Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι και το security patch tτου Ιουλιου.αλλα σα να ειδα 5gb!!και εκανε και ωρα να κατεβει

Το smartswitch σου περνάει όλη τη rom, όχι μόνο το security update, γι αυτό είναι κοντά 5GB. Εφόσον βγήκε στο smartswitch πολύ πιθανό αύριο να βγει και ota. Συνήθως μια μέρα μετά ακολουθεί η ota

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εχθες περασα απο smartec.Eιχα ενα καμμενο πιξελ κατω αριστερα.Η εξυπηρετηση αψογη,σε λιγοτερο απο 1 ωρα μου αλλαξαν οθονη, το πλαισιο της συσκευης και μπαταρια!!Μπραβο στα παιδια για την δουλεια τους !:)

 

Μπορεί και να συναντηθήκαμε.....2 κινητά ένα α8 και ένα α40....αλλαγή ακουστικό το πρωτο δωρεάν 1 μήνα πριν την λήξη της εγγύησης και στο δεύτερο δωρεάν αντικατάσταση κουμπί έντασης και καπακι πίσω αν θυμάμαι καλά από μόνοι τους......άψογοι...Όλα αυτά σε 1μιση ώρα επειδή έτυχε βέβαια και είχαν εκεί τα ανταλλακτικα...και για τους νέους φίλους μην ξεχνάτε όσοι κρατάτε συσκευές ή θέλετε να πουλήσετε, η αλλαγή μπαταρίας πριν την λήξη της εγγύησης δεν χρεωνονται εργατικά... 21 ευρώ στο α8 πλήρωσα (τα εργατικα + 15 κοστιζουν μου είπαν) και βέβαια ισχύει η αδιαβροχοποιηση

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορεί να μην είναι μεγάλη αναβάθμιση αλλά θα την κάνω clean install μέσω odin γιατί την τελευταία βδομάδα, η μπαταρία είναι χάλια μαύρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Τελικά πήρα το snapdragon από ενα παιδί που το χε πάρει από Αμερική.

Ήθελα να ρωτήσω γιατί κάπου το διάβασα πιο πίσω ότι καλό θα ταν να μην πειράξω την προστστευτικη μεμβράνη την εργοστασιακή?Γιατί είδα κάτι γρατζουνιές σήμερα στο φως και έχω αγχωθεί μήπως είναι και μέσα στην οθόνη. Να επιχειρήσω να αλλάξω τζαμακι ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορεί να μην είναι μεγάλη αναβάθμιση αλλά θα την κάνω clean install μέσω odin γιατί την τελευταία βδομάδα, η μπαταρία είναι χάλια μαύρα

 

Κι εμενα κατι γινεται το τελευταιο διαστημα με την μπαταρια. Clean install δεν εκανα να πω την αμαρτια μου, απλα το αναφερω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Τελικά πήρα το snapdragon από ενα παιδί που το χε πάρει από Αμερική.

 

Ήθελα να ρωτήσω γιατί κάπου το διάβασα πιο πίσω ότι καλό θα ταν να μην πειράξω την προστστευτικη μεμβράνη την εργοστασιακή?Γιατί είδα κάτι γρατζουνιές σήμερα στο φως και έχω αγχωθεί μήπως είναι και μέσα στην οθόνη. Να επιχειρήσω να αλλάξω τζαμακι ή μπα?

Αφού έχει γρατζουνιές βγάλτη. Αν θέλεις μπορείς να βάλεις την ίδια στη smartec με 10 ευρώ περίπου.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. μια ερώτηση θέλω να κάνω. πως μπορούμε να μπλοκάρουμε ένα μήνυμα sms το οποίο δεν περιέχει αριθμό αλλά μόνο όνομα?

στις ρυθμίσεις των sms έχει να μπλοκάρεις ένα αριθμό αλλά όχι ένα μήνυμα που έχει μόνο όνομα. ιδέες κανείς?

ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. μια ερώτηση θέλω να κάνω. πως μπορούμε να μπλοκάρουμε ένα μήνυμα sms το οποίο δεν περιέχει αριθμό αλλά μόνο όνομα?

στις ρυθμίσεις των sms έχει να μπλοκάρεις ένα αριθμό αλλά όχι ένα μήνυμα που έχει μόνο όνομα. ιδέες κανείς?

ευχαριστώ πολύ!!!

 

κανένας δεν ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έβαζες ένα βίντεο σε καλύτερη ανάλυση για να μπορεί κανείς να βγάλει συμπέρασμα? 480p video πιστεύω ότι δείχνει χάλια απ' όποιο κινητό και να τραβήξεις.

