Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον πάει η σειρά Note. H έκδοση Ultra του S21 θα έχει πενάκι. Και τη σειρά Note θα αντικαταστήσει η Fold (με πενάκι).

Αν όντως ισχύει αυτό τότε το Note 20 δεν έχει καμία τύχη.

 

https://www.gsmarena.com/report_samsung_galaxy_s21_ultra_to_come_with_s_pen_note_series_to_be_replaced_by_z_fold_3-news-44899.php

Τα ίδια λέγαμε και πέρυσι με τη σειρά Note 10.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 5 χρόνια ανακάλυψα εφαρμογή στο playstore η οποία κλειδώνει την οθόνη χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το power με μια απλή συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας και λειτουργεί τέλεια μαζί με δακτυλικό αποτύπωμα και αναγνωρίσεις προσώπου δηλαδή δεν επηρεάζει καθόλου τα βιομετρικά...

Τουλάχιστον εγώ μέχρι σήμερα δεν είχα βρει εφαρμογή που να λειτουργεί ταυτόχρονα με βιομετρικά χωρίς να ζητάει κωδικό ξεκλειδωματος κάθε φορά...

Για όποιον ενδιαφέρεται https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redmanit.lockscreen

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 5 χρόνια ανακάλυψα εφαρμογή στο playstore η οποία κλειδώνει την οθόνη χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το power με μια απλή συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας και λειτουργεί τέλεια μαζί με δακτυλικό αποτύπωμα και αναγνωρίσεις προσώπου δηλαδή δεν επηρεάζει καθόλου τα βιομετρικά...

Τουλάχιστον εγώ μέχρι σήμερα δεν είχα βρει εφαρμογή που να λειτουργεί ταυτόχρονα με βιομετρικά χωρίς να ζητάει κωδικό ξεκλειδωματος κάθε φορά...

Για όποιον ενδιαφέρεται https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redmanit.lockscreen

 

Αν έχεις nova launcher πάντως με διπλό tap κλείνει και δουλεύει κανονικά με fp scanner.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις nova launcher πάντως με διπλό tap κλείνει και δουλεύει κανονικά με fp scanner.

 

Αν όμως δεν έχεις nova launcher και λειτουργείς στοκ one Ui τότε οι μόνες επιλογές σου ήταν το Edge panel lock και το one hand operation +(με gestures) που και αυτό ανεβαίνει ψιλά στα στατιστικά μπαταρίας...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως δεν έχεις nova launcher και λειτουργείς στοκ one Ui τότε οι μόνες επιλογές σου ήταν το Edge panel lock και το one hand operation +(με gestures) που και αυτό ανεβαίνει ψιλά στα στατιστικά μπαταρίας...

 

Ο nova για μένα είναι μονόδρομος σε όλα. Πολλές φορές βγαίνει σε προσφορά (0,50€ αν θυμάμαι) οπότε κρίμα να τον προσπεράσει κάποιος.

Όσο για την εφαρμογή, υπάρχουν πολλές παρόμοιες. Δεν θυμάμαι ποια είχα δοκιμάσει παλιά αλλά είχε και διάφανο winget που το έκανε πολύ όμορφο

Την βρήκα :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Btw για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει τη συσκευή, το πλαίσιο το έχει για σήμερα στα €799. Και με κάρτα Eurobank έχει επιστροφή 20%, οπότε βγαίνει ουσιαστικά €639.20. Σε αυτή την τιμή είναι η καλύτερη συσκευή που μπορεί να προμηθευτεί κάποιος. Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Delete plz

 

Γιάννη για σένα είναι αυτή η διαφορά. 20% κάρτα + 24% ΦΠΑ = τσάμπα συσκευαρα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη για σένα είναι αυτή η διαφορά. 20% κάρτα + 24% ΦΠΑ = τσάμπα συσκευαρα.....
Από που ρε παιδιά να πάρουμε και εμείς;

Άκυρο νόμιζα είμαι στο νήμα του Note 20 :D

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μετά από 5 χρόνια ανακάλυψα εφαρμογή στο playstore η οποία κλειδώνει την οθόνη χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το power με μια απλή συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας και λειτουργεί τέλεια μαζί με δακτυλικό αποτύπωμα και αναγνωρίσεις προσώπου δηλαδή δεν επηρεάζει καθόλου τα βιομετρικά...

