Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την τελευταία αναβάθμιση σάς τρώει αρκετή μπαταρία το κινητό η εμένα μου φαίνεται ?τής ίδιες εφαρμογές πού ειχα πριν τής ίδιες και τώρα έψαξα όλες τής εφαρμογές μήπως καλαει δεν βρήκα κάτι που να χρησιμοποιεί συχνή ραμ .επίσης και ένα άλλο η εφαρμογή galaxy wearable πού ακούω μουσική οταν ακούω μουσική από τα buds +τρώει αφύσικη μπανταρια απο την αποθηκευμένη μουσική μου YouTube music η να φταίει το to YouTube music γιατί πριν δούλευα Spotify? Πριν δεν είχα τόση κατανάλωση όμως με τα απλά buds επίσης. Κάτι δεν πάει γενικός καλά τρώει μπαταρία πολύ με την τελευταία αναβάθμιση, η πριν αναβάθμιση ήταν κορυφαία σε χρόνους .σήμερα λόγο δουλειάς δεν το άνοιξα το κινητό όταν τελειώνω το ανοίγω βλέπω ειχα ενα sms και το κινητό στο 8ωρω έφαγε 10 %πράγμα αφύσικο κάι το έχω παρατηρήσει όταν βρίσκω η αναπάντητη η μονημα τρώει στην αναμονή πολύ αν και πάλι οταν δεν έχω μήνυμα τρώει 0,5 την ώρα χωρίς always on ,έχω το redmi note 8pro σαν Δέυτέρο κινητό κάι για το βρομερο 8ωρω κάι πραγματικά καμία επαφή με το note 10+ στην κατανάλωση ενέργειας κάι σφαιρατο κινητό πολύ σταθερες καταναλώσεις ο Κινέζος μετά από αναβαθμίσεις 180 ευρώ κινητό του βάζει τα γυαλιά παντού πλιν κάμερας κάι ασε στην επιλογή 64mp τα τρώει για πλάκα την ημερα σε λεπτομέρειες. οθόνη σε λεπτομέρεια και χρώμα το κάνει ρόμπα ειδικά λεπτομέρεια και

Σε λευκό απο το redmi Τέλος πάντων απαράδεκτη στης δύο αναβαθμίσεις η μία ασταθές σε μπανταρια αν δεν ήταν η πένα που δεν την δουλεύω το κινητό έιναι για πέταμα χωρίς πλάκα δεν επιζεί φράγκο όχι 1000 Φεύγα ευρώ που το πήρα.μια πένα έχει .μπανταρια χαλια, κάμερα χειρότερη από τον ανταγωνισμό οθόνη τα τρώει πεντακάθαρα απο το redmi σε όλους τούς τομής παρόλο 1080 p χρώμα λεπτομέρειες,φωτινωτητα. Βγαίνει το20 να πάρω τιιιι. Τον σαπιο εξινος που τρώει τον αγλεορα στην αναμονή? εχω εγορασει ολλα τα note μπανταρια για τα σκλια στην αναμονή με εξινος. Σωρι για την πολυλογία αλλα με έπιασαν τα νεύρα με την μπανταρια περισσότερο τρωη ατην αναμονή παρα οτσν το δουλεύεις, σε δυο μερες με το ζόρι 4 ώρες με χαμηλό φωτισμο ουτε στο 40% όλη μέρα το redmi στο4g τερμα φωτινωτητα να το ***** στα ράμματα να πάω στην δουλειά στο100% κάι να φεύγω στο 70% απλα ουτε δραχμή ξανά στους σαπιους εξινους πιο σαπιους δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση σάς τρώει αρκετή μπαταρία το κινητό η εμένα μου φαίνεται ?τής ίδιες εφαρμογές πού ειχα πριν τής ίδιες και τώρα έψαξα όλες τής εφαρμογές μήπως καλαει δεν βρήκα κάτι που να χρησιμοποιεί συχνή ραμ .επίσης και ένα άλλο η εφαρμογή galaxy wearable πού ακούω μουσική οταν ακούω μουσική από τα buds +τρώει αφύσικη μπανταρια απο την αποθηκευμένη μουσική μου YouTube music η να φταίει το to YouTube music γιατί πριν δούλευα Spotify? Πριν δεν είχα τόση κατανάλωση όμως με τα απλά buds επίσης. Κάτι δεν πάει γενικός καλά τρώει μπαταρία πολύ με την τελευταία αναβάθμιση, η πριν αναβάθμιση ήταν κορυφαία σε χρόνους .σήμερα λόγο δουλειάς δεν το άνοιξα το κινητό όταν τελειώνω το ανοίγω βλέπω ειχα ενα sms και το κινητό στο 8ωρω έφαγε 10 %πράγμα αφύσικο κάι το έχω παρατηρήσει όταν βρίσκω η αναπάντητη η μονημα τρώει στην αναμονή πολύ αν και πάλι οταν δεν έχω μήνυμα τρώει 0,5 την ώρα χωρίς always on ,έχω το redmi note 8pro σαν Δέυτέρο κινητό κάι για το βρομερο 8ωρω κάι πραγματικά καμία επαφή με το note 10+ στην κατανάλωση ενέργειας κάι σφαιρατο κινητό πολύ σταθερες καταναλώσεις ο Κινέζος μετά από αναβαθμίσεις 180 ευρώ κινητό του βάζει τα γυαλιά παντού πλιν κάμερας κάι ασε στην επιλογή 64mp τα τρώει για πλάκα την ημερα σε λεπτομέρειες. οθόνη σε λεπτομέρεια και χρώμα το κάνει ρόμπα ειδικά λεπτομέρεια και

