Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς μάλλον κάτι τέτοιο;

Ναι φίλε κάτι τέτοιο εννοώ. Όσα έχω δοκιμάσει δεν είναι συμβατά και εμφανίζουν σφάλμα. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο προϊόν που να λειτουργεί; Ή τουλάχιστον κάποιο λινκ με το γνήσιο της Samsung να το αγοράσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε κάτι τέτοιο εννοώ. Όσα έχω δοκιμάσει δεν είναι συμβατά και εμφανίζουν σφάλμα. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο προϊόν που να λειτουργεί; Ή τουλάχιστον κάποιο λινκ με το γνήσιο της Samsung να το αγοράσουμε.

Το αυθεντικό είναι αυτό: https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-USB-C-male-3-5mm-female-EE-UC10JUWEGWW.html

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση αλλα δεν τοχω δει, τα ακουστικα μας πως ενωνονται με το τηλεφωνο?

 

Αν εννοείς αυτά που έχει μέσα το κουτί της συσκευασίας συνδέονται στην θύρα φόρτισης type C... Δηλαδή τα ακουστικά σου έχουν αυτό το βύσμα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτά που έχει μέσα το κουτί της συσκευασίας συνδέονται στην θύρα φόρτισης type C... Δηλαδή τα ακουστικά σου έχουν αυτό το βύσμα

 

να αυτα εννοω, δεν τα εχω ανοιξει και δεν τα εχω χρησιμοποιησει. σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εννοώ αν υπάρχει κάποιο προϊόν Samsung που να συνδέει ακουστικά και φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει led notification στο 10 plus πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή αν θες να έχεις τύπου led notification στην μπροστινή κάμερα. Aod notify λέγεται η εφαρμογή αν θυμάμαι σωστά.
Ευχαριστώ για την ενημέρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα Τι εννοείς φίλε μου η συσκευή δεν έχει κάποιο λαμπάκι που αναβοσβήνει όταν σου έρχονται ειδοποιήσεις εξ αυτού έχει την always on display για να σου δείχνει όταν κάτι λαμβάνεις από ειδοποιήσεις αλλιώς όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω κατεβάζεις κάποια εφαρμογή όπως το AODnotify και χρησιμοποιείς το γραφικό γύρω από την κάμερα σαν notification LED light Ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την always on display να είναι πάντα απενεργοποιημενη να μην καίει μπαταρία και να ανάβει μόνο όταν έχεις ειδοποίηση
Ευχαριστώ για την ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

https://www.themrgadget.gr/axesoyar-tilefonon/kalodia---antaptores/antaptoras-type-c-ixoy-35mm-jack-audio-kai-fortisis-p-13388.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε εννοώ αν υπάρχει κάποιο προϊόν Samsung που να συνδέει ακουστικά και φόρτιση.

 

https://www.themrgadget.gr/axesoyar-tilefonon/kalodia---antaptores/antaptoras-type-c-ixoy-35mm-jack-audio-kai-fortisis-p-13388.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχεις δοκιμάσει; Δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω ψάξει παντού αντάπτορα που να μπορώ να συνδέσω ακουστικά 3.5 mm και ταυτόχρονα να φορτίσω τη συσκευή. Υπάρχει κάτι συμβατό; Γνωρίζει κανείς;

Φίλε μου έχω αυτά τα δύο:

https://m.aliexpress.com/item/4000175664223.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.4000175664223&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=2321amp-u7_6bXgHVtyQ2WiEZdNb1Q1601809053427&browser_id=710c720b9b5e436dae15d68893055c34&is_c=Y

 

https://m.aliexpress.com/item/32994071746.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32994071746&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=2321amp-u7_6bXgHVtyQ2WiEZdNb1Q1601809053427&browser_id=710c720b9b5e436dae15d68893055c34&is_c=Y

Λειτουργούν μια χαρά!

Μπορείς να τα βρεις και στο ebay. Σε Ελλάδα δεν τα έχω ψάξει.

