Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ανεβάζεις φώτο να δεις.. Δεν έχω λόγο να σου πω κάτι το οποίο δεν υσχιει

 

Δεν χρειάζεται αδερφέ δεν σε αμφισβητώ απλά μου κάνει εντύπωση ότι έχει βγει exynos με υποστήριξη Fm radio

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κορεατικα με exynos εχουν ραδιοφωνα και οι τεσσερις κατηγοριες Μ-Α-S-N.

Στην Ευρωπη ολοι οι exynos εχουν ραδιοφωνα εκτος απο τις κατηγοριες S-N.

Ετσι ηταν ανεκαθεν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αδερφέ δεν σε αμφισβητώ απλά μου κάνει εντύπωση ότι έχει βγει exynos με υποστήριξη Fm radio

 

Βρέθηκα South Korea λόγο δουλειάς και το αγόρασα από εδώ. Και εμένα μου έκανε εντύπωση με τα όσα έχω διαβάσει αλλά ευτυχώς για μένα η συσκευή έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα τα κορεατικα με exynos εχουν ραδιοφωνα και οι τεσσερις κατηγοριες Μ-Α-S-N.

Στην Ευρωπη ολοι οι exynos εχουν ραδιοφωνα εκτος απο τις κατηγοριες S-N.

Ετσι ηταν ανεκαθεν.

 

Άρα τυχερός ήμουν που το αγόρασα από εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα South Korea λόγο δουλειάς και το αγόρασα από εδώ. Και εμένα μου έκανε εντύπωση με τα όσα έχω διαβάσει αλλά ευτυχώς για μένα η συσκευή έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άρα τυχερός ήμουν που το αγόρασα από εδώ :)

Στην Κορεα απο την εποχη του S1 και Note1 με exynos δεν αφαιρεθηκε ποτε το Ραδιο-Fm.

Link to comment
Share on other sites

Κακός όμως που δεν έχουν ένα τηλέφωνο πλήρες για όλες τις χώρες

Ειναι θεμα συμφωνιας.Δεν ειναι θεμα οτι δεν μπορει να πληρει τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος και εγώ της συσκευής και θέλω τα φώτα σας για τα εξής πραγματάκια:

 

1) Στα notification της edge οθόνης δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις από τον messanger. O messanger δεν εμφανίζεται καν στη λίστα των εφαρμογών που μπορείς να ενεργοποιήσεις ή να απενεργοποιήσεις. Ξέρουμε κάτι για αυτό ?

 

2) Έχω την clear view case της samsung και την AOD μόνιμα να λειτουργεί. Όμως το μόνο που εμφανίζεται στη πλαινή λωρίδα είναι η ώρα και το ποσοστό μπαταρίας και δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις. Πως μπορούμε να τις ενεργοποιήσουμε? Φαντάζομαι πως υπάρχει κάπου η επιλογή που δεν την βρίσκω καθώς βρίσκω χαζό να να μπορείς να δεις την ώρα και να μην μπορείς να δεις ότι έχασες κάποια κλήση ή μήνυμα.

 

3) Σε προηγούμενη συσκευή που είχα κατεβάζοντας την πάνω κουρτίνα πέρα από τα διάφορα κουμπιά που είχα για να ενεργοποιήσω λειτουργίες όπως wifim bluetooth κλπ είχε και κουμπιά για τη φωτεινότητα και για την ένταση του ήχου ανά κατηγορία. Για φωτεινότητα υπάρχει και εδώ αλλά δεν βρίσκω κάτι για την ένταση του ήχου. Υπάρχει κάπου που δεν το βρίσκω? Το πλαινό κουμπί έντασης λόγω του τύπου της θήκης και της θέσης του δεν είναι και τόσο βολικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά... θέλω να ρωτήσω κάτι, στο σημείο που λέει πόσο καιρό η κάθε εφαρμογή τα νούμερα που μου βγάζει σαν κατανάλωση της κάθε εφαρμογής είναι ελάχιστα και αν τα άθροισεις με τίποτα δεν φτάνουν την κατανάλωση που φαίνεται από την καμπύλη ότι έχει κάψει.

Κάτι 0.6 σε μισή ώρα viber, κάτι 15% σε 3 ώρες youtube vanced με άλλες 4 παρασκήνιο 1.1% σε 23 λεπτά περιήγηση σε συλλογή κτλ.