 

Σε λευκό απο το redmi Τέλος πάντων απαράδεκτη στης δύο αναβαθμίσεις η μία ασταθές σε μπανταρια αν δεν ήταν η πένα που δεν την δουλεύω το κινητό έιναι για πέταμα χωρίς πλάκα δεν επιζεί φράγκο όχι 1000 Φεύγα ευρώ που το πήρα.μια πένα έχει .μπανταρια χαλια, κάμερα χειρότερη από τον ανταγωνισμό οθόνη τα τρώει πεντακάθαρα απο το redmi σε όλους τούς τομής παρόλο 1080 p χρώμα λεπτομέρειες,φωτινωτητα. Βγαίνει το20 να πάρω τιιιι. Τον σαπιο εξινος που τρώει τον αγλεορα στην αναμονή? εχω εγορασει ολλα τα note μπανταρια για τα σκλια στην αναμονή με εξινος. Σωρι για την πολυλογία αλλα με έπιασαν τα νεύρα με την μπανταρια περισσότερο τρωη ατην αναμονή παρα οτσν το δουλεύεις, σε δυο μερες με το ζόρι 4 ώρες με χαμηλό φωτισμο ουτε στο 40% όλη μέρα το redmi στο4g τερμα φωτινωτητα να το ***** στα ράμματα να πάω στην δουλειά στο100% κάι να φεύγω στο 70% απλα ουτε δραχμή ξανά στους σαπιους εξινους πιο σαπιους δεν πάει.

Ε φύγε από την κολωεταιρεια, να ησυχάσεις.. Βάλτο αγγελία, σαν ζεστό ψωμάκι θα πουληθεί και κράτα το redmi να κάνεις την δουλίτσα σου. Βέβαια και με το redmi παίζει να έρθει η αναβάθμιση καμιά δεκαριά φορές μέχρι να κάτσει. Αλλά δεν βαριέσαι, την Samsung να κράζουμε...

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση σάς τρώει αρκετή μπαταρία το κινητό η εμένα μου φαίνεται ?τής ίδιες εφαρμογές πού ειχα πριν τής ίδιες και τώρα έψαξα όλες τής εφαρμογές μήπως καλαει δεν βρήκα κάτι που να χρησιμοποιεί συχνή ραμ .επίσης και ένα άλλο η εφαρμογή galaxy wearable πού ακούω μουσική οταν ακούω μουσική από τα buds +τρώει αφύσικη μπανταρια απο την αποθηκευμένη μουσική μου YouTube music η να φταίει το to YouTube music γιατί πριν δούλευα Spotify? Πριν δεν είχα τόση κατανάλωση όμως με τα απλά buds επίσης. Κάτι δεν πάει γενικός καλά τρώει μπαταρία πολύ με την τελευταία αναβάθμιση, η πριν αναβάθμιση ήταν κορυφαία σε χρόνους .σήμερα λόγο δουλειάς δεν το άνοιξα το κινητό όταν τελειώνω το ανοίγω βλέπω ειχα ενα sms και το κινητό στο 8ωρω έφαγε 10 %πράγμα αφύσικο κάι το έχω παρατηρήσει όταν βρίσκω η αναπάντητη η μονημα τρώει στην αναμονή πολύ αν και πάλι οταν δεν έχω μήνυμα τρώει 0,5 την ώρα χωρίς always on ,έχω το redmi note 8pro σαν Δέυτέρο κινητό κάι για το βρομερο 8ωρω κάι πραγματικά καμία επαφή με το note 10+ στην κατανάλωση ενέργειας κάι σφαιρατο κινητό πολύ σταθερες καταναλώσεις ο Κινέζος μετά από αναβαθμίσεις 180 ευρώ κινητό του βάζει τα γυαλιά παντού πλιν κάμερας κάι ασε στην επιλογή 64mp τα τρώει για πλάκα την ημερα σε λεπτομέρειες. οθόνη σε λεπτομέρεια και χρώμα το κάνει ρόμπα ειδικά λεπτομέρεια και

