Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι καλά που τα λέτε κι ακόμα δεν την έχω κάνει....

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει προβλήματα αξιοπιστίας παιδιά δηλαδή; Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά και είναι μεγάλο το ποσό το σκέφτομαι διπλά (και τριπλά)
Link to comment
Share on other sites

Έχει προβλήματα αξιοπιστίας παιδιά δηλαδή; Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά και είναι μεγάλο το ποσό το σκέφτομαι διπλά (και τριπλά)
Όχι φίλε μου το τηλέφωνο είναι σκυλί γενικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που τα λέτε κι ακόμα δεν την έχω κάνει....

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένα πρόβλημα Εγώ και μάλιστα έχω 3 Note 10 plus στην οικογένεια... Μετα την αναβάθμιση (χωρίς επαναφορά) όλα λειτουργούν όπως πριν και η αυτονομία στα ίδια επίπεδα....Ίσως αμέσως μετά την αναβάθμιση έκανε κάποια lags αλλά μέρα από restart και κάμποση ώρα χρήσης η συσκευή πετάει όπως πριν

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το ψάξω και θα δω μπας και βγάλω άκρη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα στο ψάξιμο είμαι! Συνεχίζει και το κάνει κάποιες φορές. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πότε το κάνει και γιατί. Μπορεί να το έχω στα χέρια μου με κλειστή οθόνη κι όπως το γυρίσω ανάποδα να το κάνει. Μπορεί με ανοιχτή οθόνη να το κρατάς και να το κάνει! Δόνηση ανεπαίσθητη. Πχ όπως όταν πατάς ένα γράμμα στο πληκτρολόγιο και κάνει αυτή την μικρή δόνηση το κινητό!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στο ψάξιμο είμαι! Συνεχίζει και το κάνει κάποιες φορές. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πότε το κάνει και γιατί. Μπορεί να το έχω στα χέρια μου με κλειστή οθόνη κι όπως το γυρίσω ανάποδα να το κάνει. Μπορεί με ανοιχτή οθόνη να το κρατάς και να το κάνει! Δόνηση ανεπαίσθητη. Πχ όπως όταν πατάς ένα γράμμα στο πληκτρολόγιο και κάνει αυτή την μικρή δόνηση το κινητό!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις > Σύνθετες λειτουργίες > Κινήσεις και χειρονομίες..... δες λίγο την έξυπνη ειδοποίηση.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στο ψάξιμο είμαι! Συνεχίζει και το κάνει κάποιες φορές. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πότε το κάνει και γιατί. Μπορεί να το έχω στα χέρια μου με κλειστή οθόνη κι όπως το γυρίσω ανάποδα να το κάνει. Μπορεί με ανοιχτή οθόνη να το κρατάς και να το κάνει! Δόνηση ανεπαίσθητη. Πχ όπως όταν πατάς ένα γράμμα στο πληκτρολόγιο και κάνει αυτή την μικρή δόνηση το κινητό!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγκατέστησε την εφαρμογή nice catch της Samsung. Αυτό που κάνει είναι να καταγράφει κάθε ειδοποίηση που χτυπάει, έτσι θα δεις τι είναι αυτό που προκαλεί τη δόνηση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε την εφαρμογή nice catch της Samsung. Αυτό που κάνει είναι να καταγράφει κάθε ειδοποίηση που χτυπάει, έτσι θα δεις τι είναι αυτό που προκαλεί τη δόνηση.
Ναι την έχω κάνει εγκατάσταση και περιμένω να το ξανακάνει για να δω τι στο καλό γίνεται!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει κι εμενα αυτο με τη δόνηση σε ασχετα χρονικα διαστήματα. Δεν εχει σχέση με την αναβάθμιση παντως, μου το εκανε απο πριν. Δεν εχω βγάλει άκρη κι εγω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όταν η πυξίδα ισορροπεί στο βορά κάνει μία στιγμιαία δόνηση.
Μπορεί να είναι κι αυτό τώρα που το βλέπω. Μπορεί να μένει ανοιχτή η πυξίδα και να το κάνει όπως το κρατάω στο χέρι και το γυρίζω. Γιατί μου το έκανε ξανά αλλά στην εφαρμογή στο ιστορικό δεν μου έβγαλε κάτι!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η πυξίδα εχει θέμα στην Edge οθόνη και κάνει τρελή κατανάλωση ενέργειας.... Όταν αφαιρεθεί φτιάχνει γενικά η κατάσταση... Ίσως να δοκιμάσετε να την αφαίρεσα σαν καρτέλα από τη edge screen και φτιάξει εντελώς αυτή η στιγμιαία δόνηση... Είναι 200% μικρό λαθάκι του ui2. 5
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κι αυτό τώρα που το βλέπω. Μπορεί να μένει ανοιχτή η πυξίδα και να το κάνει όπως το κρατάω στο χέρι και το γυρίζω. Γιατί μου το έκανε ξανά αλλά στην εφαρμογή στο ιστορικό δεν μου έβγαλε κάτι!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσως να έχει κάποιο bug με την αναβάθμιση στην οθόνη edge με τις πλαϊνές εφαρμογές.

