Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτό λοιπόν, όταν ένα κατάστημα στέλνει μήνυμα οτι θα υπάρξει μια καθυστήρηση μιας, δύο, τριών ή ακόμα και μιας εβδομάδας, μην βιάζεστε να φέρετε την καταστροφή. Είναι πολύ λογικό σε μια τέτοια προσφορά, για μια τέτοια εξαιρετική συσκευή, να έγινε χαμός στις παραγγελίες και να μην τους έφτασε το απόθεμα και να ξανα έκαναν παραγγελία από τον προμηθευτή.

 

Εύχομαι με γεια σε όλους και να τα χαρείτε.

 

H συσκευή που παρέλαβα εγώ ήταν όντως φρέσκια παρτίδα. Ημερομηνία κατασκευής ήταν μέσα στον Αύγουστο

Η απότομη αντίδρασή μου, οφείλετε σε πρόσφατη κακή εμπειρία που είχα με το Mediamarkt (προσφορά για το P20 που για 2 βδομάδες το τρέναραν και εν τέλει πήραμε ένα κουπονάκι 20 ευρώ) και αφού πλεον είναι ο ίδιος όμιλος, φοβόμουν ότι θα μου κάνουν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή που παρέλαβα εγώ ήταν όντως φρέσκια παρτίδα. Ημερομηνία κατασκευής ήταν μέσα στον Αύγουστο

Η απότομη αντίδρασή μου, οφείλετε σε πρόσφατη κακή εμπειρία που είχα με το Mediamarkt (προσφορά για το P20 που για 2 βδομάδες το τρέναραν και εν τέλει πήραμε ένα κουπονάκι 20 ευρώ) και αφού πλεον είναι ο ίδιος όμιλος, φοβόμουν ότι θα μου κάνουν τα ίδια.

12-08-2020 και το δικό μου.

Σημασία έχει να το χαρείς πλέον γιατί είναι από τα καλύτερα κινητά εκεί έξω και στη τιμή αυτή ήταν κλέψιμο

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή που παρέλαβα εγώ ήταν όντως φρέσκια παρτίδα. Ημερομηνία κατασκευής ήταν μέσα στον Αύγουστο

Η απότομη αντίδρασή μου, οφείλετε σε πρόσφατη κακή εμπειρία που είχα με το Mediamarkt (προσφορά για το P20 που για 2 βδομάδες το τρέναραν και εν τέλει πήραμε ένα κουπονάκι 20 ευρώ) και αφού πλεον είναι ο ίδιος όμιλος, φοβόμουν ότι θα μου κάνουν τα ίδια.

 

Σε καταλαβαίνω. Λογικό είναι να σκέφτεσαι έτσι όταν είχες προηγούμενη άσχημη εμπειρία.

Σημασία έχει οτι το παρέλαβες και όλα καλά.

Καλορίζικα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχουν παρατηρηθεί προβλήματα που σχετίζονται με την ισχύς του σήματος;

Με το Realme 5 pro έπιανα καμπάνα 4g μέσα στο σπίτι. Εδώ ζορίζεται λίγο. Στα υπόψη δοκίμασα να τεστάρω τις ταχύτητες κατεβάσματος μέσω του 4g και έχω μεγάλες διακυμάνσεις από σημείο σε σημείο. Δε χάνεται το σήμα προφανώς, αλλά από τα 6 MB/s πάω στο 1 MB/s και μόλις το σηκώσω λίγο(ούτε πελεκάνος να ήμουν) επανέρχεται.

Έχετε κάτι υπόψη;

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα δε ξερω αλλα απο εμβελεια wifi δε το λες και καλο. Σε σχεση με το note8 πχ στο μπαλκονι επεφτε αρκετα η εμβελεια.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι μου θεωρείται αντρο μη ύπαρξης καλου σήματος και δη 4g.

Το huawei p30 pro είχε 4g.

To S9 plus που ειχα πριν το huawei και το note 10 + που έχω τώρα δύσκολα εχουν4g , μην πω δεν έχουν καθόλου.