Τουλάχιστον εγώ μέχρι σήμερα δεν είχα βρει εφαρμογή που να λειτουργεί ταυτόχρονα με βιομετρικά χωρίς να ζητάει κωδικό ξεκλειδωματος κάθε φορά...

Για όποιον ενδιαφέρεται https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redmanit.lockscreen

Ευχαριστώ έψαχνα τέτοια εφαρμογή για το tab s6

 

Λάζαρος.. Note 10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα,

εδω και 2-3 μέρες κάτοχος κι εγώ του NOTE 10+ (12/256) Aura White προερχόμενος απο NOTE 8,

αν κι έχω δίάφορες ερωτήσεις θα τις πάω μια μια :D

Λόγο δουλειάς πρέπει να το έχω στο αθόρυβο και στο 8 είχα το notification led όπου ανάλογα το χρώμα ήξερα τι ειδοποίηση είχα (πχ πράσινο κλήσεις μπλε facebook κλπ) το έψαξα λίγο και βρήκα κάποιες εφαρμογές που στο περίπου κάνουν το ίδιο με φωτισμό γύρω απο την κάμερα, όμως όσες έχω δοκιμάσει δεν δείχνουν κάτι μόνιμα (ανάβει όταν έρθει μνμ πχ και σβείνει άμεσα ) υπάρχει κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή? (έχω δοκιμάσει το Always On Display αλλά τρώει μπαταρία και δεν είναι τόσο βολικό σε μια πιο μακρινή ματιά)

Ελπίζω να μην κούρασα, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τις προάλλες απο note 8 έλεγα για note20 ultra αλλα δεν με ικανοποίησε ειδικά τιμη vs απόδοση κ πηγα στο n10plus.

Για αρχή βαλε aodnotify+ για led notifications και one hand operation+ για κάποια gestures κ να προσθαφαιρεις αμεσα τα κουμπιά πλοήγησης (έχουν αφαιρέσει το quick toggle κι έτσι το επαναφέρεις με gesture). Επίσης ρυθμισε την εργοστασιακή εφαρμογή biometrics να μην μπαίνει σε sleep για ταχύτερο δακτυλικο.

 

Αυτά για αρχη

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vamvakoulas ευχαριστώ για την απάντηση,

έχω αυτή την εφαρμογή τώρα (aodnotify χωρίς το + :D ) αλλά δεν φαίνεται κάτι στην οθόνη αν δεν το δω εκέινη τη στιγμή

Θα ψάξω και θα δοκιμάσω το one hand operation+

αυτό "εργοστασιακή εφαρμογή biometrics να μην μπαίνει σε sleep για ταχύτερο δακτυλικο" έψαξα αλλά δεν βρήκα πως να το κάνω :O

Link to comment
Share on other sites

Με την aodnotify ασχολήσου λίγο με τις ρυθμίσεις, μια χαρα δουλευει κ κάνει αυτά που θες, που κ που βέβαια τρώει κ τα κολλήματα της κ δεν φωτίζει το"led". Η pro εχει κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά που προσωπικά ειναι must όπως ο ξεχωριστός χρωματισμός καθώς και το led όταν φορτιζει, όταν είναι κάτω από 15% κλπ.

 

Τα biometics θα πας στις ρυθμίσεις-> εφαρμογές -> ειδική πρόσβαση -> βελτ. χρ μπατ και θα βάλεις επιλογές ΟΛΕΣ, βρίσκεις την com.samsung.android.biometrics και την ξεκλικαρεις. Τα αποτυπωματα επίσης βαλε για το ίδιο δαχτυλο 3 με 4 διαφορετικές καταχωρήσεις.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vamvakoulas ευχαριστώ για την απάντηση,

έχω αυτή την εφαρμογή τώρα (aodnotify χωρίς το + :D ) αλλά δεν φαίνεται κάτι στην οθόνη αν δεν το δω εκέινη τη στιγμή

Θα ψάξω και θα δοκιμάσω το one hand operation+

αυτό "εργοστασιακή εφαρμογή biometrics να μην μπαίνει σε sleep για ταχύτερο δακτυλικο" έψαξα αλλά δεν βρήκα πως να το κάνω :O