Οι ώρες βγαίνουν οκ,το διάγραμμα φαίνεται οκ αλλα τα νουμερα στα ποσοστά κατανάλωσης είναι πολύ μικρά!

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό??

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καινούργιος κάτοχος και εγώ της συσκευής και θέλω τα φώτα σας για τα εξής πραγματάκια:

 

1) Στα notification της edge οθόνης δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις από τον messanger. O messanger δεν εμφανίζεται καν στη λίστα των εφαρμογών που μπορείς να ενεργοποιήσεις ή να απενεργοποιήσεις. Ξέρουμε κάτι για αυτό ?

 

2) Έχω την clear view case της samsung και την AOD μόνιμα να λειτουργεί. Όμως το μόνο που εμφανίζεται στη πλαινή λωρίδα είναι η ώρα και το ποσοστό μπαταρίας και δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις. Πως μπορούμε να τις ενεργοποιήσουμε? Φαντάζομαι πως υπάρχει κάπου η επιλογή που δεν την βρίσκω καθώς βρίσκω χαζό να να μπορείς να δεις την ώρα και να μην μπορείς να δεις ότι έχασες κάποια κλήση ή μήνυμα.

 

3) Σε προηγούμενη συσκευή που είχα κατεβάζοντας την πάνω κουρτίνα πέρα από τα διάφορα κουμπιά που είχα για να ενεργοποιήσω λειτουργίες όπως wifim bluetooth κλπ είχε και κουμπιά για τη φωτεινότητα και για την ένταση του ήχου ανά κατηγορία. Για φωτεινότητα υπάρχει και εδώ αλλά δεν βρίσκω κάτι για την ένταση του ήχου. Υπάρχει κάπου που δεν το βρίσκω? Το πλαινό κουμπί έντασης λόγω του τύπου της θήκης και της θέσης του δεν είναι και τόσο βολικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το μεσεντζερ δεν υπάρχει εκεί μόνο το fb και όλα τα άλλα,αλλά όντως δεν υπάρχει.

 

Αν εννοείς αυτό που είναι πλαϊνό νομίζω δεν έχει notification αυτό αλλά όλα τα άλλα "σχέδια " έχουν κανονικά.

 

Στο τελευταίο πάτα πάνω στα γράμματα του εικονιδίου που λεει ήχος και θα σου τα ανοίξει όλα.

Εγώ αγόρασα ένα edge panel για να ανεβοκατεβαζω τον ήχο εύκολα με 1€ και τα έχει και εκεί όλα γρήγορα και απλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα! Να ρωτησω κατι, στο translate με το spen, δεν αφηνει να κανεις απο ελληνικα σε αλλη γλωσα? Δεν με αφηνει να κανω το αντιστροφο, πχ οταν εχω αγγλικα σε ελληνικα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Το μεσεντζερ δεν υπάρχει εκεί μόνο το fb και όλα τα άλλα,αλλά όντως δεν υπάρχει.

 

Αν εννοείς αυτό που είναι πλαϊνό νομίζω δεν έχει notification αυτό αλλά όλα τα άλλα "σχέδια " έχουν κανονικά.

 

Στο τελευταίο πάτα πάνω στα γράμματα του εικονιδίου που λεει ήχος και θα σου τα ανοίξει όλα.

Εγώ αγόρασα ένα edge panel για να ανεβοκατεβαζω τον ήχο εύκολα με 1€ και τα έχει και εκεί όλα γρήγορα και απλά.

 

Ευχαριστώ φίλε αυτό έψαχνα περίπου αν και το ήθελα χωρίς να χρειάζεται να πατάς στο "ήχος" αλλά ένα επιπλέον πάτημα δεν είναι και κάτι το σοβαρό.

Πάντως είναι εκνευριστικό αυτό που κάνει η samsung με τις ειδοποιήσεις. Δεν υπάρχει notification led και ο φωτισμός edge που κατά κάποιο τρόπο το αντικαθιστά δείχνει την ειδοποίηση για λίγα δευτερόλεπτα, η original clear view θήκη της εμφανίζει για 5 δευτερόλεπτα τις ειδοποιήσεις που ήδη έχεις και μετά μόνο την ώρα και για να απαντάς κλήσεις είναι. Ποιος ο λόγος να παίρνεις μία τέτοιου είδους θήκη που είναι αρκετά ακριβή (είναι όμως πολύ ποιοτική) όταν χρειάζεται να την ανοίξεις για να δεις αν έχεις ειδοποιήσεις? Αν δεν ήταν εφικτό να το καταλάβω αλλά όταν τις ήδη υπάρχουσες για λίγα δευτερόλεπτα στην αρχή όταν την κλείνεις σημαίνει ότι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κλείνω το κινητό μου το βράδυ, παρατήρησα ότι όταν το ξανανοίγω το Adaptive power saving έχει γυρίσει το Power Mode σε Medium power saving, και κυρίως έχει κατεβάσει την ανάλυση σε 1080 (από 1440). Οπότε το απενεργοποίησα, παρότι προφανώς έκανε διαφορά στην κατανάλωση.

