Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο zoom της κάμερας στο παραπάνω βίντεο από 05Χ, 1Χ ,2Χ πάει στο 05Χ, 1Χ, 5Χ ; Γιατί δεν το βλέπω. :this:

Τώρα φορτίζω το Note 10 plus και έχω στα χέρια μου το s10 Plus στο οποίο και αυτό πήρε χθες την 2.1 και στην κάμερα πατώντας τα "δεντράκια" αλλάζει από 0,5, 1, 2... Αλλα κρατώντας πατημενο το "δενδρακι" και σέρνοντας αριστερά βγάζει κάτω τις επιλογές εως και Χ10.... Στο Note δεν το κανει?

 

Edit: Τελικά λειτουργεί το ίδιο και στο Note 10 plus

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα φορτίζω το Note 10 plus και έχω στα χέρια μου το s10 Plus στο οποίο και αυτό πήρε χθες την 2.1 και στην κάμερα πατώντας τα "δεντράκια" αλλάζει από 0,5, 1, 2... Αλλα κρατώντας πατημενο το "δενδρακι" και σέρνοντας αριστερά βγάζει κάτω τις επιλογές εως και Χ10.... Στο Note δεν το κανει?

 

Edit: Τελικά λειτουργεί το ίδιο και στο Note 10 plus

 

Λέω και εγώ τι λάθος πάλι έκανα....παραλίγο να κολλήσω δεύτερη φορά γ@...το... :wacko:

Ναι το κάνει το δοκίμασα..

Link to comment
Share on other sites

user_pixon12

#40

Δημοσιεύθηκε: 5 Απρ. 2020, 18:03

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση οσον αφορα το video. Τι επιλογη αναλυσης να βαλω γιατι διαβαζω διαφορα κ εχω μπερδευτει.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο βιντεο που εξηγει ολες τις αλλαγες σε 2.1

 

Είδα το βιντεάκι Ναι είναι πολύ καλό αυτό όμως που είδα ότι γίνεται στο s20 και δεν γίνεται τουλάχιστον στο δικό μου Note 10 Plus είναι το live caption δηλαδή οι ζωντανοί υπότιτλοι όταν για παράδειγμα βλέπεις ένα βίντεο στο YouTube Το έχεις βάλει στο αθόρυβο και αυτόματα σου βγάζει τους υπότιτλους αυτου του που μιλάει στο βίντεο...

Θεωρώ ότι είναι μία πολύ σημαντική προσθήκη και θα ήταν πολύ καλό να μπορούσε να λειτουργήσει και στη δική μας συσκευή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είδα το βιντεάκι Ναι είναι πολύ καλό αυτό όμως που είδα ότι γίνεται στο s20 και δεν γίνεται τουλάχιστον στο δικό μου Note 10 Plus είναι το live caption δηλαδή οι ζωντανοί υπότιτλοι όταν για παράδειγμα βλέπεις ένα βίντεο στο YouTube Το έχεις βάλει στο αθόρυβο και αυτόματα σου βγάζει τους υπότιτλους αυτου του που μιλάει στο βίντεο...

Θεωρώ ότι είναι μία πολύ σημαντική προσθήκη και θα ήταν πολύ καλό να μπορούσε να λειτουργήσει και στη δική μας συσκευή

Και εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να το εντοπίσω.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είδα το βιντεάκι Ναι είναι πολύ καλό αυτό όμως που είδα ότι γίνεται στο s20 και δεν γίνεται τουλάχιστον στο δικό μου Note 10 Plus είναι το live caption δηλαδή οι ζωντανοί υπότιτλοι όταν για παράδειγμα βλέπεις ένα βίντεο στο YouTube Το έχεις βάλει στο αθόρυβο και αυτόματα σου βγάζει τους υπότιτλους αυτου του που μιλάει στο βίντεο...

