Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την αναβάθμιση Οκτωβρίου μέσω Odin (και αρα καθαρή εγκατάσταση) και δυστυχώς η μπαταρία (με τις ιδιες ακριβώς εφαρμογές), χάνει αρκετή μπαταρία

, κρίμα αν κ ετοιμάζομαι να το πουλήσω πρέπει να το βελτιώσουν παλι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, μάλιστα όπως είχα γράψει και μερικές μέρες πριν, ίσως και λίγο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ενημέρωση ΟΤΑ και για τα ελληνικά. Απ ότι βλέπω το πρόβλημα με την οθόνη edge παραμένει. Οπότε την απενεργοποίησα ξανά.

 

Update: Μου έβγαλε ενημέρωση στο galaxy store η εφαρμογή tools που είναι μέσα η πυξίδα στην οθόνη edge. Ξαναενεργοποίησα την οθόνη edge και παρακολουθώ πως θα πάει.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ είδα διαφορά στην μπαταρία εγώ που είχα την edge οθόνη ανοιχτή έστρωσε νομίζω λιγο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτω στις γωνίες τις οθόνης μου βγάζει μιρικες φορές 2 ασπρα που αμα τα σηκώσω ανοίγει το Google πως γίνεται να μην τα εμφανίζει αυτα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτω στις γωνίες τις οθόνης μου βγάζει μιρικες φορές 2 ασπρα που αμα τα σηκώσω ανοίγει το Google πως γίνεται να μην τα εμφανίζει αυτα ?

 

Ανοίγεις εφαρμογή Google....

Κάτω δεξιά τρεις τελίτσες (περισσότερα)

Ρυθμίσεις

Βοηθός Google

Επιλέγεις tab Assistant

Πας κάτω κάτω στο "Τηλέφωνο"

Απενεργοποιείς το "Βοηθός Google"

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Στην φροντίδα συσκευής το ποσοστό που βρίσκω πάντα είναι 90%-92%

 

Ειναι λογικό;

Όταν είχα note 9 (πριν ένα μήνα..) ποτέ δεν ήταν κάτω από 96%cbe0d8e954dd99ff2786ac7c9c1752d7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ μεγάλο ποσοστό της ram σε χρήση, γι αυτό και το 90. Εμένα δεν θα με προβληματίζει το 90 στη φροντίδα, αλλά το πόσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και πόση μνήμη τρώνε. Γιατί αυτό έχει και ένα αντίκτυπο στη κατανάλωση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Κάτοχος s8 plus, s9 plus. Μετά εφυγα για Huawei p30 pro.

Πήρα σήμερα το note 10 plus 12/256 με την προσφορά του public.

Θεωρώ κλεψιά την τιμή που το είχε.

 

Πρώτη φορά με note.

Πενάκι δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα δεν ξέρω πως δουλεύει και τι δυνατότητες έχει.

Ένα που με φοβίζει είναι η μπαταρία του. Εδώ θέλω τη γνώμη σας. Μερα βγάζει;

Με το s9 plus είχα θέμα. Με το p30 pro ανετότατα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρήγγειλα το απόγευμα. Δεν έχω καταλάβει βέβαια αν πρόλαβα ή όχι, δεν έχω ξανά παραγγείλει σε web offer. Μπαίνω καθημερινά Skroutz να δω που κυμαίνεται η τιμή του καθώς το ζαχάρωνα καιρό κι ενώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω αυτές τις μέρες αφού μόνο ένα κατάστημα πλέον το ειχε στα €680, βλέπω Public σήμερα στα €599 και ξαφνιάστηκα. Αν πρόλαβα θα είμαι κι εγώ στην παρέα σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Κάτοχος s8 plus, s9 plus. Μετά εφυγα για Huawei p30 pro.

Πήρα σήμερα το note 10 plus 12/256 με την προσφορά του public.

Θεωρώ κλεψιά την τιμή που το είχε.

 

Πρώτη φορά με note.

Πενάκι δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα δεν ξέρω πως δουλεύει και τι δυνατότητες έχει.

