μόνος σου "τσιτώνεσαι" μάλλον. Ούτε καν παράθεση το μνμ σου δεν έκανα, γενικά το είπα. Επίσης, από πότε έγινε προσβλητικό το "ρε παιδιά"; Τέλος, εδώ που μένω δεν έχει καραντίνα (ακόμη). Καλό απόγευμα και υπομονή εκεί. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ότι η νοταρα θα φτάσει μέχρι Android 12 ή όχι?
Ισχύει ναι,η Samsung στις ναυαρχίδες της έχει ανακοινώσει ότι θα δίνει τρία μεγάλα updates.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ναι,η Samsung στις ναυαρχίδες της έχει ανακοινώσει ότι θα δίνει τρία μεγάλα updates.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να συμπληρώσω οτι δεν είναι μόνο για ναυαρχίδες. Συμπεριλαμβάνεται και η σειρά "Α" κάποια μοντέλα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετά από 1 μήνα χρήσης δεν έχω παράπονο σε κανένα επίπεδο το κινητό μασάει σιδερα είναι φοβερό,το αγόρασα στα 720 από κωτσοβολο με έκπτωση και αξίζει το κάθε ευρώ .. Παρατήρησα στα νούμερα στο an tu tu με QHD ανάλυση 420 πόντους και με hd plus 470 δεν ήξερα ότι ζοριζει τόσο πολύ η μεγάλη ανάλυση..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετά από 1 μήνα χρήσης δεν έχω παράπονο σε κανένα επίπεδο το κινητό μασάει σιδερα είναι φοβερό,το αγόρασα στα 720 από κωτσοβολο με έκπτωση και αξίζει το κάθε ευρώ .. Παρατήρησα στα νούμερα στο an tu tu με QHD ανάλυση 420 πόντους και με hd plus 470 δεν ήξερα ότι ζοριζει τόσο πολύ η μεγάλη ανάλυση..

 

Εγω φίλε μου ποτε δεν ασχολήθηκα με νούμερα σε μετρήσεις. Το έχω κανα 2μηνο με την προσφορά των 599 από public.

Το κινητό είναι για τα θέλω μου το καλύτερο ή από τα καλύτερα που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με 1 μήνα χρήση, 2 συσκευες bluetooth, μονιμα 4G/WiFi και πολλαπλα ανοιγματα, Youtube, Youtube Music, 2 sim, ωρες στο messenger και στο Insta καθώς και αρκετα Chrome, μου βγάζει 5+ ώρες screen και γυριζω σπιτι κατά τις 10 (οκ τώρα με την καραντινα γυριζω καπακι απο την δουλεια) με κανα 20% μπαταρία. Για περιπτώσεις που εχω και αλλες υποχρεώσεις ή καποια βολτα εχω powerbank που σε λιγη ωρα το παει παλι στο 60-70%.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι χρήση κάνετε μερικοί και δεν σας αρεσει η μπαταρία του. Κινητό ειναι. Δεν ειναι κονσολα να παιζει 10 ώρες games ούτε PC να κανετε video editing.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και για μένα το κινητό είναι ότι καλύτερο έχει πέσει στα χέρια μου δεν έχω λόγια να πω ούτε για απόδοση ούτε για μπαταρία ούτε για τίποτα, ακόμη ανακαλύπτω δυνατότητες. Ερχομαι από iphone xs ,καλά και τα apple αλλα ως εκεί ,δεν έχει κάτι άλλο το λειτουργικό τους ,αξιόπιστα ποιοτικά αλλα βαρετα .. Ουτε εμένα με νοιαζουν τα νούμερα αλλα πως θα περάσει ο χρόνος στην καραντινα ρε παιδιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντως με 1 μήνα χρήση, 2 συσκευες bluetooth, μονιμα 4G/WiFi και πολλαπλα ανοιγματα, Youtube, Youtube Music, 2 sim, ωρες στο messenger και στο Insta καθώς και αρκετα Chrome, μου βγάζει 5+ ώρες screen και γυριζω σπιτι κατά τις 10 (οκ τώρα με την καραντινα γυριζω καπακι απο την δουλεια) με κανα 20% μπαταρία. Για περιπτώσεις που εχω και αλλες υποχρεώσεις ή καποια βολτα εχω powerbank που σε λιγη ωρα το παει παλι στο 60-70%.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι χρήση κάνετε μερικοί και δεν σας αρεσει η μπαταρία του. Κινητό ειναι. Δεν ειναι κονσολα να παιζει 10 ώρες games ούτε PC να κανετε video editing.

 

Συμφωνώ απόλυτα η μπαταρία του είναι πολύ καλή ή η διαχιρηση που κάνει.