Απ' ό,τι θυμάμαι υπάρχουν κι άλλα παρόμοια αλλά εμπιστεύομαι την Basseus και την Ugreen.

Αυτό που πρέπει να προσέξεις, ό,τι διαλέξεις, είναι να έχει αποκωδικοποιητή DAC αλλιώς δεν θα δουλεύουν τα ακουστικά.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω αυτά τα δύο:

https://m.aliexpress.com/item/4000175664223.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.4000175664223&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=2321amp-u7_6bXgHVtyQ2WiEZdNb1Q1601809053427&browser_id=710c720b9b5e436dae15d68893055c34&is_c=Y

 

https://m.aliexpress.com/item/32994071746.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32994071746&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=2321amp-u7_6bXgHVtyQ2WiEZdNb1Q1601809053427&browser_id=710c720b9b5e436dae15d68893055c34&is_c=Y

Λειτουργούν μια χαρά!

Μπορείς να τα βρεις και στο ebay. Σε Ελλάδα δεν τα έχω ψάξει.

Απ' ό,τι θυμάμαι υπάρχουν κι άλλα παρόμοια αλλά εμπιστεύομαι την Basseus και την Ugreen.

Αυτό που πρέπει να προσέξεις, ό,τι διαλέξεις, είναι να έχει αποκωδικοποιητή DAC αλλιώς δεν θα δουλεύουν τα ακουστικά.[/quote

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει συνδέσει κάποιος το κινητό σε αυτοκίνητο με Android auto? Λειτουργεί κανονικά? Πρέπει να κατεβάσουμε πρώτα κάποιο app στο κινητό?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει συνδέσει κάποιος το κινητό σε αυτοκίνητο με Android auto? Λειτουργεί κανονικά? Πρέπει να κατεβάσουμε πρώτα κάποιο app στο κινητό?
Το έχω συνδέσει εγώ. Τρέχει απευθείας δεν θέλει κάτι να κατεβάσεις. Τουλάχιστον σε μένα σε mazda cx30

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος έχει θέμα με αυξημένη κατανάλωση από το ImsService του Android. Δημιουργεί πολλά wakelocks και το τηλέφωνο δεν μπαίνει σε deep sleep με αποτέλεσμα με κλειστή την οθόνη η κατανάλωση να είναι μεγάλη. Νομίζω οτι είναι από το VoWiFi το οποίο απενεργοποίησα και σε Voda και σε Cosmote αλλά δεν είδα διαφορά στην κατανάλωση. Με ίδιες ρυθμίσεις σε Galaxy A70 (VoWiFi) δεν είχα τέτοια κατανάλωση.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος έχει θέμα με αυξημένη κατανάλωση από το ImsService του Android. Δημιουργεί πολλά wakelocks και το τηλέφωνο δεν μπαίνει σε deep sleep με αποτέλεσμα με κλειστή την οθόνη η κατανάλωση να είναι μεγάλη. Νομίζω οτι είναι από το VoWiFi το οποίο απενεργοποίησα και σε Voda και σε Cosmote αλλά δεν είδα διαφορά στην κατανάλωση. Με ίδιες ρυθμίσεις σε Galaxy A70 (VoWiFi) δεν είχα τέτοια κατανάλωση.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Εγώ δεν είδα να έχω θέμα με υψηλή κατανάλωση, αλλά φαίνεται μετά το update να ξερυθμιστηκε το IMSService (Rich Communications).

Έχω την επιλογή ενεργή, αλλά δε λειτουργεί. Έκανα επανεκκινήσεις, wipe cache partition, αλλά πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η αναβάθμιση του Οκτωβρίου.

Θα περιμένουμε να έρθει και στις συσκευές της Ελλάδας.

Δεν έχει σημαντικές διαφορές απ'ότι διάβασα.cf67f4c33d328f4db7846a02c7900ba8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα να έχω θέμα με υψηλή κατανάλωση, αλλά φαίνεται μετά το update να ξερυθμιστηκε το IMSService (Rich Communications).

Έχω την επιλογή ενεργή, αλλά δε λειτουργεί. Έκανα επανεκκινήσεις, wipe cache partition, αλλά πάλι τίποτα.