Θεωρώ ότι είναι μία πολύ σημαντική προσθήκη και θα ήταν πολύ καλό να μπορούσε να λειτουργήσει και στη δική μας συσκευή

 

Εμενα το κανει αυτο που λες οταν εχω το κινητο σε portrait στο youtube και δειχνει τα βιντεο σα preview

Ετσι δειχνει κανονικα υποτιτλους.Αν πατησω να ανοιξει το βιντεο κανονικα, δε τους βγαζει

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κανει αυτο που λες οταν εχω το κινητο σε portrait στο youtube και δειχνει τα βιντεο σα preview

Ετσι δειχνει κανονικα υποτιτλους.Αν πατησω να ανοιξει το βιντεο κανονικα, δε τους βγαζει

 

Δεν πολύ καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά Απάντησέ μου λίγο όταν επεκτείνεις τις επιλογές της έντασης με το βελάκι σου βγάζει δηλαδή την επιλογή για live caption ή όπως θα το γράφει στα ελληνικά?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πολύ καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά Απάντησέ μου λίγο όταν επεκτείνεις τις επιλογές της έντασης με το βελάκι σου βγάζει δηλαδή την επιλογή για live caption ή όπως θα το γράφει στα ελληνικά?

 

Aνεβασα ενα screen recording

Οχι δε το κανει αυτο με το κουμπι της εντασης

 

https://drive.google.com/file/d/1OQ0aqgicsPKcY4b7lVydlzUdXUbpUDgM/view?usp=sharing

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρησα σημερα που εκλεισε το κιν απο μπαταρια. Καπου εκει στο 3% εκλεισε..Τι εγινε δεν παει 2% 1% και κλεισιμο??:lol:

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα πρόβλημα με την αναμονή απλά πριν την αναβάθμιση είχα ένα κλικ καλύτερη μπαταρία περίπου στο 10 με 15%

Να πω όμως ότι η μπαταρία ήταν και παραμένει πολύ καλή για την χρήση που κάνω και στα ίδια επίπεδα με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα Α70 και Α71 και πολύ καλύτερη από το S9 plus και Note 10

Απλά έχω την εντύπωση ότι μετά το update καταναλώνει τώρα λίγο περισσότερο και ας μπήκα και στον κόπο να το κάνω και hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι επέτρεψε μου να διαφωνήσω μαζί σου εγώ είμαι αυτό το 10 15 τα εκατό βελτιωμένο στο θέμα μπαταρίας με το 2.1 με την ίδια χρήση δηλαδή σκίσιμο λόγο καραντίνας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου, την 1920 1080 με τα 60 καρε δηλαδη?
Αυτή φίλε μου 167bc5c1f80c7f5ca4c915142d6abc89.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..κάτοχος από εχθές με note 10 plus μπαταρία λίγο χάλια θα έλεγα.. να ρωτήσω κάτι έχω το ρολόι συνδεδεμένο και τα hands free συνδεδεμένα υπάρχει τρόπος να μπορώ να βλέπω το ποσοστό στις μπαταρίες τους?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι επέτρεψε μου να διαφωνήσω μαζί σου εγώ είμαι αυτό το 10 15 τα εκατό βελτιωμένο στο θέμα μπαταρίας με το 2.1 με την ίδια χρήση δηλαδή σκίσιμο λόγο καραντίνας

 

Γι'αυτό το έθεσα έτσι...επειδή ήμουν και είμαι ευχαριστημένος με την αναμονή του κινητού από την αρχή και δεν είμαι στο ποσοστό που είχε ψιλοθέματα και λέει ότι τώρα βελτιώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..κάτοχος από εχθές με note 10 plus μπαταρία λίγο χάλια θα έλεγα.. να ρωτήσω κάτι έχω το ρολόι συνδεδεμένο και τα hands free συνδεδεμένα υπάρχει τρόπος να μπορώ να βλέπω το ποσοστό στις μπαταρίες τους?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχεις τα galaxy pads,μεσω samsung wearables βλεπεις μπαταρια.αν εχεις airpods,κατεβαζεις εφαρμογη και τα βλεπεις ολα εκει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα πρόβλημα με την αναμονή απλά πριν την αναβάθμιση είχα ένα κλικ καλύτερη μπαταρία περίπου στο 10 με 15%

Να πω όμως ότι η μπαταρία ήταν και παραμένει πολύ καλή για την χρήση που κάνω και στα ίδια επίπεδα με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα Α70 και Α71 και πολύ καλύτερη από το S9 plus και Note 10

Απλά έχω την εντύπωση ότι μετά το update καταναλώνει τώρα λίγο περισσότερο και ας μπήκα και στον κόπο να το κάνω και hard reset.