Σε λευκό απο το redmi Τέλος πάντων απαράδεκτη στης δύο αναβαθμίσεις η μία ασταθές σε μπανταρια αν δεν ήταν η πένα που δεν την δουλεύω το κινητό έιναι για πέταμα χωρίς πλάκα δεν επιζεί φράγκο όχι 1000 Φεύγα ευρώ που το πήρα.μια πένα έχει .μπανταρια χαλια, κάμερα χειρότερη από τον ανταγωνισμό οθόνη τα τρώει πεντακάθαρα απο το redmi σε όλους τούς τομής παρόλο 1080 p χρώμα λεπτομέρειες,φωτινωτητα. Βγαίνει το20 να πάρω τιιιι. Τον σαπιο εξινος που τρώει τον αγλεορα στην αναμονή? εχω εγορασει ολλα τα note μπανταρια για τα σκλια στην αναμονή με εξινος. Σωρι για την πολυλογία αλλα με έπιασαν τα νεύρα με την μπανταρια περισσότερο τρωη ατην αναμονή παρα οτσν το δουλεύεις, σε δυο μερες με το ζόρι 4 ώρες με χαμηλό φωτισμο ουτε στο 40% όλη μέρα το redmi στο4g τερμα φωτινωτητα να το ***** στα ράμματα να πάω στην δουλειά στο100% κάι να φεύγω στο 70% απλα ουτε δραχμή ξανά στους σαπιους εξινους πιο σαπιους δεν πάει.

 

Ίσως κάποιο πρόγραμμα στη κάνει τη δουλειά.

Επίσης όπως ανέφεραν πιο πάνω αν δεν σου κάνει δωστο, σίγουρα δεν θα χάσεις χρήματα και μείνει με το redmi.

Πάντως θα σου συνιστούσα μιας και ψήνεσαι για αλλαγές, φιλικά πάντα, ψάξτο λίγο με την ελληνική γλώσσα γιατί δεν βλέπω να το κατέχεις ιδιαίτερα. Ούτε τα παιδιά μου τόσα λάθη. Τα μάτια μας βγήκαν .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει/είχε κάποιος πρόβλημα με το messenger του Facebook στο μικρόφωνο αλλά ΜΟΝΟ όταν καλεί;

 

Δηλαδή:

- Όταν κάνω βίντεο κλήση εγώ δεν με ακούν. Εγώ ακούω νορμάλ.

- Με κάνουν βίντεο κλήση οι άλλοι και με ακούνε κανονικά, όπως κι εγώ. Τότε μόνο λειτουργεί σωστά.

 

Αυτό συμβαίνει δλδ μόνο στο messenger & μόνο όταν καλώ εγώ.

Σε κάθε άλλη παρόμοια εφαρμογή (Skype, what's up, Viber, Duo) όλα λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Έχω δοκιμάσει εκκαθάριση cache, διαγραφή μνήμης κλπ, απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση, αλλά τίποτα!

Συνέβη στα καλά καθούμενα!

Έκανα επαναφορά συσκευής κ διορθώθηκε αλλά μετά από λίγες μέρες επανήλθε!

(Αν θυμάμαι καλά, ήταν αφού ενεργοποίησα την Bixby voice & μετά πρέπει να επανήλθε το πρόβλημα...)

Κάπου είχα διαβάσει ότι σε κάποια Galaxy & iPhone γενικά συμβαίνει αυτό κ με την απενεργοποίηση της Bixby voice διορθώνεται στα Galaxy. Κάπου συμβαίνει διένεξη από το Bixby voice μάλλον.