 

Σε άλλο θέμα, μια ερώτηση: ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να συγχρονίζω κάπως τα Samsung Notes σε δύο συσκευές (Note 10 & Tab S3), αλλά χωρίς Samsung cloud;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κλείνω το κινητό μου το βράδυ, παρατήρησα ότι όταν το ξανανοίγω το Adaptive power saving έχει γυρίσει το Power Mode σε Medium power saving, και κυρίως έχει κατεβάσει την ανάλυση σε 1080 (από 1440). Οπότε το απενεργοποίησα, παρότι προφανώς έκανε διαφορά στην κατανάλωση.

 

Σε άλλο θέμα, μια ερώτηση: ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να συγχρονίζω κάπως τα Samsung Notes σε δύο συσκευές (Note 10 & Tab S3), αλλά χωρίς Samsung cloud;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Αν κάνεις το medium να έχει 1440 όταν πάει medium δεν αλλάζει την ανάλυση.

Δώσε του χρόνο να προσαρμοστεί και θα είναι μια χαρά.

Εγώ πάντως που το έχω μετά το update στο βελτιστοποιημενο μόνο δεν είδα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο app για το nicelock/goodlock, το home up με το οποίο μπορείς να αλλάξεις πράγματα στην homescreen, appdrawer, folders.

Δεν έχει πολλές επιλογές αλλα είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

@nikos36 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το επανενεργοποίησα μετά τη ρύθμιση της ανάλυσης σε wqhd+ για όλα τα modes!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνωμη για το ελαφρώς off topic αλλά επειδή το thread του lite δεν έχει πολύ κίνηση να ρωτήσω και εδώ.

Ζυγώνει η ώρα να αποχωριστώ το note 8 και θα ήθελα να μου πείτε αν το note 10 lite είναι καλύτερο ή χειρότερο σε κάμερα βίντεο (ημέρα και νύχτα) και μπαταρια.

Ξέρω ότι φοράει παλιό επεξεργαστή αλλά δεν με πολυνοιαζει γιατί δεν τρέχω βαριά παιχνίδια ή προγράμματα.

Επίσης το πλαστικό πίσω δεν με ενοχλεί γιατί πάντα βάζω θήκη.

Η αδιαβραχοποιηση θα μου λείψει βέβαια αλλά δεν με παίρνει οικονομικά για το note 10 (ποσο μαλλον για το plus) συν ότι θέλω την μεγαλύτερη οθόνη.

Για αλλά κινητα δεν θα είχε νόημα να μου προτείνετε μιας και έχω συνηθίσει τα note εδώ και χρόνια.

Μια φορά πήρα άλλο κινητό και δεν το κράτησα ούτε έξι μήνες .

Με ενδιαφέρουν τα παραπάνω και γενικά να μου πείτε αν είναι αναβάθμιση ή πισωγύρισμα η επιλογή του. Επισης νομίζω έρχεται με android 10 .Πόσες μεγάλες αναβαθμίσεις θα πάρει έχει ανακοινώσει η samsung.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Σας βγάζει αυτήν την επιλογή στις κλήσεις εσας ?c0a4ae514029b6e52ec51a4232486d38.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γκαηζ αυτη η επιλογή σας έχει βγει σε όλους? Μου βγαίνει η πορτοκαλί ενδείξη στις τρεις τελιτσες αλλα όταν τις παταω δεν εμφανίζει την επιλογή αυτή. Να κανω κανενα clear cache, αλλα σε ποια εφαρμογή?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες (2-3) πάλι σταμάτησαν να έρχονται ειδοποιήσεις για το gmail. Δεν πείραξα κάτι. Wtf δλδ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ αυτη η επιλογή σας έχει βγει σε όλους? Μου βγαίνει η πορτοκαλί ενδείξη στις τρεις τελιτσες αλλα όταν τις παταω δεν εμφανίζει την επιλογή αυτή. Να κανω κανενα clear cache, αλλα σε ποια εφαρμογή?