Αυτό το πρόσεξα στη χρήση της μπαταρίας όπου εμφανίζεται η οθόνη edge να έχει κάνει χρήση το 14,6% της μπαταρίας...

Ενώ τη χρησιμοποίησα ούτε μισό λεπτό...

Κάθε major update σε κάθε συσκευή, ανεξάρτητου φίρμας, έχουν κάποια bugs.

Αυτός είναι κ ο λόγος που ζητάνε τα δεδομένα χρήσης να αποστέλλονται αυτόματα.

Στο επόμενο update σίγουρα θα διορθωθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει κάποιο bug με την αναβάθμιση στην οθόνη edge με τις πλαϊνές εφαρμογές.

Αυτό το πρόσεξα στη χρήση της μπαταρίας όπου εμφανίζεται η οθόνη edge να έχει κάνει χρήση το 14,6% της μπαταρίας...

Ενώ τη χρησιμοποίησα ούτε μισό λεπτό...

Κάθε major update σε κάθε συσκευή, ανεξάρτητου φίρμας, έχουν κάποια bugs.

Αυτός είναι κ ο λόγος που ζητάνε τα δεδομένα χρήσης να αποστέλλονται αυτόματα.

Στο επόμενο update σίγουρα θα διορθωθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

99,9% είναι η οθόνη edge και η πυξίδα. Κι εγώ έχω αυξημένη κατανάλωση στην οθόνη edge και παρατήρησα το εξής. Καθώς το κρατούσα βρήκα το σημείο που μου έκανε αυτή την μικρή δόνηση. Το κουνούσα λίγο αριστερά και λίγο δεξιά και την ξαναέκανε. Στην οθόνη δεν έτρεχε τίποτα, ούτε εφαρμογή, ούτε η πυξίδα. Χωρίς να αλλάξω θέση στο κινητό, άνοιξα την οθόνη edge, έβαλα την πυξίδα και είδα ότι ήταν στον σημείο που η πυξίδα κάνει μια μικρή δόνηση. Απ ότι είδα στις 0,90,180 και 270 μοίρες κάνει μια μικρή δόνηση. Μάλλον τρέχει η πυξίδα στο background κι αν τύχει το κινητό την ώρα που το κρατάς και κοιτάζει προς αυτές τις μοίρες κάνει αυτή την μικρή δόνηση κι ας μην βλέπεις εσύ την πυξίδα. Σε πρώτη φάση, έκλεισα εντελώς την οθόνη edge και το παρακολουθώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μία βοήθεια...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δε μπορώ να κάνω ''δημιουργία ζεύγους" εφαρμογών στην οθόνη edge

 

Μπορείτε να με μου πείτε πως...;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μία βοήθεια...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δε μπορώ να κάνω ''δημιουργία ζεύγους" εφαρμογών στην οθόνη edge

 

Μπορείτε να με μου πείτε πως...;

 

Αφού ανοίξεις τις δύο εφαρμογές (πάνω / κάτω) έχει στη μέση, ανάμεσά τους μία άσπρη γραμμή. Πατάς πάνω και βγάζει δύο εικονίδια. Το ένα είναι για να αλλάξεις τη θέση τους (να πάει αυτή που είναι από πάνω στο κάτω μέρος και αντίστροφα) και η άλλη δημιουργεί το "ζεύγος εφαρμογών".

