Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα αντικειμενικά θα σου πω ερχόμενος από one plus 7 pro

Με πολύ χαλαρή χρησησεβγαζει μια μέρα εμένα όταν αρχίσει η δουλεία μέσα στην μέρα πρέπει να του δώσω ρεύμα γτ μιλάω αρκετά κ έχω πάντα δεδομένα κ Bluetooth ανοιχτά σκέψου ορι πήρα γρήγορο power bank που δεν είχα χρειαστεί με το προηγούμενο κινητό μου

Επειδή η δουλειά μου απαιτεί πολλά τηλέφωνα κάποιες μέρες έχω θέμα αλλά με γρηγορη φόρτιση που έχει το βάζεις 20 λεπτά κ είσαι κομπλέ αυτά από εμένα κατά τα άλλα ειδικα για επαγγελματικό τηλέφωνο είναι ιδανικό το s Pen με έχει βολέψει απίστευτα κ η γραφή στη κλειστή οθόνη τρελα

Δαχτυλικο απογοήτευση όλα τα άλλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αντικειμενικά θα σου πω ερχόμενος από one plus 7 pro

Με πολύ χαλαρή χρησησεβγαζει μια μέρα εμένα όταν αρχίσει η δουλεία μέσα στην μέρα πρέπει να του δώσω ρεύμα γτ μιλάω αρκετά κ έχω πάντα δεδομένα κ Bluetooth ανοιχτά σκέψου ορι πήρα γρήγορο power bank που δεν είχα χρειαστεί με το προηγούμενο κινητό μου

Επειδή η δουλειά μου απαιτεί πολλά τηλέφωνα κάποιες μέρες έχω θέμα αλλά με γρηγορη φόρτιση που έχει το βάζεις 20 λεπτά κ είσαι κομπλέ αυτά από εμένα κατά τα άλλα ειδικα για επαγγελματικό τηλέφωνο είναι ιδανικό το s Pen με έχει βολέψει απίστευτα κ η γραφή στη κλειστή οθόνη τρελα

Δαχτυλικο απογοήτευση όλα τα άλλα τέλεια

Καλημέρα!

Όσο αφορά τη σύγκριση Note vs Oneplus, πως τα βλέπεις τα πράγματα;

Αν εξαιρέσουμε το πενάκι, πως είναι οι δύο συσκευές μεταξύ τους;

Ταχύτητα, εμπειρία χρήσης, κάμερα (φώτο και βίντεο);

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση DBT 756.11mb

-Η σταθερότητα της εφαρμογης κάμερα βελτιωθηκε.

 

- Η σύνδεση και η σταθερότητα του WiFi βελτιώθηκε.

 

-Η σταθερότητα της εφαρμογης οθόνης αφης βελτιώθηκε.

 

- Η ασφάλεια της συσκευης βελτιωθηκε security June.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όσο αφορά τη σύγκριση Note vs Oneplus, πως τα βλέπεις τα πράγματα;

Αν εξαιρέσουμε το πενάκι, πως είναι οι δύο συσκευές μεταξύ τους;

Ταχύτητα, εμπειρία χρήσης, κάμερα (φώτο και βίντεο);

Ευχαριστώ!

 

Κάμερες σε σχέση πάντα με το 7 pro είναι καλύτερο κ πλέον με το καινούργιο ui έχει πολλά νέα πράγματα όπως εκτως από θωλομα επιλεκτική χρήση χρώματος κ ασπρόμαυρο κ η μία λήψη που κάνει μόνο του διαφορά στο βίντεο νομίζω το 10 υστερεί λίγο σε σχέση με το άλλο από ταχύτητα μου λείπουν τα 90 χερτζ αλλά συνηθίζεται κ η ταχύτητα του κινητού είναι πολύ καλή λίγο πιο αργό σαν ui αλλά τπτ συμβατικό από εμπειρία χρήσης μου αρέσει κ ειδικά κάποια μικρά πράγματα όπως το μενού στην edge οθόνη κ η πολυ καλή aod

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά πετάει απροβληματιστα...

Με έχει εντυπωσιάσει σε ΟΛΑ!