Το ίδιο και σε μένα, βγάζει αυτή τη πορτοκαλί ένδειξη αλλά τίποτα καινούργιο.....

Αν ξέρει κάποιος τι είναι ή τι πρέπει να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ αυτη η επιλογή σας έχει βγει σε όλους? Μου βγαίνει η πορτοκαλί ενδείξη στις τρεις τελιτσες αλλα όταν τις παταω δεν εμφανίζει την επιλογή αυτή. Να κανω κανενα clear cache, αλλα σε ποια εφαρμογή?

 

Πρέπει να είναι η επιλογή εφαρμογής βιντεοκλήσης.

Κάπου διάβασα πως η Samsung θα υιοθετήσει το Google Duo μόνο για βιντεοκλήση. Έτσι συμφώνησε με τη Google.

Οπότε μάλλον είσαι στο μεταβατικό στάδιο.

Εμένα δεν το βγάζει και είμαι up to date. Βγάζει απευθείας το Google Duo. Επέλεξε κάποιον στις επαφές και δες τι εφαρμογή σου βγάζει για βιντεοκλήση (τρίτο εικονίδιο).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η επιλογή εφαρμογής βιντεοκλήσης.

Κάπου διάβασα πως η Samsung θα υιοθετήσει το Google Duo μόνο για βιντεοκλήση. Έτσι συμφώνησε με τη Google.

Οπότε μάλλον είσαι στο μεταβατικό στάδιο.

Εμένα δεν το βγάζει και είμαι up to date. Βγάζει απευθείας το Google Duo. Επέλεξε κάποιον στις επαφές και δες τι εφαρμογή σου βγάζει για βιντεοκλήση (τρίτο εικονίδιο).

 

Το Duo βγάζει, αλλα μου φαινεται κουφο να δειχνει την πορτοκαλί ενδειξη διαρκώς..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το Duo βγάζει, αλλα μου φαινεται κουφο να δειχνει την πορτοκαλί ενδειξη διαρκώς..

 

Το ίδιο και σε μένα.....

Μάλλον κάποια ρύθμιση δεν έχουμε κάνει.....

Link to comment
Share on other sites

#Aliexpress € 4,67 | For Samsung Galaxy S20 Note 10 Plus Note 9 S9 S10 S8 Plus S10E A10 A20 A70 Smart View Window Leather Flip Stand Case Cover

https://a.aliexpress.com/_eLsCUE

καλησπέρα π[αιδια παράγγειλα αυτή την θήκη μου ήρθε αλλά την έβαλα κ δεν δουλεύει το ενεργό πορτάκι ούτε κλειδώνει ούτε ξυπνάει υπάρχει κάποια ρύθμιση η να ανοίξω dispute με το αλι?

Link to comment
Share on other sites

#Aliexpress € 4,67 | For Samsung Galaxy S20 Note 10 Plus Note 9 S9 S10 S8 Plus S10E A10 A20 A70 Smart View Window Leather Flip Stand Case Cover

https://a.aliexpress.com/_eLsCUE

καλησπέρα π[αιδια παράγγειλα αυτή την θήκη μου ήρθε αλλά την έβαλα κ δεν δουλεύει το ενεργό πορτάκι ούτε κλειδώνει ούτε ξυπνάει υπάρχει κάποια ρύθμιση η να ανοίξω dispute με το αλι?

Προφανώς γιατί δεν είναι η γνήσια.

Αν διαβάσεις πιο κάτω, έχει εφαρμογή που την σκαναρεις για να την κατεβάσεις και να κάνεις τα σχετικά....

 

Δεν ξέρω βέβαια αν στις ρυθμίσεις advanced features- accessories-automatic unlock, είναι τσεκαρισμένο;

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς γιατί δεν είναι η γνήσια.

Αν διαβάσεις πιο κάτω, έχει εφαρμογή που την σκαναρεις για να την κατεβάσεις και να κάνεις τα σχετικά....

 

Δεν ξέρω βέβαια αν στις ρυθμίσεις advanced features- accessories-automatic unlock, είναι τσεκαρισμένο;

 

την κατέβασα της έχω δώσει όλες τις άδειες αλλά τπτ γιαυτό έστειλα εδώ μήπως ξέρει κανένας τπτ η μήπως έχει κανένα υπό μενού στις ρυθμίσεις κ δεν το ξέρω πάντως σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση θα το ψάξω λίγο ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...