Δεν βρίσκω όμως τρόπο να την απενεργοποιήσω για να το τσεκάρω ότι όντως είναι αυτό!

Έχει κάποιος, κάποια λύση στο ίδιο πρόβλημα;

Χωρίς να χρειάζεται επαναφορά ξανά η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα... Είναι πρόβλημα του messager γιατί εάν το κλείσεις και το ξανανοίξεις λειτουργεί σωστά. Επίσης το κάνει και στο IPhone και μάλιστα πιο συχνά από ότι στο δικό μου Samsung... Θα δοκιμάσω να απενεργοποιησω το Bixby voice όπως λες...

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Είναι πρόβλημα του messager γιατί εάν το κλείσεις και το ξανανοίξεις λειτουργεί σωστά. Επίσης το κάνει και στο IPhone και μάλιστα πιο συχνά από ότι στο δικό μου Samsung... Θα δοκιμάσω να απενεργοποιησω το Bixby voice όπως λες...
Δεν κατάφερα τίποτα προς το παρόν. Θα περιμένω να έρθει η επόμενη αναβάθμιση της συσκευής μπας κ διορθωθεί...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση σάς τρώει αρκετή μπαταρία το κινητό η εμένα μου φαίνεται ?τής ίδιες εφαρμογές πού ειχα πριν τής ίδιες και τώρα έψαξα όλες τής εφαρμογές μήπως καλαει δεν βρήκα κάτι που να χρησιμοποιεί συχνή ραμ .επίσης και ένα άλλο η εφαρμογή galaxy wearable πού ακούω μουσική οταν ακούω μουσική από τα buds +τρώει αφύσικη μπανταρια απο την αποθηκευμένη μουσική μου YouTube music η να φταίει το to YouTube music γιατί πριν δούλευα Spotify? Πριν δεν είχα τόση κατανάλωση όμως με τα απλά buds επίσης. Κάτι δεν πάει γενικός καλά τρώει μπαταρία πολύ με την τελευταία αναβάθμιση, η πριν αναβάθμιση ήταν κορυφαία σε χρόνους .σήμερα λόγο δουλειάς δεν το άνοιξα το κινητό όταν τελειώνω το ανοίγω βλέπω ειχα ενα sms και το κινητό στο 8ωρω έφαγε 10 %πράγμα αφύσικο κάι το έχω παρατηρήσει όταν βρίσκω η αναπάντητη η μονημα τρώει στην αναμονή πολύ αν και πάλι οταν δεν έχω μήνυμα τρώει 0,5 την ώρα χωρίς always on ,έχω το redmi note 8pro σαν Δέυτέρο κινητό κάι για το βρομερο 8ωρω κάι πραγματικά καμία επαφή με το note 10+ στην κατανάλωση ενέργειας κάι σφαιρατο κινητό πολύ σταθερες καταναλώσεις ο Κινέζος μετά από αναβαθμίσεις 180 ευρώ κινητό του βάζει τα γυαλιά παντού πλιν κάμερας κάι ασε στην επιλογή 64mp τα τρώει για πλάκα την ημερα σε λεπτομέρειες. οθόνη σε λεπτομέρεια και χρώμα το κάνει ρόμπα ειδικά λεπτομέρεια και

Σε λευκό απο το redmi Τέλος πάντων απαράδεκτη στης δύο αναβαθμίσεις η μία ασταθές σε μπανταρια αν δεν ήταν η πένα που δεν την δουλεύω το κινητό έιναι για πέταμα χωρίς πλάκα δεν επιζεί φράγκο όχι 1000 Φεύγα ευρώ που το πήρα.μια πένα έχει .μπανταρια χαλια, κάμερα χειρότερη από τον ανταγωνισμό οθόνη τα τρώει πεντακάθαρα απο το redmi σε όλους τούς τομής παρόλο 1080 p χρώμα λεπτομέρειες,φωτινωτητα. Βγαίνει το20 να πάρω τιιιι. Τον σαπιο εξινος που τρώει τον αγλεορα στην αναμονή? εχω εγορασει ολλα τα note μπανταρια για τα σκλια στην αναμονή με εξινος. Σωρι για την πολυλογία αλλα με έπιασαν τα νεύρα με την μπανταρια περισσότερο τρωη ατην αναμονή παρα οτσν το δουλεύεις, σε δυο μερες με το ζόρι 4 ώρες με χαμηλό φωτισμο ουτε στο 40% όλη μέρα το redmi στο4g τερμα φωτινωτητα να το ***** στα ράμματα να πάω στην δουλειά στο100% κάι να φεύγω στο 70% απλα ουτε δραχμή ξανά στους σαπιους εξινους πιο σαπιους δεν πάει.