Ένα που με φοβίζει είναι η μπαταρία του. Εδώ θέλω τη γνώμη σας. Μερα βγάζει;

Με το s9 plus είχα θέμα. Με το p30 pro ανετότατα.

Το έχω πάνω από χρόνο.

Με σύνδεση σε Wifi κατά 90% , να συγχρονίζει με τρεις λογαριασμούς email, καιρό, κ.α. να συνδέται με BT στο ρολόι περίπου 5-6 φορές τη μέρα και στο αυτοκίνητο για περίπου 2-3 ώρες τη μέρα, με sot οθόνης περίπου 5 ώρες + , λίγο παιχνίδι ( ελαφριά παιχνίδια ) περίπου 30 με 45 λεπτά και αρκετό σερφάρισμα στο Internet και άλλα, με βγάζει ανετότατα 1,5 έως 2 μέρες ( 36 με 48 ώρες ) με λίγη προσοχή. Να πω μόνο ότι το βράδυ για περίπου 7 ώρες το βάζω σε Fly mode.

Αν σε όλα τα παραπάνω αλλάξει ό χρόνος που συνδεόμαι με WiFi λόγω συνθηκών και συνδέομαι με δεδομένα κατα 60% και πάνω, τότε με ίδια ακριβώς χρήση που περιγράφω, βγάζω τη μέρα σχετικά άνετα ( 24 ώρες ).

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάνω από χρόνο.

Με σύνδεση σε Wifi κατά 90% , να συγχρονίζει με τρεις λογαριασμούς email, καιρό, κ.α. να συνδέται με BT στο ρολόι περίπου 5-6 φορές τη μέρα και στο αυτοκίνητο για περίπου 2-3 ώρες τη μέρα, με sot οθόνης περίπου 5 ώρες + , λίγο παιχνίδι ( ελαφριά παιχνίδια ) περίπου 30 με 45 λεπτά και αρκετό σερφάρισμα στο Internet και άλλα, με βγάζει ανετότατα 1,5 έως 2 μέρες ( 36 με 48 ώρες ) με λίγη προσοχή. Να πω μόνο ότι το βράδυ για περίπου 7 ώρες το βάζω σε Fly mode.

Αν σε όλα τα παραπάνω αλλάξει ό χρόνος που συνδεόμαι με WiFi λόγω συνθηκών και συνδέομαι με δεδομένα κατα 60% και πάνω, τότε με ίδια ακριβώς χρήση που περιγράφω, βγάζω τη μέρα σχετικά άνετα ( 24 ώρες ).

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Ήσουν κατατοπιστικοτατος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μετά την αναβάθμιση σε one ui 2.5 είδατε όλοι ότι δημιουργήθηκαν αντίγραφα στο notes σε σημειώσεις παλιάς μορφής. Τις μετέτρεψα στη νέα βερσιόν, για να το πω λαϊκά, και τώρα τις έχω διπλές. Αν σβήσω τις παλιές δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει θέμα με τις νέες έτσι; Γιατί έχω τώρα κάπου 4500 σημειώσεις (παλιές και νέες) αλλά δε θέλω να τις χάσω. Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

]Καλημέρα σε όλους. Ένας τρόπος να απεγκαταστησουμε ότι θεωρεί ο καθένας μας ως blotware στο κινητό του ή στο ταμπλετ του είναι ο εξης:

 

1. Κατεβάζουμε στον υπολογιστή μας το mini ADB από εδώ.

Και αφού το κάνουμε unzip το εγκαθιστούμε.

 

2. Πάμε στο κινητό μας και κάνουμε τα εξής.

 

Α. Ρυθμίσεις / σύστημα / πληροφορίες για το κινητό. Πατάμε αρκετές φορές πάνω στο αριθμό έκδοσης μέχρι να μας δώσει δικαίωμα προγραμματιστη.

 

Β. Πάμε πίσω στο ρυθμισεις / σύστημα / επιλογές για προγραμματιστη/ εντοπισμός σφαλμάτων usb. Το ενεργοποιούμε.

