Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση Οκτωβρίου παρατηρώ κάποια βελτίωση στην αυτονομία της συσκευής
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Καλοδούλευτο εύχομαι τότε! Ελπίζω να πρόλαβα κι εγώ γιατί απο προχθές δεν έχω καμία ενημέρωση μέσω mail.

 

Προσωπικά έλαβα μήνυμα ότι το προιόν θα παραμείνει δεσμευμένο για 5 μέρες στο κατάστημα. Αν έχεις λάβει κάτι αντίστοιχο, τότε δε θα υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έλαβα μήνυμα ότι το προιόν θα παραμείνει δεσμευμένο για 5 μέρες στο κατάστημα. Αν έχεις λάβει κάτι αντίστοιχο, τότε δε θα υπάρξει πρόβλημα.
Πέραν του mail επιβεβαίωσης που λέει ότι θα παραδοθεί στο κατάστημα για παραλαβή από 14/10 έως 16/10 δεν έχω λάβει κάτι άλλο. Να περιμένω mail ή sms γράφει. Στη σελίδα εξέλιξης παραγγελίας στο "υπό επεξεργασία" και "διαδικασία συλλογής" παραμένει. Όχι τπτ άλλο αλλά βιάστηκα ο βλάκας και πήρα θήκη και usb-c ακουστικά και βλέπω να μου μένουν αμανάτι...
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του mail επιβεβαίωσης που λέει ότι θα παραδοθεί στο κατάστημα για παραλαβή από 14/10 έως 16/10 δεν έχω λάβει κάτι άλλο. Να περιμένω mail ή sms γράφει. Στη σελίδα εξέλιξης παραγγελίας στο "υπό επεξεργασία" και "διαδικασία συλλογής" παραμένει. Όχι τπτ άλλο αλλά βιάστηκα ο βλάκας και πήρα θήκη και usb-c ακουστικά και βλέπω να μου μένουν αμανάτι...

 

Λογικά σήμερα θα λάβεις μήνυμα για να το παραλάβεις. Μην ανησυχείς..

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του mail επιβεβαίωσης που λέει ότι θα παραδοθεί στο κατάστημα για παραλαβή από 14/10 έως 16/10 δεν έχω λάβει κάτι άλλο. Να περιμένω mail ή sms γράφει. Στη σελίδα εξέλιξης παραγγελίας στο "υπό επεξεργασία" και "διαδικασία συλλογής" παραμένει. Όχι τπτ άλλο αλλά βιάστηκα ο βλάκας και πήρα θήκη και usb-c ακουστικά και βλέπω να μου μένουν αμανάτι...

 

Και εγώ έτσι έχω κολλήσει

Το είχα βάλει για παραλαβή από το κατάστημα της Πυλαίας Θεσσαλονίκη και όταν πήρα τηλ στα κεντρικά μου λένε ότι από χθες είναι καθ'οδον

Αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε αντίστοιχο μήνυμα πως έχει έρθει στο κατάστημα και θα παραμείνει δεσμευμένο για 5 μέρες. Λογικά μέχρι το βράδυ θα πάω να παραλάβω και θα δω τι παίζει
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μετά την αναβάθμιση σε one ui 2.5 είδατε όλοι ότι δημιουργήθηκαν αντίγραφα στο notes σε σημειώσεις παλιάς μορφής. Τις μετέτρεψα στη νέα βερσιόν, για να το πω λαϊκά, και τώρα τις έχω διπλές. Αν σβήσω τις παλιές δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει θέμα με τις νέες έτσι; Γιατί έχω τώρα κάπου 4500 σημειώσεις (παλιές και νέες) αλλά δε θέλω να τις χάσω. Ευχαριστώ

