Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα τον αντάπτορακι της Samsung για να βάζω ακουστικά- ηχεία με Jack υποδοχή! Δεν παίζει όμως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν παίζουν όλα, πρέπει να πάρεις κάποιο συμβατό με Note 10. (να έχει και κυκλωματάκι dac, όχι σκέτο βύσμα).

 

Ποιο έχεις πάρει; τα noname κινέζικα για xiaomi-huawei μάλλον δεν θα παίξουν.

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την προηγουμενη εβδομαδα περασε απ το service στην Κηφισια γιατι ξαφνικα εμφανιση υπερθερμανση κατα την φορτιση, απο ενα σημειο και μετα πολυ αργη φορτιση και φουσκωμα της πλατης απ την αριστερη πλευρα. Εκει δημιουργηθηκε και ενα σχετικο κενο μεταξυ πλατης και πλαισιου (χωρουσε νυχι μεχρι μεσα ή ενα κομματι χαρτι). Σε 4 εργασιμες ήταν ετοιμο γιατι δεν υπηρχαν τα ανταλλακτικα αμεσα. Μου ειπαν οτι εγινε αλλαγη πλακετας και μπαταριας. Το κινητο τωρα πεταει (ισως φταιει η επαναφορα που εγινε μετα) φορτιζει σε νορμαλ χρονους και εχω δει σιγουρα 1 ωρα παραπανω screen on time. Ελπιζω να ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που παθαινει κατι.
Διατηρεί το ip68 στεγανότητας μετά απ αυτή την επισκευή;

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Υπαρχει καποια εφαρμογη προσφατη που να επιτρεπει ηχογραφηση κλησεων που να μην δεσμευεται απο τυχον απαγορευσεις απο την Google?

Δοκιμασα καμμια δεκαρια αλλα δεν δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν όλα, πρέπει να πάρεις κάποιο συμβατό με Note 10. (να έχει και κυκλωματάκι dac, όχι σκέτο βύσμα).

 

Ποιο έχεις πάρει; τα noname κινέζικα για xiaomi-huawei μάλλον δεν θα παίξουν.

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διατηρεί το ip68 στεγανότητας μετά απ αυτή την επισκευή;

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

 

Ρωτησα 2 φορες και μου ειπαν πως ναι και οτι μονο αυτοι μπορουν. Αλλα παρολα αυτα κρατω επιφυλαξεις και δεν το βαζω στο νερο (δεν το εκανα και πριν ετσι κ αλλιως).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Υπαρχει καποια εφαρμογη προσφατη που να επιτρεπει ηχογραφηση κλησεων που να μην δεσμευεται απο τυχον απαγορευσεις απο την Google?

Δοκιμασα καμμια δεκαρια αλλα δεν δουλευουν.

 

ACR δουλεύει άψογα.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Note 10+, παρακολουθώ καιρό το thread εδώ.

Ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι θα βγουν προσφορές τώρα που βγαίνει το Note 20 ή να προχωρήσω απευθειας σε αγορά;

Edited by ant0ine
Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω,

Εσείς πως έχετε το scheme στη μπαταρία?

Υψηλή απόδοση? Βελτιστοποιημενη? Επίσης επιλέγετε τη προσαρμ.εξοικον . Ενέργειας?

Ότι από τα προηγούμενα επιλέξω αν βάλω την προσαρμ εξοικον. Γυρω στο 55% το γυρνάει αυτόματα σε μέτρια εξοικονόμηση. Πάντως μέχρι στιγμής η μπαταρία δεν με έχει ικανοποιήσει ιδιαίτερα. Σε όλα τα υπόλοιπα Βασιλιάς. Κρίμα όμως που δεν υπάρχει δυνατότητα να επιλέγουμε exynos ή snapdragon. Εκτιμώ ο exynos είναι πλέον πίσω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Νέος κατοχος συσκευής και θελω να ρωτήσω αν εχει ασχοληθεί κανείς με ηχογράφηση κλήσεων σε αυτό το κινητό. Η αλήθεια ειναι οτι προερχομενος απο Xiaomi Note 5 εχω καλομάθει με την ηχογράφηση, ειναι φοβερό εργαλείο.

