Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ισχύει, αυτη που εχει πανω δεν υπαρχει γιατι δεν την εμπορεύεται η σαμσουνκ.

Ολες οι υπόλοιπες ειναι πιο μαλακές, ειναι λιγο πιο παχες αλλα το σημαντικότερο είναι οτι αν όχι άμεσος αλλα μετα απο μικρη χρήση αφηνουν δαχτυλιές.

Σκληρη,λεπτή, και με ικανότητα να μην δέχεται δαχτυλιές δεν υπαρχει άλλη.

Έχω ψάξει πολυ και ειναι γνωστό στα διεθνή φόρουμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πήγα να σε προλάβω χαχα.

Δυστυχώς μην ακούς όσα λένε για ίδια, έχουν πετάξει πολλοί λεφτα διεθνώς και δεν βρήκαν την ιδια γιατι δεν υπάρχει.

Ειναι η μοναδική που εχει την αίσθηση γυαλιού και ακόμα και μετά από καιρό δεν κρατάει δαχτυλιές, απλα επειδη ειναι τοσο σκληρη αναγκαστικά κανει μικρογρατζουνιες αλλα αν δεν ειναι κατι ακραίο δε φαίνεται.

 

Την ιδια ακριβως εργοστασιακη μεμβρανη περνανε στην smartec. Τι δεν καταλαβαινεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η ενημέρωση Ιουνίου ακόμα να έρθει. Συμβαίνει και σε άλλους;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν από Ευρώπη μονο Γερμανία κι Ελβετία απ οτι βλέπω!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν από Ευρώπη μονο Γερμανία κι Ελβετία απ οτι βλέπω!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι ακομα.Μαζι με 2.1, και μαλλον το τελευταιο μεγαλο update:(

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα.Μαζι με 2.1, και μαλλον το τελευταιο μεγαλο update:(

Γιατί το τελευταίο μεγάλο;

Εμείς το πήραμε με τη 9αρα, άρα πήραμε τη 10 και βάσει πολιτικής samsung, πρέπει τουλάχιστον και την 11 ή οπως αλλιώς την ονομάζουν.

Κάνω λάθος στα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια ακριβως εργοστασιακη μεμβρανη περνανε στην smartec. Τι δεν καταλαβαινεις;

 

Εγω καταλαβαίνω πολυ καλά, εσύ δεν καταλαβαίνεις, τρως παπά και το χειρότερο ΔΕΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί το τελευταίο μεγάλο;

Εμείς το πήραμε με τη 9αρα, άρα πήραμε τη 10 και βάσει πολιτικής samsung, πρέπει τουλάχιστον και την 11 ή οπως αλλιώς την ονομάζουν.

Κάνω λάθος στα παραπάνω;

 

Αλλο η έκδοση του ui και άλλο η έκδοση του Android.

Ειναι σιγουτο οτι θα πάρει την 11 το note ίσως και την 12.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση σε note 10 plus 5g πολύ μεγάλη για να είναι μόνο αναβάθμιση ασφαλείας 63808573b5d3d00756a0e34da1fa5843.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το τελευταίο μεγάλο;

Εμείς το πήραμε με τη 9αρα, άρα πήραμε τη 10 και βάσει πολιτικής samsung, πρέπει τουλάχιστον και την 11 ή οπως αλλιώς την ονομάζουν.

Κάνω λάθος στα παραπάνω;

 

Καθολου λαθος δεν κανεις. Δικο μου το λαθος. Νομιζα οτι εγραφα στο νημα για το Note9:lol::lol::lol:

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια ακριβως εργοστασιακη μεμβρανη περνανε στην smartec. Τι δεν καταλαβαινεις;

Πες τα, γιατί έχω από εχθές που αναρωτιέμαι, γιατί εμένα μου φαίνεται ίδια με την πρώτη που είχα. Ούτε πιο μαλακή, ούτε τίποτα. Ίδιες διαστάσεις, ίδια υφή, ίδια σκληρότητα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ακόμα ερώτηση παιδιά έχω την θήκη led cover της Samsung κ ήθελα να μαθω αν την έχει κ; ποιος η ξέρει αν μπορεί να μου πει αν γίνεται να είναι μόνιμα αναμμένα ta led της ώρας κ να μην σβηνουν τόσο γρήγορα κάτι σαν aod
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει στην smartec μεμβράνη για το s9+. Ήταν ακριβώς η ίδια αίσθηση που εχω και τώρα με την μαμά μεμβράνη στο note. Και δεν άφηνε εύκολα δαχτυλιές, όπως και τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες τα, γιατί έχω από εχθές που αναρωτιέμαι, γιατί εμένα μου φαίνεται ίδια με την πρώτη που είχα. Ούτε πιο μαλακή, ούτε τίποτα. Ίδιες διαστάσεις, ίδια υφή, ίδια σκληρότητα.