Δεν χάνονται και οι δύο, και εγώ έσβησα τις παλιές. Και δεν υπάρχει λόγος για άγχος, μια σημαντική προσθήκη που έχει η εφαρμογή, είναι ότι έβαλαν κάδο ανακύκλωσης. Ότι διαγράφεις πηγαίνει εκεί, και έχεις περιθώριο 30 μέρες για να το επαναφέρεις αν χρειαστεί, αν δεν έχεις αφαιρέσει τον κάδο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε οι δικαιολογίες IMG-20201016-230641.jpg
Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου στείλανε το απόγευμα αφού τους έστειλα να ρωτήσω τι γίνεται. Τι σημαίνει; Θα το φάμε το άκυρο;
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου στείλανε το απόγευμα αφού τους έστειλα να ρωτήσω τι γίνεται. Τι σημαίνει; Θα το φάμε το άκυρο;

 

Άμα φάμε άκυρο, θα το κυνηγήσω όσο πάει. Ανευθυνότητα στο φουλ από πλευράς τους.

Δεν είναι καν ότι το είδα τυχαία και το έκανα παραγγελία. Μου ήρθε email δικό τους με newsletter.

Link to comment
Share on other sites

Και καλά γιατί το κάνουν αυτό; Να το ξεχάσουμε/βαρεθούμε και να μην τα δώσουν σε αυτή την τιμή; Τι φάση;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω θα παραλάβετε όλοι... Απλά υπάρχει μια καθυστέρηση λόγω της προσφοράς που εκκρεμεί να δει το Public ποιοι τελικά από αυτούς που παρήγγειλαν θα παραλάβουν και ποιοι θα ακυρώσουν...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται και οι δύο, και εγώ έσβησα τις παλιές. Και δεν υπάρχει λόγος για άγχος, μια σημαντική προσθήκη που έχει η εφαρμογή, είναι ότι έβαλαν κάδο ανακύκλωσης. Ότι διαγράφεις πηγαίνει εκεί, και έχεις περιθώριο 30 μέρες για να το επαναφέρεις αν χρειαστεί, αν δεν έχεις αφαιρέσει τον κάδο.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή η εργοστασιακή μεμβράνη οθόνης έχει κάνει πολλές γρατσουνιές στον 1 χρόνο που έχω το κινητό, παραείναι ευαίσθητη νομιζω, υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να περνάει την ίδια ακριβώς? Διαφορετικά σκέφτομαι να την βγάλω εντελως, εξάλλου το s8+ που ειχα πριν κ δεν είχε ποτέ προστασία οθόνης, δεν είχε το παραμικρό σημαδάκι στα 2 χρονια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή η εργοστασιακή μεμβράνη οθόνης έχει κάνει πολλές γρατσουνιές στον 1 χρόνο που έχω το κινητό, παραείναι ευαίσθητη νομιζω, υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να περνάει την ίδια ακριβώς? Διαφορετικά σκέφτομαι να την βγάλω εντελως, εξάλλου το s8+ που ειχα πριν κ δεν είχε ποτέ προστασία οθόνης, δεν είχε το παραμικρό σημαδάκι στα 2 χρονια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Νομίζω ότι το επίσημο service στη Δωδεκανήσου την έχει, κάνε ένα τηλέφωνο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή η εργοστασιακή μεμβράνη οθόνης έχει κάνει πολλές γρατσουνιές στον 1 χρόνο που έχω το κινητό, παραείναι ευαίσθητη νομιζω, υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να περνάει την ίδια ακριβώς? Διαφορετικά σκέφτομαι να την βγάλω εντελως, εξάλλου το s8+ που ειχα πριν κ δεν είχε ποτέ προστασία οθόνης, δεν είχε το παραμικρό σημαδάκι στα 2 χρονια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Αραχνιες σε μεμβράνη σε έναν ολόκληρο χρόνο και λες ότι είναι ευαίσθητη; υπερβολή. Η το αφήνεις χωρίς η πας σε τζαμακι. Αν και εγώ ήμουν υπέρ ευχαριστημένος. Έκανε αραχνιες μετά το 5μηνο. Οπότε συστήνω την ίδια μεμβράνη. Αλλά μη περιμένεις ότι δεν θα γίνει το ίδιο και ίσως και συντομότερα.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το επίσημο service στη Δωδεκανήσου την έχει, κάνε ένα τηλέφωνο.
Σε ευχαριστώ πολύ, θα κανω ένα τηλ να δω αν την περνάνε εκει?
Αραχνιες σε μεμβράνη σε έναν ολόκληρο χρόνο και λες ότι είναι ευαίσθητη; υπερβολή. Η το αφήνεις χωρίς η πας σε τζαμακι. Αν και εγώ ήμουν υπέρ ευχαριστημένος. Έκανε αραχνιες μετά το 5μηνο. Οπότε συστήνω την ίδια μεμβράνη. Αλλά μη περιμένεις ότι δεν θα γίνει το ίδιο και ίσως και συντομότερα.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Τις γρατσουνιές άρχισε να τις κάνει ήδη από τον δεύτερο μηνα, και ειδικά στην δεξιά πλευρά που χρησιμοποιω πιο πολυ, εξου και το ότι είναι αρκετά ευαίσθητη. Απλα μετα από σχεδόν ένα χρονο είναι καιρός για αλλαγη η απλα απαλλαγή
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Έχω Voda και Cosmote.