 

Με το aodnotify μπορείς να λειτουργείς την AOD σου σαν το notification light που σου λείπει... Δηλαδή θα ρυθμίσεις να είναι κλειστή η AOD και θα ανάβει μόνο όταν δέχεσαι κάποια ειδοποίηση όπου μόλις ανοίξεις την ειδοποίηση αυτόματα θα ξανά απενεργοποιείται η AOD... Με αυτή την τακτική θα έχεις ελάχιστη κατανάλωση από την Always on display χωρίς να χάνεις κανένα από τα οφέλη της

Η ρύθμιση να αναβοσβήνει γύρω από την κάμερα μέχρι να ξεκλειδώσεις έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση από ότι αυτό που σου περιγράφω παραπάνω

Τα βιομετρικά όπως σου έγραψε ο φίλος παραπάνω

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

έκανα τις ρυθμίσεις που είπατε και βλέπουμε, βρήκα και αυτό με τα βιομετρικά και το έφτιαξα,

άλλη ερώτηση τώρα, στο NOTE 8 είχα κάνει και ότι ειδοποίηση ερχόταν (πχ μνμ ή viber ή messenger ) μου έδειχνε το εικονίδιο επάνω και τίποτα άλλο και στο messenger πχ δεν είχα τα εικονίδια των συνομιλλητών στην οθόνη αλλά δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει έχω κάνει δοκιμές απο τις ρυθμίσεις αλλά δεν...

και κάτι άλλο. σε σύγκριση με το 8 μου φαινεται αρκετά πιο αργό, και το πληκτρολόγιο (είτε γράφω απλό μνμ είτε messenger είτε γράφω οτιδήποτε, κολλάει

τι λέτε να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει παρατηρηθει σε κάποιον όταν ανοίγεις το google home, κάνεις αναζήτηση και όταν βγαίνουν τα αποτελέσματα κάνοντας scroll down μερικά αποτελέσματα αναβοσβήνουν στην οθόνη. Έχει κάποιος κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα,

 

εδω και 2-3 μέρες κάτοχος κι εγώ του NOTE 10+ (12/256) Aura White προερχόμενος απο NOTE 8,

 

αν κι έχω δίάφορες ερωτήσεις θα τις πάω μια μια :D

 

Λόγο δουλειάς πρέπει να το έχω στο αθόρυβο και στο 8 είχα το notification led όπου ανάλογα το χρώμα ήξερα τι ειδοποίηση είχα (πχ πράσινο κλήσεις μπλε facebook κλπ) το έψαξα λίγο και βρήκα κάποιες εφαρμογές που στο περίπου κάνουν το ίδιο με φωτισμό γύρω απο την κάμερα, όμως όσες έχω δοκιμάσει δεν δείχνουν κάτι μόνιμα (ανάβει όταν έρθει μνμ πχ και σβείνει άμεσα ) υπάρχει κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή? (έχω δοκιμάσει το Always On Display αλλά τρώει μπαταρία και δεν είναι τόσο βολικό σε μια πιο μακρινή ματιά)

 

Ελπίζω να μην κούρασα, ευχαριστώ

Καλορίζικο και καλοδούλευτο, έκανες την καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα.

Δούλεψε την εργοστασιακή AoD. Είναι ότι πιο βολικό.

Έχε υπόψιν ότι όλα μα όλα τα apps που βγάζουν φωτισμούς γύρω από την κάμερα τύπου led, είναι μπαταριοφάγοι.

Έχω αγοράσει τις pro εκδόσεις από τις 2-3 πιο γνωστές εφαρμογές και η καλύτερη είχε ένα 10% κατανάλωση στο 12ωρο της ημέρας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper ευχαριστώ πολύ φίλε μου,

ναι το ξέρω πως όλα τα "εξτρα" "τρώνε" μπαταρία αλλά σίγουρα θα έκανε πιο εύκολη τη δουλειά που χρειάζομαι,

πχ έχω στο γραφείο το τηλ και βλέπω απο απόσταση την ένδειξη να αναβοσβήνει ενω στη aod δύσκολα βλέπεις απο μακριά κάτι

έχω παρατηρήσει άσχετα με την εφαρμογή που έβαλα πως πχ όταν το ξεκλειδώνω ανάβει λευκό γύρω απ την κάμερα, αυτό είναι της samsung? αυτό δεν ρυθμίζεται?