 

Εφόσον έκανες επαναφορά εργοστασιακων θα κάνεις υπομονή μερικές φορτίσεις (μπορεί και 10) και θα στρώσει πολύ η μπαταρία... Πάντα σε καινούρια συσκευή ή μετά από hard reset πρέπει η συσκευή να μάθει τα μοτίβα χρήσης του κάθε ένα και μετά να λειτουργεί σύμφωνα με αυτά και να δίνει καλύτερους χρόνους αυτονομίας.... Ιδιαίτερα σε περίπτωση που έχεις ανοιχτούς συγχρονισμους με backup & cloud ακόμα περισσότερο... Οπότε υπομονή

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα..κάτοχος από εχθές με note 10 plus μπαταρία λίγο χάλια θα έλεγα.. να ρωτήσω κάτι έχω το ρολόι συνδεδεμένο και τα hands free συνδεδεμένα υπάρχει τρόπος να μπορώ να βλέπω το ποσοστό στις μπαταρίες τους?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο θέμα της αυτονομίας το ίδιο ισχύει και για την δική σου συσκευή

Αν θες να σου δείχνει το υπόλοιπο της μπαταρίας οπως για παράδειγμα την δείχνει στην πανω μπάρα στα Huawei τότε απλά ξεχνα το

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σπουδαίες δυνατότητες στη φωτογραφική, ειδικά το single take και το pro video. Λένε ότι έχουν βελτίωσει και τη βραδινή φώτο.

 

Μεγειά μας!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Το single take φαίνεται πολλά υποσχόμενο. Τώρα αν ήρθε για να μείνει θα φανεί στην πορεία, αλλά είναι ίσως το πιο εντυπωσιακό feature εφαρμογής κάμερας που έχω δει εδώ και καιρό. Να πιάσουν τόπο και τα 512gb, όχι τίποτα άλλο...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες επαναφορά εργοστασιακων θα κάνεις υπομονή μερικές φορτίσεις (μπορεί και 10) και θα στρώσει πολύ η μπαταρία... Πάντα σε καινούρια συσκευή ή μετά από hard reset πρέπει η συσκευή να μάθει τα μοτίβα χρήσης του κάθε ένα και μετά να λειτουργεί σύμφωνα με αυτά και να δίνει καλύτερους χρόνους αυτονομίας.... Ιδιαίτερα σε περίπτωση που έχεις ανοιχτούς συγχρονισμους με backup & cloud ακόμα περισσότερο... Οπότε υπομονή

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Στο θέμα της αυτονομίας το ίδιο ισχύει και για την δική σου συσκευή

 

Αν θες να σου δείχνει το υπόλοιπο της μπαταρίας οπως για παράδειγμα την δείχνει στην πανω μπάρα στα Huawei τότε απλά ξεχνα το

Μάλιστα. Άρα το ξεχνάω .. πάντως στο p30 pro αλλα και στο xs max είχε το εικονίδιο.

Τώρα η samy γιατί την είδε έτσι.. δεν μπορώ να καταλάβω...

Foul από εμένα..

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλιστα. Άρα το ξεχνάω .. πάντως στο p30 pro αλλα και στο xs max είχε το εικονίδιο.

Τώρα η samy γιατί την είδε έτσι.. δεν μπορώ να καταλάβω...

Foul από εμένα..

 

Τώρα για την μπαταρία είναι νωρίς να εκφέρω αποψη ...

Θα επανέλθω σε καμιά βδομάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...