Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κερδισε κι εσενα το spen ή απλα η πληθωρικοτητα του note?

Το s-pen το βγάζω 2 με 3 φορές το μήνα... Με κέρδισε καθαρά η ολοκληρωμένη υλοποίηση της Samsung και η συσκευή που είναι ακριβώς στα πρότυπα αυτού που ζητάω (μέγεθος, βάρος σε σχέση με την οθονη, κάμερες, λήψη σήματος, ήχος, αυτονομία, ταχύτητα, αναβαθμίσεις στην ωρα τους, σταθερότητα) ... Ηταν η πρώτη φορά μετά από αρκετά χρόνια που εχω στην κατοχή μου συνεχόμενα για 7 μήνες την ίδια συσκευή (εντάξει στην αρχή παρέα με ενα P30 και τώρα με το S10 Plus)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις ήρθε ενα μικρό update!8d42e3e8c1dc5e23f5ee27cd5ea8df2f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και στο Galaxy Store, έχει Update για την εφαρμογή της κάμερας και του launcher. Ξύπνησαν με κέφια σήμερα εκεί στη Samsung...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί η μπαταρία μετά τα τελευταία updates στον Exynos?

Σκέφτομαι αν αξίζει το ρίσκο να πάει κάποιος σε Snapdragon.

Έχει δοκιμάσει κάποιος και τις δύο εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Υπάρχει τρόπος αποστολής sms χωρίς τον περιορισμό των 20 παραληπτών τη φορά; Μιλάω για ρύθμιση του τηλεφώνου όχι με ξεχωριστή εφαρμογή γιατί όλες όσες έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ήταν αναξιόπιστες (πολλαπλές αποστολές κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Με τρώει πολύ για το ultra αλλα ψάχνω και δεν βρίσκω λόγο για τόσα παραπάνω χρήματα.

Είχα καιρό να πάρω note και με εξέπληξε η 2.1 θετικά σε πολλούς τομείς όπως κάμερα κυρίως . Το ultra πάντως παραμένει στο πίσω μέρος του μυαλού μου συνεχώς.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακη, εφυγε σε 2 24ωρα το Ultra, που περασε απο τα χερια μου. Συσκευαρα (ευκολα η καλυτερη συσκευη στο εμποριο, κατα τη γνωμη μου), αλλά θεωρώ οτι δεν αξιζει τα +400 ευρώ που θες απο note για ultra...

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το s-pen το βγάζω 2 με 3 φορές το μήνα... Με κέρδισε καθαρά η ολοκληρωμένη υλοποίηση της Samsung και η συσκευή που είναι ακριβώς στα πρότυπα αυτού που ζητάω (μέγεθος, βάρος σε σχέση με την οθονη, κάμερες, λήψη σήματος, ήχος, αυτονομία, ταχύτητα, αναβαθμίσεις στην ωρα τους, σταθερότητα) ... Ηταν η πρώτη φορά μετά από αρκετά χρόνια που εχω στην κατοχή μου συνεχόμενα για 7 μήνες την ίδια συσκευή (εντάξει στην αρχή παρέα με ενα P30 και τώρα με το S10 Plus)

 

Σωστος Κωστα. Προτεινω να χτισεις και το σχετικο οικοσυστημα (με watch active 2, tab s4/s6, galaxy buds+), για να χαρεις το ολοκληρωμενο πακετο, που προσφερει η samsung...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Υπάρχει τρόπος αποστολής sms χωρίς τον περιορισμό των 20 παραληπτών τη φορά; Μιλάω για ρύθμιση του τηλεφώνου όχι με ξεχωριστή εφαρμογή γιατί όλες όσες έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ήταν αναξιόπιστες (πολλαπλές αποστολές κλπ)

 

Δυστυχως οχι, με τη μαμα εφαρμογη δε νομιζω να υπαρχει τροπος...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε παρατηρήσει μετά την αναβάθμιση σε One UI 2.1, και με τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις του launcher από Samsung Store, ότι αρκετές φορές κολλάνε τα shortcuts των εικονιδίων με παρατεταμένο κλικ και φαίνονται θολά;

Έχω κάνει και wipe cache από το recovery και clear cache του One UI αλλά δε διορθώθηκε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σωστος Κωστα. Προτεινω να χτισεις και το σχετικο οικοσυστημα (με watch active 2, tab s4/s6, galaxy buds+), για να χαρεις το ολοκληρωμενο πακετο, που προσφερει η samsung...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχως οχι, με τη μαμα εφαρμογη δε νομιζω να υπαρχει τροπος...

 

Σε πολλά θα συμφωνήσω εκτός απο τα buds +τα οποία όπως κ τα πρώτα απαράδεκτα κ θα μιλήσω μόνο για τις κλήσεις κ όχι για μουσική μιας κ σπ; νια ακούω από τα ακούστηκα αντίθετα μιλάω λόγο δουλειάς μιλάω συνέχεια κ σε διάφορες συνθήκες θορύβου τα αγόρασα κ πέταξα τα λεφτά μου τα πούλησα σε μια εβδομάδα στα μισά σχεδόν της αξίας τους κ έμεινα με το airpod πρώτης γενιάς έχω χάσει το αριστερό γτ είναι κλασεις ανώτερο σε εμένα κ στους συνομιλητές μου.....

σκέφτομαι αργότερα να δοκιμάσω τα ακούστηκα της huawei να δω αλλά ποτέ ξανά αυτά της samsung

Link to comment
Share on other sites

Σωστος Κωστα. Προτεινω να χτισεις και το σχετικο οικοσυστημα (με watch active 2, tab s4/s6, galaxy buds+), για να χαρεις το ολοκληρωμενο πακετο, που προσφερει η samsung...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχως οχι, με τη μαμα εφαρμογη δε νομιζω να υπαρχει τροπος...