Φίλε το βίντεο το τράβηξα κανονικά ... Το YouTube το έκανε 480 p...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

 

Έχει καταφέρει κανένας με κάποιο τρόπο να μειώσει το delay στον ήχο με Bluetooth ακουστικά ; Σε gaming και για την ακρίβεια call of duty έχω ένα μικρό delay με ένα ζευγάρι ασύρματα Bluetooth Huawei earphones am61. Δοκιμάζω με τον coder aptx αλλά βλέπω ότι τον ξαναγυρνάει στον SBC μάλλον δε τον υποστηρίζει το ακουστικό. Εντύπωση μου κάνει που ένας φίλος με το ίδιο ακουστικό σε s7edge δεν έχει delay.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τα Creative Outlier Gold δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλησα με delay στο cod mobile ή σε οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα περασε απ το service στην Κηφισια γιατι ξαφνικα εμφανιση υπερθερμανση κατα την φορτιση, απο ενα σημειο και μετα πολυ αργη φορτιση και φουσκωμα της πλατης απ την αριστερη πλευρα. Εκει δημιουργηθηκε και ενα σχετικο κενο μεταξυ πλατης και πλαισιου (χωρουσε νυχι μεχρι μεσα ή ενα κομματι χαρτι). Σε 4 εργασιμες ήταν ετοιμο γιατι δεν υπηρχαν τα ανταλλακτικα αμεσα. Μου ειπαν οτι εγινε αλλαγη πλακετας και μπαταριας. Το κινητο τωρα πεταει (ισως φταιει η επαναφορα που εγινε μετα) φορτιζει σε νορμαλ χρονους και εχω δει σιγουρα 1 ωρα παραπανω screen on time. Ελπιζω να ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που παθαινει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την κορεάτικη έκδοση έχει ράδιο βάζω ένα αντάπτορας για την υποδοχή τον ακουστικον αλλά δυστυχώς δεν συνδέετε με το πρόγραμμα και δεν παίζει το ράδιο μήπως ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει την εφαρμογή aloha wallet στον secure folder για λόγους ασφαλείας. Ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό δούλευε κανονικά το tap n go ξαφνικά μου βγάζει μήνυμα ότι η λειτουργία αυτή (tap n go) προσπαθεί να ανοίξει εκτός secure folder και μου κλείνει όλη την εφαρμογή. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι φταίει;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά. Μια βοήθεια με τις τελευταίες εκδόσεις του Google drive εχω τρελά προβλήματα. Δεν μου ανοίγει και μου βγάζει συνέχεια αυτή την ένδειξη. Εχω clear cache, απεγκατασταση, τα πάντα ομως τίποτα. Αναγκαστικά έκανα install μια ποιο παλιά πριν δίμηνου. Μόλις κανει update απο το store παλι αρνείται να δουλέψει. Καμιά ιδέα? 2a7306433bda21fc05f27dae9a7ff0b6.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την κορεάτικη έκδοση έχει ράδιο βάζω ένα αντάπτορας για την υποδοχή τον ακουστικον αλλά δυστυχώς δεν συνδέετε με το πρόγραμμα και δεν παίζει το ράδιο μήπως ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό?

 

Τι μάρκα είναι ο αντάπτορας? Εγώ που ήθελα να συνδέσω εξωτερικό μικρόφωνο μόνο με της samsung έκανα δουλειά. Όλοι οι άλλοι δεν ήταν συμβατοί δυστυχώς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν χρησιμοποιεί κάποιος το samsung daily μπορεί να μου πει πόσες κάρτες έχει?Στην αρχή είχα 11 τωρα έγιναν 9 πολύ λίγες σε σχέση με το bixby.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα τον αντάπτορακι της Samsung για να βάζω ακουστικά- ηχεία με Jack υποδοχή! Δεν παίζει όμως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 15 ημέρες βγαίνει το Note 20. Όμως το Note 10 plus διατηρεί, εδώ και 6 μήνες σταθερή τιμή και ούτε πέφτει με την έλευση του Note 20. Γιατί ;;; Γιατί πετάξαν έξω την Huawei !!!!!! Οπότε επανερχόμαστε στον "κομ*****σμό" για να αντιμετωπίσουμε την fake κομ*****στική Κίνα ,όπου η προσφορά καθορίζεται εκ των άνω και όχι από την ζήτηση. ΔΕΝ έχουμε επιλογές στα High-end κινητά, ή Samsung ή Apple λοιπόν. Μήπως πρέπει να αντιδράσουμε ;; Πως ; Oneplus, Xiaomi ;; Δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νεος κατοχος εδω.