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!

όλα πήγαν καλά. Πριν ήταν πιο εύκολο...βέβαια

 

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα την οθόνη edge και εγω γιατί ειχα τρελή κατανάλωση.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να περνούμε στιγμιότυπο οθόνης εκτός από την οθόνη edge?

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα την οθόνη edge και εγω γιατί ειχα τρελή κατανάλωση.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να περνούμε στιγμιότυπο οθόνης εκτός από την οθόνη edge?

Ναι power button ταυτόχρονα με volume down ή περνάς την παλάμη σου σαν να σκαναρεις την οθόνη (υπάρχει ρύθμιση που πρέπει να ενεργοποιησεις)

Εγω πλέον λειτουργώ μόνο το σκαναρησμα με την παλάμη πιάνει 100% αρκεί να ξεκινήσεις το σκαναρησμα από την άκρη της θήκης αν έχεις βάλεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έκανε την αναβάθμιση με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, να μας πει αν είχε το πρόβλημα με την αυξημένη κατανάλωση;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έκανε την αναβάθμιση με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, να μας πει αν είχε το πρόβλημα με την αυξημένη κατανάλωση;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Εγώ δεν έκανα επαναφορά. Το μόνο που μου δημιουργούσε κάποια προβλήματα ήταν η οθόνη edge. Την απενεργοποίησα και πλέον δεν έχω κάποιο θέμα με μπαταρία κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγω έκανα την αναβάθμιση, χωρίς να κάνω επαναφορά. Τη πέρασα κατευθείαν από πάνω , έχοντας κάνει και ένα back up αν κάτι πήγαινε στραβά. Μέχρι τώρα όλα άριστα, θα έλεγα μάλιστα οτι η μπαταρία έχει γίνει και λίγο καλύτερη και στη χρήση και συην αναμονή, κυρίως στη χρήση. Ούτε πριν είχα κανένα θέμα με τη μπαταρία, λειτουργούσε άψογα, οπότε ούτε χάλασε, αλλά νομίζω οτι βελτιώθηκε και λίγο όπως είπα, στη διάρκεια της χρήσης, σίγουρα.

Το μόνο που είχα και εγώ, ήταν αυτή τη δόνηση κάπου κάπου στο ξεκούδουνο. Έβγαλα τη πυξίδα, έτσι και αλλιώς δε τη χρησιμοποιούσα ποτέ και σταμάτησε και αυτό, οπότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μου έχει συμβεί το εξής παραξενο: μπήκα να βγάλω μια φωτογραφία το πρωί

Και μου εμφάνισε 2 κουμπιά για να πατήσω για να βγάλω την φωτογραφία. Bug από το update λέτε? Καμία λύση?? Σασ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μου έχει συμβεί το εξής παραξενο: μπήκα να βγάλω μια φωτογραφία το πρωί

Και μου εμφάνισε 2 κουμπιά για να πατήσω για να βγάλω την φωτογραφία. Bug από το update λέτε? Καμία λύση?? Σασ ευχαριστώ πολύ

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που συνέβη Αλλά μήπως έχεις ενεργοποιήσει το αιωρούμενο κουμπί λήψης φωτογραφίας? Γιατί αυτό βγάζει ένα δεύτερο κουμπί Ακριβώς ίδιο με αυτό της λήψης το οποίο το μετακίνησης όπου θέλεις στην οθόνη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...