 

Μη ξεχνάμε τις διπλές κεραίες βεβαια των huawei που τα κάνουν καλύτερα σε σημα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά στο χορό εργασίας μου σε υπόγειο -1 δεν είχα καθόλου σήμα (έχανα εντελώς τις κλήσεις) με Mate 20 Pro, P30, P30 pro και ειχα οριακά μια γραμμή σήμα με S10 plus & Note 10 plus από τα οποία δεν χάνω καμία κλήση απλά η επικοινωνία έχει αρκετές διακοπές...

Ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από την αγαπημένη μου Huawei...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Βλέπω ότι η ενημέρωση Οκτωβρίου για το 5g έχει βγει για AUT στις 18/10 αλλά ακόμα δεν έχω λάβει κάτι. Συνήθως έτσι γίνεται? Πόσες μέρες κάνει να έρθει η ενημέρωση OTA?

 

Σας ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια για του λόγου το αληθές στο Note έχουμε 4g+ σήμερα σε αντίθεση με το σκέτο 4g του Realme. Είναι κάτι το οποίο θα συνηθίσουμε.

Έχουμε κάποιον οδηγό για να επεκτείνουμε τον χρόνο ζωής της μπαταρίας; Υπάρχουν δοκιμασμένες ρυθμίσεις;

Οριακά το βλέπω να βγάζει 4:50 λεπτά με standby οθόνη. Στα υπόψη παίζουν μέρα νύχτα είτε WIFI είτε δεδομένα. Δεν γίνεται να κλείσουν.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ. Αν και κρίμα δεν το πρόλαβα. Δεν παίζει να κάνω hard reset τώρα :(

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ :)

 

Μπαίνω και στο sammobile και ανοίγοντας την Οκτωβρίου βλέπω security Σεπτεμβρίου... Ίσως έχουν κάνει κανένα λάθος...

 

Προς τους κατόχους 5g... Μου ήρθε η νέα ενημέρωση μόλις και την έκανα αλλά παραμένει σε security patch Σεπτεμβρίου.... Σε AUT

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να απαντάτε σε μηνύματα χειρόγραφα με το πενάκι; Ξέρω πως υπάρχει αναγνώριση χειρόγραφου στα αγγλικά, αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι γίνεται εξίσου καλά και στα ελληνικά. Αν ναι, σας βολεύει να απαντάτε με αυτό τον τρόπο ή τελικά προτιμάτε να πληκτρολογείτε ή να γράφετε με swiping;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να απαντάτε σε μηνύματα χειρόγραφα με το πενάκι; Ξέρω πως υπάρχει αναγνώριση χειρόγραφου στα αγγλικά, αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι γίνεται εξίσου καλά και στα ελληνικά. Αν ναι, σας βολεύει να απαντάτε με αυτό τον τρόπο ή τελικά προτιμάτε να πληκτρολογείτε ή να γράφετε με swiping;

Εγω προσωπικά έχω σταματήσει να γράφω με οποιονδήποτε τρόπο εδώ και πολυυυυ καιρό... Φωνητικη εισαγωγή και σε 30 δευτερόλεπτα έχω γράψει ολόκληρη έκθεση... (για το μήνυμα που μόλις έστειλα χρειάστηκαν 10 δευτερόλεπτα μαζί με τις διορθώσεις στα στίγματα)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να απαντάτε σε μηνύματα χειρόγραφα με το πενάκι; Ξέρω πως υπάρχει αναγνώριση χειρόγραφου στα αγγλικά, αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι γίνεται εξίσου καλά και στα ελληνικά. Αν ναι, σας βολεύει να απαντάτε με αυτό τον τρόπο ή τελικά προτιμάτε να πληκτρολογείτε ή να γράφετε με swiping;

 

Γινεται και μαλιστα αρκετα καλα, αλλα προσωπικα δεν με βολευει. Γραφω πιο γρηγορα με το πληκτρολογιο (ειτε κανονικο ειτε swype) και εχω καλυτερο grip της συσκευης ετσι παρα κρατωντας την με το ενα χερι και γραφοντας με το πενακι. Παρ' ολο που χρησιμοποιω το πενακι συνεχως, στο συγκεκριμενο κομματι δεν μου καθεται καλα.