Υστερα απο το Note 8 Και αφου εκανα μια γυρα σε xiaomi , huawei τελικα το Note και το πενακι δεν μπορω να να μην τα εχω :D

Eρωτηση , ετσι οπως εκανα πλεον την χρηση μπαταριας, δεν υπαρχει σωστη αναλυση να δεις on screen usage και κλησεις. Γιατι τα εχει ανα ημερα ομως μπορει στην ημερα μεσα να φορτισεις το κινητο οποτε μετραει και μετα τη φορτιση αρα το αποτελεσμα δεν ειναι ακριβως το σωστο.

Υπαρχει κατι που δεν καταλαβαινω? Αλλος τροπος να δεις το usage περα απο αλλο app?

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε 15 ημέρες βγαίνει το Note 20. Όμως το Note 10 plus διατηρεί, εδώ και 6 μήνες σταθερή τιμή και ούτε πέφτει με την έλευση του Note 20. Γιατί ;;; Γιατί πετάξαν έξω την Huawei !!!!!! Οπότε επανερχόμαστε στον "κομ*****σμό" για να αντιμετωπίσουμε την fake κομ*****στική Κίνα ,όπου η προσφορά καθορίζεται εκ των άνω και όχι από την ζήτηση. ΔΕΝ έχουμε επιλογές στα High-end κινητά, ή Samsung ή Apple λοιπόν. Μήπως πρέπει να αντιδράσουμε ;; Πως ; Oneplus, Xiaomi ;; Δεν ξέρω.

 

Offtopic Στα μεγαλα καταστηματα εδω και 1 χρονο η τιμη του δεν εχει πεσει ουτε 1 ευρω btw.

Ωστοσο το μηνημα σου ειναι παντελως ακυρο στο συγκεκριμενο νημα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Με το που βγάζω το πενάκι μου βγάζει μήνυμα πως έχει απενεργοποιηθει (το πενάκι) και να το βάλω πάλι στη θέση του για να συνδεθεί. Το βάζω, βγάζει μήνυμα πως συνδέθηκε και καπάκι με το που το βγάζω μου πετάει άλλο μήνυμα πως το πενάκι έχει πολύ λίγη μπαταρία 1%. Ξέρει κανείς τι έχει πάθει και αν είναι κάποιο θέμα που λύνεται χωρίς να πάω service?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει/είχε κάποιος πρόβλημα με το messenger του Facebook στο μικρόφωνο αλλά ΜΟΝΟ όταν καλεί;

 

Δηλαδή:

- Όταν κάνω βίντεο κλήση εγώ δεν με ακούν. Εγώ ακούω νορμάλ.

- Με κάνουν βίντεο κλήση οι άλλοι και με ακούνε κανονικά, όπως κι εγώ. Τότε μόνο λειτουργεί σωστά.

 

Αυτό συμβαίνει δλδ μόνο στο messenger & μόνο όταν καλώ εγώ.

Σε κάθε άλλη παρόμοια εφαρμογή (Skype, what's up, Viber, Duo) όλα λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Έχω δοκιμάσει εκκαθάριση cache, διαγραφή μνήμης κλπ, απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση, αλλά τίποτα!

Συνέβη στα καλά καθούμενα!

Έκανα επαναφορά συσκευής κ διορθώθηκε αλλά μετά από λίγες μέρες επανήλθε!

(Αν θυμάμαι καλά, ήταν αφού ενεργοποίησα την Bixby voice & μετά πρέπει να επανήλθε το πρόβλημα...)

Κάπου είχα διαβάσει ότι σε κάποια Galaxy & iPhone γενικά συμβαίνει αυτό κ με την απενεργοποίηση της Bixby voice διορθώνεται στα Galaxy. Κάπου συμβαίνει διένεξη από το Bixby voice μάλλον.

Δεν βρίσκω όμως τρόπο να την απενεργοποιήσω για να το τσεκάρω ότι όντως είναι αυτό!

Έχει κάποιος, κάποια λύση στο ίδιο πρόβλημα;

Χωρίς να χρειάζεται επαναφορά ξανά η συσκευή. Με επαναφορά διορθώνεται αλλά επανέρχεται μετά από λίγες μέρες το ίδιο πρόβλημα!

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...