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper ευχαριστώ πολύ φίλε μου,

ναι το ξέρω πως όλα τα "εξτρα" "τρώνε" μπαταρία αλλά σίγουρα θα έκανε πιο εύκολη τη δουλειά που χρειάζομαι,

πχ έχω στο γραφείο το τηλ και βλέπω απο απόσταση την ένδειξη να αναβοσβήνει ενω στη aod δύσκολα βλέπεις απο μακριά κάτι

έχω παρατηρήσει άσχετα με την εφαρμογή που έβαλα πως πχ όταν το ξεκλειδώνω ανάβει λευκό γύρω απ την κάμερα, αυτό είναι της samsung? αυτό δεν ρυθμίζεται?

 

Αυτό το άσπρο δείχνει ότι δουλεύει η μπροστινή κάμερα για αναγνώριση προσώπου. Για να μπορέσουν να μην υπάρχουν bezels σαφώς έπρεπε να αφαιρέσουν τα led και να ανοίξουν μια τρύπα για την κάμερα :lol: ειδάλλως θα είχαμε το περίφημο notch και καλύτερο faceid.

Θα πρότεινα, από το να ταλαιπωρείσαι με προγραμματάκια να αγοράσεις ένα σμαρτ ρολογάκι, αν δεν θες να ακουμπάς καθόλου το τηλ. για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το άσπρο δείχνει ότι δουλεύει η μπροστινή κάμερα για αναγνώριση προσώπου. Για να μπορέσουν να μην υπάρχουν bezels σαφώς έπρεπε να αφαιρέσουν τα led και να ανοίξουν μια τρύπα για την κάμερα :lol: ειδάλλως θα είχαμε το περίφημο notch και καλύτερο faceid.

Θα πρότεινα, από το να ταλαιπωρείσαι με προγραμματάκια να αγοράσεις ένα σμαρτ ρολογάκι, αν δεν θες να ακουμπάς καθόλου το τηλ. για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις.

 

χα χα χα μα ναι το ξέρω για την τρυπούλα :D οσο για το ρολογάκι το ψάχνω ήδη ;) (ευχαριστώ πάντως )

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper ευχαριστώ πολύ φίλε μου,

 

ναι το ξέρω πως όλα τα "εξτρα" "τρώνε" μπαταρία αλλά σίγουρα θα έκανε πιο εύκολη τη δουλειά που χρειάζομαι,

 

πχ έχω στο γραφείο το τηλ και βλέπω απο απόσταση την ένδειξη να αναβοσβήνει ενω στη aod δύσκολα βλέπεις απο μακριά κάτι

 

έχω παρατηρήσει άσχετα με την εφαρμογή που έβαλα πως πχ όταν το ξεκλειδώνω ανάβει λευκό γύρω απ την κάμερα, αυτό είναι της samsung? αυτό δεν ρυθμίζεται?

Για αυτό που θες είναι μονόδρομος ένα Galaxy Watch. Μη σε φοβίζει ότι είναι διετίας. Έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το Active και το Watch 3, αλλά με σχεδόν διπλάσια μπαταρία.

Και από τιμή είναι πλέον χώμα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε μια ενημέρωση του SPen Air Command που μας δίνει πολλές λειτουργίες του Note 20 (αν δεν κάνω λάθος!). Επίσης όλοι λένε ότι με την αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου θα πάρουμε και το OneUI 2.5 :) :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρουμε πόσο πάει η αλλαγή της οθόνης?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση λογισμικού βλέπω, 1148,07 ΜΒ... Γερμανικό μοντέλο έχω και πάροχο. Να δούμε τι νέα έχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση λογισμικού βλέπω, 1148,07 ΜΒ... Γερμανικό μοντέλο έχω και πάροχο. Να δούμε τι νέα έχουμε!
ui 2.5 και καλύτερο video Pro mode... Κάποια νέα gestures με spen... Δεν κατάλαβα και καμιά διαφορά στο spen.... Όλα μια χαρά.... Πολύ μεγάλο update..

 

Καλημέρα σ όλους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...