Η μπαταρία βγαζει ανετότατα μέρα, φτανει να μην υπάρχουν πολλά παιχνίδια (εγω δεν παίζω) και λογική χρήση 4g, με όλα τα υπόλοιπα μόνιμα ανοιχτα και οποιαδήποτε χρήση.

Σταθερότατο και το πενάκι, καλός ήχος οθονάρα μικρα bezel και λεπτο και ελαφρύ που άλλοι δεν το καταφέρνουν στα αντίστοιχα κινητά...

 

Κακα τα ψέμματα η σειρά note ειναι σε ένα κλικ ανώτερο επιπεδο χρόνια τώρα και μετα μικρότερα που βγαίνουν πλεον τα s αξίζουν μονο αν κάποιος δε μπορεί να περιμένει ώστε να πάρει τις νέες γενιές ολοκληρωμενες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θα βγάλω την προστατευτική μεμβράνη γιατί έχει γρατζουνιστεί και θα ήθελα να μου πει κάποιος για το πενάκι γιατί βλέπω ότι έχει δύο διαφορετικές ανταλλακτικές μύτες στη συσκευασία

Ποια να χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή είναι καλή για να κάνει ηχογράφηση κλησεων το κινητό μας ;

 

 

Φίλε επειδή ενδιαφέρει κ εμένα βρήκες κάτι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω Note 10 αγορασμένο από Γερμανικό κατάστημα, υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε κάτι σε σχέση με αγορά από Ελλάδα; Η εγγύηση ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή ενδιαφέρει κ εμένα βρήκες κάτι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι φίλε μου δεν το έψαξα και δεν μ ενημέρωσε και κάποιος για κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω παθει το εξης περιεργο σημερα..Εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις και το κινητο παρουσιαζει το εξης προβλημα.Δεν εμφανιζει το always on display.Το ενεργοποιω κανονικα, επιλεγω εμφανιση παντα και οταν κλεισω το κινητο ανοιγει για 1 sec και κλεινει μονο του..Καμια ιδεα κανεις ??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το aod notify εγκατεστημένο? Εμένα αυτό μου απενεργοποιουσε aod αφού υποτίθεται το αντικαθιστά
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το aod notify εγκατεστημένο? Εμένα αυτό μου απενεργοποιουσε aod αφού υποτίθεται το αντικαθιστά

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ, αυτο ηταν το εφτιαξα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω Note 10 αγορασμένο από Γερμανικό κατάστημα, υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε κάτι σε σχέση με αγορά από Ελλάδα; Η εγγύηση ισχύει;

 

Όχι καμία, έχεις κανονικά 2ετή εγγύηση. Κ εγώ γερμανικό έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θα βγάλω την προστατευτική μεμβράνη γιατί έχει γρατζουνιστεί και θα ήθελα να μου πει κάποιος για το πενάκι γιατί βλέπω ότι έχει δύο διαφορετικές ανταλλακτικές μύτες στη συσκευασία

Ποια να χρησιμοποιήσω?

 

Μην βγαλεις την μεμβράνη θα το μετανιώσεις, δε υπάρχει καμια σαν αυτή, την έχουν πατήσει πολλοί.

Οι μύτη η αλλη ριναι ιδια και η γκρι ειναι σκληρή σε περίπτωση που σε βολεύει η σκληρή αίσθηση σαν να γραφεις με πλαστικό στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή ενδιαφέρει κ εμένα βρήκες κάτι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ACR απο galaxy store παιδιά παιζει απροβλυματιστα για ηχογράφηση κλήσεων.

Για καποιο λογο απο playstore δε παιζει καλά.

Link to comment
Share on other sites

ACR απο galaxy store παιδιά παιζει απροβλυματιστα για ηχογράφηση κλήσεων.

 

Για καποιο λογο απο playstore δε παιζει καλά.

Ηχογραφεί και με wifi call ενεργοποιημένο; Επίσης εχει δυνατότητα για ηχογράφηση viber;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην βγαλεις την μεμβράνη θα το μετανιώσεις, δε υπάρχει καμια σαν αυτή, την έχουν πατήσει πολλοί.