Προσωπικά μου κρατάει 1,5 μερα με πολη δυνατή χρηση οποτε μια χαρά κανένα θέμα (Προς το παρόν)

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμενα μια χαρα φαινεται η μπαταρια για την χρηση που κανω. Συνηθως φορτιζω το βραδυ με 20% μπαταρια αλλα εδω που τα λεμε και με 50% να ημουν παλι θα φορτιζα. Δεν ξερω, υπαρχει καποιος που αισθανεται οκ να ξεκινησει την ημερα του με λιγοτερο απο 100% φορτιση? :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

4% κατανάλωση την ωρα θεωρείτε ότι καλη τιμή? Χωρίς να το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Εβαλα το better battery stats αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι καταναλώνει την μπαταρία
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

4% κατανάλωση την ωρα θεωρείτε ότι καλη τιμή? Χωρίς να το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Εβαλα το better battery stats αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι καταναλώνει την μπαταρία

 

έμενα καταναλώνει κάτι λιγότερο από 2%

Link to comment
Share on other sites

4% κατανάλωση την ωρα θεωρείτε ότι καλη τιμή? Χωρίς να το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Εβαλα το better battery stats αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι καταναλώνει την μπαταρία

 

Αν έχεις 4% προφανώς έχεις κάτι που δημιουργεί wake locks.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Κάτοχος του αγαπημένου μου Note 10+ ακριβώς ένα χρόνο τώρα και έχω ακόμα κάποιες απορίες.

Ανεπιθύμητες κλήσεις:

Τον τελευταίο μήνα και ίσως λίγο περισσότερο, δέχομαι κλήσεις από νούμερα εξωτερικού που δεν απαντάνε ποτέ. Είναι από χώρες περίεργες. Γνωρίζω ότι είναι απάτη που αποσκοπεί στο να τους καλέσεις πίσω και να κάνουν τρελές χρεώσεις.

Υπάρχει τρόπος είτε να κάνω Black List με τους κωδικούς των χωρών που δεν επιθυμώ να λαμβάνω κλήσεις και να μην καλεί καν το τηλέφωνο ή να κάνω White List με τους κωδικούς των χωρών που θέλω να δέχομαι κλήσεις μόνο;

Ασφάλεια συσκευής:

Στο μενού Φροντίδα συσκευής μου δείχνει πάντα ότι η Ασφάλεια είναι απενεργοποιημένη.

Πατώντας στην ασφάλεια, εμφανίζει το κουμπί «Ενεργοποίηση», με την υποστήριξή της McAfee, όμως έχω εγκατεστημένη την σουΐτα του Norton από την οποία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και στο παρακάτω πλαίσιο για τις «προσφορές» και τα «βραβευμένα προϊόντα» με παραπέμπει απευθείας για αγορά του McAfee.

Υπάρχει τρόπος να βλέπει ότι υπάρχει λογισμικό προστασίας ώστε να στην Ασφάλεια να δείχνει ότι είναι ενεργοποιημένη;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να με βοηθήσετε να καταλάβω τι φταίει για την κατανάλωση?
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να με βοηθήσετε να καταλάβω τι φταίει για την κατανάλωση?

 

Για αρχη πηγαινε ρυθμισεις -> φροντιδα συσκευης -> μπαταρια -> χρηση μπαταριας.....για να δεις ποιες εφαρμογες καταναλωνουν περισσοτερη μπαταρια. Ετσι θα εχεις μια εικονα τι παιζει στην συσκευη σου.... Μια πρωτη λυση παντως ειναι η εξης: Στην φροντιδα συσκευης μπορεις να βρεις και το διαχειρηση ισχυος εφαρμογων και να βαλεις σε αδρανεια οσες εφαρμογες χρησιμοποιεις και αυτες που δεν χρησιμοποιεις σε πληρη αδρανεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω, μπαταρία βελτιστοποιημενο το έχετε ή υψηλές επιδόσεις;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, τελευταία εχω παρατήρηση ότι στην εφαρμογή του email της Samsung(εχω Gmail)όταν διαγράφω τα email πάνε στα διαγραμμένα , μπαίνω μετά στα διαγραμμένα και τα διαγράφω και απο κει... μέχρι στιγμής ολα καλά, μετά από λίγο όταν ξανά μπαίνω στα διαγραμμένα μου τα ξανά βγάζει πάλι... για να τα διαγράψω οριστικά θα πρέπει να μπω στο pc στην εφαρμογή του Gmail και να τα διαγράψω απο κει... το έχει παρατήρηση κάνεις? Παλιά δεν το έκανε αυτό. Καμια ιδέα τι συμβαίνει. Να αναφέρω επίσης ότι ο φάκελος διαγραμμένα είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...