 

Το καλυτερο βεβαια ειναι αυτο που λεει ο Tsiglas αν τα καταφερνεις, αλλα εγω δεν μπορω επειδη εχει παντα θορυβο στη δουλεια πχ οποτε δεν ειναι ιδανικο το φωνητικο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στην φροντίδα συσκευής το ποσοστό που βρίσκω πάντα είναι 90%-92%

 

Ειναι λογικό;

Όταν είχα note 9 (πριν ένα μήνα..) ποτέ δεν ήταν κάτω από 96%cbe0d8e954dd99ff2786ac7c9c1752d7.jpg

Κλείσε τις εφαρμογές που τρέχουν παράλληλα ή πάτησε το κουμπί "βελτιστοποίηση" για να γίνει 100%!!

Που βρίσκετε τέτοια πράγματα να τα παρουσιάσετε για προβλήματα χωρίς ΚΑΝ να ψάξετε λιγάκι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά έχω σταματήσει να γράφω με οποιονδήποτε τρόπο εδώ και πολυυυυ καιρό... Φωνητικη εισαγωγή και σε 30 δευτερόλεπτα έχω γράψει ολόκληρη έκθεση... (για το μήνυμα που μόλις έστειλα χρειάστηκαν 10 δευτερόλεπτα μαζί με τις διορθώσεις στα στίγματα)

 

Γινεται και μαλιστα αρκετα καλα, αλλα προσωπικα δεν με βολευει. Γραφω πιο γρηγορα με το πληκτρολογιο (ειτε κανονικο ειτε swype) και εχω καλυτερο grip της συσκευης ετσι παρα κρατωντας την με το ενα χερι και γραφοντας με το πενακι. Παρ' ολο που χρησιμοποιω το πενακι συνεχως, στο συγκεκριμενο κομματι δεν μου καθεται καλα.

 

Το καλυτερο βεβαια ειναι αυτο που λεει ο Tsiglas αν τα καταφερνεις, αλλα εγω δεν μπορω επειδη εχει παντα θορυβο στη δουλεια πχ οποτε δεν ειναι ιδανικο το φωνητικο.

 

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Εγώ γράφω με ολίσθηση. Απλά σκεφτόμουν μήπως ο καλύτερος τρόπος όλων είναι το χειρόγραφο με το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά έχω σταματήσει να γράφω με οποιονδήποτε τρόπο εδώ και πολυυυυ καιρό... Φωνητικη εισαγωγή και σε 30 δευτερόλεπτα έχω γράψει ολόκληρη έκθεση... (για το μήνυμα που μόλις έστειλα χρειάστηκαν 10 δευτερόλεπτα μαζί με τις διορθώσεις στα στίγματα)

Χε χε, μαλλον επρεπε να ξοδεψεις λιγα δευτερα παραπανω, εκτος κι αν η φωνητικη εισαγωγη αφηνει οντως στιγματα στο κινητο ))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να έχουμε όπως στο νοτε 8 ένδειξη ότι έχουμε ειδοποίηση για κάτι;;όταν άναβε το λαμπάκι στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά έχω σταματήσει να γράφω με οποιονδήποτε τρόπο εδώ και πολυυυυ καιρό... Φωνητικη εισαγωγή και σε 30 δευτερόλεπτα έχω γράψει ολόκληρη έκθεση... (για το μήνυμα που μόλις έστειλα χρειάστηκαν 10 δευτερόλεπτα μαζί με τις διορθώσεις στα στίγματα)

 

Χρησιμοποιείς άλλο πληκτρολόγιο? Γιατί απ οσο ξέρω με το μαμά δεν γίνεται. Μόνο Αγγλικά αναγνωρίζει

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς άλλο πληκτρολόγιο? Γιατί απ οσο ξέρω με το μαμά δεν γίνεται. Μόνο Αγγλικά αναγνωρίζει

 

SwiftKey πλέον από την Microsoft... Για εμένα το καλύτερο πληκτρολόγιο ανεξαρτήτου τρόπου χρήσης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...