 

Γ. Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή στο παράθυρο που θα βγάλει πατάμε μεταφορά αρχείων.

 

Δ. Θα μας βγάλει νέο παράθυρο εάν επιτρέπουμε να έχει πρόσβαση ο υπολογιστές στο κινητό πατάμε ΟΚ.

 

3. Πάμε στον υπολογιστή και πάμε στο

Ο υπολογιστής μου / τοπικός δίσκος / αρχεία εφαρμογων x86 / minimal ADB and fastboot / cmd-here. Θα μας βγάλει ένα παράθυρο εντολών.

 

Στο κινητό θα ξαναβγάλει pop up παράθυρο να επιτρέπεται η πρόσβαση πατάμε ναι.

 

4. Γράφουμε στη γραμμή εντολών του ADB στον υπογιστη.

adb devices και πατάμε enter

Θα μας τρέξει 2 με 3 γραμμές και θα φανεί η συσκευή μας. Τότε γραφουμε

adb shell και θα τρέξει 1 με 2 γραμμές όπου θα γράψουμε την εξής εντολη

pm uninstall - k - - user 0 com.

 

Μετά το com συμπληρώνουν ένα από τα παρακάτω ανάλογα ποιο θέλουμε να διαγράψουμε.

 

Χάρτες....com.google.android.apps maps

Μηχανή κειμένου ...com.google.android.tts

Youtube... com google.android.youtube

Google drive ...com.google.android.apps.docs

Gmail...com.goigle.android.gm

Fb services....com.facebook.services

Fb manager...com.facebook.appmanager

Fb appinstaller...com.facebook.system

Duo....com.google.android.apps.tachyon

Chrome...com.android.chrome

 

Στο τέλος τελευταία εντολή δινουμε

reboot

Θα σβήσει και θα ξανά ανοίξει το κινητό μας. Χωρίς τις εφαρμογές που διωξαμε

 

Παρατηρήσεις.

1. Μετά από factory reset επανερχονται όλες αλλά μπορούμε και με εντολή να επαναφέρουμε οποία θέλουμε.

 

2. Μην απενεργοποιήσετε το πληκτρολόγιο η τον browser πριν κατεβάσετε και εγκαταστήσετε κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα της αρεσκείας σας.

 

3. Τα παραπάνω προγράμματα είναι ενδεικτικα και τα έχω διώξει εγώ αφού χρησιμοποιώ αλλά στη θέση τους.

 

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να βοήθησα. Είναι πιο πολύπλοκο να το γράψω πάρα να το κάνετε. Μην φοβοσαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τη γνώμη σας.

Έχω παραγγείλει το κινητό με την προφορά του public. Μου βγαίνει ακόμη πιο χαμηλά, λόγω τιμολογίου.

Τα προηγούμενα 3 χρόνια ήμουν με μια συσκευή 1+5 και το τελευταίο οκτάμηνο με ενα Realme 5 pro.

Το μόνο που με προβληματίζει αυτή τη στιγμή είναι το μέγεθος του κινητού. Θα χωράει σε μία τσέπη παντελονιού; Επίσης πόσο επίφοβη είναι η οθόνη σε ότι αφορά ενδεχόμενη θραύση;

Link to comment
Share on other sites

Στην πίσω τσέπη ενός παντελονιού π.χ. Τζην εξέχει από πάνω 2 δάχτυλα σχεδόν μέχρι το κάτω μέρος από τις κάμερες...η οθόνη σαν egde που είναι εννοείται πως είναι ποιο εκτεθημενη από άλλες φλατ αν και στα τεστ τα έχει πάει περίφημα...