 

Ρε φιλε κανε μια αναζήτηση 3 λεπτά σε ξένα φόρουμ, σε μεγάλα φόρουμ και σελίδες και δες τι λενε όλοι.

Είναι 100% σιγουρο οτι η εργοστασιακη ΔΕΝ εμπορεύεται.

Ένας πλανήτης ολόκληρος την ψάχνει μεταξύ αυτών άνθρωποι που είναι επαγγελματίες και γνώστες και κατέληξαν στο ότι δεν υπάρχει.

Αν βρήκες κάποια με την οποία εισαι ευχαριστημένος, μια χαρά, αλλά δεν ειναι η εργοστασιακη και αν πάρεις ένα αλλο κινητο με την εργοστασιακη και δεις αποτυπώματα, πως καθαριζουν οι δαχτυλιες,ποσο σκληρές ειναι και την αίσθηση από το πενάκι θα δεις την διαφορά.

Είχα διαβάσει μια από Αμερική που λεγαν οτι ειναι η πιο κοντινή αλλα δεν κράτησα το ονομα της.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κανε μια αναζήτηση 3 λεπτά σε ξένα φόρουμ, σε μεγάλα φόρουμ και σελίδες και δες τι λενε όλοι.

Είναι 100% σιγουρο οτι η εργοστασιακη ΔΕΝ εμπορεύεται.

Ένας πλανήτης ολόκληρος την ψάχνει μεταξύ αυτών άνθρωποι που είναι επαγγελματίες και γνώστες και κατέληξαν στο ότι δεν υπάρχει.

Αν βρήκες κάποια με την οποία εισαι ευχαριστημένος, μια χαρά, αλλά δεν ειναι η εργοστασιακη και αν πάρεις ένα αλλο κινητο με την εργοστασιακη και δεις αποτυπώματα, πως καθαριζουν οι δαχτυλιες,ποσο σκληρές ειναι και την αίσθηση από το πενάκι θα δεις την διαφορά.

Είχα διαβάσει μια από Αμερική που λεγαν οτι ειναι η πιο κοντινή αλλα δεν κράτησα το ονομα της.

 

Εγω ουτε διαβασα, ουτε ακουσα. Την περασα και την ειδα με τα ματια μου. Το τι λες εσυ δεν με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κανε μια αναζήτηση 3 λεπτά σε ξένα φόρουμ, σε μεγάλα φόρουμ και σελίδες και δες τι λενε όλοι.

Είναι 100% σιγουρο οτι η εργοστασιακη ΔΕΝ εμπορεύεται.

Ένας πλανήτης ολόκληρος την ψάχνει μεταξύ αυτών άνθρωποι που είναι επαγγελματίες και γνώστες και κατέληξαν στο ότι δεν υπάρχει.

Αν βρήκες κάποια με την οποία εισαι ευχαριστημένος, μια χαρά, αλλά δεν ειναι η εργοστασιακη και αν πάρεις ένα αλλο κινητο με την εργοστασιακη και δεις αποτυπώματα, πως καθαριζουν οι δαχτυλιες,ποσο σκληρές ειναι και την αίσθηση από το πενάκι θα δεις την διαφορά.

Είχα διαβάσει μια από Αμερική που λεγαν οτι ειναι η πιο κοντινή αλλα δεν κράτησα το ονομα της.

Χωρίς να θέλω να θίξω κανένα εγω σπίτι έχω 2 Note 10 plus (ενα δικό μου 512gb & ενα 256gb τις συζηγου)..