Οι μύτη η αλλη ριναι ιδια και η γκρι ειναι σκληρή σε περίπτωση που σε βολεύει η σκληρή αίσθηση σαν να γραφεις με πλαστικό στην οθόνη.

Έχεις δίκιο αλλά τελικά την έβγαλα εχθές και πέρασα μία που είχα παραγγείλει από Κίνα

Τις έχουν βελτιώσει πολύ τις μεμβράνες οι Κινέζοι και περνιούνται πολύ εύκολα

Είναι πολύ μαλακή όμως και μόλις γράψεις με το πενάκι αφήνει σημάδι πάνω

Πρέπει να βρω πάλι την γνήσια, αλλά νομίζω είναι πολύ δύσκολο να περαστεί

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά τελικά την έβγαλα εχθές και πέρασα μία που είχα παραγγείλει από Κίνα

Τις έχουν βελτιώσει πολύ τις μεμβράνες οι Κινέζοι και περνιούνται πολύ εύκολα

Είναι πολύ μαλακή όμως και μόλις γράψεις με το πενάκι αφήνει σημάδι πάνω

Πρέπει να βρω πάλι την γνήσια, αλλά νομίζω είναι πολύ δύσκολο να περαστεί

 

Αν πας στο επίσημο service (smartec στην Αθήνα), σου εγκαθιστούν την επίσημη προστασία πούμε με €10.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Εχθες διαπιστωσα ενα καμμενο πιξελ(ισα που φαινεται,αν δεν ημουν τοσο ψειρας δεν θα το εβλεπα), κατω αριστερα, διπλα απο το εικονιδιο των κλησεων και σχεδον κολλητα με το πλαισιο.Εννοειται πως ειμαι ακομα στην εγγυηση.Που θα το παω??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεταφορά των εφαρμογών μου από iPhone σε Note 10, αλλά δεν γνωρίζω πως να μεταφέρω ιστορικό μυνηματων και κλήσεων.

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Ηχογραφεί και με wifi call ενεργοποιημένο; Επίσης εχει δυνατότητα για ηχογράφηση viber;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

wifi call οχι δεν ηχογραφεί γιa viber δε νομιζω.

Κανονικές κλησεις ομως ειναι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο επίσημο service (smartec στην Αθήνα), σου εγκαθιστούν την επίσημη προστασία πούμε με €10.

 

Δεν ισχύει, αυτη που εχει πανω δεν υπαρχει γιατι δεν την εμπορεύεται η σαμσουνκ.

Ολες οι υπόλοιπες ειναι πιο μαλακές, ειναι λιγο πιο παχες αλλα το σημαντικότερο είναι οτι αν όχι άμεσος αλλα μετα απο μικρη χρήση αφηνουν δαχτυλιές.

Σκληρη,λεπτή, και με ικανότητα να μην δέχεται δαχτυλιές δεν υπαρχει άλλη.

Έχω ψάξει πολυ και ειναι γνωστό στα διεθνή φόρουμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο αλλά τελικά την έβγαλα εχθές και πέρασα μία που είχα παραγγείλει από Κίνα

Τις έχουν βελτιώσει πολύ τις μεμβράνες οι Κινέζοι και περνιούνται πολύ εύκολα

Είναι πολύ μαλακή όμως και μόλις γράψεις με το πενάκι αφήνει σημάδι πάνω

Πρέπει να βρω πάλι την γνήσια, αλλά νομίζω είναι πολύ δύσκολο να περαστεί

 

Πήγα να σε προλάβω χαχα.

Δυστυχώς μην ακούς όσα λένε για ίδια, έχουν πετάξει πολλοί λεφτα διεθνώς και δεν βρήκαν την ιδια γιατι δεν υπάρχει.

Ειναι η μοναδική που εχει την αίσθηση γυαλιού και ακόμα και μετά από καιρό δεν κρατάει δαχτυλιές, απλα επειδη ειναι τοσο σκληρη αναγκαστικά κανει μικρογρατζουνιες αλλα αν δεν ειναι κατι ακραίο δε φαίνεται.

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...