 

Ψάχνοντας βρήκα κατι εφαρμογές τύπου ACR που ίσως να δουλεύουν αλλα θα προτιμούσα την native λύση η οποία δεν ειναι διαθέσιμη στην Ευρώπη αλλα σε κάτι χώρες όπως Ταυλάνδη...

 

Η ερώτηση μου λοιπόν ειναι αν εχει κανεις ασχοληθεί με αλλαγή CSC. Διαβάζω πχ για factory reset με prepaid Thailand sim card ή κάτι Sam key credits... Γνώμη;

 

Υ/Γ: Δεν βέπω και επιλογή για απενεργοποίηση του shutter sound στην κάμερα ή ιδεα μου; :X:cry:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέωση Αυγούστου σήμερα, νόμισε η Samsung πως έχουμε 1 του μήνα φαίνεται :lol:

 

Και φυσικά δεν βρίσκεσαι Ελλάδα ή δεν έχεις ελληνική συσκευή!!!

Να τα λέμε και αυτά....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εντελώς τυχαία σήμερα που κατέβασα το Samsung pay κατάφερα κ συνδέθηκα μου ήρθε email ότι η συσκευή μου είναι εγγεγραμενη στο Samsung pay όλα αυτα με ελληνικό id και κινητό αλλά μόλις την απεγκατεστησα και την ξανα εγκατέστησα εκανε πάλι τα γνωστά ότι δεν υπάρχει σύνδεση ίντερνετ.Δλδ έμπαινα κανονικά στις ρυθμίσεις εβαζα κωδικό μπορούσα να σαρωσω καρτα κ.λ.π.
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά δεν βρίσκεσαι Ελλάδα ή δεν έχεις ελληνική συσκευή!!!

Να τα λέμε και αυτά....

Αυτό ούτε που μου πέρασε από το μυαλό :confused: Έχεις ένα δίκιο, δεν ήξερα ότι υπάρχει διαφορά στην Ευρώπη με τις αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Ειμαι κατοχος και εγω του Note 10 plus και τις τελευταιες μερες παρατηρω κατι ενοχλητικο στην οθονη.

Οταν κλεινω μια εφαρμογη και γυρναω στην αρχικη οθονη ειναι ολα καλα, ομως κατα την μεταβαση απο του

συρταρι εφαρμογων στην αρχικη οθονη παρατηρω μια καθυστερηση μεχρι να εμγανιστει το φοντο(ειναι θαμπη

η εικονα για λιγο).

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω ποτε ακριβως αρχισε να συμβαινει αυτο απλα αυτες τις μερες το παρατηρησα.

Εχει καποιος ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Ειμαι κατοχος και εγω του Note 10 plus και τις τελευταιες μερες παρατηρω κατι ενοχλητικο στην οθονη.

Οταν κλεινω μια εφαρμογη και γυρναω στην αρχικη οθονη ειναι ολα καλα, ομως κατα την μεταβαση απο του

συρταρι εφαρμογων στην αρχικη οθονη παρατηρω μια καθυστερηση μεχρι να εμγανιστει το φοντο(ειναι θαμπη

η εικονα για λιγο).

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω ποτε ακριβως αρχισε να συμβαινει αυτο απλα αυτες τις μερες το παρατηρησα.

Εχει καποιος ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Έκανες καμιά επανεκίνηση και κάνει τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μετά την απογοητευτική, κατ'εμέ, παρουσίαση του Note 20 ultra, εγώ θα παραμείνω στο Note 10+, ειδικά τώρα που ανακοίνωσε η Sammy ότι θα επεκτείνει το πρόγραμμα αναβαθμίσεων σε 3 χρόνια, που σημαίνει ότι θα πάμε και σε Android 12 κάποια στιγμή, νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος για αλλαγή...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μετά την απογοητευτική, κατ'εμέ, παρουσίαση του Note 20 ultra, εγώ θα παραμείνω στο Note 10+, ειδικά τώρα που ανακοίνωσε η Sammy ότι θα επεκτείνει το πρόγραμμα αναβαθμίσεων σε 3 χρόνια, που σημαίνει ότι θα πάμε και σε Android 12 κάποια στιγμή, νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος για αλλαγή...
Επειδή μου διέφυγε αυτό το είπαν στην παρουσίαση?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό, εκτός από αυτούς που κρατάνε τα τηλέφωνα τους πολύ καιρό και για εμάς που τα αλλάζουμε κάθε χρόνο, δίνοντας έτσι πρόσθετη μεταπωλητή αξία. Νομίζω αυτό ήταν το σημαντικότερο νέο της ημέρας λοιπόν.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά έριξα μια γρήγορη ματιά στην παρουσίαση... Τίποτα το εντυπωσιακό! Όχι πως δεν το περίμενα... Τι να βγάλεις μετά το Note 10 Plus..Ποια συσκευή και με τι χαρακτηριστικά και καινοτομίες θα σε κάνει να αλλάξεις συσκευή ιδιαίτερα αν έχει και μια έκδοση με 512gb...