Η συσκευή όπου και να το πιάσεις είναι άψογη... Εγω μετά από πάρα πολλές αλλαγές συσκευών τα τελευταία 5 χρόνια (συνήθως κρατούσα συσκευές το πολύ 3 μήνες) είναι η πρώτη φορά που έχω μείνει 1 χρόνο και μάλιστα έχω σπίτι 2 συσκευές Note 10 plus (512gb & 256gb backup) και δεν σκέφτομαι καν να πάω σε άλλη συσκευή εκτός ίσως από κάποιο fold

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το εχω βολευτεί απίστευτα το 10ρι χθές με έπιασε μια τρέλα με την προσφορά στο 20ρι αλλα τελικά το παρέκαμψα,το δουλεύω παράλληλα με 11pro max και το προτιμάω 8/10 φορές

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα πάω να το δω από κοντά. Η παραλαβή είναι σε μεγάλο υποκατάστημα. Ελπίζω να το έχουν..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Θα πάω να το δω από κοντά. Η παραλαβή είναι σε μεγάλο υποκατάστημα. Ελπίζω να το έχουν..

Κι εγώ το έχω παραγγείλει με την προσφορά από Public. Παίζει να φάμε άκυρο κάποιοι; Να μην έχουν απόθεμα ξέρω γω και να μας πουν και καλά δεν προλάβατε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το παρήγγειλα 4 μεσημέρι, ζήτησα αντικαταβολή στο κατάστημα πατρα, πέρασα 6 απόγευμα μήπως το είχαν ήδη να το πάρω και να σβηστεί η παραγγελία και ως δια μαγείας ήταν ήδη κρατημένο στα ταμεία.

Αυτό έγινε όμως τις πρώτες ώρες της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το παρήγγειλα 4 μεσημέρι, ζήτησα αντικαταβολή στο κατάστημα πατρα, πέρασα 6 απόγευμα μήπως το είχαν ήδη να το πάρω και να σβηστεί η παραγγελία και ως δια μαγείας ήταν ήδη κρατημένο στα ταμεία.

 

Αυτό έγινε όμως τις πρώτες ώρες της προσφοράς.

"Κρατημένο στα ταμεία", δηλαδή τι; Δεν θα σου δώσουν; Συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση αλλά δεν έχει τύχει να παραγγείλω απο web offer μεγάλων αλυσίδων και δεν ξέρω τι παίζει. Σχεδόν πάντα από Σκρουτζ αγοράζω αλλά τώρα το είχαν φθηνότερο αυτοί. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

"Κρατημένο στα ταμεία", δηλαδή τι; Δεν θα σου δώσουν; Συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση αλλά δεν έχει τύχει να παραγγείλω απο web offer μεγάλων αλυσίδων και δεν ξέρω τι παίζει. Σχεδόν πάντα από Σκρουτζ αγοράζω αλλά τώρα το είχαν φθηνότερο αυτοί.

 

Το είχαν ήδη κρατήσει στο ονομα μου. Άρα δεν ήρθε από κάποια κεντρική αποθήκη.

Υπήρχε στο μαγαζί ενημερώθηκε ηλεκτρονικά και το έβαλαν στην άκρη με το ονομα μου. Άρα η διαδικασία ήταν άμεση.

Link to comment
Share on other sites

Το είχαν ήδη κρατήσει στο ονομα μου. Άρα δεν ήρθε από κάποια κεντρική αποθήκη.

 

Υπήρχε στο μαγαζί ενημερώθηκε ηλεκτρονικά και το έβαλαν στην άκρη με το ονομα μου. Άρα η διαδικασία ήταν άμεση.

Μάλιστα. Καλοδούλευτο εύχομαι τότε! Ελπίζω να πρόλαβα κι εγώ γιατί απο προχθές δεν έχω καμία ενημέρωση μέσω mail.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

Ελπίζω να 0π0αραλαβεις. Ερχόμενος από p30 pro απλά το βρίσκω καλύτερο σε κάποια σημεία.

 

Το πενάκι όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εκανα και γω την παραγγελια αλλα σκεφτομαι να παω τωρα στο note 10+ ή να περιμενω black για s20+ , ultra στα 600 με 700 αν τα βγαλουν?Αυτο που με φρεναρει ειναι η αυτονομία και τα 120 hz ρυθμος ανανεωσης που μπορει να μην το καταλαβω αλλα θελω να το εχω στο επομεο κινητο μου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...