Το 256 φοράει μεμβράνη από smartec ενώ το δικό μου την εργοστασιακή.... Αυτό με την μεμβράνη από smartec είναι 5 μηνών ενώ με την εργοστασιακή 1,5 μηνών.... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά σε αίσθηση με το spen, touch respond, καμία γρατζουνιά σε κανένα από τα 2 και ακριβώς την ίδια διαύγεια χρωμάτων οπως και το ίδιο κόψιμο.... Στο θέμα με τις δακτυλιες νομίζω ότι και εκεί δεν υπάρχει εμφανή διαφορά... Στην smartec οταν το έβαλα μου είπαν ότι πρόκειται για το ίδιο με το εργοστασιακό (χωρίς όμως να βάζω και το χέρι μου στην φωτιά)... Την τοποθέτηση την έκαναν με ειδικό μηχάνημα και τοποθετήθηκε τόσο άριστα όσο το εργοστασιακό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αντε καιρός ήταν:p
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά εντόπισε κάνεις;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Τίποτα ακόμα. Δεν έχω καταλάβει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά εντόπισε κάνεις;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Στην κάμερα η αλλαγή μεταξύ φακών γίνεται πιο ομαλα όπως στο S20 και στις κλησεις έσβησε η ειδοποίηση που έδειχνε οτι υπάρχει κάτι νεο , αυτα είδα εγω παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρόσθεσαν στην κουρτίνα μια επιλογή Call & text on other devices, πχ για να μεταφέρεις κλήσεις μεταξύ κινητού και τάμπλετ. Ίσως βέβαια υπήρχε ήδη και απλά δεν την είχα προσέξει :-)

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ διαβάζουμε ότι τα updates είναι κατά κύριο λόγο διαθέσιμα από την Samsung ανά περιοχή και κατά δεύτερον από τους παρόχους.

Τυχαίνει δηλαδή να μην δώσει σε κάποιες χώρες μηνιαίο update και να δώσει μόνο αν το κρίνει απαραίτητο και πρόκειται για σημαντική αναβάθμιση.

Έχει ως παράδειγμα την Αγγλία.

Ακόμη και στις flagship συσκευές που έχουν μηνιαία update!

Εγώ για παράδειγμα στην Ολλανδία, δεν έχω πάρει την αναβάθμιση του Μαΐου ακόμη.

 

https://www.sammobile.com/samsung/samsung-galaxy-security-updates

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ διαβάζουμε ότι τα updates είναι κατά κύριο λόγο διαθέσιμα από την Samsung ανά περιοχή και κατά δεύτερον από τους παρόχους.

Τυχαίνει δηλαδή να μην δώσει σε κάποιες χώρες μηνιαίο update και να δώσει μόνο αν το κρίνει απαραίτητο και πρόκειται για σημαντική αναβάθμιση.

Έχει ως παράδειγμα την Αγγλία.

Ακόμη και στις flagship συσκευές που έχουν μηνιαία update!

Εγώ για παράδειγμα στην Ολλανδία, δεν έχω πάρει την αναβάθμιση του Μαΐου ακόμη.

 

https://www.sammobile.com/samsung/samsung-galaxy-security-updates

 

Παράξενο αυτο πάντως, εγω παντα με ολα τα κινητα που ειχα, επαιρνα τις αναβαθμίσεις που έπαιρναν όλοι. Στο note 10 διδεται μηνιαία αναβάθμιση σε σχεδον ολες τις χώρες και το μόνο που παίζει ειναι τονποτε θα έρθει, γενικα στην Ελλάδα ερχόταν γρήγορα από την αρχή του χρόνου, αυτη αργησε λίγες ημέρες.

Ελβετία και Γερμανία ειναι σχεδον παντα πρώτες.

Αν εχεις τετοια θεματα μπορείς να μπεις στο samobile να βρεις το ελληνικό firmware να το κατεβασεις και να το περάσεις μέσω υπολογιστή, εκει θα βρεις και όλα τα firmware για όλες τις χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρόσθεσαν στην κουρτίνα μια επιλογή Call & text on other devices, πχ για να μεταφέρεις κλήσεις μεταξύ κινητού και τάμπλετ. Ίσως βέβαια υπήρχε ήδη και απλά δεν την είχα προσέξει :-)

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ναι το είδα κ εγώ αυτό!. Δεν υπήρχε πριν!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την χθεσινή αναβάθμιση πρόσεξα μεγάλη διαφορά στην ανταπόκριση του δαχτυλικού ξεκλειδώματος , εχει γίνει πιο γρήγορο και πιο αξιόπιστο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...