 

Το σκέφτηκα και γω να κάνω ένα factory reset αλλά δεν έχει νόημα μιας και το πήρα την προηγούμενη βδομάδα και όλα περάστηκαν από την αρχή.

 

Για να δω τι δημιουργούσε το drain εγκατέστησα το better battery stats. Με την οθόνη κλειστή (6-7 ώρες βράδυ) χάνει περίπου 3%/h

 

Έκλεισα το VoWifi και σε Voda και σε Cosmote και δοκίμασα την εφαρμογή της Voda για VoWiFi (δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι). Μικρή βελτίωση στον αριθμό των wakelocks.

Το έβαλα σε λειτουργία πτήσης με WiFi ανοιχτό για κλήσεις, το ίδιο πρόβλημα, το ImsService έχει πάρα πολλά wakelocks.

 

Αν δεν βρώ λύση το μόνο που σκέφτομαι για να βγάζω μία μέρα με φόρτιση ειναι να το έχω μόνιμα σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας..

 

Μετά από πάρα πολλές δοκιμές σε ρυθμίσεις, τελικά το μόνο που κάνει διαφορά είναι να το έχω μόνιμα σε λειτουργία πτήσης στο σπίτι (παρόλο που συνεχίζει να έχει wakelocks το IMS service δεν ρίχνει την μπαταρία όπως πριν). Από σχεδόν -3%/ώρα που έχανε σε standby, τώρα είναι στο -0.9%/ώρα. Εγκατέστησα και το Naptime για να μπαίνει σε light doze με το που κλείνει η οθόνη και πλέον η μπαταρία βγάζει μέρα χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε SMS για να πάω να το παραλάβω από το κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λοιπόν, όταν ένα κατάστημα στέλνει μήνυμα οτι θα υπάρξει μια καθυστήρηση μιας, δύο, τριών ή ακόμα και μιας εβδομάδας, μην βιάζεστε να φέρετε την καταστροφή. Είναι πολύ λογικό σε μια τέτοια προσφορά, για μια τέτοια εξαιρετική συσκευή, να έγινε χαμός στις παραγγελίες και να μην τους έφτασε το απόθεμα και να ξανα έκαναν παραγγελία από τον προμηθευτή.

 

Εύχομαι με γεια σε όλους και να τα χαρείτε.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Κάτοχος και εγώ από σήμερα.

Επιστροφή σε note από το note 5.

Μια ερώτηση. Την ταχύτητα δικτύου, πως την βγάζει στην πάνω γραμμή κατάστασης;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...