Κοίτα να δεις, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Δεν είναι όλες οι συσκευές για όλους. Το ότι κάνει ένα χιλιάρικο όπως λες, δε σημαίνει ότι ταιριάζει απόλυτα στις ανάγκες σου.

Εγώ για παράδειγμα, δεν μπορώ χωρίς το note γιατί έχω μάθει με το πενάκι τόσα χρόνια, και όταν δοκίμασα το Α51 της μητέρας μου, μου φάνηκε ότι μου έχουν δέσει τα χέρια.

Όσον αφορά τη μπαταρία, εγώ προσωπικά, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά και πάλι η μπαταρία είναι κάτι υποκειμενικό. Από την άλλη, όσον αφορά τις φωτογραφίες, μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Αν συγκρίνεις τα δύο κινητά στο DXO θα καταλάβεις τι λέω. Μη θαμπωνεστε μόνο από τα Mpixel, εδώ, δεν ισχύει το ποιος το έχει μεγαλύτερο... Ειλικρινά, διαβάζοντας την ανάρτηση σου, δυσκολεύτηκα να πιστέψω ότι έχουμε την ίδια συσκευή. Όπως και να χει, το ανέφεραν και οι φίλοι παραπάνω, αν είναι να σε ταλαιπωρεί, πουλά το, την ίδια μετά θα φύγει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα τίποτα προς το παρόν. Θα περιμένω να έρθει η επόμενη αναβάθμιση της συσκευής μπας κ διορθωθεί...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομενων cashe στο messanger ή απεγκατασταση και εκ νέου εγκατασταση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά... Εχει πρόβλημα αυτη τη στιγμή η cosmote με τις κλήσεις VoLte; Δεν μπορώ να καλέσω ενώ με καλούν. Το απενεργοποιώ και δουλεύει κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Δεν είναι όλες οι συσκευές για όλους. Το ότι κάνει ένα χιλιάρικο όπως λες, δε σημαίνει ότι ταιριάζει απόλυτα στις ανάγκες σου.

Εγώ για παράδειγμα, δεν μπορώ χωρίς το note γιατί έχω μάθει με το πενάκι τόσα χρόνια, και όταν δοκίμασα το Α51 της μητέρας μου, μου φάνηκε ότι μου έχουν δέσει τα χέρια.

Όσον αφορά τη μπαταρία, εγώ προσωπικά, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά και πάλι η μπαταρία είναι κάτι υποκειμενικό. Από την άλλη, όσον αφορά τις φωτογραφίες, μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Αν συγκρίνεις τα δύο κινητά στο DXO θα καταλάβεις τι λέω. Μη θαμπωνεστε μόνο από τα Mpixel, εδώ, δεν ισχύει το ποιος το έχει μεγαλύτερο... Ειλικρινά, διαβάζοντας την ανάρτηση σου, δυσκολεύτηκα να πιστέψω ότι έχουμε την ίδια συσκευή. Όπως και να χει, το ανέφεραν και οι φίλοι παραπάνω, αν είναι να σε ταλαιπωρεί, πουλά το, την ίδια μετά θα φύγει.