Εκτός από το VoWifi σκέφτηκα μήπως είναι και αυτό. Το έχω απενεργοποιήσει αλλά τα ίδια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει gcam που να δουλεύουν και οι 3 κάμερες?

Έχω μια αλλα δουλεύει μόνο η μία.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος έχει θέμα με αυξημένη κατανάλωση από το ImsService του Android. Δημιουργεί πολλά wakelocks και το τηλέφωνο δεν μπαίνει σε deep sleep με αποτέλεσμα με κλειστή την οθόνη η κατανάλωση να είναι μεγάλη. Νομίζω οτι είναι από το VoWiFi το οποίο απενεργοποίησα και σε Voda και σε Cosmote αλλά δεν είδα διαφορά στην κατανάλωση. Με ίδιες ρυθμίσεις σε Galaxy A70 (VoWiFi) δεν είχα τέτοια κατανάλωση.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Ωπα και εγω παρατήρησα αυξημενη κατανάλωση και ηθελα να εγραφα στο Forum,

Οντως δεν μπαινουν εφαρμογες σε deep sleep και τις αφήνει ανοικτες στο ασχετο..Για να δω πχ καταναλωση 5-6% σε κατι ηταν σπανιο, τωρα γενικα εφαρμογες που δεν της ανοιγω παραμενουν ανοιχτες. ειδικα το google play services τρεχει στο background παντα με αποτελεσμα να χτυπαει 5-6% απο μόνο του, αλλο τοσο και το Εμαιλ κτλ, Λετε με ενα Reset να στρώσει;

Το παρατηρησα με το τελευταιο Update εχω την One 2.5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά με 2 συσκευές Note 10 plus με UI 2.5 χωρίς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην αυτονομία της συσκευής είτε σε πραγματική χρήση (που για εμένα μόνο αυτό μετράει) είτε στα νούμερα.

Όσες εφαρμογές έχω σε αδράνεια παραμένουν σε αδράνεια και όσες έχω σε πλήρη αδράνεια το ίδιο... Τουλάχιστον από αυτά που μου δείχνει η εφαρμογή της Samsung δεν βλέπω κάποια από αυτές να μπαίνουν μέσα στην λίστα με τα ποσοστά (εκτός και αν τις λειτούργησω) μιας και δεν έχω βάλει κάποια άλλη εφαρμογή για παρακολούθηση της μπαταρίας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το VoWifi σκέφτηκα μήπως είναι και αυτό. Το έχω απενεργοποιήσει αλλά τα ίδια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

τι εταιρεια εχεις (cosmote, vodafone, wind) ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Voda και Cosmote.

 

Το σκέφτηκα και γω να κάνω ένα factory reset αλλά δεν έχει νόημα μιας και το πήρα την προηγούμενη βδομάδα και όλα περάστηκαν από την αρχή.

 

Για να δω τι δημιουργούσε το drain εγκατέστησα το better battery stats. Με την οθόνη κλειστή (6-7 ώρες βράδυ) χάνει περίπου 3%/h

 

SmartSelect_20201007-070909.jpg

 

Έκλεισα το VoWifi και σε Voda και σε Cosmote και δοκίμασα την εφαρμογή της Voda για VoWiFi (δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι). Μικρή βελτίωση στον αριθμό των wakelocks.

 

SmartSelect_20201007-070955.jpg

 

Το έβαλα σε λειτουργία πτήσης με WiFi ανοιχτό για κλήσεις, το ίδιο πρόβλημα, το ImsService έχει πάρα πολλά wakelocks.

 

Αν δεν βρώ λύση το μόνο που σκέφτομαι για να βγάζω μία μέρα με φόρτιση ειναι να το έχω μόνιμα σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας..

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με το update να φτιάξει λίγο την κατανάλωση της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την αναβάθμιση Οκτωβρίου μέσω Odin (και αρα καθαρή εγκατάσταση) και δυστυχώς η μπαταρία (με τις ιδιες ακριβώς εφαρμογές), χάνει αρκετή μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...