Πόσο πια να μειώσεις τα bezels ώστε να μεγαλώσεις την οθόνη χωρίς να ξεφύγεις σε μέγεθος, βάρος και αυτονομία μπαταρίας?

Πιστεύω ότι για 1η φορά μετά από 10 χρόνια θα κρατήσω συσκευή περισσότερο από 1 έτος...

Η μόνη συσκευή που θα μου άρεσε να δω είναι το fold 2 και αυτό για την εμπειρία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Kαθε χρόνο τα ίδια λέτε βρε....:p:lol: Και μετα απο λιγο καιρο...τσοοοουυπ !!! Με το ΝΟΤΕ 20 στο χερι θα είστε..... :lol::lol::lol:

 

Εγω το εχω σταμπαρει παντως....η μπαταρια θελω να δω τι θα κανει....αυτο ειναι το στοιχημα για εμενα...για το ULTRA μιλαω...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μετά την απογοητευτική, κατ'εμέ, παρουσίαση του Note 20 ultra, εγώ θα παραμείνω στο Note 10+, ειδικά τώρα που ανακοίνωσε η Sammy ότι θα επεκτείνει το πρόγραμμα αναβαθμίσεων σε 3 χρόνια, που σημαίνει ότι θα πάμε και σε Android 12 κάποια στιγμή, νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος για αλλαγή...

 

Δεν νομίζω η 3ετης υποστήριξη να συμπεριλαμβάνει αλλά κινητά πέραν του sg20 note και πέρα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τη σύγκριση που βλέπω κ με τα χαρακτηριστικά των 2 συσκευών note 10+ & note 20 ultra, προσέχω ότι είναι ασήμαντες οι διαφορές τους για να χρειαστεί να αλλάξει κάποιος το note 10+ που έχει με το note 20 ultra!

Και οποίες βελτιώσεις έχει το 20 ultra έναντι του note10+ από θέμα λογισμικών λειτουργιών, θα έρθουν 1000% με τις αναβαθμίσεις, μιας κ το hardware της συσκευής τις υποστηρίζει πολύ άνετα!!

Ακόμα και για την κάμερα του, μέχρι το Χ5 zoom είναι καλό (προς το παρόν) όπως μας λέει ο τύπος εδώ - που έχουν πάντα εκατομμύρια προβολές μέσα σε λίγες ώρες τα βίντεο του...

Κάτι που καταφέρνει εξίσου πάρα πολύ καλά κ το note 10+

(Μέχρι εκεί τουλάχιστον κ λίγο παραπάνω θα έλεγα)

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Τα σημαντικότερα νέα της παρουσίασης για μένα είναι 2::

- Samsung / Microsoft extended collaboration

- Galaxy Fold 2 release in September

Καταπληκτικο νέο για χρήστες Windows /samsung συσκευών το πρώτο και συσκευή που μπορεί να σε κάνει να συγκινηθείς στο unboxing (όπως έκαναν τα Sony Ericsson p800, Nokia 7650, Nokia communicator 9500, Dell strike κλπ κλπ για να μνημονευσω μερικά), κάτι που μας έχει λείψει τα τελευταία χρόνια, το δεύτερο νέο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω η 3ετης υποστήριξη να συμπεριλαμβάνει αλλά κινητά πέραν του sg20 note και πέρα....

Σαφώς και είναι, η τριετής υποστήριξη θα ξεκινάει από την προηγούμενη γενιά, S10 και Note 10.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...