έκανα διαγραφή μνήμης case βλέπω καλύτερα τα πράγματα αν και δεν έκανα το τεστ να κάνω αναπάντητη επίτηδες η να στείλω μήνυμα κάι να μην το ανοίξω να δω πώς πάει γιατί εκεί το έκανε το θέμα με την μπαταρία. Κάι έχω κάι την εντύπωση κάι με το άνοιγμα της εφαρμογής τής κάμερας. Μηλαμε έτυχε χθες να μην το κοιτάξω το κινητό γιατί η δουλειά είναι περίεργη κάι θέλεις όπωσδιποτε κάτι φθηνό μόνο κάι μόνο μην το σπάσω γιατί δεν είναι φθηνό,για αυτό κατεφυγα στο redmi μόνο κάι μόνο για το 8ωρω μόνο. Ενοητε μια ζωή έχω στην κατοχή μου ολλα τα note μόνο κάι μόνο για την πένα γιατί με βοηθάει παντού στον υπόλοιπο χρόνο μού. Έκανα διαγραφή μνήμης για να δω πώς θα πάει. Χτες με έπιασαν τα μπουρινια μού πίεση 40 όταν πήγα στην δουλειά με 47% κάι μόλις τελείωσα είχε κάι φουλ δουλειά δεν τσέκαρα κλήσεις έτσι κάι με χρειαστούν οι δική μου θα νε επερναν στο άλλο.,τέλος παντον τελειώνω παω να δω βλεπω δύο αναπάντητες ενα μήνυμα βλέπω μπαταρία 32% εεε με έπιασαν γιατί και άλλες φορές μου το έκανε όμως με την τελευταία αναβάθμιση όχι πριν ,μου εφθασε η πίεση 40 λεω όχι ρε δεν γίνεται αυτό το redmi not 8pro να συμπετεφερετε άψογα σε ολλα όταν λέμε άψογα άψογα μόνο πένα δεν έχει κάι σύνολο σετ καμερων κάι σταθεροποιηση. Που η κυρία κάμερα στην επιλογή 64 με βοήθεια προγράμματος

Χαρίζει απίστευτες φώτο βγάζεις τέλος κάνεις κροπ σε όποιο σημειο οποτε θέλεις , δεν τραβάς δυο φώτο στο ίδιο σημείο,βιντεο απαραδεκτο το note νυχτα θα έλεγα

Νύχτα καλύτερο το refmi απο180ευρω κινητό από κινέζικο μαγαζί αν εξερεσεις δεν έχει εφαρμογή κάμερας κάι σύνολο σετ καμερών δεν έχει να ζηλέψει τίποτα χωρίς πλάκα έχω πάθει πλάκα με το redmi οθόνη οθοναρα βάζει γυαλιά στο note καλύτερη κάι ενοω καλύτερη φωτινωτητα κάι απεικόνιση λεπτομερειών παρόλο 1080p πιο καθαρή λεπτομερή εικόνα στο note είναι πιο παστέλ στο redmi ίσος έχει πιο πολύ δομή η ρύθμιση καλά λευκά δεν το συζητάμε redmi, μπανταρια redmi ,ταχύτητα οριακά πολύ οριακά οριακά στην χρήση ,το note δισκολα αντιληπτό για μένα πραβο στο redmi 180 ευρώ κινητό.θυρα ακουστικων υπεριθρες για χειρισμό συσκευών, ραδιόφωνο. Βάζει γυαλιά λέμε Κάι ενοητε σαν κεντρική συσκευή όσο ζω θα είναι το note μόνο και μόνο η πενα αλλα τα μειονέκτημα θα τα κράξω. Τουλάχιστον να διορθώθηκε η μπανταρια εκεί έφθασα αμήν ποίος κάνει εργοστασιακες επανεκκίνηση ειδομεν. Μακάρι να έστρωσε με την διαγραφή κρυφης μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Σε μπαταρία αν και το note το θεωρώ από τις πολύ σταθερές ναυαρχίδες της samsung να το δεχτώ. Αλλα θες να πεις ότι το redmi έχει καλύτερη οθόνη από το note 10 plus?? Ή έχεις κάνα κλώνο note ή κάτι άλλο παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ στην οικογένεια 2 redmi,μάλλον κάτι είχες πιει χτες που θα ήθελα σε π.μ. να μου πεις τι ήταν γιατί το ψάχνω χρόνια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρει ο φίλος, δε το βλέπετε βρε?

 

Αφού η μπανταρια στρωνι καλά παοι τότες.

Εγώ θα το δοσο πισο το κηνητω να παρο Xiaomi.

 

Υ.Γ. Ζητώ τα νέα ελληνικά και η σωστή ορθογραφία.!!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομενων cashe στο messanger ή απεγκατασταση και εκ νέου εγκατασταση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά... Εχει πρόβλημα αυτη τη στιγμή η cosmote με τις κλήσεις VoLte; Δεν μπορώ να καλέσω ενώ με καλούν. Το απενεργοποιώ και δουλεύει κανονικά....

