Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγαλο update βλεπω!Φερνει καλα πραγματακια ε! Με βλεπω να το κραταω το 10αρι για κανα χρονο ακομα !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο update βλεπω!Φερνει καλα πραγματακια ε! Με βλεπω να το κραταω το 10αρι για κανα χρονο ακομα !!

Ετσι όπως έχει εξελιχθεί η Samsung ίσως πλέον είναι η γρηγορότερη και σταθεροτερη εταιρεία σε ότι αφορά τα updates και κακά τα ψέματα με την αναβάθμιση δεν θα έχει καμία διαφορά σαν συσκευή με το Note 20 Plus μιας και για την εποχή μας το Note 10 Plus με 12gb ram και έστω τον περσινό exynos παραμένει μια τούμπανο ναυαρχίδα...

Θεωρώ ότι ιδιαίτερα φέτος (με τον exynos που έβαλε στο Note 20) δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος αλλαγής συσκευή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως έχει εξελιχθεί η Samsung ίσως πλέον είναι η γρηγορότερη και σταθεροτερη εταιρεία σε ότι αφορά τα updates και κακά τα ψέματα με την αναβάθμιση δεν θα έχει καμία διαφορά σαν συσκευή με το Note 20 Plus μιας και για την εποχή μας το Note 10 Plus με 12gb ram και έστω τον περσινό exynos παραμένει μια τούμπανο ναυαρχίδα...

Θεωρώ ότι ιδιαίτερα φέτος (με τον exynos που έβαλε στο Note 20) δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος αλλαγής συσκευή

Συμφωνω,θα περιμενω για το επομενο μοντελο μηπως και δω ουσιαστικες αλλαγες και καλυτερα πραγματακια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Εχω ένα πρόβλημα, όταν ενεργοποιώ το s pen και επιλέγω μετάφραση μου βγάζει

" Αδύνατη η χρήση του Μετάφραση κατά τις χρήση της λειτουργίας talkback."

Τι μπορώ να κάνω για να δουλεύει η μετάφραση μέσω του spen;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Εχω ένα πρόβλημα, όταν ενεργοποιώ το s pen και επιλέγω μετάφραση μου βγάζει

" Αδύνατη η χρήση του Μετάφραση κατά τις χρήση της λειτουργίας talkback."

Τι μπορώ να κάνω για να δουλεύει η μετάφραση μέσω του spen;

 

 

Απενεργοποιήσε το http:// https://support.google.com/accessibility/android/answer/6007123?hl=eltalkback

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update μου βγάζει μια τρελή κατανάλωση το Edge screen με 0% χρήση και 17hrs background usage.... Περίεργο και δεν υπήρχε πριν.... Το έκαναν αναβάθμιση γιατί άλλαξε το πως δείχνει αλλά τέτοια κατανάλωση?
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε θα το δώσουν και στις υπόλοιπες χώρες, θα φτάσει Οκτώβριος...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Το είχα απενεργοποιημένο. Τελικά το απαγκατεστησα και η μετάφραση δουλεύει οκ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται όταν το τηλέφωνο γίνει Root κάνει εγγραφή κλήσης μέσω bluetooth αυτόματα. Εχω βάλει τη rom του Dr.Ketan
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update μου βγάζει μια τρελή κατανάλωση το Edge screen με 0% χρήση και 17hrs background usage.... Περίεργο και δεν υπήρχε πριν.... Το έκαναν αναβάθμιση γιατί άλλαξε το πως δείχνει αλλά τέτοια κατανάλωση?

 

Μετά από ψάξιμο.... Φτιάχνει αν αφαιρέσουμε την πυξίδα από τις επιλογές του edge screen

.. :)

Link to comment
Share on other sites

Να δώσουν όμως κανένα update γιατί μου λέει ότι ανεβαίνω 7 ορόφους την ημέρα...
Αυτό είναι πρόβλημα πλακέτας και όχι αναβάθμισης. Εμένα μου μετρούσε από 60-120 ορόφους την ημέρα.

Τετάρτη βράδυ φεύγει από Καλαμάτα με ACS για Smartec, και προχθές Παρασκευή το παρέλαβα πάλι με αλλαγμένη πλακέτα.

Υπόδειγμα σέρβις για άλλη μία φορά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω στο εικονιδιο του fb δεν εμφανιζει τις ειδοποιησεις τα νουμερακια ενω οταν μπαινω μεσα στην εφαρμογη μπορει να εχω 5-6-7 ειδοποιησεις αλλα στο εικονιδιο τιποτα.προερχομενος απο το p30 pro αυτο αμεσος τις εμφανηζε κανονικα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω στο εικονιδιο του fb δεν εμφανιζει τις ειδοποιησεις τα νουμερακια ενω οταν μπαινω μεσα στην εφαρμογη μπορει να εχω 5-6-7 ειδοποιησεις αλλα στο εικονιδιο τιποτα.προερχομενος απο το p30 pro αυτο αμεσος τις εμφανηζε κανονικα.

 

Η Samsung ακολουθεί το "καθαρό" android σε ότι αφορά τις ειδοποιήσεις, οπότε μπορείς να επιλέξεις να σου εμφανίζει μία "τελεία" ανεξάρτητα πόσες ειδοποιήσεις έχεις ή να σου εμφανίζει έναν αριθμό ο οποίος όμως αφορά τις ειδοποιήσεις στην "κουρτίνα" (που δεν έχεις δει και εκκαθαρίσει) :D Καμία σχέση με το ios και launcher android κατασκευαστών wannabe Apple.

Link to comment
Share on other sites

Μας ξέχασε η Samsung εδώ στην Ελλάδα.... Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω μια καινούρια συσκευή Note 10 plus την οποία περιμένω να έρθει και να περάσω την αναβάθμιση πριν την στήσω από το μηδέν και την έχω και κάθετε έτσι εδώ και 3 μέρες... Νομίζω η Γερμανία την πήρε Παρασκευή οπότε εμείς σήμερα, αύριο θα μας έρθει.... Υπομονή!
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπα... Μακάρι αλλά δεν νομίζω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως τα δύο προηγούμενα updates πρώτα πήρε την αναβάθμιση Γερμανία και μετά από 6 με 7 μέρες ήρθε και σε εμάς στην Ελλάδα Αυτό έγινε και στην ενημέρωση του Αυγούστου και στην ενημέρωση του Ιουλίου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το facebook μαύρισε.... Τουλαχιστον σε εμένα ενεργοποιηθηκε το μαύρο θέμα....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το facebook μαύρισε.... Τουλαχιστον σε εμένα ενεργοποιηθηκε το μαύρο θέμα....

Εδώ και αρκετό καιρό, χρησιμοποιώ το Metal Pro, που έχει και μαύρο θέμα. Πολύ πιο ελαφριά εφαρμογή, το συστήνω ανεπιφύλακτα, έχεις FB & Twiter σε ένα ουσιαστικά :D

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την προσφορα των γνωστων αλυσιδων στα 799 θα παραμεινει καιρο ακομη; Εχει κανεις καποια πληροφορηση γιατι και στο Σκρουτζ εχει πεσει κατω απ τα 700 και ενδιαφερομαι. Αν ανεβει ξανα σε πλαισια κλπ θα παρει ανηφορα και το Σκρουτζ λογικα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...