 

Σε πολλά θα συμφωνήσω εκτός απο τα buds +τα οποία όπως κ τα πρώτα απαράδεκτα κ θα μιλήσω μόνο για τις κλήσεις κ όχι για μουσική μιας κ σπ; νια ακούω από τα ακούστηκα αντίθετα μιλάω λόγο δουλειάς μιλάω συνέχεια κ σε διάφορες συνθήκες θορύβου τα αγόρασα κ πέταξα τα λεφτά μου τα πούλησα σε μια εβδομάδα στα μισά σχεδόν της αξίας τους κ έμεινα με το airpod πρώτης γενιάς έχω χάσει το αριστερό γτ είναι κλασεις ανώτερο σε εμένα κ στους συνομιλητές μου.....

σκέφτομαι αργότερα να δοκιμάσω τα ακούστηκα της huawei να δω αλλά ποτέ ξανά αυτά της samsung

 

Έχω και τα galaxy buds Plus και τα Huawei freebuds 3. Τα δεύτερα είναι ότι καλύτερο σε ομιλία και γενικά καταπληκτικά ακουστικά, αλλά τα buds με βολεύουν γιατί ταιριάζουν τέλεια με το οικοσύστημα της Samsung. Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά ακουστικά αμφότερα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε παρατηρήσει μετά την αναβάθμιση σε One UI 2.1, και με τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις του launcher από Samsung Store, ότι αρκετές φορές κολλάνε τα shortcuts των εικονιδίων με παρατεταμένο κλικ και φαίνονται θολά;

Ακριβώς έτσι,εγώ το μόνο που έκανα και δούλεψε ήταν να αφαιρέσω τις συντομέυσεις και μετά να τις ξαναβάλω πάλι στη θέση τους. Μετά απο αυτό δεν έχω θέμα μεχρι τώρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι,εγώ το μόνο που έκανα και δούλεψε ήταν να αφαιρέσω τις συντομέυσεις και μετά να τις ξαναβάλω πάλι στη θέση τους. Μετά απο αυτό δεν έχω θέμα μεχρι τώρα
Για να δούμε Alex, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο,είναι κάποιο συγκεκριμένο? Εμένα μου το έκανε το εικονίδιο του wificalling με μετά που το αφαίρεσα /ξαναπρόσθεσα δεν το έχει ξανακάνει απο χθές

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει το ράδιο θέλει ακουστικά συνδεδεμενα με την συσκευή η bt?

Δεν έχει ράδιο η συσκευή, τουλάχιστον αυτή που έχουμε εμείς με τον exynos.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια αυτό παθαίνω, τουλάχιστον 10 φορές μέσα στην ημέρα. ab3848bf7d1243ae2a6073915b59b9fc.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλό Πάσχα να έχουμε. Από σήμερα και εγώ κάτοχος της συσκευής και θέλω τα φώτα σας για ορισμένα πραγματάκια.

 

1) Πήρα την clear view case και ενώ δείχνει μόνιμα την ώρα και την μπαταρία δεν δείχνει ειδοποιήσεις εκτός από λίγα δευτερόλεπτα στην αρχή. Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω?

 

2) Στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων με τα διάφορα κουμπιά δεν βρίσκω να υπάρχει κουμπί να μπορώ να ρυθμίζω τους διάφορους ήχους που με την χρήση της θήκης δεν είναι τόσο εύκολο να το κάνω πατώντας το κουμπί. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

3) Notification led ξέρω δεν υπάρχει. Φαντάζομαι ότι θα έχει βρεθεί κάτι που να μπορεί να κάνει παραπλήσια δουλειά αλλά είναι λίγο δύσκολο να κάτσω να ψάξω τόσες πολλές απαντήσεις που υπάρχουν εδώ. Ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές που έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

@bill κάτι τέτοια κουλά μου έκανε και εμένα όταν είχα ενεργοποιημένη την ευαισθησία αφής
Δε την έχω ενεργοποιήσει την ευαισθησία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία...

 

Στα ποσά hz δουλεύει το τηλ; Καλή Ανάσταση να έχουμε

 

Στα 60hz αν αναφέρεσαι στην οθόνη φίλε μου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα! Να ρωτησω κατι, στο translate με το spen, δεν αφηνει να κανεις απο ελληνικα σε αλλη γλωσα? Δεν με αφηνει να κανω το αντιστροφο, πχ οταν εχω αγγλικα σε ελληνικα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ράδιο η συσκευή, τουλάχιστον αυτή που έχουμε εμείς με τον exynos.

 

Καλησπέρα φίλε μου η συσκευή που έχω είναι αγορασμένη από South Korea είναι το μοντέλο note 10+ 5g 12 gb / 512gb SM-N976N με τον exynos 9825 είναι μοκαρτο

μοντέλο μιας και στην Κορέα δεν έχουν δικαρτα. Είχε ένα εικονίδιο ραδιόφωνο το άνοιξα και μου έλεγε τοποθετήστε ακουστικά. Τέλος πάντων πλέον έχω και ραδιόφωνο :)

Edited by avgouleo2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου η συσκευή που έχω είναι αγορασμένη από South Korea είναι το μοντέλο SM-N976N 5g με τον exynos 9825 είναι μοκαρτο

μοντέλο μιας και στην Κορέα δεν έχουν δικαρτα. Είχε ένα εικονίδιο ραδιόφωνο το άνοιξα και μου έλεγε τοποθετήστε ακουστικά. Τέλος πάντων πλέον έχω και ραδιόφωνο :)

 

Exynos με ραδιόφωνο fm... Μας τρέλανες τώρα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...