Αυτά τα έχω κάνει ήδη. Το σημείωσα εξάλλου. Πρόκειται για bug της εφαρμογής του messenger που εμφανίζεται σε κάποιες συσκευές Android & iPhone στα καλά καθούμενα, όπως έψαξα και διάβασα σε πολλά φόρουμ. Ενώ λειτουργούσε μια χαρά στα καλά καθούμενα βγήκε αυτό το θέμα, το οποίο δεν διορθώνεται με κάθε από τους γνωστούς τρόπους...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχω κάνει ήδη. Το σημείωσα εξάλλου. Πρόκειται για bug της εφαρμογής του messenger που εμφανίζεται σε κάποιες συσκευές Android & iPhone στα καλά καθούμενα, όπως έψαξα και διάβασα σε πολλά φόρουμ. Ενώ λειτουργούσε μια χαρά στα καλά καθούμενα βγήκε αυτό το θέμα, το οποίο δεν διορθώνεται με κάθε από τους γνωστούς τρόπους...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήρθε update στο messenger. Τσέκαρε αν έστρωσε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Με το που βγάζω το πενάκι μου βγάζει μήνυμα πως έχει απενεργοποιηθει (το πενάκι) και να το βάλω πάλι στη θέση του για να συνδεθεί. Το βάζω, βγάζει μήνυμα πως συνδέθηκε και καπάκι με το που το βγάζω μου πετάει άλλο μήνυμα πως το πενάκι έχει πολύ λίγη μπαταρία 1%. Ξέρει κανείς τι έχει πάθει και αν είναι κάποιο θέμα που λύνεται χωρίς να πάω service?
Κι εμένα μου το κάνει, αλλά όχι πάντα. Με το που μπει και βγει από την θήκη του δείχνει 100% φόρτιση πάντως.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update στο messenger. Τσέκαρε αν έστρωσε.
Το πρόσεξα. Τίποτα δεν άλλαξε..

Θα περιμένω το update του Αυγούστου της συσκευής και βλέπουμε...

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Με το που βγάζω το πενάκι μου βγάζει μήνυμα πως έχει απενεργοποιηθει (το πενάκι) και να το βάλω πάλι στη θέση του για να συνδεθεί. Το βάζω, βγάζει μήνυμα πως συνδέθηκε και καπάκι με το που το βγάζω μου πετάει άλλο μήνυμα πως το πενάκι έχει πολύ λίγη μπαταρία 1%. Ξέρει κανείς τι έχει πάθει και αν είναι κάποιο θέμα που λύνεται χωρίς να πάω service?

Εχει θεμα το πενακι!ακριβως το ιδιο αντιμετωπισα τον πρωτο μηνα κιολας και κου το αντικατεστησαν.αν βρεις αλλο πενακι θα δεις πως θα δουλευει κανονικα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Από χθες έχει στρώσει είναι η αλήθεια αλλά αν μου το ξανά κάνει θα το πάω service αφού είναι πρόβλημα και χρήζει αντικατάστασης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση παρακαλώ.

Σας δείχνει σε κάποιο σημείο της οθόνης τον παροχο της κινητής που χρησιμοποιείται;Ειναι εμφανές σε κάποιο σημείο όπως φαίνεται μπαταρία,σήμα κλπ.

Αν ναι είναι κάπου στις ρυθμίσεις γιατι δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση παρακαλώ.

Σας δείχνει σε κάποιο σημείο της οθόνης τον παροχο της κινητής που χρησιμοποιείται;Ειναι εμφανές σε κάποιο σημείο όπως φαίνεται μπαταρία,σήμα κλπ.

Αν ναι είναι κάπου στις ρυθμίσεις γιατι δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ.

Φαίνεται by default μόνο στη lockscreen πάνω αριστερά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται by default μόνο στη lockscreen πάνω αριστερά.

 

Φαίνεται επίσης και όταν κατεβάσεις το notification tray, κάτω κάτω στο κέντρο.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

 

Η ποιότητα των κλήσεων και ιδιαίτερα της μουσικής, πως είναι με τον επίσημο αντάπτορας type c to 3.5mm και τα όποια ακουστικά είχατε πριν? Είναι εφάμιλλης ποιότητας με το τυπικό 3.5 mm?

Σας ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

 

Η ποιότητα των κλήσεων και ιδιαίτερα της μουσικής, πως είναι με τον επίσημο αντάπτορας type c to 3.5mm και τα όποια ακουστικά είχατε πριν? Είναι εφάμιλλης ποιότητας με το τυπικό 3.5 mm?

Σας ευχαριστώ θερμά

Δεν έχει καμία απολύτως διαφορά!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...