Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.......... Edited by KONSTANTIN_KARAB

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε ρε παιδες να κατέβασα με το Samfirm την έκδοση Greece (EUR) και να μου ήρθε η Ελβετική; Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα Βασίλη. Ότι καλύτερο εκεί έξω. Με τις σωστές ρυθμίσεις με πάνω από 150 ειδοποιήσεις έχω 5 με 6% κατανάλωση στο 24ωρο

 

Λάζαρος.. Note 10+

Εξαιρετικά νέα, την δοκίμασα από το μεσημέρι και πριν λίγο με έπεισε να δώσω το 3€ να την αγοράσω. Άλλωστε ήθελα τις pro δυνατότητες, όπως να αλλάζουν τα χρώματα αυτόματα για κάθε εφαρμογή, να μην ανοίγει η AoD και να μην παραμένει ενεργή, συν τα διαφορετικά εφέ.

Ένα τρομερό συν είναι το βράδυ μπορεί να ακολουθήσει το DND και να μη σε ενοχλούν οι ειδοποιήσεις.

Σε τι χρονική διάρκεια το έχεις ορίσει Λάζαρε να φαίνεται; Για αρχή το έχω βάλει στα 15 λεπτά.

Επίσης, όταν το έχεις σε τσέπη ή τσάντα τι γίνεται; Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα, την δοκίμασα από το μεσημέρι και πριν λίγο με έπεισε να δώσω το 3€ να την αγοράσω. Άλλωστε ήθελα τις pro δυνατότητες, όπως να αλλάζουν τα χρώματα αυτόματα για κάθε εφαρμογή, να μην ανοίγει η AoD και να μην παραμένει ενεργή, συν τα διαφορετικά εφέ.

Ένα τρομερό συν είναι το βράδυ μπορεί να ακολουθήσει το DND και να μη σε ενοχλούν οι ειδοποιήσεις.

Σε τι χρονική διάρκεια το έχεις ορίσει Λάζαρε να φαίνεται; Για αρχή το έχω βάλει στα 15 λεπτά.

Επίσης, όταν το έχεις σε τσέπη ή τσάντα τι γίνεται; Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω.

Στα 5 λεπτά το έχω αφήσει να αναβοσβήνει το ring.Στα 10 δευτερόλεπτα να μένει αναμμένη η οθόνη σε κάθε ειδοποίηση. Έχω επιλέξει να σβήνει την aod όταν μπαίνει σε τσέπη, δεν υπάρχει καθόλου φωτισμός κτλ. Επίσης το έχω να ακολουθεί το πρόγραμμα του "μην ενοχλείτε" δηλαδή 1 με 8 το πρωί δεν δέχομαι ειδοποιήσεις κλήσεις κτλ

@vfragos τι εννοείς πως γίνεται το 5-6%;να πω την αλήθεια και πολύ είπα το τελευταίο διάστημα είναι κάτω από 3%7b98ecf4a2b286cb535f864facf1917d.jpgba6b7317950e541644df81d7b2a92247.jpg

 

Λάζαρος.. Note 10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το wake screen αλλά θέλει προφανώς να είναι απενεργοποιημένο το edge lightning για τις ειδοποιήσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το wake screen αλλά θέλει προφανώς να είναι απενεργοποιημένο το edge lightning για τις ειδοποιήσεις.
Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο Βασίλη. Δουλεύει κανονικά και με το edge lighting

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι ότι αργεί ένα κλικ να ξεκλειδώσει η συσκευή με το δακτυλικό από όταν έβαλα το AoDNotify.

Κι απ' ότι βλέπω την έχει την καταναλωσούλα του.3b82035886043cdf5c1edbad19622c99.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τις ρυθμίσεις μου για όποιον θέλει να τις ακολουθήσει. Βασίλη εγώ έχω την aod ενεργεί 20/24ωρο. Δεν ξέρω πως ανταποκρίνεται το πρόγραμμα με κλειστή aod. b80a5792d581929ca163eb7d2bfbc59a.jpg71366a328dead7a63e4b208b40ca170d.jpg1a600ee15df04e5d7c6ab97b4d36a84a.jpg65b52734b1e9a9b1685a69697ed3fe1d.jpg2d9a9fc708b554efea2d172a9bf39f1a.jpg1d198251143469fb0951ee53ffce45a8.jpg730c46532c158bd773265b60e432c80b.jpgde5ac885ea5ee91cfbc6a300107fdccb.jpg

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμισή πότε έρχεται

για τα ελληνικά κινητά ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα χρησιμοποίησης του AoDNotify δεν είναι καλά τα δείγματα του, πρώτο σε κατανάλωση στο 24ωρο και με αρκετά υψηλό ποσοστό, 11%.

Θα το δοκιμάσω κανά 2 μέρες ακόμη να δω μήπως κάνει adapt, αν όχι θα πάρει πόδι.c79727f8678635c10ee6c88aadb5d9b6.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργώ το aodnotify από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του στο xda (s10 plus) και έχω την πληρωμένη έκδοση...

Είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις με ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας αλλα μόνο οταν το λειτουργείς για τον σκοπό που αρχικά δημιουργήθηκε και όχι τόσο τώρα που μετά απο τόσες αναβαθμίσεις έχει πάρει 300 νέες ρυθμίσεις (χρήσιμες μεν, ενεργοβόρες δεν)

Εγω με τον τρόπο που το λειτουργώ δηλαδή να έχω την AOD σαν το led ειδοποιήσεων που δεν εχουν οι συσκευές μας οπότε να είναι μόνιμα κλειστή και να ενεργοποιείται η AOD κατά την λήψη ειδοποιήσεων και μόλις ανοίξεις & δεις την ειδοποίηση να απενεργοποιείται ξανά η aod

και ταυτόχρονα να έχω και την ρύθμιση να ανάβει η οθόνη κλειδώματος κατά την λήψη ειδοποιήσεων δεν έχω δει ποτέ την εφαρμογή aodnotify στην λίστα εφαρμογών κατανάλωσης ούτε και την AOD...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Nα ρωτήσω ρε παίδες αν ξέρει κανείς, προσπαθούσα χθες να μπω σε ένα videoconf μεσω μιας παλτφόρμας της cisco και δυστυχώς δεν μπορύσε να το κάνει το note 10, κόλαγε στην μέση της διαδικσίας, δλδ έβαζα ID και κωδικό και μετά τίποτα, έβγαζε error.

Από την άλλη πλευρα άλλοι συνάδελφοι μπαίνανε κανονικά με κινητά απλά και εννοέιται πιο φτηνά, μήπως η samsung το κολλάει με κάππιο πρωτόκολλα ασφαλέιας?

Μου ήρθε να το πετάξω πραγματικά το κινητό στα σκουπίδια, να έχεις κινητό αξίας 1.000 ευρω και να μην μπορεί να μπεί σε video call.

Εκτός αν φταίει κάτι άλλο, από το PC μου έμπαινα κανονικά πάντως

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Μπορει κάποιος να μου στειλει link από την Ελληνική ρομ γιατί κατέβασα από το samfirm την Greece EUR έτσι τουλάχιστον έλεγε και μου βγήκε Switheland.

Ευχαρστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο SamFirm δεν υπάρχει επιλογή για χώρα. Στο region βάζεις EUR και κατεβάζει την Ευρωπαϊκή για όλες τις χώρες.

Προφανώς είχε ήδη Ελβετική και παρέμεινε ή κατέβασες την AUT που είναι η πιο πρόσφατη και πέρασες και το CSC, αντί του HOME CSC για να κρατήσει τον κωδικό του fιrmware που είχες ήδη.

Δε νομίζω πως θα καταλάβεις διαφορά αν περάσεις άλλη ευρωπαϊκή τώρα. Μόνο να γυρίσεις στην προηγούμενη ΒΤΒ9 θα καταφέρεις. Κατέβασε με το SamFirm όποια θες. Δεν τις ανεβάζουν πλέον στο MEGA γιατί είναι κοντά στα 6GB.

Εγώ κατέβασα το OTA , το μετονόμασα σε Update.zip, το έβαλα σε κάρτα microSD και το πέρασα μέσω του Samsung Download Mode (Volume Up + Power).

Αργεί λίγο αλλά όλα ΟΚ. Και δεν αλλάζει το CSC.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το home csc που είχε κατέβει με την ρομ και οχι το csc.

Δεν εκανα hard reset και μου τα κρατησε ολα απλά άλλαξε σε swjtcheland.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Nα ρωτήσω ρε παίδες αν ξέρει κανείς, προσπαθούσα χθες να μπω σε ένα videoconf μεσω μιας παλτφόρμας της cisco και δυστυχώς δεν μπορύσε να το κάνει το note 10, κόλαγε στην μέση της διαδικσίας, δλδ έβαζα ID και κωδικό και μετά τίποτα, έβγαζε error.

Από την άλλη πλευρα άλλοι συνάδελφοι μπαίνανε κανονικά με κινητά απλά και εννοέιται πιο φτηνά, μήπως η samsung το κολλάει με κάππιο πρωτόκολλα ασφαλέιας?

Μου ήρθε να το πετάξω πραγματικά το κινητό στα σκουπίδια, να έχεις κινητό αξίας 1.000 ευρω και να μην μπορεί να μπεί σε video call.

Εκτός αν φταίει κάτι άλλο, από το PC μου έμπαινα κανονικά πάντως

Αν αναφέρεσαι στο Webex, σε εμένα παίζει κανονικά. Το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά, οπότε κάτι σου έχει σκαλώσει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Προσφατα πηρα το Note 10. Το τηλεφωνο ειχε Ελβετικη ρομ. Στο sammobile οπως βλεπω εχει βγει η τελευταια εκδοση N970FXXU3CTC9. Επειδη δεν θελω να μπω στη διαδικασια να την περασω μεσω ODIN περιμενω την ΟΤΑ. Αλλα μεχρι τωρα δεν εχει εμφανιστει ενω ελεγχω καθε μερα. Ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το home csc που είχε κατέβει με την ρομ και οχι το csc.

Δεν εκανα hard reset και μου τα κρατησε ολα απλά άλλαξε σε swjtcheland.

 

Νομίζω δεν σε αφήνει να βάλεις άλλη csc, προφανώς είχες ελβετική από πριν.

Αλλιώς θ κατεβάσαμε όλοι την γερμανική ή την ελβετική, θα το φλασαραμε και θα είχαμε την τελευταία αναβάθμιση αντί να περιμένουμε.

 

Όποιος έχει ελβετική ή γερμανική ας κάνει ένα φλασαρισμα με Odin αν δεν του έρχεται μέσω ota αν και θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να ρωτησω κατι,εχω προβλημα με το wifi οσον αφορα την αποσταση απο το ρουτερ.Σε μια αποσταση που πριν με oneplus 7 pro αλλα και με mi 9T pro πιο πριν και με galaxy s8 + της κορης μου,που εχουν 2 γραμμες wifi και τρεχουν youtube βιντεακια κανονικ,στο note 10 χαροπαλευει το σημα και συνεχεια βγαινει εκτος και τα βιντεακια κοβουν συνεχεια και φορτωνουν.Εχω κανει κατι κινησεις που βρηκα για wifi issues,με ταυτοχρονο power+volume down,φτιαχνει προς στιγμην,αλλα μετα τα ιδια.Εχει καποιος αλλος θεμα τετοιο?

Υ.Γ παει το μυαλο μου,μηπως ειναι θεμα φορτωματος δικτυων,λογω της κλεισουρας? αλλα η ισχυς του wifi στο σπιτι δεν εχει σχεση νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πλέον κάτοχος αυτού του note 10+ 5g το τηλ είναι πύραυλος.. Αλλά έχω μια απορία και θέλω βοήθεια. Ενώ πάω να ρύθμισω την κάμερα δεν μου έχει επιλογή για πόσο μέγεθος mp θέλω να είναι η φώτο.. Πχ στο note 9 είχες να επιλέξεις + η φώτο είναι σε μικρότερα mb

.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πλέον κάτοχος αυτού του note 10+ 5g το τηλ είναι πύραυλος.. Αλλά έχω μια απορία και θέλω βοήθεια. Ενώ πάω να ρύθμισω την κάμερα δεν μου έχει επιλογή για πόσο μέγεθος mp θέλω να είναι η φώτο.. Πχ στο note 9 είχες να επιλέξεις + η φώτο είναι σε μικρότερα mb

.

 

Στην κεντρικη καμερα της φωτογραφιας εχεις πανω κατι μικρα εικονιδια!

Εχει ενα τετραγωνακι που λεει 3:4 το αλλαζεις ειτε σε 9:16 ειτε 1:1 ειτε Full!

Αυτο στην ουσια αλλαζει τα mp..

3:4 ειναι η φουλ αναλυση αν δεν κανω λαθος!

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου γιατί να σου πω την αλήθεια μου έκανε εντύπωση που δεν έχει κάτι το μένουν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μία ερώτηση έχουμε ένα πρόβλημα με τη συσκευή ξαφνικά όταν το γυρνάω στο 4G χάνει το σήμα και δεν μπαίνει με τίποτα το σήμα ξανά με οποιαδήποτε κάρτα και να δοκιμάζω δεν πιάνει 4G δουλεύει μόνο με το 2G το έκανα επαναφορά εργοστασιακών πέρασα καινούργια ROM κανένα αποτέλεσμα μήπως έχει δει κανένας τι μπορώ να κάνω έχω κάνει επαναφορά και τις ρυθμίσεις του δικτύου τα πάντα όλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...